Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה תורנית בסגנון ״אכלו לי ,שתו לי ,לא ניגבו לי״ על מחסור בעובדים.

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"כוסומו המדינה הזו....בן אדם רוצה לעבוד, במקצוע שלו.... (מאלף אריות אסיתים, לבקנים)"

[video=youtube_share;CLc6fP8f4NQ]

וברצינות - יש הרבה מאוד בעיות.

שכר...

מעסיקים...

אנשים....

אנשים שלא יודעים להחזיק מברג... (וסיימו הכשרה שבזכותה הם חושבים להגיע לרמת שכר גבוהה בלי לעבוד קשה)

אנשים שלא רוצים לעבוד בעבודות כאלה (צווארון כחול) אבל הוציאו תעודה...

בסופו של דבר ברגע שלא יהיה היצע אנשים, השכר יתחיל לזנק או שהייצור יעבור למדינות אחרות כי כבר לא יהיה מי שיעבוד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תשכח שהרבה מפעלים קטנים במיוחד בתחום העיבוד השבבי/מכונות/מסגרות מעסיקים בדרך כלל מהנדס או הנדסאי מכונות בודד או שניים ובאמת אין להם לאן להתקדם במפעלים בגודל כזה.

לדעתי גם חבר הפורום נהג לילה מעסיק מהנדס או שניים וכנראה הוא לא רואה סיבה לפתח תוכנית פיתוח לעובדי הנדסה אלא אם אותו מהנדס מוכן להיות איש מכירות או תפקיד דומה (נהג לילה תקן אותי אם אני טועה).

מנסיוני הדרך להתקדם בארץ בתחום הנדסת המכונות היא רק על-ידי החלפת מקום עבודה כול 3 שנים לפחות או לפתוח חברה עצמאית למתן שירותי תיכנון וייעוץ לאחר צבירה של וותק משמעותי.

אין לי סיבה לבנות תכנית כי הוא מתקדם בהתאם להתפתחות המקצועית שלו בלי קשר לותק או לוחות זמנים. מהנדס יכול להתחיל כשרטט ותוך חודש להיות איש תכן, מהנדס ייצור, מהנדס שיווק או כל תפקיד אחר (או שילוב שלהם) כולל כל מה שזה גורר בתנאי ההעסקה. כשיש לך 40 מהנדסים אתה בונה מערכת היררכית אבל עם אחד או שניים זה מיותר ורק פוגע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שהרבה מפעלים קטנים במיוחד בתחום העיבוד השבבי/מכונות/מסגרות מעסיקים בדרך כלל מהנדס או הנדסאי מכונות בודד או שניים ובאמת אין להם לאן להתקדם במפעלים בגודל כזה.

אני לא שוכח,

פשוט בדומה לנהג לילה, אני מגיב בראייה צרה לתעשיות שמעניינות אותי וקרובות לליבי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודים, מה זה שכר סביר לדעתך לאדם לא מקצועי (עובד כללי)?
פונקציה של עד כמה קל להחליף אותו.

אם מחוץ לדלת עומד תור של מועמדים פוטנציאליים, הכשרה לוקחת דקה וחצי עם הפסקות קפה, ומדובר בעבודה לא קשה, אז מינימום.

אם מדובר בעבודה שדורשת הכשרה, עבודה קשה, מסוכנת, או סתם קשה למצוא עובדים מסיבות כאלה ואחרות, אז צריך להעלות את השכר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מתחמק, התשובה שלו היא דווקא הריאלית ביותר.

שוק העבודה, כמו כל שוק, נשלט על ידי כוחות היצע וביקוש. ולכן על כל מקרה יש לדון בצורה פרטנית בהנתן ההיצע והביקוש הקיימים בשוק לאותו רגע. אם אתה מחפש שואדים יתן לך מספר קסם אז אתה לא בכיוון.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על הרגע במצב הנתון היום. כל הפרמטרים ידועים, ודים טוען שמה שמציעים לא תואם את מה שצריך להציע אז אני שואל כמה כן. לא מצפה שיגיד 7389.65 אלא שיתן סדר גודל של פלוס מינוס 500 שקל (שזה המון ברמות השכר הנמוכות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה תלוי בעבודה עצמה.

עובד כללי שעובד במפעל לחומרי נפץ צריך להרוויח יותר מעובד במפעל לקרמבו כי חוסר מקצועיות במפעל הראשון יכולה לעלות ביוקר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על הרגע במצב הנתון היום. כל הפרמטרים ידועים, ודים טוען שמה שמציעים לא תואם את מה שצריך להציע אז אני שואל כמה כן. לא מצפה שיגיד 7389.65 אלא שיתן סדר גודל של פלוס מינוס 500 שקל (שזה המון ברמות השכר הנמוכות).
ואדים לא יודע את כל הפרמטרים.

כמה אנשים מתאימים לתפקיד יש דווקא באיזור של המפעל המדובר? כמה משרות דומות יש באותו איזור? עד כמה המשרה המדוברת נתפסת כאטרקטיבית בתחומה? כמה מציעים עליה המתחרים?

