Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבות מעניינות אותי - מה צריכת דלק ריאלית של רכבת?

nimrod7676

פוסטים מומלצים

מה הסיבה שלא ניתן להעביר קטרי דיזל בקו לירושליים?

המנהרות לא נבנו לרכבות דיזל, בעיקר בעיה של זיהום אוויר ופינוי גזי פליטה. המנהרה העיקרית באורך של 11 קילומטר, זה לא איזה מנהרונות קטנה. בנוסף, יש שיכולים נוספים כמו כיבוי אש ובטיחות - הכנסה של רכבת עם מיכל דלק של אלפי ליטרים למנהרה זה לא הדבר הכי בטוח שיש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה לי שגזי פליטה יותר בעייתיים ממכלי סולר, במיוחד באזור התחנה התת-קרקעית, וגם במנהרות הארוכות כפי שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא מיסוך. עדיין גזים רעילים. לא משנה בכמה תקנים מתקדמים עומד המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יחכו לאיזה רגע אוטופי עתידני שבו התשתיות מוכנות במאה אחוז וכל הכוכבים מסתדרים בשמים בעוד 13 שנים - עם תחילת הרכבות ל/מירושלים יהיו בלגן ושיבושים לכלל המשתמשים.

אז עדיף עכשיו או אתמול, יחד עם הפקת הלקחים לעתיד, מאשר בעתיד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יחכו לאיזה רגע אוטופי עתידני שבו התשתיות מוכנות במאה אחוז וכל הכוכבים מסתדרים בשמים בעוד 13 שנים - עם תחילת הרכבות ל/מירושלים יהיו בלגן ושיבושים לכלל המשתמשים.

אז עדיף עכשיו או אתמול, יחד עם הפקת הלקחים לעתיד, מאשר בעתיד.

אם היה מדובר בדברים קטנים, אולי. כרגע, אין לך מסילה חשמלית להפעיל את השירות באופן תקין. בכלל. ומדובר על דחייה של חצי שנה, לא שנים. בכל מקרה, לוקח כמה חודשים טובים מהרגע שהמסילה פועלת באופן מלא עד שניתן להעביר עליה רכבת נוסעים באופן בטיחותי.

הנקודה היא שאם תחכה חצי שנה, לא יהיו שיבושים למשתמשים האחרים כי אפשר יהיה להפעיל רכבות חשמליות בלבד ללא צורך לקחת ציודים ולדפוק את שאר הרשת. יש 3 סלוטים לאורך מסדרון האיילון עד הרצליה ששמורים במיוחד לרכבת לירושלים.

אם יפעילו את השירות מוקדם מידי, הכתובת פשוט על הקיר, של המנהרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא מיסוך. עדיין גזים רעילים. לא משנה בכמה תקנים מתקדמים עומד המנוע.

אבל הרכבת סגורה, לא?

או שהבעיה אינה בשגרה אלא במצב חירום שבו נוסעים יאלצו להמלט רגלית בתוך המנהרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, השאלות האלה תפורות על פורום תחבורה ציבורית בתפוז.

אם תעברו על ההודעות פה אחת-אחת תמצאו תשובה כמעט לכל תהייה בנוגע לדיזל (לינק מקרי, בטוח אפשר למצוא משהו יותר ממוקד):

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/173456762/%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%94/%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA

אגב, ממש במקרה אני מכיר היטב את אביתר777777777 - הבחור די דעתן אך מאוד מתמצא בחומר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבות עם חלונות, ובכל אופן לא מדובר בקרון אטום, זה לא מטוס!

ואוויר כן נכנס מבחוץ.

לדעתי מנהרה שהרכבת נוסעת בה במהירות - פחות בעייתי מאשר תחנה תת קרקעית מאות מטרים בתוך מנהרה תת קרקעית שיש בתחנת בנייני האומה (הכניסה ממש בכניסה לעיר, מתחת למחלף גבעת שאול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ברור שהם שקטים ; תקנות זיהום האוויר החדשות "חונקות" את המנועים שלהם (לטוב ולרע) וגם מבחינת בידוד ברמת השילדה באיזור התחתון של תא המנוע נעשו שיפורים.

Sent from my OnePlus 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה רע לנהג (מנוע לא סוחב), וטוב לכל השאר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם 5 מסחריות דיזל משנת 1997 עד היום אני יכול לאמור שהיום המנוע מפחק פי 2 הספק ומומנט מאותו נפח, חסכוני יותר ב 50%, הרבה יותר שקט וחלק, אין עשן, אין ריח. רק יתרונות מהצד הזה. חיסרון הוא בכך שהעמיסו על המנוע מערכת הרבה יותר מורכבות יוקרת גם בקניה וגם בטיפול ותיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...