Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו של עשירים בלבד , סיפור רכישה ללא הגיון - BMW X5 E70 V8(4.8)i 2010

ProCC
שימו לב! השרשור הזה בן 1088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוף סוף הוא מעיד על עצמו שהוא קמצן.

וכן, את "סיפורי חו"ל" המשעממים נאלצים לספוג כאן  אם רוצים או לא-הם יפורסמו בכל מקרה.

אני מקווה שמעכשיו מי שיקרא לו קמצן, לא יקבל אזהרת הנהלה, כיוון שהוא העיד על עצמו.

רק למה, לעזאזל, צריך לדחוף את האידיאולוגיה הקמצנית בכל פוסט שנפתח?

מה זה תורם לו, חוץ מאשר לעצבן את האנשים?

לא ברור העניין הזה.

פבל, הקטע בסוף עם הצוואה והחיתולים- מאסטרפיס.לגזור ולשמור.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 25 דקות, sperial כתב:

טוב, פבל, נסכים שלא להסכים. 

אני לא מחפש הסכמה, אני מציג לך את המציאות כפי שהיא נחקרה ונמדדה (לא סתם ל"מעגל העוני" קוראים ככה). זה שאתה בוחר להתעלם ממנה זה סיפור אחר.

לפני 25 דקות, sperial כתב:

אבל הצד השני היה שאילו לא הצטמצמתי בהוצאות שלי באותן שנים - יחד עם עבודה קשה בהמשך -  לא הייתי מגיע לדברים שחשובים לי כמו מגורים בדירות מתאימות בשכונות טובות ומתן חינוך והשכלה ראויים לילדים.

אין פה "צד שני". זו לא מטבע ולא קוד תוכנה ש"אם אתה עושה X - קורה Y".

אתה, כמו שאומר ג'ו רוגן, מבלבל קורלציה עם קוזאציה. 

החיים הם לא בחירה בין שתי אופציות. יש אלף דרכים להגיע בדיוק (אבל ממש, על המ"מ) לאותו מקום שהגעת. אתה החלטת לבחור בדרך שעבורך הייתה הנכונה ביותר, או זו שהתיישבה הכי טוב עם החינוך שלך, או היחידה שהצלחת לחשוב עליה, או היחידה שהיית מספיק מוכשר/חכם/עשיר כדי להצליח לבצע בסבירות גבוהה מספיק, או כל דבר אחר.

זה ממש לא אומר שאילו לא היית מצטמצם, בוודאות לא היית מגיע לדברים.

וזה עוד יותר ממש לא אומר שזו הדרך היחידה הנכונה להגיע לאן שהגעת, לא הדרך הטובה ביותר באופן כללי, ולא הנכונה ביותר עבור כל האנשים (אפילו עבור כל אלה שנמצאים במצב כלכלי דומה-זהה).

לפני 12 דקות, סלע כתב:

פבל, הקטע בסוף עם הצוואה והחיתולים- מאסטרפיס.לגזור ולשמור.

הלוואי שזה היה מאסטרפיס, או אפילו סתם משהו שהמצאתי...

• אהבתי 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משוכנע שאילו לא הייתי מצטמצם לא הייתי מגיע לאן שהגעתי, בוודאי בנקודות הביניים.

לדעתי העניין שונה - צריך להגדיר יעדים, ולעדכן אותם מדי פעם. היו דברים שהיה ברור לי שארצה להשיג, גם לפני שהדרך היתה ברורה. אימפולסיביות היא ההפך, ולכן עלולה לפגוע ביכולת להשיג יעדים.

