Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש רשיון נהיגה לתושב חוזר

שימו לב! השרשור הזה בן 1138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.
נולדתי בישראל. 
בסביבות שנת 1970 הוצאתי רישיון נהיגה, ומאז אני נוהג והכל בסדר.
בסביבות שנת 1990 עברתי לגור בגרמניה לצורך משרה שהוצעה לי שם.
מעט לאחר מכן המרתי את רשיון הנהיגה הישראלי שלי לרשיון נהיגה גרמני שמאפשר לי לנהוג בגרמניה.
במרוצת השנים אף קיבלתי אזרחות גרמנית בתוספת לאזרחותי הישראלית, כך שכיום אני גם אזרח ישראלי וגם אזרח גרמני.
במשך כל השנים שהתגוררתי בגרמניה החזקתי רכב ונהגתי חופשי ללא כל בעיות.
משנת 2014 חזרתי לגור בישראל אך הייתי נוסע רבות לגרמניה, שם המשכתי להחזיק רכב לצורך ענייני.
לאחרונה רציתי לשכור רכב כאן בארץ אבל התברר לי שרשיון הנהיגה הישראלי שלי לא בתוקף.
מבירור שערכתי עם משרד התחבורה הנוהל הוא שבגלל שהרשיון לא חודש מעל 5 שנים אז אין אפשרות לחדש אותו אלא להוציא רישיון מחדש, כולל מבחן עיוני ומעשי.
הסברתי לנציגה שהרשיון שלי לא חודש כי פשוט לא גרתי כאן במשך למעלה מ20 שנה, וכמו שכתבתי לעיל, בכל התקופה הזאת נהגתי בגרמניה עם רשיון גרמני, מה גם שרשיון הנהיגה המקורי שלי הוא ישראלי, כמו שפירטתי לעיל, אך כל הסברי לא הועילו ולא מוכנים לחדש לי את רשיון הנהיגה.
חשוב להדגיש שאני מצויד ומגובה בכל המסמכים שיתמכו בטענותי, כולל כמובן האזרחות הגרמנית, הרישיון הגרמני, מסמכים שמעידים שהחזקתי רכב וכדומה. 
השאלה שלי אליך היא האם יש משהו שניתן לעשות בכדי שאוכל לנהוג כאן?.
אולי בהינתן העובדה שאני גם אזרח גרמני ניתן להמיר לי את הרישיון הגרמני כאזרח גרמני מן השורה ולא כאזרח ישראלי שמחזיק ברישיון ישראלי שלא בתוקף.
אולי בכלל אני יכול לנהוג כאן לתמיד עם רשיון הנהיגה הגרמני או לחילופין עם רשיון נהיגה בינלאומי.
בכל מקרה זה נראה לי הזוי שאצטרך כרגע להוציא רשיון נהיגה מחדש כולל מבחן עיוני ומעשי, מה ניתן לעשות?.

תודה רבה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.2.2021 בשעה 21:43, FARM כתב:

https://www.gov.il/he/service/convert_driving_license

נסה את המסלול המתואר כאן.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

תודה רבה!

ניסיתי לעשות כדבריך, אך אחד התנאים הם שההמרה צריכה להתבצע בתוך 5 שנים מתאריך קבלת מעמד תושב חוזר.

אני קיבלתי מעמד תושב חוזר בסוף שנת 2015 שזה כמעט 5 וחצי שנים מהיום.

ובמשרד הרישוי לא רוצים לעזור לי, עונים לי בלקוניות שעברו יותר מ5 שנים ומשכך בלתי אפשרי להמיר את הרשיון.

למי אפשר לפנות בנושא?.

אולי יש איזה ועדת חריגים?.

מי אחראי על הנושא, אני יכול להסביר לו למה לא המרתי עד עכשיו, ההבדל בין 5 שנים ל5 וחצי שנים הוא באמת עניין שולי, אשמח לכל קצה חוט או בדל אופציה שניתן לנסות.

תודה רבה מראש!

