Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו של עשירים בלבד , סיפור רכישה ללא הגיון - BMW X5 E70 V8(4.8)i 2010

ProCC
שימו לב! השרשור הזה בן 1087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, סולל הדרך כתב:

תקן אותי אם אני טועה אבל הכיוון הוא שאם יש לכם חלום, תגשימו!

לא. הכיוון הוא שכל אחד והחלום שלו. הוא לא חי כדי להגשים את החלומות שלך, או את דרך החיים שלך. גם לא של ספריאל. והאמת, גם לא את שלי. הרכב שלו לחלוטין לא כוס התה שלי, אבל היי, הוא לא אני ובהתחשב בכך שזה פורום רכב, חובבי רכב, והוא בהחלט עושה רושם של חובב רכב שהרכב הספציפי הזה עושה לו טוב, אני בעדו. לך, במסגרת חופש הביטוי (כל עוד אתה עומד בכללי הפורום) יש את מלוא הזכות לדרוש לו את משנתך הכלכלית, לנו, במסגרת אותו חופש ביטוי, הזכות להגיד לך למה אתה טועה.

• אהבתי 3
  • מעניין 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 14 שעות, Potato כתב:

1.רכישה בכסף קיים-לא לוקח הלוואות/מימון

מתחבר לזה מאוד ואני לא שולל מימון לחלוטין אבל רק אם זה בא מנקודת מבט אסטרטגית של "ניתן לכסף שלי לעבוד במקום אחר במקום על רכב" ולא ממקום של אין לי באמת איך לממן את זה. 

גם אם בוחרים במימון הכסף פיזית חייב להיות קיים בבנק לכל מקרה ככה שאם רוצים מחר סוגרים את כל ההלוואה. 

אני מתקשה להבין אנשים שקונים משהו מכסף שלא באמת קיים (חוץ מדירה, מן הסתם), מספיקה תקלה אחת קטנה בחיים ואתה בצרות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, סולל הדרך כתב:

לא ידעתי שמנהלי הפורום מצפים למשהו מהקוראים הנאמנים.

"לא ציפיתי" לא בקטע שאני מצפה ממישהו להתנהגות מסוימת, אלא "מהיכרותי איתך, לא חשבתי שזה מה שתכתוב".

לפחות חצי מההודעות שלא במתכוון עוסקות בכסף.
כמה עולה נאבה, כמה עולה מנוע וכמה עולה שפריצר ל X5

אף אחד לא אמר מילה נגד דיון על הנושא הכספי. ברור לכולם שברכב שהוא מחוץ למיינסטרים, עלויות של דברים יהיו נושא שיעורר עניין.

ההבדל הוא באיך הנושא הזה נידון - האם ע"י שאלות כדי להבין ולדעת, שזה אחלה ומקובל וברור. או ע"י הטפת מוסר וציון גודל הטעות, שזה הרבה פחות אחלה. 

תקן אותי אם אני טועה אבל הכיוון הוא שאם יש לכם חלום, תגשימו!

אתה טועה, זה לא הכיוון. הכיוון הוא "אם אתה חושב שאתה יכול, תגשים". 

ההבדל הוא שאתה מחליט בשבילו, ואנחנו לא.

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

ושלא תבינו לא נכון, חלומות צריך להגשים ולשאוף להגשים אותם, אבל לא בכל מחיר.

נכון. רק - שוב - "אנחנו" (המפרגנים) סומכים על אנשים מבוגרים שהם ילדות מספיק גדולות כדי להחליט לעצמם אם הם יכולים לקנות או לא ולא מסיקים עבורם מסקנות על סמך בני כמה הם והאם יש או אין בבעלותם דירה או ילדים, ולא מחליטים עבורם מה הם "באמת" צריכים ומה לא. 

אם תלך אפילו לא ממש הרבה אחורה, אני בטוח שתמצא אינספור שרשורים בהם כל המגיבים כמקהלה צועקים על פות"שים לרדת/למכור/לצמצם הפסדים כי הם קנו נבלה ששותה להם את הדם - וגם אז, אלה יכולים להיות אנשים בני 40-50-60 עם הכנסה יפה, אבל זה לא משנה את העובדה שהם קנו נבלה ואין שום סיבה הגיונית לשים עליה עוד שקל אחד. 

אז לסיכום - הבעיה היא לא בהתייחסות למחירים והעלויות, אלא התדירות שלה. כשצריך לפרגן אפשר לפרגן וכשצריך לתת על הראש ולהטיף, אז מטיפים. הבעיה היא כאשר עושים רק מהדברים האלה כל הזמן. בלי שום התחשבות בכלום.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Doron_Z כתב:

מתחבר לזה מאוד ואני לא שולל מימון לחלוטין אבל רק אם זה בא מנקודת מבט אסטרטגית של "ניתן לכסף שלי לעבוד במקום אחר במקום על רכב" ולא ממקום של אין לי באמת איך לממן את זה. 