אז אם המטרה של הבחור היא לנהוג ב-BMW הוא השיג אותה, ואני מברך אותו. אבל ההנחה שלי היא שלבחור בן 24 יש שאיפות קצת יותר גדולות, ושהוא צריך למצוא את האיזון בין ההווה והעתיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין מקבל את הדברים שנאמרו פה , אבל באמת אשמח לדעת כמה אנשים חושבים שלטפל ב BMW זה יקר , זה לא יקר בצורה שאנשים חושבים , הטיפולים והדברים שמסביב שנחשבים

לבלאי הם מחירים מאוד סבירים ביחס ליפניות וגרמניות למיניהן , כחלק מהמחקר על האוטו , המתחרה המקביל שלו ההאודי Q5 ו Q7 לא נופלים בכלל מהמחירים של BMW ואף לפעמים עוברים

אותו , כמו שאמרתי כל עוד זה לא יהיה מנוע / גיר , אין פה התרסקות כלכלית , כי כל המחלות של האוטו טופלו על ידי הבעלים הקודמים , ירידת ערך אין , זה רכב שקשה להגיד לו מחירון , גם סוחרי

רכב ששאלתי כמה יקחו את הרכב בעד רכב חדש יותר , חלק מהם הציעו לי 60 אלף במחיר לטרייד , לא נורא ואפילו רווח , אבסורד שאני מחזיק רכב שמפנק וטכנלוגי ובכל BMW ללא קשר לחלום שלי האישי , שבסכום הזה הייתי יכול להשקיע במיני צפופה , השקעה לעתיד אני רואה ומחשב , טיפש האדם שיגיד שזה לא חשוב , אבל ההרגשה הנכונה והמציאה הנכונה הביאו אותי

בלב שלם לקנות את האוטו , במקרה הכי גרוע הפסיד 10-20 אלף במהלך השנה - שנתיים הקרובות , זה מה שרוב האנשים מפסידים על רכב חדש ואפילו יותר , במכירה אפילו אני יוכל

למכור ביותר ממה שקניתי , החישובים ההפסדים האלו כנגד חלום ילדות שלי , לא היית שאלה אפילו , אפשר להשוואה לבחור שהחליט שהחלום שלו לטוס לתיאלנד ובזבז 30 אלף , על אותו

קנה מידה לדעתי .

@sperial - אני מאוד מכבד אותך , יש לך ידע שנים קדימה שאין לי , ברור שיש לי שאיפה ומטרות ואני שואף אליהם , עבודה בתור מכונאי אופנועים מביאה

אותי למטרה שרציתי תמיד , פתיחת מוסך אופנועים , הלימודים אוטוט מאחוריי , ה BMW זה חלום ולא אמצעי , זה תחושה מסויימת שלא נובעת מפרקטיות

או רשימה של טוב נגד רע , זה פשוט חלום שרציתי מאז הוא מתמיד , ואני מאמין לכל אחד יש חלום , מוזר ככל שיהיה .

עריכה אחרונה על ידי ProCC
  • אהבתי 8

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה, יצא כאן משהו חשוב. אתה רוצה להקים עסק, ואחד לא פשוט. 

אני לא יודע מה למדת, אבל כדי לנהל מוסך תצטרך להחזיק בכל מיני תעודות שאותן תצטרך להשיג על ידי לימודים, שכמובן ידרשו ממך זמן, ויקטינו הכנסות שוטפות לתקופה מסויימת. 

אחר כך השקעות בעסק, תצטרך ללמוד איך מנהלים אותו נכון מבחינה טכנית ומסחרית ומול הרשויות, וזה שילוב של לימודים פורמליים וצבירת ניסיון. אני מניח שתתחיל בעבודה במוסך קיים ותנסה ללמוד שם, ובכל זאת, העסק שלך הוא אחריות אחרת.

ובמקביל אתה גם בגיל של הקמת משפחה, עסק לא זול לכשעצמו. אבל נניח לכך כעת.

אז אני מתייחס לרצון שלך להקים עסק כחלום הגדול שלך, מטרה ראויה לכל הדעות, ובגילך ומצבך הייתי מתמקד בה. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

אני משוכנע שאילו לא הייתי מצטמצם לא הייתי מגיע לאן שהגעתי, בוודאי בנקודות הביניים.

