Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וידאו קורקינט חשמלי וכמעט תאונה מצערת, תסעו לאט חברים!

ExtraD
שימו לב! השרשור הזה בן 1216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש סיכוי שנהג צעיר וערני יותר היה מבחין ברוכבת. לאחר עדכון החוק לאזרחים נוצרה התחושה שרכב חייב תמיד לעצור להם ויהי מה ולא מעט מהצעירים ממש מנצלים את זה שהם לוקחים את זכות הקדימה ממש בכוח, את זה התקשורת פמפמה בלי סוף, אך לא את ההמשך של החוק הקובע כי על הולך הרגל לוודא שהכביש פנוי ושאפשר לחצותו בבטחה, במהירות סבירה ובקו ישר. אני הייתי מוסיף לחוק שעל הולך הרגל חובה לעצור לפני מעבר חצייה לפרק זמן סביר שיאפשר לו לבחון היטב את מצב התנועה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה אגב עם אנשים שחוצים את המעבר חצייה מבלי להסתכל כלל? למעשה הם פשוט מתפרצים ללא שום סימן שהנהג יכול לצפות ואז הוא פשוט בולם חזק? בעיקר נשים אגב עושות את זה, מתפרצות ככה לכביש במעבר חצייה. כמו שנאמר פה, פימפמו להן שזה בסדר. בלילה מאד קשה להיות מוכנים לזה ובלילה בחורף גשום, כשהאספלט רטוב ויש אורות מסנוורים ממול ובכלל כל התפאורה הזו של ערב/לילה חורפי, עוד יותר קשה להיות מוכנים לזה. הן פשוט משנות כיוון כמו רכב קארטינג ופתאום מתחילות לחצות בבום, בלי שום "הכנה מוקדמת". 

מה שמבאס ועצוב בכל הסיפור הזה של המעברי חצייה הוא ש-90 אחוז מהנהגים הישראלים המוכשרים, כלל לא טורחים להאט בכלל ופשוט לא עוצרים, גם כשהולכי הרגל כן נתנו "הכנה מוקדמת" והם נמצאים במצב בו התחילו לחצות. אני יכול לשלוח אינסוף דוגמאות כאלה מהמצלמה שלי. ומי שכן נהג "מוכשר" ויודע להאט כבר באופן אוטומטי לקראת מעבר חצייה ואף כמעט לעצור, אז אותם 90 אחוז שציינתי יצפצפו לו וכמעט ייכנסו בו. וב-90 אחוז האלה אני כולל גם נהגי אוטובוסים "מקצועיים" אגב שמעדיפים לטוס בתוך העיר. שזה עצוב.

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, kompy כתב:

המציאות היא שרוכבים מבצעים אינספור עבירות מכל הסוגים האפשריים, אבל זה לא אומר שבמקרה של תאונה איתם, העבריינות שלהם תשמש הגנה אוטומטית לנהג. ולכן אני ממליץ לכולם להוריד את הרגל מהגז בכל מקום בו יתכן מפגש עם רוכב כזה או אחר - צומת, מעבר חציה, וכו'.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה. 

העליון סירב לדון בעניין, כי הוא לא מצא בו סוגייה עקרונית. 

למעשה, השלום הרשיע את הנהג בלי קשר לעובדה שמדובר במעבר חצייה, בטענה שהיה אמור להבחין ברוכבת. 

מהתבוננות בסרטון, אני לא חושב שזו קביעה מופרכת לחלוטין, אבל זו בד"כ נטייה של בית המשפט להתייחס לנהג כמי שעליו להוכיח שנזהר מספיק, ולא להפך

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

המציאות היא שרוכבים מבצעים אינספור עבירות מכל הסוגים האפשריים, אבל זה לא אומר שבמקרה של תאונה איתם, העבריינות שלהם תשמש הגנה אוטומטית לנהג. ולכן אני ממליץ לכולם להוריד את הרגל מהגז בכל מקום בו יתכן מפגש עם רוכב כזה או אחר - צומת, מעבר חציה, וכו'.

...כביש מהיר, דרך עפר, מסילות רכבת וכו' 😄

world.gif.e8089dc33473eff384a6c62d9ab33936.gif

עריכה אחרונה על ידי ExtraD
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, falou כתב:

אוקי, תודה. 

העליון סירב לדון בעניין, כי הוא לא מצא בו סוגייה עקרונית. 

למעשה, השלום הרשיע את הנהג בלי קשר לעובדה שמדובר במעבר חצייה, בטענה שהיה אמור להבחין ברוכבת. 

מהתבוננות בסרטון, אני לא חושב שזו קביעה מופרכת לחלוטין, אבל זו בד"כ נטייה של בית המשפט להתייחס לנהג כמי שעליו להוכיח שנזהר מספיק, ולא להפך

וזו הסיבה שלדעתי נהג הרכב היה מורשע במקרה של תאונה, גם אם רוכב הקורקינט עבריין, ונושא בחלק מהאשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, BRAVO30 כתב:

מה אגב עם אנשים שחוצים את המעבר חצייה מבלי להסתכל כלל? למעשה הם פשוט מתפרצים ללא שום סימן שהנהג יכול לצפות ואז הוא פשוט בולם חזק?

להיות אטום לסביבה זה אף פעם לא טוב גם אם החוק לצדך. זה עוד מאפיין של תרבות אני ואפסי עוד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג הורשע כי היה לו מספיק זמן להבחין בה חוצה את חלקו הרחוק של המעבר , לא בגלל שהיתה לה ז״ק.

מצד שני, אני בספק שנהג שפוגע ברכב שעובר באדום זוכה לאותו יחס.

וכל עוד המערכת תמשיך להקל עם רוכבי הקלים החשמליים, הג׳ונגל בחוץ ימשיך.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Nemesis כתב:

וזו הסיבה שלדעתי נהג הרכב היה מורשע במקרה של תאונה, גם אם רוכב הקורקינט עבריין, ונושא בחלק מהאשמה.

אבל כאן אין לנהג שדה ראייה, ואם הבוחן היה קובע שהוא נהג במהירות סבירה, אז היכן הרשלנות שלו?

שים לב, הפוגע ברוכבת האופניים הורשע בלי קשר למעבר החצייה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Nemesis כתב:

הוא לא אמור לנהוג במהירות שתמנע פגיעה בכל דבר ובכל מקרה. אם רוכב קורקינט (או טוסטוס או הולך רגל) מתפרץ לכביש, כשאין שדה ראייה, זה עליו, אלא אם נהג הרכב גם הוא עשה משהו לא סביר.

אין שום היגיון בטענה שלך, כי לפיה אי אפשר להתקדם בכלל, ולפני כל משאית שחונה בצד הדרך, צריך להאיט ל-10 קמ"ש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nemesis כתב:

בסתם כביש אתה צודק.

לא במעבר חציה. במעבר חציה חלה על נהג הרכב חובת זהירות מוגברת.

ואתה מחזיר אותנו בלופ לעניין הקודם, רוכב הקורקינט הוא לא הולך רגל ומעבר החציה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@falou, כל עוד הכנסת אינה מחוקקת היטב את חוקיה, ולכך כן התייחס בג"צ והעביר את הכדור למחוקק, ביהמ"ש יראה את המתניידים בקורקינט או באופניים חשמליות כדין הו"ר.

לכן חובת הזהירות היא של הנוהג בכביש.

כל זה נכון ויפה עד לפסיקה הבאה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...