Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

פיספסת את הקטע שכולם יושבים ולא עושים כלום, איזו שאלה יש לקולגה לשאול?

אולי אפשר לעזור לך לשפשף ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

איזו שאלה יש לקולגה לשאול?

מה היוזר שלו בפורנהאב.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, David32 כתב:

פיספסת את הקטע שכולם יושבים ולא עושים כלום, איזו שאלה יש לקולגה לשאול?

אנחנו מזמינים סלט מקיבינידרעק רוצה להצטרף?

שמעת ש-X ילדה?

שמעת ש-KPMG החזירו את כולם לעבוד מהבית?

להיפך, כשכולם לא עושים כלום זה הכי זמן שמגיעים אליך עם שאלות לא מקצועיות, או מתיישבים לספר לך על חיי המשפחה שלהם וכו'.

לפני 22 דקות, malcishua כתב:

או לשאול את הקרם לחות.

זה פחות בעיה... אחוות משפשפים בטח

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Shay_u כתב:

עד עכשיו לא הגבתי, אבל אני ממש רוצה להבין מי מינה אותך הלפרין לסטטיסטיקאי ראשי בלמ"ס שאתה יכול לצאת בהצהרה גורפת ש"נזהרים יותר עם אוכלוסיות בסיכון"?

אני לא מתיימר להביא סטטיסטיקות מוכחות, אבל אני כן רואה משפחות שנפגשות כרגיל עם סבא וסבתא וכל החמולה, בלי להיזהר ובלי נעליים.

ואגב אם אני בסופר ומישהו נתקל בי מאחורה כי הוא ממש צריך באותו רגע להוציא משהו במדף שנמצא ליטרלי במרחב הפרטי שלי, זה יהיה מישהו מבוגר שעוד לא הפנים שזה לא לגיטימי לחדור למרחב הפרטי של בן אדם, עם או בלי קשר לקורונה. את חוסר הזהירות מרגישים גם מצד המבוגרים 

זה לא הוא קובע את המספרים האלה

כל הסטטיסטיקות מראות שב"גל השני" נדבקים הרבה יותר צעירים

תפנה למל"ל או למשרד הבריאות לקבל תשובות

1821928470_Screenshot_20200621-131421_N12.thumb.jpg.e07f65dae74b80150f3a4a846fedda05.jpg

לפני 2 שעות, Shay_u כתב:

אני מוכן להביא דוגמה פרטית מהמשפחה שלי - קרובת משפחה שלי יומיים עם כאבי גרון, בנה הצעיר עם וירוס כלשהו בבטן והיא עדיין מתעקשת שצריך לפגוש את סבא וסבתא ולנשק את כולם כי "זה רק צינון" או "רק וירוס בבטן" ו"אין לי קורונה". לא משנה כמה אני אנסה להסביר ולהגיד שזה לא לעניין אפשר להמשיך ולדבר ללמפה.

משפחה של אקדמאים שצמודים לחדשות כל היום.

אני לא מתיימר להגיד שזה מייצג אבל במצב העניינים הנוכחי- שגם ככה כולם שמים ז* על ההנחיות, לדעתי הפרטית והלא מקצועית אין זהירות אמיתית עם האוכלוסייה המבוגרת.

אחריות אישית

כמו שאתה לא יכול לעצור את העולם בגלל הורים שנותנים לילד שלהם להסתובב בבית לבד וליפול לבריכה, ליפול מהמרפסת או שוכחים אותו ברכב

ככה אתה לא יכול לאכוף אנשים טמבלים שלא מרגישים טוב ומתעקשים ללכת להורים שלהם

אתה רוצה להקריב את ההורים שלך? לבריאות

במדינה מתוקנת אולי היה עונש לבנאדם שלא מרגיש טוב והולך לפגוש את ההורים שלו בתקופה הזאת. כאן כרגע אין, ואי אפשר להעניש מדינה שלמה בגלל  אנשים טיפשים כאלה

יש גם חולים שמפרים בידוד, אז מה ?תביא את זה בתור דוגמא לזה שצריך לסגור את כולם בבית במקום לאכוף ?

