Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשים מהשכנים- בניין ישן מול חדש. יש הבדל משמעותי?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגדול - אני גר בבניין ישן שנבנה אי שם בשנות ה-70.

אני שומע כל רעש מהשכנים. הבידוד פה גרוע מאוד.

רעשי נקישות/דפיקות אם הילדים של השכן מעלי רצים.

דיבורים חזקים.

בקיצור, על הפנים.

אין לי ספק שבבניין חדש הבידוד עדיף.

השאלה, האם אתם שגרים בבניינים שנבנו בעשור האחרון נגיד, מרגישים שמשמעותית יש פחות רעש שעובר בין הדירות/קומות?

רב תודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ובענק!

מכרתי בית ועברתי לגור 11 חודשים בדירה בבנין שנבנה בשנת 72, הבידוד האקוסטי שאף לאפס, מניח שגם הטרמי היה לא משהו.

אחכ עברתי לדירה חדשה לגמרי, הבדל תהומי, לא פחות מכך. יודע שהקירות נבנו מבלוק פומיס 8 חורים אם זה משנה משהו.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם אפשר להכליל, אבל עם הפנים קדימה, אומץ בישראל לאחרונה תקן בניה ירוקה באופן רשמי, שבידוד רעשים זה אחד מהקרטריונים בו. עד עכשיו זה היה קיים בעיקר רק ב-15 הערים הגדולות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל של שמיים וארץ.
גרתי בעבר בבניינים בני 40-70 והייתי יודע את שמות ילדי השכנים בקומה מעל מבלי שפגשתי אותם, מתי מי הגיע הביתה, כל גרירת כיסא, והשוס - צליל נעלי העקב שנראה שהשכנה העדיפה לנעול חצי שעה לפני היציאה מהבית [emoji35].
לאחר מכן עברתי לבניין שנבנה בסביבות שנת אלפיים. היה שיפור אדיר. לא שקט מוחלט, אבל שיפור אדיר. ההורים שלי גרים במגדל בגיל דומה, וגם אצלם כמעט אין הפרעות רעש, אך יצא שהשכנים מתחת התלוננו כשהנכדים התרוצצו והשתוללו בבית.
כעת, אני גר בבניין שנבנה בעשור האחרון בבניה ירוקה ואני לא שומע כלום מהשכנים, פרט למה שעובר מהלובי הקומתי בדלת הכניסה (יש מה לשפר בה) .בעצם יש עוד משהו... בלילה, כששקט, אני שומע את ניקוז המים במקלחת ההורים של השכנים מעלי. כנראה פספסו שם משהו באיטום הצנרת. אבל מעבר לזה, כלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נוציא לרגע יוצאים מהכלל כגון בניינים שנבנו כמו שצריך בשנות ה-70 (אני מכיר בערך... אחד כזה!) וכמה בניינים חדשים עם אוסף פשלות שלא נגמרות רק באקוסטיקה, בגדול הניסיון שלי הוא - אוהו, הבדל עצום בבניינים שנבנו בעשור האחרון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לחוויות שמסופרות כאן, היא שבאמצע שנות ה-90, הותקן תקן 1004 שמגדיר דרעשות מחמירות לאקוסטיקה בין דירות מגורים.

לפני זה, המודעות היתה אפס.

אחרי זה יש שיפור ניכר (בעיקר אחרי שהיזמים חטפו תביעות שנפסקו לרעתם).

לפני שנתיים, הותקנו גם תקנות במסגרת ההכנות לאכיפת תכן הבניה.

המצב צפוי להשתפר עוד יותר.

מה שעצוב זה, שהעמידה בתקן, כך שהרעש פוחת משמעותי, לא מייקרת את הבניה באחוז משמעותי.

צריך רק מודעות וכוונה טובה...

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה הולך יד ביד עם בידוד תרמי, ושגם שם היו שינויים בדרישות בשלב כשלהו. החוויות שלי בנושא בידוד תרמי זהות למתואר בשירשור, דירות ישנות משנות השבעים - אפשר לקפוא למוות בחורף, דירות חדשות - טמפ' יציבה 20-21 מעלות ללא חימום באותם תנאים.