גם אם בוחרים במימון הכסף פיזית חייב להיות קיים בבנק לכל מקרה ככה שאם רוצים מחר סוגרים את כל ההלוואה. 

אני מתקשה להבין אנשים שקונים משהו מכסף שלא באמת קיים (חוץ מדירה, מן הסתם), מספיקה תקלה אחת קטנה בחיים ואתה בצרות. 

אין לי בעיה עקרונית עם לקנות רכב בהלוואה.

אני לא נמצא בשלב בחיים שבו יש לי מספיק יציבות ויכולת להסתמך על רמת הכנסה כלשהי 24-36 חודשים קדימה ולכן כרגע הקו המנחה הוא לא להכנס להרפתקה שאין לי יכולת להעריך את הסיכון שלה.

לא רואה שום בעיה בשוטר/איש קבע(כדוגמה לעבודות יציבות) קונה רכב במימון.

כל עוד זה לא פוגע לו ברמת החיים,1500-2000 שקל בשביל להנות מהרכב שבא לך ולא לחכות שנתיים זה אחלה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות, קראתי את השרשור הזה כשהוא היה עמוד אחד ועכשיו, רפרפתי על חלק מהעמודים. דוגרי, שרשור מבאס. יכול להיות שזו הציפייה שלי שהיא לא במקום, אבל לפורום רכב אתה מגיע בשביל לקרוא ולחלוק דיעות עם אנשים שעבורם רכב/נהיגה זה משהו מעבר, יותר מלנהג הממוצע. היה כאן מישהו שרשם את ה"זה ידוע כי כל מתי בעל מכונית הכי שמח פעמיים בחייה.." הידוע - זה שהגיב לו די מתמצת את העניין בעיני. זה עצוב שדיעה כזו עולה בפורום רכב, ועוד בשרשור כזה ספציפי (ואנחנו אפילו ברכב כללי, לא בייעוץ). קיצר זה לא נסיון הטפה או משהו, אבל עד שיש פה משהו שונה מפיקנטו או C5 Aircross אלא מישהו שנתן משקל יותר גדול לרגש ונופלים עליו בריאליטי צ'ק כלכלי, זה באסה (כן אני יודע שאני יכול ללכת לפורום אחר. פה מ-2003 מה לעשות). מניח שזה בגלל שרכבים בארץ יקרים בטירוף אז הנושא רגיש.

לפות"ש - תהנה המון מהרכב ומהחוויה, בתור אחד שעד עכשיו היה הולך על הרכב הכי פרקטי ורק לאחרונה טיפה החליף כיוון (כולה לאון כן..), מתחבר לגמרי לתחושה. יש דברים שקשה לשים עליהם תג מחיר. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפתוח ענף פורום חדש פה , " ייעוץ כלכלי לבני 21 + ,ברכישת רכבים בהלוואות + כלכלת בית נבונה "  בהנהלתו של ספיראל.

הכל עניין של איזון חברים...

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי התמיהה בכלל לא מהאזור של התחשבנות כלכלית עם העתיד, שכן צמוד החליף באלו הימים X5 כזה, רק צעיר יותר ועם תקע של חשמל בריינג' רובר דנדש והציע לי טרם העברה לחבר שהוא לא אוהב, לקחת את הבמוו ( ברגיל אני מתנייד גם באוקטבית ליסינג, גם בוואגית בת למעלה מעשרים שנה ) , אמרתי לו וגם לעצמי, יאללה ננסה, מה יכול להיות, אולי באמת הגיע הזמן להתפרע. לקחתי סיבוב על הגרמניה הזו וכל שנותר לי אחרי הנסיון הוא להצדיע בהערצה למי שמוכן להתנייד בעיר במין משאית כזו, די כיף, חזקה, מפוארת, נוחה למדי, הכל נכון, אבל פשוט אוטו ענק. בקיצור, אני אם מחליף זה רק לקטן וכיפי, משאיות משאיר לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שכואב, אפילו מקומם לקורא את זה בפורום לרכבים.

זה מתחיל בחוסר אכפתיות מאיך שהרכב נראה, לא משנה איזה צבע הרכב - או אם יש קילופי לכה

טיפוח זאת מילה גסה, מכות ברכב זה משהו "זניח" ולא מעניין, שלא נדבר על חווית שהייה ברכב או חווית נהיגה.

הכל מסתכם במשפט אחד, לא מתקבל על הדעת מבחינתי (בטח לא כאן) שהוא מעיד על הכל.

"רכב צריך לשמש אותך, לא אתה אותו". זה בעצם מספר את כל הסיפור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקונים X5 ב50K במזומן ומודעים לאיזה מיטת סאדו מאזו גרמנית נכנסים זה לא טוב.
כשקונים פיקנטו ב70K עם הלוואה זה לא טוב.
כשקונים צרפתי חדש במזומן זה התאבדות.
כשקונים איטלקי במזומן כנראה שמישהו ברח מבית משוגעים.
כשקונים VW במזומן/הלוואה מקווים בשבילך שהשארת 10K בצד בשביל הDSG הנבלה והרחבת אחריות.

