Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308 1.2, מאזדה 3 2.0, אופל אסטרה 1.4

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

AloniM3 -

כמו שרשמתי בתגובה קודמת,לא מזמן רכשתי אופל מהדגם המדובר.

רשמת שיש לך ניסיון בשימוש ברכב.

האם יש לך גם קצת ניסיון עם האחזקה של הרכב ותוכל לתת קצת מידע על:

עלויות אחזה,תקלות אופייניות ונקודות ספציפיות שצריך לשים אליהן לב?

"..ואחרי שהשופט הוציא לי אדום נתתי לו את היד כומו ג'אנטלמן,מה נתתי לו מרציאנו?..קרש בראש.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על האופל קראתי על לא מעט מקרים של החלפת טורבו ובעיות בגיר,בהחלט הרכב הכי פחות אמין מבין השלושה.

הבעיה הגדולה של המאזדה היא שהיא מאד צפופה,שני הרכבים האירופאיים מרווחים יותר במיוחד מקדימה,הפיגו גם נוחה יותר מהמאזדה מהאופל הנוקשה וגם שקטה יותר,למאזדה יש רעשי כביש מעצבנים.

קח בחשבון שבמחיר של המאזדה אתה קונה פיגו חדשה יותר בשנה-שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך בטוח שהפג'ו יותר נוחה מהמאזדה.

נהגתי בחו"ל על 308SW ובארץ על ה-3, לא חושב שה-308 רושמת יתרון משמעותי מאוד בנוחות. גם רעשי הכביש לא בולטים מאוד במאזדה, לא מצאתי אותם מטרידים במהירויות החוקיות בארץ. הפג'ו מרעישה הרבה מעבר למהירויות החוקיות בארץ, החל מ-160-170 קמ"ש התחילו רעשים חזקים יחסית מבחוץ. במהירויות החוקיות שלנו בארץ, לא נתקלתי במשהו חריג.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע,אני סוגר עכשיו 160K על 308 2014 ולחבר טוב שאני נוסע איתו יומיום יש מאזדה 3 בת שנה וחצי.

בכל הקשור לנוחות במיוחד ולבידוד הרעשים אין בכלל מה להשוות,המאזדה מאד נוקשה וצפופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים, אולי יש הבדל במידות הצמיגים והג'אנט שמשפיע על נוחות הנסיעה? אולי שינו משהו במתיחת הפנים האחרונה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו בעיה יש לאסטרה עם מערכת הקירור והגיר?

קראתי על כך בשיטוט בפורום, היו שהתלוננו על המערכת הקירור והגיר והוסיפו מידע על תקלות למיניהן בתחום הנ"ל

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב,

קראנו את ההתלבטות.

ה 308 מפגינה אמינות גבוהה ונטולת תקלות. חשוב לציין שהמנוע בו היא מצויידת 1.2 ליטר פיורטק כבר נוסע מספר שנים, במאות אלפי מכוניות ללא תקלות משמעותיות. שביעות הרצון הגבוהה של הנוהגים ברכב מצביעה אף היא על כך שמדובר ברכב טוב.

עם זאת, למה למלא מילים סתם - בוא לנסיעת מבחן. תאם גם נסיעת מבחן על המתחרות ואז תוכל להחליט איזה רכב ילווה אותך בצורה הטובה ביותר בשנים הקרובות.

אם תרצה שנסייע בתיאום נסיעת מבחן - שלח לנו הודעה פרטית עם שם וטלפון.

חג שמח,

צוות לובינסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ron.P אשמח לרשמים שלך מה- 308. אני ממתין לבחון את המתיחת פנים. (וגם איך המזגן?)

תודה.

קודם כל אני חייב לציין שמדובר ברכב צמוד מהעבודה {הצבק},הרכב נרכש בתחילת 2014 שהדגם הגיע לארץ.

אני מודה שאני נוהג אגרסיבי ולא ממש חס על הרכב מטעם מחסור גדול בזמן פנוי..

לרכב כאמור כבר 160K,אני נוהג הרבה לפעמים ברציפות מהבוקר עד הלילה {גם הבת זוג}.

הרכב מאד נוח,שקט,בהחלט מתגמל לנהיגה {לא GTR},מקדימה הוא מרווח,מאחורה קצת פחות,תא המטען מפתיע בגודלו,

הביצועים טובים מאד והרכב מרגיש זריז בכל מצב בעיקר תודות למנוע הגמיש והגיר המוצלח.

הייתי מעדיף שיהיו בנוסף למסך גם כפתורי תפריט מוחשיים אבל מתרגלים לתפעול המסך.

צריכת דלק,בכביש 6 על 110 הצריכה בין 18 ל 20 קילומטר לליטר,בתוך העיר עם נהיגה די אגרסיבית הצריכה 11 קילומטר לליטר,הממוצע שלי סביב ה13.5-14 קילומטר לליטר.

טיפולים כל 20K או שנה..כמובן שאצלי הטיפול מגיע הרבה לפני תום השנה.

מבחינת איכות גם בכבישים משובשים מאד/דרך לא סלולה/כורכר, אין קרקושים או רעשים בכלל,זאת נקודה רגישה אצלי.

אמינות מושלמת,לא היה טפו טפו כניסה למוסך למעט טיפולים.

אני מתכוון עכשיו להחליף את הרכב לדגם המתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה רבה על הפירוט!!!

איך המיזוג של הרכב?

שואל כי הכיוון שלי בהתחלה היה לקחת רכב עם פתחי מיזוג למושבים האחוריים, מה שחסר ל- 308. גם לאור העובדה שלאחר התנעת הרכב בשביל להפעיל את המיזוג צריך להמתין עד שהמולטימדיה תעלה.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי ה-3, התרשמות ראשונית אחרי כ-1000 ק"מ:

1. הרכב מאובזר היטב, לא חסר בו דבר, בייחוד לא ברמת הגימור קומפורט או רמת הגימור שמעליה, בספורט חסרה מערכת לתיקון סטייה מנתיב.

2. המנוע סוחב היטב, זאת לא סחיבה של מנוע טורבו, אבל כשצריך ממנו כוח - הוא זמין.

3. באופן מפתיע מאוד, התדלוק הכי "גרוע" הניב צריכה של 1:12.5 בערך (משולב), כאשר אחרי 1000 ק"מ של הרצה, צריכת הדלק עומדת על 1:14.1. הכול עם מזגן. בעיניי צריכה מצוינת למנוע 2000 עם גיר אוטומטי פלנטרי. כנראה תודות לסטארט סטופ ולסקיי אקטיב.

4. המושב האחורי צפוף יחסית, לשני מבוגרים זה בסדר. המושב האמצעי צפוף מאוד ולא נוח.

5. תא המטען בגרסת ההצ'באק לא מדהים, לא נכנסות שם יותר משתי מזוודות. יש כאלו שזה לא מפריע להם, לנו זה כן חיסרון.

6. נוחות הנסיעה מפתיעה לטובה, כמי שנהג לא מעט על רכבים צרפתיים, הופתעתי לטובה בנושא הזה.

7. בידוד רעשים מצוין.

8. מזגן מעולה, מקפיא את חלל הרכב מאוד מהר.

אם יש לך שאלות, אנסה לענות.

לי יש שאלה ברשותך,

אם איני טועה המאזדה נועלת ג׳אנט 18?

בהתייחס לזה, איך שיכוך המהמורות? והשקט בבידוד מהכביש בהקשר לצמיגים?

ובהקשר ל308, מתי צריכה להגיע מתוחת הפנים?

עריכה אחרונה על ידי idan10

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...