Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו של עשירים בלבד , סיפור רכישה ללא הגיון - BMW X5 E70 V8(4.8)i 2010

ProCC
שימו לב! השרשור הזה בן 1065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

אני עם סולל הדרך.

פות"ש, אם אתה מרופד היטב - תהנה. אם לא  - כדאי לחשוב על העתיד. לגלות בעוד 5 שניםמ שבגלל "הגשמת החלום" תצטרך לשלם עוד 100,000 ש"ח רבית משכנתא לא יהיה כיף.

נפלאה בעייני המתמטיקה שלך ,

איך זה שהוא קונה רכב ב 50K , וימכור נניח עוד 5 שנים ב 20K  הוא יצטרך לשלם עוד 100K ריבית ? 

לחשוב שהחלופה תהיה רכב זול לא תחבורה ציבורית , ההפרש לא יגיע לסכומים שאתה מדבר עליהם.

ומותר לפעמים לחיות. לא צריך רק להתקיים. 

• אהבתי 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כי זה לא רק 30,000 ש"ח, זו כל האחזקה של הרכב, עניין של עשרות אלפי ש"ח בשנה. אז אם זה היה רכב יחיד ניחא, אבל זה בנוסף לעלויות של רכב היומיום.

ואם תעבור קצת על שרשור המשכנתאות תבין שעל כל שקל משכנתא שתקח, תשלם, במקרה הטוב עוד שקל  ובמקרה הרע 1.5-2 שקלים רבית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, ch2856 כתב:

להערכתי, זה סתם מס "רכשת רכב של עשירים" של חברות הביטוח. לא מצליח לחשוב על שום סיבה אחרת. 

ביטוח מקיף כולל גם תיקון נזק בזמן תאונה.

עלות החלפים של X5 , היא לא זולה. 

בנוסף הבחור צעיר ולכן משלם בנוסף "מס צעירים" בביטוח, כנראה

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולל דרך,ברור שהרכישה מלווה בספקות.
ככה זה עם כל רכישה אמוציונלית,המוח יהיה שם לתת את הקול הרציונלי שנגדו בוצעה ההחלטה.
אז לדעתך הוא צריך לקנות סוזוקי סלריו בת 3 שנים ו8 חודשים ולסוע עליה עד שתתפרק ותוך כדי לקבור את עצמו במשכנתא 30 שנה קדימה.
האם הדרך שאתה וספריאל מצדדים בה לא מלווה בספקות?
כל עוד ההתנהלות הכלכלית שקולה והכיס מאפשר הייתי עושה בול אותו דבר(לא ג'יפון של BMW אבל BRZ/IS300) וקשה לי ממש להאמין שעוד 20 שנה מאותו הרגע אני אסתכל אחורה ואתחרט על זה.
יהיה לי את כל החיים לקנות קורולה בת 3 ולסוע עליה עד שתתפרק כי ישנם שיקולים אחרים וחשובים יותר,כרגע סדר העדיפויות מאפשר להגשים חלומות מוטוריים.

אל תכניס לי מילים לפה, אני לא המלצתי לו איך להתנייד.
כל מה שאמרתי הוא שהוא משלה את עצמו לגבי עלויות התחזוקה ושצריך לדעת לתעדף חלומות מול העתיד לבוא...
לא כל אחד יכול להגשים חלומות כי מה לעשות העולם לא הוגן.

ודבר אחרון של שאמרתי שחלומות הם בפרספקטיבה של זמן עשויים להיות לא רלוונטיים או לא נכונים בדיעבד.

בין סוזוקי מרוטי ל x5 יש עוד רכבים על הסקאלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ProCC כתב:

לכל החברים שהראו לי דרך אחרת אני מאמין שעשו זאת מכוונה טובה , לעזור לבנאדם לחסוך לעתיד קשה , זה סוג רצון לעזור , גם אם זה באמירה של דברים לא נעימים

אני לא נפגע , אני שומע את כל הצדדים , נכון לא תמיד הכל ורוד וצריך אנשים שיחזירו אותך למציאות , אז תודה לכולם 😄

אני מעריץ אותך על התגובה הזו ועל שלא שלחת את כל ה"מבקשי לעזור" ללכת לשחק על פסי הרכבת. זה כנראה מה שאני הייתי עושה אילו הייתי במקומך.

