Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספרי שילדה - איך לקרוא, ואיך להבין מתי בפועל יוצר הרכב?

burla
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מנסה להבין באופן כללי איך ניתן להבין באיזה שנה יוצר רכב מסויים (רצוי גם תאריך / חודש).

לפי ויקיפדיה  , התו העשירי במספר מציין שנה.

יש שתי נקודות מרכזיות שמעניינות אותי -

1. לפי מה שאני מבין זה תלוי לגמרי בבחירת היצרן להחליט אם השנה שאליו התו מתייחס, היא שנת הייצור בפועל, או השנה "המרכזית" שעבורה "מיתגו" את הדגם לראשונה.

לדוגמא, ברכב שלי, לפי הרישיון, מועד העליה לכביש הוא אוקטובר 2012, אבל התו העשירי במספר השילדה הוא D ,שזו שנת 2013.

לעומת זאת, ברכב אחר שבדקתי, העלייה לכביש היא ב 2018, אבל התו העשירי במספר השילדה הוא Z, ולפי אתר שקורא מספרי שילדה, Z מתייחס לשנת 2017.

ובאמת, בסוף שנת 2017 כבר בוצעה "מתיחת פנים" חדשה לרכב הזה, ככה שב- 2018 הוא בטח שלא יוצר כי הגירסה שלו היא לפני מתיחת הפנים, ולכן במקרה הזה התו העשירי במספר השלדה מתייחס לשנת הייצור עצמה.

אז, האם יש איזשהי חוקיות, או שצריך לפתח כלל אצבע שאומר, קח את שנת העלייה לכביש ברישיון, ואת השנה לפי מספר השילדה, ותבין ששנת הייצור היא השנה הנמוכה יותר מביניהם (אם יש הבדל).

אבל גם אז ייתכן ששנת הייצור מוקדמת יותר, אם היצרן מתייחס אליה לפי המיתוג ולא לפי הייצור.

2. לפי ויקיפדיה, האות Z אינה בשימוש לצורך סימון השנה. אז איך שזה שראיתי רכב ישראלי שבו התו העשירי הוא דווקא כן האות Z, ולפי אתרים מסוימים שמנתחים את הקוד, המשמעות היא שנת 2017.

כיצד האתרים יודעים זאת, אם בטבלה שמופיעה בויקיפדיה לא מופיע Z כערך רלוונטי שאפשר לפענח? האם יכול להיות שעבור השוק הישראלי האות Z היא כן אות שמופיעה במספרי השילדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לבלוף הישראלי. קוראים לו "תאריך עליה לכביש" אותו תו עשירי במספר השלדה מציין את שנת הדגם של הרכב. דגם 2017 מיוצר מתישהו בין אמצע 2016 לאמצע 2017 (התאריכים המדוייקים הם לפי נוהלי היצרן ומשתנים בין יצרנים, אבל הם נעים מתישהו בחודשי האביב והקיץ, משהו כמו מאי עד יולי).

הסימול Z לא ברור לי - או שטעית בספירת המקומות או שיש לך VIN חריג. אמת היא שגם לפחות באחד הרכבים שלי התו העשירי אינו תואם את שנת הייצור. מכל מקום, 2017 הוא H ו-2018 הוא J.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הצלחתי למצוא אתר אמין לבדיקה של תאריך ייצור לפי מספר שלדה.
אם הרכב עוד נועל את הצמיגים המקוריים, אפשר לדעת מה שבוע הייצור שלהם ולהניח שהרכב לא עזב את המפעל יותר מכמה חודשים אחר כך.
אצלי ברכב מצאתי מדבקות מתהליך הייצור שכללו תאריך במקומות נסתרים - מתחת למושב, מכסה המנוע והגלגל הרזרבי.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התו העשירי ב-VIN מייצג את שנת המודל, לא את תאריך הייצור. כאמור, שנת המודל מתחלפת בחודשי האביב או תחילת הקיץ (כל יצרן ושיטותיו), כך שרכב שיוצר, נניח, באוגוסט 2020 יהיה כבר מדגם 2021, וזה יצויין גם בתו העשירי ב-VIN שאמור להיות האות M.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

התו העשירי ב-VIN מייצג את שנת המודל, לא את תאריך הייצור. כאמור, שנת המודל מתחלפת בחודשי האביב או תחילת הקיץ (כל יצרן ושיטותיו), כך שרכב שיוצר, נניח, באוגוסט 2020 יהיה כבר מדגם 2021, וזה יצויין גם בתו העשירי ב-VIN שאמור להיות האות M.

אז זהו שלפי הקישור שנתתי, כנראה שאין תקן מסודר, וזה תלוי ביצרן עצמו.

אני ראיתי מאזדה 6 שעלתה לכביש ב 2018, אבל לפי התו העשירי שהינו Z, יש אתר שמפרש אותה כשנת 2017. ובאמת בסוף 2018 כבר התחילו לייצר מאזדה 6 עם המראה שיש לה כיום (גריל שונה), ואילו המאזדה שעליה הסתכלתי היא לפני מתיחת הפנים הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון ה-VIN אמור לענות לתקן כלשהו אבל כנראה שיש יצרנים שלא עושים זאת. גם בסוזוקי שלי התו העשירי הוא 0, שבכלל לא אמור להיות שם.

אם אכן Z מסמל את 2017 מדובר ברכב מאותה שנת דגם, והתאור שלך את מראהו החיצוני מתאים לכך. זוכר שרכב יכול לשכב במחסני היבואן שנה מיום ייצורו? אז רכב שיוצר בפברואר 2017 לפי שנת הדגם הזו, ועלה על הכביש בינואר 2018 יזכה בישראל ל"תאריך עליה לכביש" 2018.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

יש כמה דרכים לבדוק. לחפש מדבקות על חגורות בטיחות עם תאריך , פנסים ראשיים , להוריד אחד הפלסטיקים וגם שם מופיע תאריך ייצור.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• מעניין 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...