Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות טובות לאנשים עם עיניים (ביי ביי אטראז': משרד הביטחון יוצא במכרז חדש)

snad
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב, אולי נרחיק עד ה-2CV שעד כמה שאני זוכר היה משותף לשני רס"נים?

או לטנדרים של פג'ו (אני נהגתי ב-404, החברים הבכירים שלי ב-504) ששרדו למרות התעללות קשה?

רבותי, אנחנו ב-2019, לטוב ולרע. והשיקולים של גוף כמו צה"ל או משרד הביטחון שונים לחלוטין מהשיקולים של כל אחד מאיתנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף המפגע האסתטי הזה יתחיל להעלם מהכבישים, מקווה שיבחרו רכב שלפחות אפשר להסתכל עליו בלי להרגיש בחילה

אוהו, כמעט הגזמת שם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מסכים אם במקום "רוב המוחלט" היית כותב "מיעוט זניח". ממה שכתבת רואים שאין לך שום מושג מה זה שירות קבע.

יש סיבה שהצבא נמצא במצוקת כח אדם, והאטראז' המסכנה הזאת ממש לא משכנעת אף אחד לחתום קבע.

רובנו פה שירתנו בצבא , אנחנו יודעים מה זה שירות ומה אנשי קבע עושים , זה לא סוד מדינה.

חסר כח אדם בתפקידים מסוימים כי באזרחות משלמים להם הרבה יותר , אבל לא מעט מהתפקידים של אנשי הקבע הם בוא נאמר... לא כאלה נוצצים וממש לא תיהיה בעיה לאייש אותם.

אז הרכב זה הטבה וזה חלק מהתנאים אין לי בעיה , אבל בוא לא נעשה אותם מסכנים בסדר?

ומבלי לעצבן עוד אוכלוסיות, זה בערך כמו עובדי משרד החינוך שמתלוננים על תנאי השכר למרות שלא אומרים כלום על ה +100 ימי חופשה שנתית בתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. לא כל מי שמשרת בקבע הוא נגד אפסנאות בצריפין שמגיע ב 10 והולך ב 14 אחרי האוכל. אני חושב שאחרי תר"ש גדעון מי שמשרת בקבע בתפקיד מקצועי כלשהו הוא בהחלט מסכן במידה מסוימת, כי הוא מקבל שכר זעום עבור שעות עבודה הזויות, תנאים גרועים ובלי שום בטחון תעסוקתי.

ספציפית לגבי מי שזכאי לרכב צמוד, רוב האוכלוסיה היא קצינים בדרגת רס" ן ומעלה שעושים בדרך כלל הרבה מאוד קילומטרז', ולא מבחירה, כי אתה יכול לשרת ברמת דויד ולהיות חייב להגיע לדיון בצפת בצהריים ולחזור לבסיס לדיון נוסף בשבע בערב ולמחרת בבוקר להיות במפקדת האוגדה ברמת הגולן. זו דוגמה הרבה יותר מייצגת של איש קבע עם אטראז' מאשר נגד אפסנאות בצריפין ומבין כל מי ש"פותחים עיניים" על התנאים ה"חלומיים" של אנשי הקבע לא ראיתי עד כה אפילו אחד שהיה מוכן להתחלף איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובנו פה שירתנו בצבא , אנחנו יודעים מה זה שירות ומה אנשי קבע עושים , זה לא סוד מדינה.

טוב, אחי

בכל פעם שאני בא למילואים, אני מברך על ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים - לא לחתום קבע.

האנשים האלה פשוט מסכנים. משכורת פח, תנאים לא להיט, עבודה מסביב לשעון פלוס תורנויות כאלה ואחרות (כמו קצין תורן/נגד תורן/אבט"ש/ש"ג), ומערכת אטומה, שבה אתה מרגיש שהאיי קיו שלך נמצא בצניחה חופשית.

לא פלא שיש מחסור בכאלה. גם אם אין לך השכלה או מקצוע, עדיין יש המון דברים עדיפים פי כמה שאתה יכול לעשות עם עצמך, מאשר לחתום קבע.

לדעתי צריך לבנות את המערכת מחדש לגמרי, ולהפוך אותה לצבא מקצועי שכיר, אולי אפילו על בסיס קבלני משנה פרטיים.

אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

לגבי החלטה לקנות רכבים היברידיים - לדעתי מבורך. בקילומטראז׳ים מפגרים שהרכבים האלה עושים, לא ברור לי למה עדיין קונים רכבי בנזין בכלל, זה כמו לקנות מונית בנזין.