לפני 2 שעות, Shay_u כתב:

הנתונים המספריים שלנו בארץ צמודים למספרים שנמדדים בכל העולם. אם המגמה העולמית היא שמבוגרים נדבקים פחות/מתים פחות - גם אצלנו

בהשוואה לגל הראשון

היום נדבקים הרבה פחות מאז.

הוא צדק לגמרי כשאמר שאנשים למדו לשמור על האוכלוסיה שבסיכון

גם אני רואה אנשים שבקושי עומדים על הרגליים מסתובבים ברחוב ובסופר בצהריים ובערב בשעות העומס

אני לא הייתי נותן לסבא שלי לעשות את זה

יש משלוחים, אפשר להזמין, אפשר להסתובב ברחוב בשעות מוקדמות שאין לחץ

מי שבוחר ללכת  דווקא כשמסוכן - בעיה שלו ואחריות שלו

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אחדש לך - אתה יכול להגיד עוד מיליון פעם "אני לא אתן לסבא שלי לעשות את זה", אם סבא שלך יחליט שהוא מסתובב ולא בא לו להתקע חודשים בבית, אז הוא יצא ויסתובב, ושום דבר שתגיד או תעשה לא ישנה את זה.

לא יודע באיזו בועה אתה חיי שיש לך בעלות כלשהי על העצמאות של אנשים בוגרים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Blaz00r כתב:

בוא אני אחדש לך - אתה יכול להגיד עוד מיליון פעם "אני לא אתן לסבא שלי לעשות את זה", אם סבא שלך יחליט שהוא מסתובב ולא בא לו להתקע חודשים בבית, אז הוא יצא ויסתובב, ושום דבר שתגיד או תעשה לא ישנה את זה.

אז האיש המבוגר יקח את הסיכון ויחיה (בתקווה) איתו. המדינה היא לא בייביסיטר, ואם האיש המבוגר לא מבין שהוא בסיכון מיוחד עקב אופי המחלה, אז זה מה יש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Blaz00r כתב:

בנאדם בן 70 או 80 או 90 עבר יותר מדי בחיים בשביל לדעת מה נכון ומה לא

זה לא ילדה בת 15 שהולכת לשחקן כדורגל לדירה לבד בחדר ו"אין לה מושג מה הולך לקרות"

אם אני אומר לאבא שלי שמסוכן להסתובב בחוץ ויש וירוס מדבק ובגיל שלו הוא בסיכון והוא בכל זאת אומר לי שהוא שם זין על כולם ובא לו ללכת לשחות בבריכה ב 14:00 כשמפוצץ שם - זה בעיה שלו

זאת לא בעיה של כל המדינה

מי שבא לבקר את ההורים שלו ומנשק אותם כשהוא יודע שהוא מקורר, זאת בעיה שלו שהוא מקריב את ההורים שלו

וזאת החלטה שלו אם לסכן את ההורים שלו ככה

שלא יבוא אחר כך ויספר לנו שההורים שלו מונשמים, זה לא מעניין אותנו

אני אמרתי לכל הלקוחות שלי שעד להודעה חדשה אף אחד לא עולה לבמה לא מעניין  מי הוא ושידאגו להבהיר את זה לאורחים שלהם במיוחד אם יש להם אנשים בעיתיים בקהל

מי שבוחר להתנהל אחרת ולהרשות לכולם להתקרב אליו שלא יבוא בטענות למה הוא נדבק

זה בדיוק כמו בנאדם בסיכון שבוחר לצאת ולהתערבב עם אנשים דווקא בשעות עומס

לפני 5 דקות, garicho כתב:

אז האיש המבוגר יקח את הסיכון ויחיה (בתקווה) איתו. המדינה היא לא בייביסיטר, ואם האיש המבוגר לא מבין שהוא בסיכון מיוחד עקב אופי המחלה, אז זה מה יש.

