Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לגבי טויוטה קורולה שנת 2003

tomer4477
שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי , הייתי במוסך היום עם הרכב שלי

טויוטה קורולה שנת 2003

עשתה 128K קילומטר

הייתה נזילת שמן , כתם על הריצפה ברחוב

תחתית המנוע הייתה ספוגה בשמן רטוב + יבש והבנתי שיש נזילה

ראיתי שיש נזילה מכיוון מכסה אטם השסתומים והלכתי למוסך , אכן החלפתי מכסה אטם שסתומים

סט של גומיות ושתי שייבות מוזהבות הגיעו למוסך בהזמנה מחלפים , עלה 350 שקל כולל המע"מ

אמר לי המוסכניק לך לשטיפת מנוע שישטוף לך את כל התחתית של הרכב ותחזור אלי סוף השבוע שיבוא

שנראה שאין נזילה ממקורות אחרים ושזה היה נטו ממכסה אטם השסתומים

עכשיו זה סבבה הכל טוב ויפה

יש לי לשאול אתכם משהו בנוגע למה שגילינו שפתחו לי את הבלוק מלמעלה

לא חשבתי שאראה דבר כזה , אבל למזלי הוא לא ברמה נוראית ואפילו המוסכניק אמר לי שזה במצב בסדר פשוט הייתה הזנחה ברצף השנים של שמן

אני מדבר על בוצה ולכך צילמתי תמונות :

7091715f2867011db8e4f74f0615862be70f3748.jpg

f95f61ff9b0caa3b5a4b56ebc1fa780f953496fd.jpg

עכשיו מהסתכלות חוזרת על התמונות המצב לא נראה ממש ממש רע , אבל זה לא מראה הכי יפה בעין

לראות מהמנוע של הרכב , הטענה של המוסכניק זה "לא לגעת בזה לא לנקות את זה , זה יסתום את הרשתית ויכנס לחלקים במנוע ויגמור מנוע"

אני דווקא חושב איך כן לנקות את זה , שיהיה נקי

מה דעתכם , מה אני עושה עם זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסכניק שלך טועה בגדול...מדובר בבוצה ברמה לא מעטה כלל וזה בהחלט דורש ניקוי ועדיף כמה שיותר מהר וכניראה שלא בא לא להתעסק עם נקוי מאסיבי שכזה. הניקוי דורש הורדה תחילה של אגן השמן וניקוי של הבוצה כולל של רשתית משאבת השמן. ניקוי יסודי של מיכסה השסתומים מצידו הפנימי. הסרה של הלוקרים (הקשתות) הסוגרים על גלי הזיזים וניקוי יסודי שלהם. כל הניקוי צריך להיעשות במסיר שומנים קשה כמו "סנו פורטה פלוס" כולל ניקוי במקומות אליהם אתה יכול להגיע באיזור גלי הזיזים ומתחתיהם. לאחר מכן לעבור לשמן איכותי ולראות איזה יופי המנוע שומר על עצמו נקי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המענה , נראה שהינך מבין בנושא ונתקלת בו בעבר

המכונאי שהחליף לי את האטם מכסה שסתומים

אמר שברגע שמנקים כל הבוצה חודרת לחלקים קריטים במנוע ובכך פוגעים במנוע ויכולים לגרום לו להגיע ליומו האחרון

ושהרשתית תיחסם ושהוא לא מנקה כי זה יגרום נזק מתועלת

יש לך מושג איזה מוסך במרכז מכיר את הרכב מקרוב מאוד ויודע כיצד לטפל במצב הנוכחי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טם זה אמר כניראה שהוא מכיר טת שיטת הפלאשינג ובשיטה כזו עם כמות בוצה שכזו בוודאי שהבוצה תטייל איפה שהיא רוצה. שמנקים בוצה בצורה יסודית עם פירוק החלקים הנגועים והחזרתם כנוצצים לאחר ניקוי אז איפה בדיוק תגיע בוצה שכבר לא תהיה קיימת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טם זה אמר כניראה שהוא מכיר טת שיטת הפלאשינג ובשיטה כזו עם כמות בוצה שכזו בוודאי שהבוצה תטייל איפה שהיא רוצה. שמנקים בוצה בצורה יסודית עם פירוק החלקים הנגועים והחזרתם כנוצצים לאחר ניקוי אז איפה בדיוק תגיע בוצה שכבר לא תהיה קיימת?

חשוב מאוד שבעלי הקורולות פה

במיוחד בשנתונים שקרובים לשלי ידעו

שזה מאוד קריטי לטפל בנושא

מנוע רגיש , גם ככה יש לו מעברי שמן צרים וזה מה שצריך להקפיד על טיפולי שמן בזמן , ושלא יגיע למצב של בוצה כמו שלי , וגרוע יותר היה מביא את המנוע לכיוונים רעים מאוד.