אני משוכנע שאם הייתי משקיע קצת יותר בחזרות של חבורת הזמר בכיתה ג' ולא מתחיל לעשן בכיתה ד' היום הייתי קייטי פרי. זה לא הופך את זה לנכון.

ציטוט

אימפולסיביות היא ההפך, ולכן עלולה לפגוע ביכולת להשיג יעדים.

אימפולסיביות היא משהו שאתה ורק אתה החלטת שהוא המצב כאן - והשלכת על פות"ש. אם היית קורא את הודעת הפתיחה שלו אני משוכנע שלא היית חושב ככה.

ציטוט

אבל ההנחה שלי היא שלבחור בן 24 יש שאיפות קצת יותר גדולות, ושהוא צריך למצוא את האיזון בין ההווה והעתיד.

וזה שורש הויכוח - ההנחות שלך הן בדיוק זה, הנחות. אבל אתה נותן להן יותר משקל ממוצא פיו של אותו אדם לגביו אתה מניח, אפילו אחרי שהוא אומר לך שזה לא המצב.

להבא, לטובת כולנו (ובעיקר השפיות והבריאות המנטלית שלי), בוא נימנע מ"הנחות" ולפני שאנחנו נותנים ייעוץ כלכלי (בין אם זה להקטין או להגדיל הוצאות), נדע מה העובדות בשטח והאם אותו אדם מעוניין באותו ייעוץ.

ועכשיו בוא נחזור לסיבה לשמה התכנסנו כאן. לקרוא לפות"ש בשלל כינויי גנאי של בעלי במווים.

• אהבתי 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל,אני אזרום איתך רגע.

עכשו לא הזמן כי יש רצון להקים עסק

בזמן שהעסק מתפתח זה גם לא הזמן כי כל הכסף מסתובב בתוך העסק,לגדול+להביא לקוחות זו הוצאה כספית.

נניח הוא יכיר מישהי,ואז יש חתונה וגם לא הזמן כי חתונה עולה כסף

ואז יש ילד וגם לא הזמן

ומגיע עוד ילד ועדיין לא הזמן

רוצים להחליף דירה והילדים עולים כסף אז עדיין לא הזמן.

והנה הגעת לגיל 45-50.

מתי אתה מסתכל אחורה ואומר לעצמך "עבדתי מספיק קשה,מותר לי להגשים חלום"?

גיל 60?גיל 70? או שאולי להגשים חלום זה בכלל דיור מוגן יוקרתי ועד אז צריך לחיות בסגפנות?

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, ProCC כתב:

אבל באמת אשמח לדעת כמה אנשים חושבים שלטפל ב BMW זה יקר , זה לא יקר בצורה שאנשים חושבים , הטיפולים והדברים שמסביב שנחשבים

לבלאי הם מחירים מאוד סבירים ביחס ליפניות וגרמניות למיניהן , כחלק מהמחקר על האוטו , המתחרה המקביל שלו ההאודי Q5 ו Q7 לא נופלים בכלל מהמחירים של BMW ואף לפעמים עוברים

אותו , כמו שאמרתי כל עוד זה לא יהיה מנוע / גיר , אין פה התרסקות כלכלית

תראה, אומנם לא כתבתי לך שזה יקר, אבל עשיתי את המחקר שלי לגבי איזו BMW טיפה יותר ישנה, כשחשבתי להחליף רכב פרוייקט, ואתה בהחלט צודק חלקית:

בחלק לא קטן מהחלפים הרגילים שצריך להחליף - המחיר סביר, ואם עושים את העבודה לבד אז בכלל ברגוע (ואני מתאר לעצמי שאתה תעשה לבד).

אבל (!!!1)

יש כול מיני חלפים שיכולים להגיע למחירים מפוצצים ו/או קשה להשיג [ שוב, אולי זה לא המצב עם ה X5, אני הסתכלתי על משהו אחר].

