Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר תליה מתקשה להסתובב

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 שעה, michaelbe6 כתב:

שבוע טוב.

הפורום האדיר הזה שוב הוכיח את עצמו ולכן אני מעדכן למען הדורות הבאים.

נרכשו 3 קבלים בעלות של כ16 ש"ח ליחידה בדובין בחולון .

החלפתי ל3 מ

השאלה היחידה לכמה זמן זה יחזיק :-) 

תודה לכל העוזרים.

הכול תלוי באיכות הקבלים שרכשת. איכות הקבלים הסינים יחסית מאוד יירודה לכן אורך החיים בהתאם.

קבל איכותי של ייצרן עם מוניטין כמו TDK/AVX/ווישי/פנסוניק יחזיק כמעט עדהיום שתחליט להחליף את המאוורר.

איפה הבעיה ?

קבלים של הייצרנם שציינתי לא נמכרים בארץ למרות שהמחיר שלהם הוא בחו"ל נעה בין 1-2 דולר. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך השרשור הזה בא לי בזמן.
גם לי יש מאוורר עייף של ווסטינהאוס, בן 14
12 ₪ בלבד בחנות שמסי חשמל כצנלסון 153 גבעתיים, והוא מסתובב כמו חדש.
זה מה שירד מהמאוורר 07559ceb2ca7e2fdc98e6b50b9c3ce60.jpg

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

הכול תלוי באיכות הקבלים שרכשת. איכות הקבלים הסינים יחסית מאוד יירודה לכן אורך החיים בהתאם.

קבל איכותי של ייצרן עם מוניטין כמו TDK/AVX/ווישי/פנסוניק יחזיק כמעט עדהיום שתחליט להחליף את המאוורר.

איפה הבעיה ?

קבלים של הייצרנם שציינתי לא נמכרים בארץ למרות שהמחיר שלהם הוא בחו"ל נעה בין 1-2 דולר. 

נראה לי שלינק לקבל איכותי זהה מתבקש אחרי שהצעת לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלים מעלי לא איכותיים אבל מחזיקים כמה שנים.

https://www.aliexpress.com/item/32913481569.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2228685bu1mUgD&algo_pvid=12c4ac6c-3b2b-4432-b86e-f3dc0edc2191&algo_expid=12c4ac6c-3b2b-4432-b86e-f3dc0edc2191-3&btsid=0ab6fa7b15915367141423803e4a34&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

לא יודע כמה מחזיקים קבלים איכותיים. אם להניח שמה שבא עם המאוורר במקור אמור להיות "איכותי" אז אין הבדל.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן,

רכשתי קבל משמסי אלקטרוניקה בגבעתיים - פשוט נהדר. נראה כמה זמן זה יחזיק. מי שיש לו כמה מאווררים בבית אני חושב שבהחלט שווה לחשוב על רכישה של כמה קבלים מעליאקספרס למשל - במיוחד שהעלות היא לא ממש גבוהה.

שמח שהשרשור עזר לכולם

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי rafi_vk
  • אהבתי 1
התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק, ברשותכם: החלפת קבל תעזור גם למאוורר שמסתובב, אבל קצת לאט? כלומר, נראה שמסתובב בקצב חצי סביר אבל לא עושה המון רוח?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע, דירה שכורה, הוא היה פה די ככה כשהגעתי. יש עוד אחד בחדר אחר שנראה זהה שמסתובב יותר טוב, אני לא בטוח שהם בדיוק אותו דגם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם למאוורר יש כמה מהירויות או מהירות בודדת ?

בעקרון קבל "עבודה" עייף בהחלט יכול לגרום לתופעה שציינת.

בגלל העלות הנמוכה קנה קבל חדש והחלף אותו. כמובן לאחר ניתוק החשמל מלוח החשמל.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו כמה מהירויות, ואפילו אפשרות להפוך את כיוון הסיבוב. אני אנסה. תודה!

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אחרי ההחלפה המאוורר ( 3 מהירויות ) מסתובב הרבה - הרבה יותר מהר והמהירות משתנה כמו שצריך.

לפני הוא בקושי זז באותו הקצב.

• אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כרגיל, זה אף פעם לא פשוט.

פתחתי את המאוורר, מצאתי את הקבל, מיד חיפשתי בגוגל. מתברר שיש איזה טריליון דגמים שונים לגמרי שנקראים CBB61 (וזה בלי להחשיב יצרנים שונים), עם 2-5 חוטים, בקיבולות שונות ולמתחים שונים. את מה שאני צריך, כמובן שלא מצאתי.

התקשרתי לשמסי, ענו לי שלא ממש מכירים לעומק, תבוא יהיה בסדר. התקשרתי לבצר בדרום ת"א, טענו שהם מחזיקים רק קבלים עם 2 חוטים.

אני מצרף תמונה של הקבל, מישהו יודע איפה אפשר למצוא כזה? תודה מראש!

cbb61.thumb.jpeg.fa5ebe804285f6fa70a8144f6c87dfa9.jpeg

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CBB61 זה השם של האריזה.

זה כן פשוט. קנה שני קבלים של 1 ו 1.5 מיקרו.

מדובר בשני קבלים במארז אחד. אפשר להחליף בשני קבלים במארזים נפרדים. קבל 1 מיקרו לחוט הורוד (?) - P ולירוק (G). קבל 1.5 מיקרו לחום (?) ולירוק - G. אולי יש חוט ירוק אחד ואולי שניים (מחוברים זה לזה).

הבעייה היחידה ששני קבלים תופסים יותר מקום - אבל לא נראה לי שתהייה בעייה. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...