אגב @natco, אם אתה כבר פה: אני רואה שבהרבה בניינים חדשים (בניה רגילה למגורים 6-8 קומות) כל קירות המעטפת עשויים (למראית עין) בטון מזויין, ואין אף בלוק אחד נראה לעין. תוכל להסביר מה השיקולים, מה היתרונות והחסרונות?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לי יש חויה שונה, אומנם לא דירה חדשה אבל גם לא משנות ה-70, סיימו לבנות ב-2002
ואולי לא שומעים כל רחש מהשכנים, אבל בלילה שומעים את שיחות השכנים מהצד השני של קיר חדר השינה (תודה לאל, בנתיים רק שיחות), את דלת ארון ההזזה שלהם נפתחת ונסגרת.

אם זה בזמן שמנסים להרדם, בהחלט מהווה מטרד, אבל לרוב זה לא נמשך יותר מידי זמן.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, קורן בן אשר כתב:

אני מניח שזה הולך יד ביד עם בידוד תרמי, ושגם שם היו שינויים בדרישות בשלב כשלהו. החוויות שלי בנושא בידוד תרמי זהות למתואר בשירשור, דירות ישנות משנות השבעים - אפשר לקפוא למוות בחורף, דירות חדשות - טמפ' יציבה 20-21 מעלות ללא חימום באותם תנאים.

אגב @natco, אם אתה כבר פה: אני רואה שבהרבה בניינים חדשים (בניה רגילה למגורים 6-8 קומות) כל קירות המעטפת עשויים (למראית עין) בטון מזויין, ואין אף בלוק אחד נראה לעין. תוכל להסביר מה השיקולים, מה היתרונות והחסרונות?

הממ.. האמת שאני לא מכיר את זה כל-כך מבניה מרקמית. רק ברבי קומות, שם השיקול הוא נוחות ומהירות ליזם (יציקת מעטפת בתבניות מתועשות וכו'). 

בבניה מרקמית אין לזה כל-כך הצדקה, והבניינים שאנחנו מתכננים בסד"ג הזה נבנים מבלוקים (לבחירת היזם).

יתרונות רבים אין לזה -  זה בידוד תרמי זוועתי, בידוד אקוסטי ללא יתרון לבלוק איכותי, זה מסבך את הטמעת התשתיות (לא הכל אפשר להחביא מאחורי ציפוי הגבס הפנימי, לחצוב זה קשה, ולהטמיע מראש ביציקה זה מעל ליכולת של המבצע הישראלי)

אולי מפשט קצת לקונסטרקוטור את חיפוי החזיתות? פרטי תליה פשוטים יותר?

לעניין בידוד תרמי - (ת"י 1045)- הוא הותקן בשנות ה-70 - ממש לא מרשים במיוחד (הוא אפילו תוקן לרעה לפני כמה שנים- נתן הקלות לבונים של מעטפת מבטון במישור החוף ובעוד כמה אזורים "לא קרים"...).

השיפור בבידוד התרמי בבניינים נובע מההתקדמות בחומרי הבניה. פשוט אין יותר להשיג חומרים גרועים... גם מערכות האלומיניום, גם מערכות הטיח, הבלוקים... 

החדשות הטובות הן, שסדרת התקנים 528X (בניה ירוקה, דירוג אנרגטי של בניינים,מערכות בקרת אקלים) תהפוך אוטוטו למחייבת. זה יכפה שיפור אדיר בנושא.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.1.2021 בשעה 22:33, Nakamichi כתב:

בגדול - אני גר בבניין ישן שנבנה אי שם בשנות ה-70.

אני שומע כל רעש מהשכנים. הבידוד פה גרוע מאוד.

רעשי נקישות/דפיקות אם הילדים של השכן מעלי רצים.

דיבורים חזקים.

בקיצור, על הפנים.

אין לי ספק שבבניין חדש הבידוד עדיף.

השאלה, האם אתם שגרים בבניינים שנבנו בעשור האחרון נגיד, מרגישים שמשמעותית יש פחות רעש שעובר בין הדירות/קומות?

רב תודות

אחת הנקודות הרגישות בבידוד סאונד הוא דלת הכניסה. 

שווה לשים פס ספוג-גומי לאורך ההשקה בין הדלת לבין המשקוף, משפר משמעותית את הבידוד.

חוץ מזה, לפעמים תחתית הדלת לא אטומה (המברשת).

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...