Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

DF 075 מגאן דור שני

simoni
שימו לב! השרשור הזה בן 1015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

נורת כרית אוויר דולקת לי לסרוגין כבר כמה שבועות. יכולה להידלק לכמה שניות ולהכבות, כמה פעמים ביום. יכולה גם לא להידלק בכלל יומיים ואז שוב להידלק. זו כנראה לא בעייה של החוטים מתחת לכסאות, שיחקתי איתם כשהנורה דלקה וזה לא השפיע. בזמנו גם בוטלו הקונקטורים מתחת לכסאות ועשו להם מעקפים.

הסורק במוסך מראה תקלת DF075 passenger front airbag circuit 1 open circuit. בעל המוסך אומר שאולי צריך להחליף כרית אוויר נוסע.

ניסיתי משהו היום: ברגע שנורת התקלה לא דלקה בלוח השעונים, פירקתי את תא הכפפות ושיחקתי עם החוטים ושני הקונקטורים שמתחברים לכרית אוויר נוסע, אך נורת התקלה בלוח השעונים לא הופיעה.  נראה לי שזה שולל בעיית מגעים רופפים.

מישהו אולי יודע בבקשה מה עוד יכול לגרום לתקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2021 בשעה 17:06, simoni כתב:

שלום חברים,

נורת כרית אוויר דולקת לי לסרוגין כבר כמה שבועות. יכולה להידלק לכמה שניות ולהכבות, כמה פעמים ביום. יכולה גם לא להידלק בכלל יומיים ואז שוב להידלק. זו כנראה לא בעייה של החוטים מתחת לכסאות, שיחקתי איתם כשהנורה דלקה וזה לא השפיע. בזמנו גם בוטלו הקונקטורים מתחת לכסאות ועשו להם מעקפים.

הסורק במוסך מראה תקלת DF075 passenger front airbag circuit 1 open circuit. בעל המוסך אומר שאולי צריך להחליף כרית אוויר נוסע.

ניסיתי משהו היום: ברגע שנורת התקלה לא דלקה בלוח השעונים, פירקתי את תא הכפפות ושיחקתי עם החוטים ושני הקונקטורים שמתחברים לכרית אוויר נוסע, אך נורת התקלה בלוח השעונים לא הופיעה.  נראה לי שזה שולל בעיית מגעים רופפים.

מישהו אולי יודע בבקשה מה עוד יכול לגרום לתקלה?

בדיוק אותה בעיה קיימת אצלי ברנו קליאו דור 3 . לא הצלחתי למצוא פתרון לבעיה . המוסך הציע להחליף את הצמה בעלות של 2500 ₪ אז כמובן סרבתי כי זה יקר מידי . מה ששמתי לב זה שכאשר המנורת כרית אוויר דולקת ואני לוחץ על מיקרו סוויץ מתחת לכיסא נהג המנורה נכבת לרגע ואם אני עוזב את הלחיצה היא חוזרת .. כנראה זה קשור לזה איכשהו . האם הצלחת לפתור את הבעיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shab00 כתב:

הצופר והכפתורים על ההגה עובדים מתי שהנורה דולקת?

הצופר עובד . אין לי כפתורים על ההגה זה רכב פשוט משנת 2012 . בכל מקרה לא ראיתי שמשהו לא תקין בזמן שהמנורת כרית אוויר דולקת ( נאמר לי שבכל רגע נתון שהמנורה דולקת המערכת כריות אוויר לא עובדת בזמן התנגשות , אני לא יודע אם זה חירטוט כדי שהם ירוויחו עלי 2500 שקל או אמיתי ).

השאלה שלי היא מה עושים עם הדבר הזה ? יש לך כיוון ידידי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקלה אקראית אז כנראה מדובר בבעית מגעים באחד מהמחברים בין יחידת בקרת כרית האויר וכרית האויר של הנוסע.

ש כמה שיטות לבדוק אבל נדרש ציוד יעודי, כי זאת מערכת כריות אויר ולא ניגשים לאבחן אותה עם רב מודד ומתחיל לבדוק התנגדויות!  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, danniel כתב:

אם התקלה אקראית אז כנראה מדובר בבעית מגעים באחד מהמחברים בין יחידת בקרת כרית האויר וכרית האויר של הנוסע.

ש כמה שיטות לבדוק אבל נדרש ציוד יעודי, כי זאת מערכת כריות אויר ולא ניגשים לאבחן אותה עם רב מודד ומתחיל לבדוק התנגדויות!  

תודה רבה על הטיפ דניאל , הייתי במוסך שהומלץ לי כאן בפורום בחולון והאמת יצאתי לא כל כך מרוצה . יש לך המלצה על מוסך בבקשה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.3.2021 בשעה 23:21, danniel כתב:

עידכון: בהודעה הראשונה שלי, אמרתי שפירקתי את תא הכפפות ושיחקתי עם החוטים שמובילים לקונקטורים של כרית אוויר נוסע כשהמנוע פועל- נורת הכרית לא דלקה.בנוסף, נתתי נקישות קלות על גוף כרית האוויר-  גם כן נורת כרית האוויר לא דלקה. דוממתי את המנוע וניתקתי את הקונקטור הימני הכתום של כרית האוויר לכמה רגעים, חיברתי וסגרתי הכל חזרה. מאז, מעל שבוע נורת כרית האוויר לא חזרה לדלוק לסירוגין כפי שהיה לפני. לא מופיע כלום על לוח השעונים כבר מעל שבוע. לא יודע אם הפעולות האלה שעשיתי גרמו איכשהו לזה, אך זאת העובדה.