וכמובן תתחדש ותהנה מלא. אוטו מגניב שבחיים לא הייתי קונה כי זו כנראה אחת המכוניות הסוג-של-מגניבות שהכי פחות עושה לי את זה. 

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

זהו, זאת בדיוק הגישה של אנשים מבוגרים, שתמיד הטריפה אותי - "אני בגילך אכלתי ח#א, אז גם אתה חייב".

לא. זאת בדיוק הגישה של אנשים זקנים. בלי קשר לגיל הביולוגי שלהם. 

לפני 3 שעות, סולל הדרך כתב:

אז מה שאתה בעצם אומר זה לא לעודד פלורליזם, חופש ביטוי ולהתמקד בחשיבת יחד?

וזה לא מרחיק אנשים... אולי רק את אלו שלא מצביעים לבנאדם מסויים שמעודד את מה שהצעת.

אתם מחפשים רק תגובות אוהדות ומפרגנות, תשלחו את ההודעות שלכם בואטסאפ לאימא ואבא

בפורום פתוח יש מגוון דעות, גם אם הם לא תמיד לרוחו של פותח השרשור... ככה זה!

דעות זה כמו ז** - זה אחלה שיש לך אותן, ואפילו נשמח לשמוע עליהן. אבל דחילאק, למה לדחוף אותן לגרון?!

כמה פעמים פות"ש כתב שהוא מודע לעלויות? וכמה הודעות מנסות לשכנע אותו שהוא בכל זאת טועה והוא לא יעמוד בהן והוא צריך לשמור את כל מעט האגורות שהוא הצליח לגרד כי הוא צעיר ליום סגריר. בו כנראה גם יעודדו אותו לא לבזבז אותן כי 'לך תדע. אולי מחר יהיה עוד יותר גרוע'?

דוגמה לתגובה שמעודדת חסכון ואף אחד לא היה אומר עליה מילה:

"תתחדש, נראה אוטו מגניב. רק שים לב לעלויות האחזקה ואל תתפתה לקפוץ מעל הפופיק הפיסקלי שלך".

לא ציפית ממך לעידוד של כזו התכלבות מקצועית.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

בעוד 3 או 5 שנים יהיה לו חלום אחר, שכנראה יהיה גם יותר חשוב.

זה נכון תמיד, לכל רכישה שכל אדם, אי פעם עשה או יעשה. וזה גם המתכון המושלם ללמות אומלל עם מלא כסף בבנק.

• אהבתי 6
  • מעניין 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, lanosforce כתב:

אל תדאג - אני בטוח שאני אמשיך להדהים ברמות טמטום בלתי משוערות מעבר לכל דימיון. 

אבל אני מחזיר את השידור לאולפן, רוממה אמממ ראש העין? 

אתה בחברה טובה בראש העין 😊 אחד השכנים ברחוב שלי מחליף מידי שנה בערך רכבי BMW ו מרצדס, אבל תמיד הבכירים יותר, כרגע מחזיק S500 שנת 2005 ו BMW735 משנתון דומה, לפני כן הייתה גם X5, היו ML350 ו S500 ישנה יותר. מן הסתם הוא רוכש אותן אחרי ירידת ערך גדולה. מחזיק זמן קצר או עד שמתחיל לבעור הכיס ומחליף. 

לעומתו ישנו שכן שמחליף כל שנתיים בערך לאלפא חדשה, כרגע עם גוליה וולוצ'ה שהחליפה ג'ולייטה וולוצ'ה שהחליפה ג'וליטה תלתן ,  ואישתו עם מיטו וולוצ'ה. אני לא בטוח מי נהנה יותר 😉

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, sperial כתב:

כי זה לא רק 30,000 ש"ח, זו כל האחזקה של הרכב, עניין של עשרות אלפי ש"ח בשנה. אז אם זה היה רכב יחיד ניחא, אבל זה בנוסף לעלויות של רכב היומיום.