עריכה אחרונה על ידי chaimm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שיש ועדה או כל דרך לעקוף את העניין.

הגדירו 5 שנים, שאולי בנסיבות שלך לא הספיקו אבל הן ללא ספק זמן די והותר. אין סיבה לתחזק נוהל מיוחד רק למי שלא הספיק.

להערכתי אין פתרון פרט ללהוציא רשיון מחדש.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה ,הינך רשאי לנהוג עד שנה מכניסה אחרונה לארץ, עפ"י רשיון נהיגה זר. אבל, וזה אבל גדול, תבדוק מול חברת ביטוח מה המדיניות שלה בנוגע לזה

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 23.2.2021 בשעה 00:36, fatboy1340 כתב:

בכל מקרה ,הינך רשאי לנהוג עד שנה מכניסה אחרונה לארץ, עפ"י רשיון נהיגה זר. אבל, וזה אבל גדול, תבדוק מול חברת ביטוח מה המדיניות שלה בנוגע לזה

לא. לא.

הוא לא תושב חוזר. הוא היה כזה.

אסור לו לנהוג כאן. הוא אחר את הרכבת של 5 שנים.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. פספסתי שהוא חזר לארץ ב2015 וקיבל מעמד של תושב חוזר.  יחד עם זאת, אם הוא מרבה לגור בגרמניה, בהחלט יכול להשתמש ברשיון נהיגה זר, שנה ממועד הכניסה האחרונה לארץ. גם אזרח ישראלי , שקיבל רשיון נהיגה בחו"ל, רשאי לנהוג על פיו במשך שנה.

על פי תקנות התעבורה, קיימים מספר תנאים שיאפשרו לאדם שכזה (ישראלי הגר בחו"ל) לנהוג עם רישיונו הזר: 

רישיונו הזר תקף.

לא קיימת פסילה כלשהי מהחזקת רישיון ישראלי.

השהות בארץ לא ארוכה יותר משנה, אלא אם כן חלה יציאה מגבולות הארץ למשך שלושה חודשים רצופים בתוך אותה שנה ואז פרק הזמן של שנה אחת למעשה מתאפס ונספר מחדש.

הנהג נוהג על רכב ציבורי ו/או רכב כבד – במצב זה ניתן לנהוג עם רישיון זר לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה ארצה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.3.2021 בשעה 00:42, fatboy1340 כתב:

צודק. פספסתי שהוא חזר לארץ ב2015 וקיבל מעמד של תושב חוזר.  יחד עם זאת, אם הוא מרבה לגור בגרמניה, בהחלט יכול להשתמש ברשיון נהיגה זר, שנה ממועד הכניסה האחרונה לארץ. גם אזרח ישראלי , שקיבל רשיון נהיגה בחו"ל, רשאי לנהוג על פיו במשך שנה.

על פי תקנות התעבורה, קיימים מספר תנאים שיאפשרו לאדם שכזה (ישראלי הגר בחו"ל) לנהוג עם רישיונו הזר: 

רישיונו הזר תקף.

לא קיימת פסילה כלשהי מהחזקת רישיון ישראלי.

השהות בארץ לא ארוכה יותר משנה, אלא אם כן חלה יציאה מגבולות הארץ למשך שלושה חודשים רצופים בתוך אותה שנה ואז פרק הזמן של שנה אחת למעשה מתאפס ונספר מחדש.

הנהג נוהג על רכב ציבורי ו/או רכב כבד – במצב זה ניתן לנהוג עם רישיון זר לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה ארצה.

עשית קצת סלט. לתושב ישראל מותר לנהוג עם רישיון זר עד שנה מכניסתו האחרונה לארץ, בתנאי שבשנתיים שקדמו לכניסה האחרונה הוא היה לפחות שנה ברצף בחו"ל. כניסה אחרונה היא כניסה שלפניה הוא היה בחו"ל לפחות 14 יום. השלושה חודשים לא תקף לתושב ישראל אלא רק לתייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...