Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו של עשירים בלבד , סיפור רכישה ללא הגיון - BMW X5 E70 V8(4.8)i 2010

ProCC
שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך אני יודע איזה רכב מתאים לי?

1.רכישה בכסף קיים-לא לוקח הלוואות/מימון.

2.מסתכל מה החלק הכי יקר שיכול ללכת באוטו,ומוודא שאני יכול לעמוד בהחלפה שלו בתשלום אחד.

לצורך העניין שקלתי להחליף את המאזדה 3 בסיאט לאון עם מנוע 1.8, מנוע לרכב הזה עולה 10-12 אלף.

כרגע טיפה כבד עלי אז ויתרתי על ההחלפה.

הרכב שלי הוא הרגליים,לא יכול להרשות לעצמי להשבית אותו לתקופה או שתיקון שלו יפגע לי משמעותית בשגרת החיים.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שזה שילוב של כמה דברים:

1. מחיר הרכישה הראשוני

2. עלות אחזקה קבועה - ביטוח, טיפולים שוטפים, דלק. זה מאוד יושפע מהאם אתה יכול לטפל ברכב לבד, האם אתה יכול להרשות לעצמך שהרכב לא יהיה בתזוזה כי אתה מחכה לחלקים מחו"ל, וכמה פעמים בשבוע אתה נוסע עם הרכב.

3. הפתעות - כמו כל דבר, לא משנה כמה טוב תטפל, על פי רוב ברכבים שהעלות הראשונית שלהם מאוד גבוה, תוכל לקבל 'הפתעה' אפילו עד גובה שווי הרכב. חשוב מאוד שיהיה בצד כסף שאותו אתה 'תצבע' בתור משהו לבלת"מים. אם אתה תוותר ותוריד מאיכות החיים שלך כי נפל עליך תיקון גדול - זה יוכל לגרוע הרבה מחווית הרכב.

4. נזילות הכסף - האם אתה צריך את הכסף נזיל? יש מטרה באופק? גם אם רכשת בזול - זה לא אומר שתוכל למכור מהר. אם אתה תגיע לסיטואציה שתמהר למכור, תוכל למצוא את עצמך חותך הרבה מהמחיר שיכולת לקבל על הרכב (אולי זה מה שקרה למוכר של הרכב של פות"ש).

5. האם מגיע לי? - קצת פילוסופי וקצת אמורפי - אבל אם אתה מרגיש שמגיע לך - לך על זה. רוצה להגיד, לשים סכום כסף לא מבוטל על רכב פנאי זאת החלטה לא פשוטה. אתה צריך להרגיש בתוככך שזה מגיע לך. ככה יהיה לך יותר קל להתמודד עם תגובות, גם וירטואליות (כמו פה בפורום) וגם בחוץ - כמו החברים והמשפחה.

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 51 דקות, Potato כתב:

איך אני יודע איזה רכב מתאים לי?

1.רכישה בכסף קיים-לא לוקח הלוואות/מימון.

2.מסתכל מה החלק הכי יקר שיכול ללכת באוטו,ומוודא שאני יכול לעמוד בהחלפה שלו בתשלום אחד

בהנחה ואתה לא רוכש דגמי רכבים שיש להם בעיות ייצור ידועות במנועים, לא ברור למה דווקא מחיר המנוע זה מה שמנחה אותך. אם כבר לדוגמא בלאון, מה שצריך להדאיג אותך זה עלויות של תיקונים בגיר הרובוטי, אלא אם זה ידני. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

בהנחה ואתה לא רוכש דגמי רכבים שיש להם בעיות ייצור ידועות במנועים, לא ברור למה דווקא מחיר המנוע זה מה שמנחה אותך. אם כבר לדוגמא בלאון, מה שצריך להדאיג אותך זה עלויות של תיקונים בגיר הרובוטי, אלא אם זה ידני. 

ביררתי גם תיקוני גיר והם נעים באיזור ה4-6.

אני הולך על הWORST CASE,אם זה היה הגיר אז גיר.

בסוף החלטתי לרדת מההחלפה לגמריו הכיוון כרגע הוא "לשנמך".

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, RBRB כתב:

@Night Driver, בדיסקברי 3/4 גם עשירייה לא תספיק לך לקטסטרופה.

דיסקברי זה לא חלום. זה סיוט.

• מצחיק 3
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Chaos כתב:

שאלה כללית ברוח השרשור,

איך מחליטים אם אפשר להרשות לעצמנו כזה רכב או לא?

מתי (או באיזו יכולת כלכלית) הייתם מחליטים שאתם יכולים להרשות לעצמכם לקנות רכב שעלה בעבר 300 אלף ש״ח? 500 אלף ש״ח?

הבעיה עם רכבים שעלו בעבר 300/500/750 אש"ח היא העובדה שגם אם המחירון הנוכחי של הרכב נמוך עומד על 30-80 אש"ח, חלקי החילוף לא בהכרח ירדו במחיר. 

תוסיף על זה שצריך לרוב מוסך שמתמחה במותג או בדגם, שמדובר בדגמים עם הרבה רכיבים אלקטרוניים, שיכול להיות מחסור בארץ של חלקי חילוף.

למי שלא בקיא, סיוט כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם רכבים כאלו זה לא כאשר רוכשים ב-55 אלף שקל אלא כאשר רוכשים אותם ב-70% או 50% או 30% במקרה של רכבים יקרים מאוד כך שזה עדיין יכול להיות 300,000 שקל. מדובר ברכישה יקרה ואם יש קטסטרופה יקרה אז סביר להניח שתאלץ לספוג את המכה כי כבר שילמת המון על הרכישה. אבל ב-55 אלף שקל? הסיכון נמוך משמעותית. 55 אלף שקל זו בערך ירידת הערך לחצי שנה הראשונה של הרכב הזה כאשר היה חדש. 

