Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למזגן בדירת קבלן חדשה

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 1470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בקרוב אני עומד להיכנס לדירה שקנינו בת 4 חד׳ 96מר קומה 5 מתוך 8. ואני די שובר את הראש מה לקחת. אשמח להמלצות ולכיוון.

הרבה המליצו לי על vrf box של תדיראן אבל המחיר שלו גבוה וגם אשתי רוצה שיהיה מיזוג בכל הדירה בלחיצת כפתור ושלא תצטרך לרוץ חדר חדר.

האם להתעקש איתה על זה או להמשיך למיני מרכזי?

( מזגן לכל חדר לא רלוונטי בגלל בעיית מקום במסתור) 

לגבי מיני מרכזי, אינוורטר או לא? 

ראיתי שני דגמים שצדו את עיניי

1. Tadiran win inv 60/3

2. Electra EMD inv 60t

שניהם עם דירוג A

מה אתם אומרים? 

אשמח לדעות או להמלצות אחרות

תודה רבה

661E29E5-B6C1-4B2D-81A3-E2081FA526D8.jpeg

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדשו ושיהיה בשעה טובה.
לא מצליח להבין על מה חוסר ההסכמה בינכם.

האם vrf או מרכזי?

לא אמרת כמה נפשות בבית. אם אתם רק זוג או שיש עוד נפשות שגרות בבית? התשובה שונה בהתאם.

אם אתם רק 2, אני הייתי מעדיף את ה vrf, זה באמת יכול לחסוך בצריכה.

אם אתם 3 נפשות ומעלה, הייתי הולך על מיני מרכזי.

הבית מסודר בצורה שיהיה קל יחסית להגיע לכל החדרים עם תעלות המיזוג, רק לזכור ולהיות מוכן נפשית להנמכת התיקרה.

אישית נמצא בדירה חדשה גם ויש לי תמהיל של מרכזי וגם מזגנים בחדרים.

גם בבית הקודם וגם כעת המרכזי היה אצלי מסוג on/off ולא אינורטר. טפו טפו מעולם לא היו לי תקלות, והאינורטר לא ידוע באותה רמה של אמינות (אולי היום יותר טוב?). בחורף היה מחמם מדהים ובקיץ מקרר... זה די ענה על הצרכים שלי 😁

בהצלחה

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה:)

כרגע אנחנו זוג +1 אבל זה יכול לגדול לעוד +1

החוסר הסכמה הוא שהיא רוצה מיני מרכזי כדי למזג את כל הבית בלחיצה אחת, ואני חושב על הקטע החסכוני יותר שזה vrf (שזה בעצם כמו מזגן לכל חדר)  למרות שהיא די מתחילה לשכנע אותי שהדירה קטנה גם ככה ושאין טעם לעשות את זה.

יש המלצה לתדיראן או לאקטרה או ששניהם אותו דבר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם האשה.

בדירה הישנה היה לי אלקטרה מרכזי שעבד כ20 שנה עד שהוחלף, בדירה החדשה (גר שנה) יש לי תדיראן מרכזי, משניהם אני הייתי ומרוצה.

בשיערוך יש לך כ60 מ״ר של איזורי קירור בדירת ביניים (לא אחרונה). תלוי בעד כמה אתם אוהבים להקפיא, אבל מעריך שכל מזגן מ 40000 btu ומעלה יעשה את העבודה.

בהצלחה

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שאין לי ניסיון עם דמפרים, על פניו הרעיון מאחוריהם נשמע טוב.

קח בחשבון עלות טיפה יותר גבוהה ועוד נקודות כשל אפשריות.

חומר למחשבה:

הדמפר יסגור את מעבר האויר לחדר שלא רוצים למזג.

פתרונות חליפיים:

1. לסגור את התריס לחדר שאותו לא רוצים למזג. לא נוח אם פעם רוצים ופעם לא. כן נוח אם החדר לא בשימוש.

2. לוודא שהחלונות בחדר אותם לא רוצים למזג סגורים, ואז פשוט לסגור את הדלת. מה שקורה שרוב האויר לא יכנס עכשיו לחדר... האויר ילך לאן שקל לו ללכת... קרי לחדרים האחרים.

לא פתרון מושלם, כי עדיין 20~30% מהאויר יכנס לאותו חדר, אבל מנסיון, כשבאים אורחים ואני עושה את זה, בשאר החדרים (סלון) ספיקת האויר עולה בצורה משמעותית! (מבלי לשנות כלום בשלט כמובן).

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בתקציב עסקינן אז אפשר לשים דמפרים אבל אני חושש שזה יפגע באמינות הכוללת של המזגן, לכן אני אוותר.

הגרילים בסלון ובמטבח יהיו סלוטים ועד כמה שאני יודע הם אינם ניתנים לסגירה, וגם חשבתי לשים בחדרים סלוטים אבל עכשיו אני מתלבט בגלל עניין הסגירה, שאולי כן אני ארצה לסגור פתח בחדר כלשהו.

בכל מקרה ההחלטה התקבלה והוחלט על מיני מרכזי. 

כנראה זה יהיה תדיראן אינוורטר 60 45800btu

תודה רבה על הייעוץ

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...