הבעיה שחוץ מטויוטה יאריס אולי, אין ממש דגם היברידי שמתקרב לתקציב הזה, אלא אם יונדאי ימכרו את האיוניק אינספייר בהנחות מפגרות יותר ממה שהם כבר מוכרים, וישריינו את הפסי ייצור בקוריאה לכמה שנים קדימה.

זה, או שיש ליונדאי/קיה דגם היברידי קטן בקנה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. לא כל מי שמשרת בקבע הוא נגד אפסנאות בצריפין שמגיע ב 10 והולך ב 14 אחרי האוכל. אני חושב שאחרי תר"ש גדעון מי שמשרת בקבע בתפקיד מקצועי כלשהו הוא בהחלט מסכן במידה מסוימת, כי הוא מקבל שכר זעום עבור שעות עבודה הזויות, תנאים גרועים ובלי שום בטחון תעסוקתי.

ספציפית לגבי מי שזכאי לרכב צמוד, רוב האוכלוסיה היא קצינים בדרגת רס" ן ומעלה שעושים בדרך כלל הרבה מאוד קילומטרז', ולא מבחירה, כי אתה יכול לשרת ברמת דויד ולהיות חייב להגיע לדיון בצפת בצהריים ולחזור לבסיס לדיון נוסף בשבע בערב ולמחרת בבוקר להיות במפקדת האוגדה ברמת הגולן. זו דוגמה הרבה יותר מייצגת של איש קבע עם אטראז' מאשר נגד אפסנאות בצריפין ומבין כל מי ש"פותחים עיניים" על התנאים ה"חלומיים" של אנשי הקבע לא ראיתי עד כה אפילו אחד שהיה מוכן להתחלף איתם.

מסכים בהחלט, אנשי הקבע והקצינים שאני מכיר עובדים קשה מאוד והרכב עבורם הוא כלי עבודה.

לדעתי הפעם צריך לבחור רכב שלא רק עונה לדרישות היבשות של המכרז אלא ראוי לשימוש מסיבי ולנסיעות ארוכות, 3 חברים קרובים שלי התחילו לסבול מבעיות בגב אחרי שנה ומעל 60,000 ק"מ עם האטראז'.

בכתבה לא ציינו דבר לגבי אבזור בטיחות אבל אני מקווה שלפחות בלימה אוטונומית תהיה תנאי במכרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהפעם הם הולכים לכיוון הג'יפונים הקומפקטיים כגון הארונה והסטוניק עם תקרת מחיר של עד 100K.

סוף סוף אנשי הקבע יוכלו להנות מרכב אטרקטיבי יחסית שמתאים לאמת המידה המקובלת בשוק.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

משרד הביטחון פירסם סוף סוף מכרז להחלפת המשפחתית היפנית הקטנה. המכרז מאפשר לחברות הליסינג להציע ג'יפונים במחיר של עד 100 אלף שקל, או מכוניות היברידיות שמחירן עד 105 אלף שקל"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5520458,00.html

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היברידי זה כיוון נכון.

גם ג'יפונים קטנים זה כיוון נכון.

בכמויות המטורפות שהצבא רוכש רכבים אפשר יהיה לתת להם הנחות יפות מאוד

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף שיקבלו רכב אמין וזול נניח טיפו / 301.

בכל זאת זה בא על חשבון משלם המיסים.

אלוהים ישמור איזה נוראי כמו טרמפולינה

יש לנו בבסיס אחת עדיף ללכת ברגל

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ששרדו 800000-900000ק"מ בלי לפתוח מנוע,אין דברים כאלה היום.

לא היה 205 כזה מעולם !!!!!!!!!!! בנוסטלגיה, הכל נראה יפה יותר. גם הרנו 4 ש"נסע בכל מקום" (אגב, גם נתקע בכל מקום)

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לכם לב. קודם הם קיבלו אטראז׳ ועכשיו אתם מאחלים להם טיפו?! 301?! חסרי אנושיות. איך אתם הייתם מרגישים אם היו מכריחים אתכם להסתובב בבסיס עם מכוניות כאלה? או לחזור הביתה לאשה שצועקת מהחלון ״יא לוזר, נוסע באטראז׳, איך התחתנתי איתך״. אם זה היה תלוי בי, אז לא פחות מ-A-class או GLA אם הוחלט ללכת לכוון הקרוסאוברים. פשוט בושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...