Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

אולי נשאל ב 312 עמודים ופיספסתי אבל...

אשמח לדעת ולהבין למה שהרכב עומד בשמש הוא מאבד מהסוללה שלו

מה הסיבה לכך?

ראיתי סרטון ביוטיוב שמראה בגלל השמש ירד אחוזי הסוללה

https://youtu.be/7UO-G0b847w

טל.

עריכה אחרונה על ידי BRAVO_SX
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעתיים, BRAVO_SX כתב:

אשמח לדעת ולהבין למה שהרכב עומד בשמש הוא מאבד מהסוללה שלו

מה הסיבה לכך?

זה לא ממש רציני, אצלי הרכב מאבד עכשיו 1% ליום, בקיץ זה היה 1-2%

הרכב אף פעם לא נכבה באמת. יש כל מיני דברים שעובדים (סלולר, בלוטות', מעבדים) , אבל מה שבאמת משפיע זה וויסות טמפרטורה. 

הרכב לא ייתן לטמפרטורת הסוללה לעלות יותר מדי (זה פוגע בה), אם הטמפרטורה עולה, הוא מפעיל מערכת קירור (יש גם חימום) מבוססת על קירור מים + מחליף חום. אין על זה שליטה שלך.

בנוסף,  אפשר (לא חובה) להפעיל פיצ'ר שמונע מטמפרטורת תא הנוסעים לעלות מעל 40 מעלות כשחונים. זה במקור נועד לשמור על ילדים, ויש שאומרים גם על הרכב. אפשר להפעיל את זה רק עם אוורור, ואז זה צורך מעט, אצלי בקיץ בסביבות עוד 1% אבל גם לפעמים מפספס לכמה דקות, ואפשר להפעיל את זה עם מזגן, ואז זה עובד יותר טוב אבל גם משפיע יותר על הסוללה. מנסיון של אנשים באילת, הפעלה של זה עם מזגן הורידה 6-10% ביום, במרכז זה גם מגיע לכמה אחוזים

עריכה אחרונה על ידי OF
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההגנה היא עד 40 מעלות, למה להפעיל מיזוג ולא אוורור? הרי הטמפרטורה תהיה זהה בעת חנייה בשמש?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים, ממשיכים לחפור לנו. לפחות הפעם בנימה יותר חיובית 😉

יש גם נקודה ישראלית: הסכם הסחר עם האיחוד האירופי עשוי להפחית את מחיר מודל Y שנכנס לשוק תחרותי במיוחד

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hj0btjfby

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, tinoki כתב:

אם ההגנה היא עד 40 מעלות, למה להפעיל מיזוג ולא אוורור? הרי הטמפרטורה תהיה זהה בעת חנייה בשמש?

עם אוורור הטמפרטורה הרבה פחות יציבה, כי לוקח יותר זמן לקרר. אז בקיץ יש פיקים של כמה דקות שיכולים להגיע ל 60 ואז זה יורד. עם מזגן זה הרבה יותר יציב.

אם המטרה זה להגן על שיכחת ילד, אני חושב שצריך מזגן. אני פשוט רוצה שיהיה יותר נעים להכנס לרכב במקרה ולא הפעלתי מזגן מראש, אז מספיק לי האוורור. 

לפני 58 דקות, zaf כתב:

איפה אתה רואה פה נימה חיובית? אני האמת הפסקתי לקרוא את הכתבות האלה כי זה יוצא כמעט כל יום כמו שעון ודי חוזר על עצמו, ותכלס לפי הכותרת אני כבר יודע מה יהיה כתוב בתוכן.

אני מציע למי שמתעניין לחפש קצת סקירות השוואתיות מאירופה איפה ש "הנתונים אינם נתונים מדהימים" למרות שלדברי הכתבה עצמה טסלה מקום 2 במכירות חשמליות בכל אירופה (ואני שמעתי איפשהו שהם מקום ראשון באירופה ללא גרמניה, אבל אולי אני טועה...)

לא יודע למה לא עושים כאלה בארץ, יש בלי סוף סקירות מאנגליה, ומלפני יומיים סקירה יפה משוודיה (עם כתוביות באנגלית לאלה מכם שלא דוברים שוודית) שרלוונטית מאד להצע פה בישראל ומשווה את האניאק, איוניק והמודל Y, ומדבר קצת גם על הוולוו XC40 החשמלית וה ID4 שמשתמש באותה פלטפורמה של האניאק (כמו ה Q4 שגם יגיע לפה בקרוב)  זה ביוטיוב פה:

עריכה אחרונה על ידי OF
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

יש גם נקודה ישראלית: הסכם הסחר עם האיחוד האירופי עשוי להפחית את מחיר מודל Y שנכנס לשוק תחרותי במיוחד

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hj0btjfby

הקליק בייט הרגיל של תומר הדר. לצאת בכותרת מפרגנת לטסלה בראש הכתבה ואז לעוות עובדות כדי ללכלך.