בדיוק

זה בדיוק כמו שאתה לא יכול להאשים אף אחד בזה שאתה עסוק בטלפון והילד שלך נפל לבריכה

הוא לא היה נופל אם היית שם אותו לידך כשאתה עסוק  במקום לתת לו לרוץ במרפסת כי אתה רוצה שקט

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור, רק שלא יחרטט לנו על "אני לא הייתי נותן לסבא שלי לעשות את זה" כאילו יש לו או למישהו מאיתנו איזהשהו סיי בעניין על ההחלטות של אדם בוגר.

אם אני אומר לאבא שלי שמסוכן להסתובב בחוץ ויש וירוס מדבק ובגיל שלו הוא בסיכון והוא בכל זאת אומר לי שהוא שם זין על כולם ובא לו ללכת לשחות בבריכה ב 14:00 כשמפוצץ שם - זה בעיה שלו

אמרה נוראית (אבל לא מפתיעה). 
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, malcishua כתב:

החולים שמגיעים לחדר מיון יגיעו לשם בלי שום קשר לכמה בדיקות תעשה באוכלוסיה וכמה נגועים תאבחן. הם יגיעו בגלל שהמצב שלהם יחייב אשפוז במיון.

אנחנו חוזרים שוב ושוב לעניין הבסיסי שאתה לא מצליח להבין - למספרים אין משמעות אלא אם אתה מבין (ונראה שאתה לא) מה עומד מאחוריהם.

אם אתה מקפיד על אסטרטגיית בדיקה קבועה - וזה אומר מספר קבוע של בדיקות, פרופיל קבוע של נבדקים וכו׳ - אז אפשר לדבר על קורלציה בין מספר המאובחנים למספר החולים בפועל. למה? כי קיבעת את כל הגורמים האחרים, ולכן השינוי נובע אולי רק מהגורם שמעניין אותך. למה אולי? כי סביר להניח שיש גורמים אחרים חבויים שאתה לא מודע אליהם. גם אז מדובר בקורלציה, כן? לא קשר סיבתי.

אבל ברגע שאסטרטגיית הבדיקה משתנה מיום ליום, אין בכלל משמעות למושג קורלציה, מכיוון שלא מדובר בסיגנל קונסיסטנטי. הכנסת כמות כזאת גדולה של רעש לסיגנל שלך (מספר הבדיקות, הפרופיל, הקשחת הקריטריונים) שבכלל לא מדובר באותו סיגנל, ולכן אין בכלל טעם לדבר על קורלציה על פני הזמן.

אם כבר, ההשפעה תהיה הפוכה (כפי שספריאל כתב) - אם תאבחן יותר אולי תעצור יותר הדבקות.

עזוב שנייה בדיקות, יש אפליקציות שמבקשות מאנשים לעדכן כל בוקר את התסמינים שלהם.

הריצו כמה נסיוניות של זה בעולם.

רק ע"י זה שאנשים דיווחו כל בוקר האם יש להם חום, שיעול, נזלת וכדומה..

הצליחו לאפיין איזורים אדומים של התפרצות קורונה.

ולכן מספיק שאני אקבע את הפרמטרים של מי זכאי לבדיקה, מבלי להגביל את כמות הנבדקים היומית.

אני אראה גידול במספר דורשי הבדיקות , אחוז קבוע של תוצאות חיוביות מהבדיקות.

וכמובן גידול במספר המאובחנים היומי. 

אם אין לנו גישה לנתונים הגלומיים אנחנו יכולים להמציא מודלים עד מחר.. 

אבל לאגף המודיעין בצבא היה גישה לנתונים הגלומים והם בחרו לפרסם את המסמך שלהם בשבת בבוקר.

