Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר תליה מתקשה להסתובב

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא צריך סירטון.

מאתרים אותו, מנתקים את החוטים, קונים חדש באותה הקיבולת ומחברים. זה הכל.

רק חשוב להוריד את החשמל בבית ולא לסמוך על המפסק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתמול פירקתי שוב את המאוורר ומצאתי את הקבל - הוא בעל קיבולת של 1.5 מיקרו פאראד.

הוא מופיע הרבה בגוגל,

אבל יש לי חבר מזגניסט - נראה בכמה יוכל לעשות לי אחד כזה (אמר שישאל אצל מישהו שהוא קונה ממנו אם יש לו כזה)

מה שיישאר זה לנתק את הקיים ולחבר את החדש.

תודה לכולם על העזרה

עריכה אחרונה על ידי rafi_vk
התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

יש חנות בגבעתיים שמוכרת קבל של 2.2 מיקרו ב 10 ש"ח.

האם זה בסדר לשים כזה?

כאמור הקבל שעל המאוורר הוא 1.5 מיקרו.

אשמח לקבל עצה ....

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rafi_vk כתב:

שאלה:

יש חנות בגבעתיים שמוכרת קבל של 2.2 מיקרו ב 10 ש"ח. - במידה  ושאר הפרמטרים קרי מתח עבודה ושאר הספיקציות תואמים לקבל המקורי אפשר לשים קבל של 2.2 מיקרו-פאראד. 

האם זה בסדר לשים כזה?

כאמור הקבל שעל המאוורר הוא 1.5 מיקרו.

אשמח לקבל עצה ....

צלם את הקבל. קיימים מאווררים עם שני קבלים נפרדים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• בבקשה. לא אני צילמתי כך שאין לי אפשרות כרגע לשלוח את פרטי הקבל הרשומים עליו

CAP.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתק את החשמל מלוח החשמל ובדוק בעזרת רק מודד שלא מגיע מתח למוליכי החשמל (אמצעי זהירות נוסף).

החלף את הקבל בקבל החדש של 2..2 מיקרו-פאראד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שמפרק ומרכיב מאוורר תקרה- לא לשכוח לקרוא לחשמלאי מוסמך שיעשה זאת, במידה ואתם לא חשמלאים מוסמכים בעצמכם 😀

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • רעיון טוב! 2

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמעניין אותו.

אצלי לפחות(מאוורר תקרה של westinghouse ) , הקבל יושב מתחת לגוף התאורה כך שכל מה שצריך בשביל להגיע אליו זה פירוק 3 ברגים והוא מתגלה ליד החיווטים, יתרון ענק בכך שאין צורך לפרק את המאוורר מהתקרה.

בדקתי אצל דובין, יש להם כאלו במלאי בעלות 16 שקלים ליחידה.

אמצא זמן בשבוע הבא לרכוש אחד ולעדכן אם הבעיה נפתרה  למען הדורות הבאים.

IMG-20200604-WA0008.jpeg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה!!
אני יותר לא הולך להוםסנטר.

תודה רבה

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב.

הפורום האדיר הזה שוב הוכיח את עצמו ולכן אני מעדכן למען הדורות הבאים.

נרכשו 3 קבלים בעלות של כ16 ש"ח ליחידה בדובין בחולון .

החלפתי ל3 מאווררים ב3 חדרי ילדים, אצלי לפחות ההחלפה קלה ומהירה, כ 5דקות עבודה ללא צורך פירוק המאוורר אלא רק את החיפוי התחתון של גוף התאורה(מאוורר של חברת westinghouse).

המאווררים עובדים כעת מדהים, חזק להפליא ועושים משב רוח כמו שצריך בחדר.

השאלה היחידה לכמה זמן זה יחזיק :-) 

תודה לכל העוזרים.

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הדורות הבאים: קבלים כאלו נמכרים בעליאקספרס (הדגם הנפוץ במאווררים הוא CBB61 לא CBB60) בפחות מדולר ליחידה. מכיוון שאני גר בבית מרובה מאווררים (5 אצלי, 5 להורים ועוד כמה לאחי) החלפתי כבר כמה עשרות פעמים קבלים. בחלק מהמאווררים כבר החלפתי פעמיים ויותר. מחזיק כמה שנים (אני צריך להתחיל לרשום תאריך על הקבל). אני משתדל להחזיק מלאי של קבלים בכמה גדלים.

יש מאווררים (למשל סטאר) שיש להם קבל בבסיס המנורה, אבל עוד אחד צמוד למנוע (צריך לפרק את המאוורר מהמקום), והוא זה שבד"כ מתקלקל.

עוד לא נתקלתי במאורר תקרה שבאמת התקלקל - גם אם לא מסתובב, מסתובב בקושי, או מרעיש / מזמזם,החלפת קבל מחזירה אותו לחיים.

הצטרפתי לשרשור באיחור: אין פחמים המאווררי תקרה. הרוטור הוא קבוע ומי שמסתובב הוא הסטטור.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvk כתב:

אין פחמים המאווררי תקרה. הרוטור הוא קבוע ומי שמסתובב הוא הסטטור

סטטור בהגדרה הוא החלק הקבוע (סטאטי) והרוטור מסתובב. פשוט הסלילים בסטטור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...