דוגמה: גרסת הבסיס של הטסלה יקרה בכמעט 50% יותר מגרסת הבסיס של ה id.3 ברוב אירופה (כמובן שזה לא מוזכר בכתבה) ומכרה רק 100 מכוניות פחות. מה המסקנה של תומר הדר...הטסלה לא להיט מכירות באירופה והאירופאים מעדיפים את הפולקסוואגן. זה כמו שטסלה 3 תמכור בארץ 100 מכוניות פחות מטויוטה קורולה ולהגיד שהטסלה לא להיט מכירות והישראלים מעדיפים קורולה(והטסלה בארץ לא יקרה ב 50% מקורולה). בושה לאינטליגנציה הכתב הזה.

ה id.4 (שזולה ב %20 מהטסלה והיא ג'יפון!) מכרה יותר קרוב לחצי ממכירות הטסלה מודל 3. כנראה שאם למישהו יש את התקציב גם באירופה הוא מעדיף טסלה.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Uri-G כתב:

הקליק בייט הרגיל של תומר הדר. לצאת בכותרת מפרגנת לטסלה בראש הכתבה ואז לעוות עובדות כדי ללכלך.

דוגמה: גרסת הבסיס של הטסלה יקרה בכמעט 50% יותר מגרסת הבסיס של ה id.3 ברוב אירופה (כמובן שזה לא מוזכר בכתבה) ומכרה רק 100 מכוניות פחות. מה המסקנה של תומר הדר...הטסלה לא להיט מכירות באירופה והאירופאים מעדיפים את הפולקסוואגן. זה כמו שטסלה 3 תמכור בארץ 100 מכוניות פחות מטויוטה קורולה ולהגיד שהטסלה לא להיט מכירות והישראלים מעדיפים קורולה(והטסלה בארץ לא יקרה ב 50% מקורולה). בושה לאינטליגנציה הכתב הזה.

ה id.4 (שזולה ב %20 מהטסלה והיא ג'יפון!) מכרה יותר קרוב לחצי ממכירות הטסלה מודל 3. כנראה שאם למישהו יש את התקציב גם באירופה הוא מעדיף טסלה.

רחמים, לא כל העיתונאים מבינים מה זה סטטיסטיקה. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Uri-G כתב:

הבעיה היא שגם אתה כותב את מה שנוח לך, כך שאתה לא שונה ממנו במיוחד בחוסר הדיוק ועיוות הנתונים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להבין מדבריך שגם אם נפלו אי דיוקים הם לא באמת משנים את המסקנה וזה בעיקר מה שחשוב.

מעבר לזה, אני לא עיתונאי , אני כותב בפורום פתוח, את האי דיוקים שלי אפשר תמיד לתקן, עבודה עיתונאית שנעשית ברשלנות כמעט בלתי ניתן, ועל פניו ולפי ההתמדה שלו בנושא, נראה כאילו עבודתו נעשית מתוך אינטרס.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ch2856 כתב:

הבעיה היא שגם אתה כותב את מה שנוח לך, כך שאתה לא שונה ממנו במיוחד בחוסר הדיוק ועיוות הנתונים. 

אתה באמת משווה בין האחריות של תומר הדר כעיתונאי לפרסם עובדות ונתונים אמיתיים, להיות אובייקטיבי ונטול אינטרסים בפני מאות אלפי קוראים (כנראה, לא באמת מכיר את התפוצה), ובין האחריות של חבר פורום כשהוא מעלה פוסט פה? 

עריכה אחרונה על ידי robertf
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים טובים, ברכו את מזלכם הטוב, את החניה הפרטית בה בורכתם, את כיסכם העמוק יחסית ועיזבו את ההתנצחות הזאת, לא שווה, באמת שלא. מאסק לא משלם סנט למי שעושה לו PR בפורומים, או שכן ?

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה קיבלה הכשר? זו הצעת החוק שאושרה בקריאה ראשונה

הכנסת אישרה את האסדרה לגבי רכב עצמאי אוטונומי, כאשר הצעת החוק מתקנת את פקודת התעבורה וקובעת אסדרה לגבי רכב עצמאי (אוטונומי), בו את הנהג מחליפה מערכת נהיגה עצמאית המורכבת מרכיבי חומרה ותוכנה שמאפשרות לה שליטה על הרכב באמצעות טכנולוגיה של בינה מלאכותית.

https://www.ice.co.il/consumerism/news/article/832442

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכנית ה FSD של טסלה לא מקבלת הכשר בהצעת חוק הזאת לפי מה שאני מבין.

זה הלינק להצעת חוק:

https://fs.knesset.gov.il/24/law/24_ls1_606324.pdf

נמאס לי לקרוא איפשהו באמצע, אבל נראה סביר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, robertf כתב:

אתה באמת משווה בין האחריות של תומר הדר כעיתונאי לפרסם עובדות ונתונים אמיתיים, להיות אובייקטיבי ונטול אינטרסים בפני מאות אלפי קוראים (כנראה, לא באמת מכיר את התפוצה), ובין האחריות של חבר פורום כשהוא מעלה פוסט פה? 

על תומר הדר באמת שאין לי מילים טובות לומר, אבל מבחינתו הוא עושה עבודה טובה לבעלי האתר, עובדה שכולם מקשרים את הידיעות שלו ומדברים על התוכן שלו. 

דווקא מחברי פורום אני מצפה ליותר דיוק, בעידן הנוכחי לא פעם לחוות דעת בפורום יש יותר השפעה על הצרכן מאשר ידיעה כזו או אחרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...