זה אומר שהנתונים הגלומיים כן מראים קורולציה כלשהי ... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, korola כתב:

עזוב שנייה בדיקות, יש אפליקציות שמבקשות מאנשים לעדכן כל בוקר את התסמינים שלהם.

הריצו כמה נסיוניות של זה בעולם.

רק ע"י זה שאנשים דיווחו כל בוקר האם יש להם חום, שיעול, נזלת וכדומה..

הצליחו לאפיין איזורים אדומים של התפרצות קורונה.

ולכן מספיק שאני אקבע את הפרמטרים של מי זכאי לבדיקה, מבלי להגביל את כמות הנבדקים היומית.

אני אראה גידול במספר דורשי הבדיקות , אחוז קבוע של תוצאות חיוביות מהבדיקות.

וכמובן גידול במספר המאובחנים היומי. 

אפילו אם תקבע את הפרמטרים של מי זכאי לבדיקה, אין לך שליטה לא על איכות ודיוק הניטור של האזרחים את המדדים שלהם, ולא על הבחירה שלהם לדווח עליהם ולהגיע לבדיקה.

וזה לפני שאנחנו נכנסים לעניינים ״טכניים״ כמו למשל שאין דבר כזה באמת ״מבלי להגביל את כמות הנבדקים היומית״.

ציטוט

אם אין לנו גישה לנתונים הגלומיים אנחנו יכולים להמציא מודלים עד מחר.. 

אבל לאגף המודיעין בצבא היה גישה לנתונים הגלומים והם בחרו לפרסם את המסמך שלהם בשבת בבוקר.

זה אומר שהנתונים הגלומיים כן מראים קורולציה כלשהי ... 

על זה, תרשה לי לענות לך בביטוי הרגולרי: פח{2,}

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter אותו מבוגר הוא בעיה של כולנו משתי סיבות:

1. משמעת מסיכות: עיקר ההגנה היא סביבתית, כלומר מי שאינו עוטה מסיכה מסכן בעיקר את סביבתו, הרבה פחות את עצמו.

2. יותר מאושפזי קורונה פירושו פחות טיפול במחלות אחרות, גם בך אם אתה מקבל מחלה אחרת.

התפיסה הנכונה היא של ערבות הדדית. ההתנהלות שלי מגנה עליך, וההתנהלות שלך מגנה עלי. כמובן ששמירת "ריחוק חברתי" מגנה על כולם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@Transporter אותו מבוגר הוא בעיה של כולנו משתי סיבות:

1. משמעת מסיכות: עיקר ההגנה היא סביבתית, כלומר מי שאינו עוטה מסיכה מסכן בעיקר את סביבתו, הרבה פחות את עצמו.

2. יותר מאושפזי קורונה פירושו פחות טיפול במחלות אחרות, גם בך אם אתה מקבל מחלה אחרת.

התפיסה הנכונה היא של ערבות הדדית. ההתנהלות שלי מגנה עליך, וההתנהלות שלך מגנה עלי. כמובן ששמירת "ריחוק חברתי" מגנה על כולם.

אתה חייב להחליף תקליט

אף אחד כאן (לא אני ולא אחרים) לא כתב שלא צריך מסכות 

ההפך אני כותב שצריך לשמור על הכללים ולא להתקרב למבוגרים

מי שחושב שהוא גבר ולא מעניין אותו כלום ובא לו לצאת להסתובב בחוץ בשעות העמוסות הבעיה היא שלו ורק שלו

נכון להיום עם 28 מונשמים אני בספק אם נגיע למצב שאי אפשר לטפל במחלות אחרות..הכל טוב

אם ידאגו לשמור על המבוגרים נמשיך לראות כאן צעירים שנדבקים ולא נהפכים לחולים קשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום המצב נשלט, אבל קצב הגידול לא.

אתה צריך לצאת מהקונספציה של "שמירה על המבוגרים" כי היא לא פועלת, וכשיש מספיק חולים יש גם צעירים שחוטפים חזק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...