בתאריך 17.3.2021 בשעה 13:00, liberfarb כתב:

בדיוק אותה בעיה קיימת אצלי ברנו קליאו דור 3 . לא הצלחתי למצוא פתרון לבעיה . המוסך הציע להחליף את הצמה בעלות של 2500 ₪ אז כמובן סרבתי כי זה יקר מידי . מה ששמתי לב זה שכאשר המנורת כרית אוויר דולקת ואני לוחץ על מיקרו סוויץ מתחת לכיסא נהג המנורה נכבת לרגע ואם אני עוזב את הלחיצה היא חוזרת .. כנראה זה קשור לזה איכשהו . האם הצלחת לפתור את הבעיה ?

לגבי הבעיה שלך, במסגרת החיפושים באתרים לגבי הבעיה שלי, נתקלתי באנשים שדיווחו על בעייה בחיישן פתיחת הכרית מתחת לכסא הנהג seat position sesor, שהדליקה את הנורה

זה הקישור, בהודעה מספר 3 מישהו עם קליאו 2012 שהבעיה היתה מגע רופף

https://www.renaultforums.co.uk/threads/seat-position-sensor-megane-2.591059/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 22.3.2021 בשעה 22:50, simoni כתב:

עידכון: בהודעה הראשונה שלי, אמרתי שפירקתי את תא הכפפות ושיחקתי עם החוטים שמובילים לקונקטורים של כרית אוויר נוסע כשהמנוע פועל- נורת הכרית לא דלקה.בנוסף, נתתי נקישות קלות על גוף כרית האוויר-  גם כן נורת כרית האוויר לא דלקה. דוממתי את המנוע וניתקתי את הקונקטור הימני הכתום של כרית האוויר לכמה רגעים, חיברתי וסגרתי הכל חזרה. מאז, מעל שבוע נורת כרית האוויר לא חזרה לדלוק לסירוגין כפי שהיה לפני. לא מופיע כלום על לוח השעונים כבר מעל שבוע. לא יודע אם הפעולות האלה שעשיתי גרמו איכשהו לזה, אך זאת העובדה.

עדכון ושאלה: מאז שניתקתי את הקונקטור הנל, הנורה לא דלקה במשך שלושה חודשים, לאחר מכן שוב התחילה להידלק לסירוגין. עשיתי את אותה פעולה שוב של הניתוק והחזרה של הקונקטור ושוב היא הפסיקה לדלוק, הפעם רק לשבוע וחזרה לדלוק. 

יש למישהו אולי כיוון לבעיה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, simoni כתב:

לפחות יש לך כיוון כולשהו ... אני בכלל לא יודע מאיפה הבעיה אצלי מגיעה למרות שהמחשב הראה שזה מתחת לכיסא נהג =\

עריכה : עכשיו ראיתי את הלינק ששלחת לפני הרבה זמן וזה בדיוק החלק שהתעסקתי איתו כי בו חשדתי . אני רק לא הבנתי מה עשה הבחור  בהודעה נס 3 בלינק ששלחת לי  

עריכה אחרונה על ידי liberfarb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה, שהבנתי הבחור אומר ש"החיישן מצב כסא נהג" שאחראי לפתיחה מלאה או חלקית של כרית האוויר לפי הקרבה של הכסא להגה, לחיישן הזה התנתק חוט, הוא הוציא אותו וסידר. 

לגבי הבעיה שלך, האם עשית בדיקת מחשב וזה הראה קוד תקלה בכרית אויר נוסע? כי אם כן, אתה יכול להתחיל בלעשות כמוני ולנתק ולהחזיר את הקונקטור הימני של כרית האויר, לראות אם זה הכיוון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, simoni כתב:

ממה, שהבנתי הבחור אומר ש"החיישן מצב כסא נהג" שאחראי לפתיחה מלאה או חלקית של כרית האוויר לפי הקרבה של הכסא להגה, לחיישן הזה התנתק חוט, הוא הוציא אותו וסידר. 

לגבי הבעיה שלך, האם עשית בדיקת מחשב וזה הראה קוד תקלה בכרית אויר נוסע? כי אם כן, אתה יכול להתחיל בלעשות כמוני ולנתק ולהחזיר את הקונקטור הימני של כרית האויר, לראות אם זה הכיוון. 

אני לא הרבה בחשמל רכב ואני מפחד לעשות נזק .  על המיקרו סויצ' הזה שהבחור צילם בפוסט ששלחת יש ברזל  ואם המנורה דולקת ואני לוחץ על הברזלית פנימה המנורה נעלמת ואז בדרך כלל חוזרת אבל לא תמיד זה עובד . מבלבל העסק 🤨

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...