Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על ההמלצות פה לטיפולים ביתיים

ilan84
שימו לב! השרשור הזה בן 2327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים שכל מה שרשמת לא מסובך, אבל דווקא על פלאגים הבנתי שיש להקפיד על מומנט מסוים (למרות שראיתי 2 מוסכניקים מחליפים לי פלאגים ואני בספק אם זה היה עם מומנט)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה יפה לכתוב.

אבל לא פעם, מניסיוני, המוסך מפשל ומתנער מאחריות.

לא חסרים גם מקרים כאן בפורום.

אז זה בהחלט לא פקטור כלשהוא.

כאשר מוסך מפשל ואינו מעוניין לקחת על עצמו אחריות ניתן לפנות לאיגוד המוסכים אשר פועל במהירות ובמרץ רב לבדוק את העניין מול בעל המוסך.

רוב המקרים שקראת עליהם בפורום בדרך כלל נסגרו בשקט בשקט לטובת הלקוח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שכל מה שרשמת לא מסובך, אבל דווקא על פלאגים הבנתי שיש להקפיד על מומנט מסוים (למרות שראיתי 2 מוסכניקים מחליפים לי פלאגים ואני בספק אם זה היה עם מומנט)...

ניתן לסגור פלגים גם ללא ידית מומנט ללא שום בעיה. קרא בדף ההנחיות של ייצרן הפלגים כיצד סוגרים פלגים ללא טורקמטר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מוסך מפשל ואינו מעוניין לקחת על עצמו אחריות ניתן לפנות לאיגוד המוסכים אשר פועל במהירות ובמרץ רב לבדוק את העניין מול בעל המוסך.

רוב המקרים שקראת עליהם בפורום בדרך כלל נסגרו בשקט בשקט לטובת הלקוח.

אפשר גם לפנות לסעד משפטי ואפשר לעשות כל מיני דברים.

אף אחד מהם לא משכנע אותי שעדיך לתת למוסך לבצע עבודות פשוטות שאפשר לעשות בבית, במחיר זול יותר ולרוב באיכות גבוהה יותר.

כמובן - שכל אחד יידע את המגבלות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמובן - שכל אחד יידע את המגבלות שלו.

זה המפתח.

מי שמתנדב לעזור לך בחינם בטיפול הרכב, מה האינטרס שלו לעשות דברים שהוא לא יודע? אין לו.

כל העניין הזה בסופו של דבר הוא זריקת האחריות על מישהו אחר.

במוסך אתה משלם כסף על הזכות לזרוק את האחריות על העסק ולהרגיש "ראש שקט", אם מישהו שעושה לך טובה האחריות היא עליך. את זה קשה לאנשים לקבל.

אתה לא תתבע חברים שהזמינו אותך לארוחת ערב אם תכאב לך הבטן אחרי זה, נכון?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא גיר רציף הוא אמין.

הגיר שיש בקורולה,לאנסר ורכבי סובארו.

אחריות על דברים קוסמטיים?

תספר את זה לבעלי ניסאן שיש להם תקלות בגיר הרציף.

מעבר לכך קומסטיים - דשבורד, פלסטיקה שמתקלפת או דוהה, גומיות וכדומה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תספר את זה לבעלי ניסאן שיש להם תקלות בגיר הרציף.

מעבר לכך קומסטיים - דשבורד, פלסטיקה שמתקלפת או דוהה, גומיות וכדומה.

ביחס לגירים רובוטיים הם אמינים ומפגינים אמינות בהרבה רכבים(אלה שציינתי).

אין לי מה לספר לאף אחד.

אחרי תקופת האחריות אני בעד לטפל לבד,

כל עוד הרכב באחריות אין ברירה.

מה קשור פלסטיקה שדוהה ודשבורד שנסדק להחלפת שמן מנוע ובלמים?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאין קשר, אבל זה חלק מהאחריות. חשבתי שהבנת שאין כיסוי על זה באחריות או משהו, לא חשוב.

אני לא יודע אם הייתי מטפל בעצמי, לא בגללי אלא בגלל החשש שכשאמכור את הרכב, אנשים יסתכלו על זה באופן תמוה (למרות שיש אנשים שלא אכפת להם בכלל מהיסטוריית טיפולים) ועוד ברכב מודרני יחסית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לזה תעודת כשרות. אנשים מסויימים משום מה לא מוכנים לגעת באוכל שאין לו כזה, או לקנות במקום שלא עובר ביקורת אחת לכמה.