רק מי שנמצא עמוק בתחומו יודע לענות על השאלות הללו ועוד רבות אחרות. להגיד למשהו שלא מהתחום "זרוק מספר", זה דמגוגיה במיטבה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

היי, עוד שרשור באחד משלושת הנושאים האהובים עליי! :wink:

הדבר היחידי שיש לי להוסיף למה שכבר נאמר, זה להזכיר שמדובר במפעלים, ולא תמיד מהסוג הנקי והמודרני. יעיד על כך חבר פורום מסויים שפעיל במיוחד בגיבוב, ועבד בעבר (עדיין?) במפעל הדגנים של אסם אי שם ליד ערד. גם כשהם נהיו יוניליוור, התנאים הסניטריים לא השתפרו, הבטיחות הייתה בקנטים, והרמה האנושית של העובדים הייתה בדיוק בהתאם לרמת המשכורת שהתאגיד היה מוכן להקציב ע"מ לשמור על רווחיות גבוהה. (כי רווחיות נמוכה זה לחלשים)

התופעה נפוצה גם בחברות הייטק נטו, כמו אפלייד מטריאלס שהציעו לי בזמנו 11k בקריית גת למשרה די רצינית ומקיפה בתחום השירות הטכני לתעשיית המוליכים למחצה. בשביל השכר הזה הייתי צריך לעבור את סדרת ההשפלות הרגילה לסטודנטים, כאילו לא באתי עם עשר שנות נסיון, וגם אז מחלקת משאבי האנוש שלהם התנהגה כאילו היא עושה לי טובה שבכלל דיברה איתי. באותה תקופה, במפעלי HP בנתניה ובקיסריה הציעו 12k על תפקיד בייצור או בפיתוח שכלל בערך שליש מהיקף המשרה של אפלייד. רק תבוא, תראה רצינות ותהיה הנדסאי. אפילו לא מהנדס.

אז כן, מי שמחליט לעבור לפריפריה מבלי לעשות שיעורי בית ומצפה למצוא שם באורך פלא עובדים איכותיים במחיר נמוך - שיפשוט רגל ויסגר. מגיע לו. ככה זה עובד. ואם כל המפעלים יחליטו שלא רווחי להם ויעברו לסין - סבבה, שזה ימוטט את הכלכלה הישראלית ואז נמצא דרכים אחרות להתפרנס, כמו שעשו מדינות רבות אחרות לאורך ההיסטוריה. התהליכים האלה טבעיים ואין טעם להתנגד להם, להפך. הדבר הכי טוב לעשות זה לתת להם לקרות באופן הכי מהיר ויעיל ע"מ שנוכל לעבור לשלב הבא באבולוציה.

תמיד דואג שיהיה לך מעניין פה! אתה רואה:) אני חושב עליך :-D

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים לא יודע את כל הפרמטרים.

כמה אנשים מתאימים לתפקיד יש דווקא באיזור של המפעל המדובר? כמה משרות דומות יש באותו איזור? עד כמה המשרה המדוברת נתפסת כאטרקטיבית בתחומה? כמה מציעים עליה המתחרים?

רק מי שנמצא עמוק בתחומו יודע לענות על השאלות הללו ועוד רבות אחרות. להגיד למשהו שלא מהתחום "זרוק מספר", זה דמגוגיה במיטבה.

אז הטענה שלו שהשכר לא ראוי היא סתם דמגוגיה זולה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי:

אם המשרה מאויישת ואין בעיה, אכן דמגוגיה.

אם המשרה פתוחה כבר חודשים ולא מצליחים לאייש אותה, אז כוחות השוק מכתיבים שאכן השכר לא ראוי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו תצפית. אם לא מוצאים עובדים זה כי ההיצע לא פוגש את הביקוש.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא מנקודת הראות של המעסיק. אני קולט מהנדס מתחיל ובחצי השנה הראשונה לא רק שהוא לא מרויח את המשכורת אלא אני משקיע בו לימוד ומתקן את הטעויות שלו. אין בעיה לעשות את זה בתנאי שהוא נשאר לתקופה אבל בפועל אחרי חצי שנה הוא בטוח שהוא כבר יודע הכל, הולך למקום אחר, מגלה שלא יודע מספיק, עף ונכנס למקום שבו באמת יתפתח לפי הידע והכישורים שלו. כמעסיק הראשון אני נדפקתי קשות ממנו ולכן השכר הנמוך עד שהוא מתחיל להיות יעיל.
אז תעסיק רק כאלה שכבר עפו ועשו את הסיבוב, במקום חבר'ה חדשים.

עוד אופציה לסנן חדשים זה להציע להם לחתום לשנתיים תמורה הטבה מסויימת בסוף השנתיים, לדוגמא חופשה בחו"ל או עלייה בשכר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי:

אם המשרה מאויישת ואין בעיה, אכן דמגוגיה.

אם המשרה פתוחה כבר חודשים ולא מצליחים לאייש אותה, אז כוחות השוק מכתיבים שאכן השכר לא ראוי.

אשאל שאלה שמסקרנת אותי: צריך לגייס מספר עובדים למחלקה מסוימת לעבודה פשוטה. מקום בתוך עיר, יש ארוחות, הסעות. אבל השכר הוא מינימום (עם משמרות, כלומר שכר משתנה בהתאם למשמרת).

לא מצליחים. האם העובדים בצוות הם פרייארים ומקבלים שכר נמוך או שמועמדים מפונקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...