להשתמש רק ב 5W30 איכותי

ולא ב 10W40 (אלא אם כן יש בליעת שמן וצריך שמן בצמיגות גבוהה יותר )

רק לא של prestone!

מותג מדבקה , כנראה הוא הביא את הצרה הזו למנוע

להיזהר להיזהר להיזהר!

עריכה אחרונה על ידי tomer4477
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מישהו מכיר מוסך אמין באשדוד שיוכל לבצע את הניקוי ?

חיפשתי בישוב שבו אני גר המוסכניקים לא מוכנים לפרק את החלק של המכסה שסתומים

ומציעים לי דרכים של פלאשינג שבחיים לא הייתי בוחר לעשות למנוע

אני צריך מוסכניק שלא יפחד לפרק את המכסה שסתומים

ואת הקארטר ולעשות לי ניקוי יסודי יסודי של הכל

של האוטו ובמחיר שהוא הוגן ולא קריעה של הכיס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בגלל שלא השתמשו בשמנים איכותיים\לא עשו פלאשינג מעולם. בקורולה שלי 2003 שהייתה לי הייתי עושה כל טיפול פלאשינג ושמן סינטטי מלא, הכל היה מבריק, אני ממליץ לך לעשות פלאשינג ולהחליף פילטר ושמן, כמו כן לפרק אגן שמן ולנקות רשתית בצורה יסודית, לפרק אותה מהרכב ולנקות מלמטה הכל עם ספריי קרבורטורים, כנ"ל מלמעלה, לנסוע יום יומיים ולחזור על הפעולה, לשיקולך.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בגלל שלא השתמשו בשמנים איכותיים\לא עשו פלאשינג מעולם. בקורולה שלי 2003 שהייתה לי הייתי עושה כל טיפול פלאשינג ושמן סינטטי מלא, הכל היה מבריק, אני ממליץ לך לעשות פלאשינג ולהחליף פילטר ושמן, כמו כן לפרק אגן שמן ולנקות רשתית בצורה יסודית, לפרק אותה מהרכב ולנקות מלמטה הכל עם ספריי קרבורטורים, כנ"ל מלמעלה, לנסוע יום יומיים ולחזור על הפעולה, לשיקולך.

למה לעשות פלאשינג אם גם ככה מפרקים אגן שמן ומיכסה שסתומים ואז ניתן לנקות באופן יסודי ובצורה ידנית הכל ובלי לסכן את גומיות השסתומים שמי יודע מה מצבם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

** באיזה שמן מנוע הייתה משתמש.. ואיזו צמיגות

בד"כ מניסיון - את הבעיה הזו אנו פוגשים במנועים, שהשתמשו בצמיגות נמוכה - כגון 5W-30 5W-20

ואו לא טיפלו בזמן, ובשמנים לא איכותיים וחברות קיקיוניות .

בעוד כי בשימוש ב 10W-30 ואו 5W-40 ו 10W-40 - בתקן SN-SM וטיפולים בזמן , ושמנים של חברות איכותיות.

הבעיה פחות חמורה...

הצמיגות הגבוהה יותר סלחנית למאמצים, והשמן פחות מתאדה ולכן מייצר פחות בוצה.

(ולשמירת המנוע והגנה מבוצה, אפשר לבצע פלאשינג , כל 2-3 טיפולים)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את זה כבר פירקו את המכסה שסתומים, למה לא ניקו ביסודיות הכל על הדרך, עוד רבע שעה עבודה היו מבריקים לך הכל פשוט הזוי לחלוטין.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסוג העבודות שמוסכים מגדירים כהתעסקות יתר, עבודה שגוזלת לא מעט מזמנם ולתמחר עבודה שכזו לא תמיד מישתלמת להם ולכן מחפשים את הדרך הקצרה של פלאשינג ושימוש בחומרי הוקוס פוקוס או שפשוט אומרים ללקוח לחיות עם זה. לא מצדיק אבל זה מה יש אז כניראה שהאופציה היחידה והבטוחה היא לבצע ניקוי שכזה באופן עצמאי או ללכת למישהו בפרטי שיעשה את זה כמו שצריך. אני מקווה שיש מי בפורום שגר באיזור הקרוב לפותח השירשור ומבין קצת בתחום ויוכל להושיט לו יד טכנית בעניין ולעזור לו לבצע זאת כי כ ניראה שרק כך זה ייתבצע כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא עבודה של רבע שעה וגם לא שעה.

אי אפשר לנקות בוצה כזאת בחלק העליון של המנוע מבלי לפרק קרטר ולנקות גם אותו ולוודא כי מעברי הניקוז חופשיים מחלקי בוצה שהשתחררו בניקוי.

המצב לא כזה חמור אז תקבע לך בנחת מועד לטפל בזה בלי לחץ, תעשה סקר שוק למחירים, שבטוח יהיו מגוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...