בקיצור יש לכם שתי אופציות חברים, או לקנות טויוטה בתשלום מלא של חודש מראש ולבטח את הסוללה 10 שנים.
או לקנות דאצ'יה ולהיות איתה עד המוות (שלכם לא שלה, אותה אתם לא מחליפים).

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • מעניין 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yogev20 כתב:

זה מתחיל בחוסר אכפתיות מאיך שהרכב נראה, לא משנה איזה צבע הרכב - או אם יש קילופי לכה

טיפוח זאת מילה גסה, מכות ברכב זה משהו "זניח" ולא מעניין, שלא נדבר על חווית שהייה ברכב או חווית נהיגה.

יש קילופי צבע ברכב לא חדש,מה אני אמור לעשות עם זה?

יש לי בבית רכב שני,יונדאי I30 שכבר עשור אצלנו,עשתה בקושי 100K,מטופלת פעם בשנה,כל מה שצריך להחליף מוחלף בזמן.

אבל מתקלף כי 12 שנה בשמש עשו את שלהם,מה הרציונל להוציא 4-3 אלף על צביעה של רכב ששווה 15?

לפני 8 דקות, yogev20 כתב:

הכל מסתכם במשפט אחד, לא מתקבל על הדעת מבחינתי (בטח לא כאן) שהוא מעיד על הכל.

"רכב צריך לשמש אותך, לא אתה אותו". זה בעצם מספר את כל הסיפור. 

זה נכון אבל.

בסופו של דבר,הפח עם ברגים הזה אמור לקחת אותך ממקום למקום,בלי קשר לכמה חזק תשפשף אותו בסופי שבוע,

ואם הוא לא עונה על ההגדרה הזו,זה לא רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח יואוו גדול! איך ידעתי ששרשור שהוא לא קורולה או לנסר יגרור ים של הטפות 🤣

אבל להגיע ל-15 עמודים של נו נו נו... נראה לי זה השיא לא?

כבר אמרתי בעבר ואני אומר זאת שוב: בגלל ההתנהגות הזו רוב מי שיש לו

רכב יקר/מיוחד/שונה כבר לא נמצא פה והבודדים שכן לא ישתפו אתכם במה הם נוהגים כדי לחסוך בלבולי מוח.

היום יש מאות קבוצות וצאפ, מפגשים וטיולים סגורים. לא כמו לפני 20 שנה. חובבי הרכב האמיתיים שם.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Potato

זאת כמובן הדעה שלך, שאין לה שום קשר לדעה שלי. (שנכתבה כבר עשרות פעמים, גם כאן)

מקווה שהנקודה ברורה. (זה לא נושא לוויכוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, yogev20 כתב:

Potato

זאת כמובן הדעה שלך, שאין לה שום קשר לדעה שלי. (שנכתבה כבר עשרות פעמים, גם כאן)

מקווה שהנקודה ברורה. (זה לא נושא לוויכוח)

הנקודה לא ברורה ואני יותר מאשמח אם תבהיר לי אותה.

מדוע לדעתך יש קורולציה בין מצבו של הרכב לכמה זמן/כסף בן אדם מוכן לבזבז על הנקיון שלו.

אם תוכיח לי בצורה ברורה את הקשר,מבטיח לצאת לנקות את האוטו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Shmelov כתב:

חחחח יואוו גדול! איך ידעתי ששרשור שהוא לא קורולה או לנסר יגרור ים של הטפות 🤣

אבל להגיע ל-15 עמודים של נו נו נו... נראה לי זה השיא לא?

כבר אמרתי בעבר ואני אומר זאת שוב: בגלל ההתנהגות הזו רוב מי שיש לו

רכב יקר/מיוחד/שונה כבר לא נמצא פה והבודדים שכן לא ישתפו אתכם במה הם נוהגים כדי לחסוך בלבולי מוח.

היום יש מאות קבוצות וצאפ, מפגשים וטיולים סגורים. לא כמו לפני 20 שנה. חובבי הרכב האמיתיים שם.

מזל שנשאר צדיק אחד, שמוכן לחלוק עם ההמון את תובנותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני שמתי לב שפות"ש נעלם כי ביאסו לו תתתחחתתת. יש חברים שנולדו לעולם כדי לחסוך כל החיים עם פרצוף תחת וממורמרים כל בוקר על החיים כי אתמול לא חסכו שקל. נכון שזו דרך חיים שלהם ,אבל אתם אומללים , אתם מסכנים ,ילדים שלכם מסכנים וגם אישה. לא כיף ככה לחיות , בגיל 24 יש מספיק שכל כדי להבין האם בן אדם יכול להחזיק בהמה כזו . אז למה לבוא ולבאס? את מרמורים תוציאו על שרשור קורונה. באמת ,הגישה הזו לא מאסה עליכם? לא נמאס כל בוקר לחשוב על איך לכבות דוד ומזגן כדי לחסוך חצי אגורה? גישה קמצנית זה דבר הכי אבל הכי מגעיל בעולם.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...