Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו איך הרכב?

Liquidator
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מגרסת ה5 דלתות של הדגם החדש  קיבלתי צריכת דלק משולבת של 13.4 בשלושה ימים שהיא הייתה אצלי. (1.4 עם גיר פלנטרי 6 הילוכים), הרבה יותר נוחה מהדור הקודם שהיה מתרסק על כל שיבוש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הדרישות שלך מהרכב?

מה הנסועה השנתית שלך ובאיזה אופי? (איפה אתה נוסע יותר, בעיר או מחוץ לעיר)

האם יש לך דרישות מיוחדות מבחינת אבזור, בטיחות וכו'?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, dorsht כתב:

כמה כבר שיפר? אולי בשיוט הורגש שיפור כלשהו.

עדיין זה מנוע אטמוספרי מיושן יחסית כנראה.

גיר יעיל משפר את הצריכה יותר מטכנלוגיית מנוע וזה מורגש בכל תנאי הנסיעה.

קח דוגמא ניסאן מיקרה/ספייס סטאר מול קיה פיקנטו. אותו נפח מנוע ואותה טכנלוגיה, גיר אחר, הבדל בצריכת דלק של 20%-30%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Buki כתב:

לא כדאי לך לקנות רכב שהיה לימוד נהיגה.

רכב כזה מתאים למשתמשים מתקדמים שמכירם את ענף המוסכים והחלפים, יודעים לרכוש חלפים בזול, יודעים לאבחן ולתקן חלק מהתקלות לבד. 

בכל מקרה אחר עדיף לרדת כמה שנים במודל ולרכוש רכב שהיה פרטי. 

היי,

אשמח להבין מה רע ברכב לימוד נהיגה אוטומטי ביחס לרכב פרטי שעבר את אותו קמ באותו תוואי (פחות או יותר), בידני העניין מובן לי לגמרי.

עד כמה שאני שם לב, אם כבר הרכב ללימוד נהיגה ננהג בעדינות רבה יותר.

כמובן, בהנחה שלא קרו תאונות וכד' ושני הרכבים מטופלים לפי הספר. 

לדעתי צריכה להיות אבחנה ברורה בין רכב ללימוד נהיגה ידני לאוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב לימוד נהיגה אוטומטי יסבול מבלאי גבוהה. הדיוק כמו בידני. 

המון שעות מנוע שרובן בעיר. 

מה יותר גרוע מרכב עם קילומטראז' גבוה שנצבר בעיקר בנסיעות עירוניות? 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד ניקח את הדוגמא פה, 90 אלף ק"מ ב 3 שנים. 

רכב לימוד נהיגה עשה את רובם בנסיעה במהירות 30-40 קמ"ש בעיר, המנוע שלו היה מונע 10 שעות ביום, כל המערכות פעלו 10 שעות ביום.

רכב פרטי עם כזה ק"מ כמעט בוודאות עשה את רובו מחוץ לעיר בנסיעה ב 100-110 קמ"ש. המנוע וכל המערכות פעלו שלוש שעות ביום והבלאי שלו נמוך משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, אבל לא זו הייתה השאלה שלי.

נניח ואנו לוקחים רכב ללימוד נהיגה ורכב פרטי. שניהם מאותו שנתון, אותו קמ, וננהגו באותו תוואי.

השאלה היא יותר עקרונית, כי ברור לי שקשה למצוא כאלה.

הנקודה שלי היא במקרה שכזה, דווקא הרכב ללימוד נהיגה עדיף, בשל העובדה שננהג בעדינות ובגלל ההנחה במחירון.

לי לדוגמא יש רכב ללימוד נהיגה, שמטופל באהבה גדולה וגם זוכה לטיפולי דיטיילינג תכופים וננהג בעדינות. לעומת זאת אני כל הזמן שם לב לרכבים פרטיים שננהגים בזלזול והתגרזנות, וכמובן מוזנחים חיצונית, פנימית ובכלל נראים כמו ח*א. עם זאת, רכב כמו שלי תמיד ייתפס כחולה רעה לעומת רכב פרטי כזה במאפיינים דומים ושעבר חיים דומים מבחינת תוואי הנהיגה. לדעתי, צריך לקחת כל מקרה לגופו, ולא לפסול רכבים כאלו על הסף מיד, זו הנקודה שלי לפותח השרשור, כמובן, בתלות במצב הרכב בלבד.

לי אישית זה לעולם לא הפריע למכור את הרכבים ששימשו להוראת נהיגה, כי מי שאכן הגיע לראות את הרכבים נוכח לדעת שהם מטופלים ונראים טוב יותר מהרוב המוחלט של הרכבים בשוק, על אף היותם "רכבי השכרה", "נבלות" ושאר תארים לרכבים שניתנו על ידי אלה שהתקשרו בעצמם לברר בנוגע אליהם. הרי אם זה כך, מדוע התקשרת? זה מה שתמיד עניתי :)

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג רגיל בדרך כלל לא מסתובב 10 שעות ביום בעיר, אז לא תמצא כמעט רכב רגיל שנסע באותו תוואי בדיוק. אלא אם כן זה היה רכב משלוחים וזה כמובן יותר גרוע מלימוד נהיגה. 

אני מסכים איתך לחלוטין בזה שרכב אוטמטי מושפע פחות מעבודה בלימוד נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מורה נהיגה לא עובד 10 שעות על אןתו רכב. היום זה אפילו ממש מעט עבור רכב ידני. הרכב שקניתי נסע בשנתיים האחרונות לפני הקניה בקושי 20 אלף קמ לעומת 40 אלף ב4 שנים הראשונות.

מעבר לכך, רכב ממורה נהיגה לדעתי עדיף על פרטי שלא מבין כלןם בתחזוקה מאחר ויש הורדה גדולה במחירון ובדרך כלל מדובר על רכבים שמטופלים טוב כי הם רכבי עבודה.

עם זאת לא הייתי ממליץ למישהו שתלוי רק במוסכים ואין לו ידע לעשות רכישה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, dorsht כתב:

מה הדרישות שלך מהרכב?

מה הנסועה השנתית שלך ובאיזה אופי? (איפה אתה נוסע יותר, בעיר או מחוץ לעיר)

האם יש לך דרישות מיוחדות מבחינת אבזור, בטיחות וכו'?

נוסע יותר בעירוני אך לפעמים גם נסיעות בינערוניות.

שיהיה מערכת eps , abs אני משער שלרוב הרכבים כבר יש אותן, שיהיה מוביילי לא יודע מאיזה שנה יש אך לא מחייב כי אפשר אחר כך להתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, EliC25 כתב:

גם מורה נהיגה לא עובד 10 שעות על אןתו רכב.

מדברים על אוטמטי. לא כל המורים מחזיקים גם ידני וגם אוטומטי. מי שיש לו רכב אחד עובד עליו כל היום, כל עוד יש תלמידים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Liquidator כתב:

נוסע יותר בעירוני אך לפעמים גם נסיעות בינערוניות.

שיהיה מערכת eps , abs אני משער שלרוב הרכבים כבר יש אותן, שיהיה מוביילי לא יודע מאיזה שנה יש אך לא מחייב כי אפשר אחר כך להתקין.

כמה קילומטרים בשנה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה לא חשובה צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...