לדגם כמו X5 יש שפע של חלקי חילוף בשוק, אבל ברכבים נדירים יותר, פורשה לדוגמה, המצב הרבה יותר מסובך, במיוחד שבמקרה של פורשה גם רכב ישן מאוד עולה לא מעט (בישראל כמובן). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, ch2856 כתב:

לדגם כמו X5 יש שפע של חלקי חילוף בשוק, אבל ברכבים נדירים יותר, פורשה לדוגמה, המצב הרבה יותר מסובך, במיוחד שבמקרה של פורשה גם רכב ישן מאוד עולה לא מעט (בישראל כמובן). 

בהחלט,

השאלה הזו עולה לי כי אני שם עין תקופה (הסגר לא עוזר עם זה) על פורשה קאיימן...

עריכה אחרונה על ידי Chaos
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מגשש בכיוון, אבל צריך המון סבלנות. בפורשה חדשה מוסיפים לפחות 100,000 שקל על כל מיני תוספות, שבכל רכב אחר מקבלים כסטנדרט, וזה גם יכול בקלות להיות כפול מזה, אז צריך להבין איזה רכב אתה עומד לרכוש ומה בעצם המחיר הראלי שלו, למרות שמחירי פורשה יד 2 בישראל רחוקים מלהיות ראליים. במקרה הזה יש גם את נושא הביטוח, מחירון לוי יצחק לא מסוגל בכלל לתמחר רכבים עם תוספת ב-100,000 שקל והמחירון מסתמך רק על מחיר הבסיס, זה גם מה שמקבלים במקרה ביטוחי אלא אם מוסיפים את כל התוספות לפוליסה ואת זה לא כל חברה עושה. 

יש איזה בחור אחד עם קאיימן 2015 שתקוע כבר איזו חצי שנה על 400,000 שקל ולא מוכן לרדת שקל. כל כמה זמן הוא מפרסם מחדש את הרכב, באותו המחיר כמובן.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני מתגורר בארצות הברית אבל עדיין, הבעיות של הרכבים לא משתנות בין יבשת ליבשת.

את המרצדס שלי, S550 קניתי מהיד הראשונה אחרי 3 שנים על הכביש, חיפשתי רכב עם תוספות מסוימות (צבע מט, עץ אפור, מערכות בטיחות, מושבים מתכווננים מאחור ועוד) שילמתי קצת יותר משליש ממה שהרוכש המקורי שילם, ואני יכול להרשות לעצמי רכישה של רכב כזה חדש, לא רואה שום הצדקה בירידת הערך, אני קונה חדש רק לעבודה.

שנה עם הרכב ובערך 50k ק"מ.
בלמים, רכשתי רפידות מקוריות של ברמבו והחלפתי לבד, עלות $320 לכל ארבעת הגלגלים.
סדקתי ג'אנט ורכשתי מקורי משומש ב$900
החלפתי השבוע 2 צמיגים אחוריים, פירלי פי זירו אל תקר 275/35r20, השגתי מחיר מצויין של $350 לצמיג, על הקדמיים שילמתי 450 ליחידה.
אני מחליף שמן לבד.
אתמול הכנסתי את הרכב למוסך מכיוון שעיקמתי איזו זרוע כשנכנסתי לבור לפני כמה חודשים, אעדכן לגבי עלויות הטיפול, הייתי עושה את זה לבד אבל אני בדיוק במצב של מעבר דירה.

הנקודה? אפשר לטפל לבד, אפשר להזמין חלקים ולחכות, ה335 שלי מטופלת עצמאית אבל בקושי נוסעת והחלקים לא יקרים כל כך.

שיפוץ של גיר זה אמנם עסק יקר אבל אפשר לפרק גיר לבד :)

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.1.2021 בשעה 21:49, פבל כתב:

לא ציפית ממך לעידוד של כזו התכלבות מקצועית.

לא ידעתי שמנהלי הפורום מצפים למשהו מהקוראים הנאמנים.
אפילו אימא שלי לא ציפתה ממני לכלום ותראה איזה יופי... שניכם הופתעתם.

מאז התגובה שלך נתווספו עוד 6 עמודים לשרשור (לא ספרתי כמה הודעות, אני חלש בלוח הכפל)
לפחות חצי מההודעות שלא במתכוון עוסקות בכסף.
כמה עולה נאבה, כמה עולה מנוע וכמה עולה שפריצר ל X5

וזה מעניין, כי הקו המחשבתי שעודדתם היה פרגון להגשמת חלום, אז למה כל הזמן ממשיכים לדון בנושא הכספי?

• מצחיק 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, סולל הדרך כתב:

וזה מעניין, כי הקו המחשבתי שעודדתם היה פרגון להגשמת חלום, אז למה כל הזמן ממשיכים לדון בנושא הכספי?

כי עוד רוצים להגשים חלום מוטורי ומנסים לבדוק אם זה בכלל ביכולות שלהם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

כי עוד רוצים להגשים חלום מוטורי ומנסים לבדוק אם זה בכלל ביכולות שלהם.

מה קשור יכולות כלכליות?

תקן אותי אם אני טועה אבל הכיוון הוא שאם יש לכם חלום, תגשימו!

100K-200K לפה או לכאן לא משנים כלום אלא אם אתה סופר אפונים מצטדק, שמאלני ועלוב נפש

אם בחור צעיר בן 24 שחי בשכירות, בלי בסיס כספי או פוטנציאל השתכרות גבוה יכול... כולם יכולים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא צריך לחפש היגיון בהכל, מותר וצריך לעשות דברים בשביל הרגש, אם הכל היה קר ומחושב כולנו היינו חיים על אורז ותפוחי אדמה.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...