בסופו של דבר הגעתי למסקנה אישית שזה צעצוע נחמד ואחלה בחלה של פרוייקט, אבל הסיכון ליפול על כמה חלפים שימותו ואצתרך להוציא מלא כסף על רכב שגם ככה רוב הזמן יושב בחניה - מוריד אותי מזה לגמרי (לאותה התקופה, אולי בעתיד יתאים לי יותר)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, רק תיקון קטן: פות"ש בן 42, לא 24.

כעת תתחילו את הדיון מחדש.....

• רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, tinoki כתב:

ואם מחר יפטרו אותך?ואם יפטרו גם את אשתך?ומה עם הלימודים של הילדים?

ולמה לא לקנות רכב זול,אתה כבר בן 42 תתבגר!

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, tinoki כתב:

עוד תיקון.

הוא לא קנה X5 2010, אלא סוזוקי קרוסאובר 2016.

עכשיו תמשיכו.

• מצחיק 5
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש--עשית כבר נסיעה הגונה על המפלץ? איך הוא בסיבובים וכו'?
או שאתה מסיים קודם את ישורי הקו?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

תראה, אומנם לא כתבתי לך שזה יקר, אבל עשיתי את המחקר שלי לגבי איזו BMW טיפה יותר ישנה, כשחשבתי להחליף רכב פרוייקט, ואתה בהחלט צודק חלקית:

בחלק לא קטן מהחלפים הרגילים שצריך להחליף - המחיר סביר, ואם עושים את העבודה לבד אז בכלל ברגוע (ואני מתאר לעצמי שאתה תעשה לבד).

אבל (!!!1)

יש כול מיני חלפים שיכולים להגיע למחירים מפוצצים ו/או קשה להשיג [ שוב, אולי זה לא המצב עם ה X5, אני הסתכלתי על משהו אחר].

בסופו של דבר הגעתי למסקנה אישית שזה צעצוע נחמד ואחלה בחלה של פרוייקט, אבל הסיכון ליפול על כמה חלפים שימותו ואצתרך להוציא מלא כסף על רכב שגם ככה רוב הזמן יושב בחניה - מוריד אותי מזה לגמרי (לאותה התקופה, אולי בעתיד יתאים לי יותר)

צודק , גם בX5 יש כל מיני דברים מיוחדים שעולים הרבה כסף , כמו חלקי מנוע  / גיר , מערכת ה ACTIVE ROLL BAR , זה עדיין לא סוף העולם , ונכון זה לא יהיה זול יותר מטיוטה קורולה , 

אבל זה לא טיוטה , צריך להתפשר קצת 😂

לפני 25 דקות, אליה כתב:

פות"ש--עשית כבר נסיעה הגונה על המפלץ? איך הוא בסיבובים וכו'?
או שאתה מסיים קודם את ישורי הקו?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

עדיין לא בצורה מלאה , מקווה שוויטלי יסיים מחר את החלפת שמנים ויישור קו , ואז אתן חוות דעת מקיפה יותר .

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אז אני מתייחס לרצון שלך להקים עסק כחלום הגדול שלך, מטרה ראויה לכל הדעות, ובגילך ומצבך הייתי מתמקד בה. 

בוא נניח שאם פות"ש לא היה קונה את הרכב הזה ומשקיע את הכסף בלימודים ובמוסך הוא היה פותח אותו בעוד 3 שנים. ונניח עוד שעם הרכישה של הרכב הוא יפתח את המוסך בעוד 4 שנים, שבמהלכן הוא ייסע על החלום המוטורי שלו. מה יותר טוב בכללי? פות"ש החליט מה יעשה לו יותר טוב ואי אפשר להגיד שהוא טעה כי אין אמת כאן. קח כל מיליונר ותראה שהוא לא חי בדירת שני חדרים עד שהוא הגיע למה שיש לו היום אלא כנראה עשה Scaling לרמת החיים שלו באופן מתמשך, למרות שמבחינה כלכלית טהורה כל רכישה עכבה אותו בהתקדמות לרמת החיים הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...