תעודת כשרות אפשר להשוות לבקרת איכות ואיכות המוצר. כי היום אתה לא מיצר את החלפים, ואתה קונה את החלפים במוסך או בחנות חלפים, אותו דבר לגבי אוכל: אתה לא חותך את החיה לפי המצווה, אלא מישהו עושה לך את זה.

הכוונה שלי היא אחרת לגמרי: כמו שאפשר להכין פסטה בבית (שלדעתי זו המנה הפשוטה ביותר שאפשר להכין), כך אפשר לעשות טיפול פשוט.

אבל לדעת איך להפשיר את הבשר שלא יתקלקל ולהוציא ממנו את הנוזלים, או להוריד את הקשקשים של הדג - שזה דבר שאני לא יודע, כך אני לא אחליף לבד טיימינג במנוע.

כי למדתי בעבר איך להכין פסטה ולעשות טיפול לבד (מרצון החופשי), ומבין שזו עבודה די פשוטה, כך גם הכנת הספטה לארוחת הצהריים ולא אלך למסעדה שכל פעם שאהיה רעב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודת כשרות אפשר להשוות לבקרת איכות ואיכות המוצר. כי היום אתה לא מיצר את החלפים, ואתה קונה את החלפים במוסך או בחנות חלפים, אותו דבר לגבי אוכל: אתה לא חותך את החיה לפי המצווה, אלא מישהו עושה לך את זה.

הכוונה שלי היא אחרת לגמרי: כמו שאפשר להכין פסטה בבית (שלדעתי זו המנה הפשוטה ביותר שאפשר להכין), כך אפשר לעשות טיפול פשוט.

אבל לדעת איך להפשיר את הבשר שלא יתקלקל ולהוציא ממנו את הנוזלים, או להוריד את הקשקשים של הדג - שזה דבר שאני לא יודע, כך אני לא אחליף לבד טיימינג במנוע.

כי למדתי בעבר איך להכין פסטה ולעשות טיפול לבד (מרצון החופשי), ומבין שזו עבודה די פשוטה, כך גם הכנת הספטה לארוחת הצהריים ולא אלך למסעדה שכל פעם שאהיה רעב.

אני חולק איתך בעניין הכשרות.

תעודת כשרות לא מעידה על כלום במיוחד על טיב ואיכות. זה מעיד רק שבעל המקום נכנע לבעלי אינטרסים ושילם שוחד מוסכם מראש.

הרבה פעמים המשגיח בכלל לא מגיע למסעדה ואם כבר הגיעה זה רק בשביל לאכול בחינם.

היום יש ארגון חדש שנקרה ״כשרות אחרת״ שמנסים לנקות את הרפש מהרבנות הראשית ולחלק תעודת כשרות משלהם.

חיים רק פעם אחת תנצל אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שלא אוכל כשרות ולא בדק את סוגי הכשרות, וכאחד שמאמין שכשרות הוא עניין שיכול להיות פוליטי, אז פחות מעניין אותי אם אותו בעל המסעקה שילם שוחד למכשיר או שהמכשיר באמת עשה את עבודתו.

ואדים התייחס לכשרות כעניין של שירות לאיכות, ואני הסברתי שהשירות הזה אתה יכול לאכוף או לבדוק, אלא לקבל אותו תחת חותמת על המוצר. כך עשיתי הקבלה על מוצרים שאתה רוכש (אם זה חלק לרכב או מוצר לעצמך).

כאחד שעובד בבקרת איכות והבטחת איכות, לפעמים גם תקן ISO 9001 זו לא הוכחה שהמוצר הוא איכותי. האיכות היא חובתו של היצרן לדאוג לכך. במקרה של טיפולים ביתיים הוא לדעתי המטפל, אם זה אתה או חבר. חובתו הוא לדעת את העבודה.

אם אתה שואל אותי אם טיפול ביתי שאתה עושה ולמדת, הסיכוי שהטיפול יהיה איכותי יותר. אני מאמין שכן, כי אתה בעצמך יודע (כי למדת) מה עשית. האם משום שאתה יודע איך להחליף שמן ופילטר שמן, אומר שאתה יודע גם להחליף מנוע? לא.

אשאל עוד שאלה: יש לך פנצ'ר. תחליף גלגל או שתבקש איש שירות שיחליף לך? אני מניח שתחליף לבד, כי למדת. האם אתה תעשה את זה בצורה הטובה ביותר שלמדת? כן. האם יכול להיות שאיש שירות יגרום לנזק? סיכוי נמוך, אבל השבוע קרה מקרה כזה שפורסם בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יכול לאכול במסעדה כל פעם שאני רעב, הייתי עושה את זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...