גם אם מדובר ב20,000 שקל עלויות אחזקה שנתיות לא כולל ירידת ערך, לא הוצאה כזו מופרכת לעמוד בה.

המספרים האלה נראים לך גבוהים ואתה לא רואה הצדקה לשלם כאלה סכומים,אבל אבסולוטית זה לא נורא בכלל.

ציטוט

ואם תעבור קצת על שרשור המשכנתאות תבין שעל כל שקל משכנתא שתקח, תשלם, במקרה הטוב עוד שקל  ובמקרה הרע 1.5-2 שקלים רבית.

יש לי בשבילך רעיון מהפכני,אל תיקח משכנתא.

אף אחד לא מכריח אותך,ועוד יותר אף אחד לא מכריח אותך לדחוף לאנשים לגרון בכל שרשור כמה חשוב להמשתכן בגיל 23 עד גיל 70 וכל סטיה הכי קטנה מהנורמה שאתה הגדרת לעצמך כנורמאלית היא אסון כלכלי שייקח שנים להתאושש ממנו.

לפני 13 דקות, zaf כתב:

לעומתו ישנו שכן שמחליף כל שנתיים בערך לאלפא חדשה, כרגע עם גוליה וולוצ'ה שהחליפה ג'ולייטה וולוצ'ה שהחליפה ג'וליטה תלתן ,  ואישתו עם מיטו וולוצ'ה. אני לא בטוח מי נהנה יותר 😉

המאהב.

• אהבתי 3

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבללגבי הפסקה האחרונה - אפשר לכתוב "אומלל, עם X5 ומשכנתא בלתי נגמרת". כנראה שהחשיבה על העתיד הוא נחלת החינוך הבומרי שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, פבל כתב:

אני מעריץ אותך על התגובה הזו ועל שלא שלחת את כל ה"מבקשי לעזור" ללכת לשחק על פסי הרכבת.

אני מעריץ אותך על זה "ללכת לשחק על פסי הרכבת", פעם ראשונה בחיי שרואה דבר כזה.

אני מכיר "שתרדם בקאסטל ותתעורר בהדסה"

• מצחיק 1

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, sperial כתב:

@פבללגבי הפסקה האחרונה - אפשר לכתוב "אומלל, עם X5 ומשכנתא בלתי נגמרת". כנראה שהחשיבה על העתיד הוא נחלת החינוך הבומרי שלי.

חשיבה על איזה עתיד? מי שגוזר על עצמו התכלבות תמידית למען העתיד לא יהנה גם בעתיד. תמיד יש איזו מטרה חשובה שצריך להגיע אליה, תמיד אתה אומר לעצמך "נסבול קצת עכשיו ויהיה כיף בהמשך" וזה לא באמת קורה כי דרך החשיבה הזאת מוצאת לך כל הזמן יעדים חדשים שצריך לסבול בשבילם וסיבות למה לא כדאי להנות עכשיו. צריך איזון בריא.

• אהבתי 5
  • מעניין 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

לא, אין לה שום קשר לחינוך בומרי. אני מכיר לא מעט בומרים שהיו מתנערים מהאמירה שלך כל כך חזק שהיה כואב להם הראש.

מה שאתה מתאר כ"חשיבה על העתיד" היא בכלל לא. למעשה, היא ההתגלמות הכי הרסנית של קמצנות, שנובעת ברוב המקרים מחינוך שנובע ממחסור, מקבל אותו, מכין לקראתו ולעיתים קרובות (מדי) גם מביא ומנציח אותו. ואני אסביר למה, כי חקרתי את הנושא לעומק בעקבות מכרים שגם, איך נאמר, סובלים מבעיה דומה. 

*הדברים שאני כותבים מתבססים על מחקרים שקראתי לפני שנים ואין סיכוי שאצליח להביא סימוכין. לפי המחקרים הללו, זה מה שקורה ברוב המקרים. הם לא אמת מוחלטת ובוודאות יש מקרים שמציגים תסריטים שונים שלא לומר הפוכים.

כשאתה מתחנך בבית שאין בו הרבה, אתה מתרגל שאין הרבה, והדרישות שלך קטנות בהתאם. 

כשאתה גדל ומתחיל לפתח עצמאות כלכלית, אתה רגיל לדרישות צנועות וחסכנות, אז אתה לא מוציא הרבה ומסתפק במועט.

מהר מאוד, אתה מוצא את עצמך עייף מאוד מהעבודה הקשה שלך ולא מקבל סיפוק מהשכר הגבוה - כי אתה לא מוציא אותו ולא רואה "תמורה" מיידית לעבודה הקשה. 

אז אתה מצמצם את שעות העבודה, או עובר לעבודה קלה יותר, ומשפר משמעותית את איכות החיים שלך (כי אתה פחות עייף) מבלי לפגוע באיכות החיים שלך (כי בכל מקרה לא היית צריך את הכסף).

ואז אתה מגיע למצב שגם כשאתה רוצה משהו, אתה לא יכול, כי אתה לא מרוויח מספיק. וכשאתה צריך משהו, אתה לא יכול, כי אתה מפחד שמחר יהיה יותר גרוע.

ואז אתה מת בלי שהגשמת אף חלום אף פעם.

אבל היי, עכשיו הילדים שלך יכולים להוציא את הצדדים הכי מגעילים ומכוערים שלהם בזמן המלחמות על הירושה. לספור אחד לשני כמה שעות הם ישבו איתך וכמה חיתולים הם החליפו לך, לריב ברמות של לא לדבר שנים, לשרוף את כל הכסף שחסכת על עורכי דין כדי ש"השני לא יקבל" ובגדול לקרוע את כל המשפחה לגזרים.

נשמע תענוג.

• אהבתי 2
  • מעניין 4
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, ariel000 כתב:

זה כי אתה, כמוני, כנראה קצת עתיק כבר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, ariel000 כתב:

לפני 8 דקות, ch2856 כתב:

זה כי אתה, כמוני, כנראה קצת עתיק כבר :-)

זה ישן ממש (בסטנדרטים של מילניאל). ראיתי את זה, או משהו דומה לזה, באיזה סרט או סדרה או משהו, ואימצתי את זה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, פבל כתב:

זה ישן ממש (בסטנדרטים של מילניאל). ראיתי את זה, או משהו דומה לזה, באיזה סרט או סדרה או משהו, ואימצתי את זה. 

"לשחק ליד פסי רכבת" זו אזהרה שנולדה עוד בשנות ה50 ברוסיה. ב 2015 היה סרט בשם ילד 44 שמבוסס על סיפורי שנות ה 50 שהפכו לספר ובעקבותיו הסרט. 

מי שרוצה לחפור יותר שיקרא על זה - https://he.wikipedia.org/wiki/אנדריי_צ'יקטילו#סדרת_מעשי_רצח

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, פבל, נסכים שלא להסכים. 

אני אכן נסעתי באוטובוס כאשר החברים שלי נהגו ב-127 שלהם. ובשנים יותר מאוחרות לנהוג במכוניות בנות 10 כשהם הוציאו רכבים מהסוכנות.

אבל הצד השני היה שאילו לא הצטמצמתי בהוצאות שלי באותן שנים - יחד עם עבודה קשה בהמשך -  לא הייתי מגיע לדברים שחשובים לי כמו מגורים בדירות מתאימות בשכונות טובות ומתן חינוך והשכלה ראויים לילדים.

וכיוון שאני כזה קמצן אין לי בעיה להחליף את הרכב כאשר אני חש שהגיע הזמן, או לצאת לחופשה מפנקת כל 3 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...