Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהנדס חומרים? כנס בבקשה, עזרה בבחירת חומר להדבקת פלסטיק

בן ה
שימו לב! השרשור הזה בן 3150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה חומר הכי טוב להדבקת פוליקרבונט?

במקום אחד מופיע לי סדק שאני צריך להדביק ובמקום אחר אני צריך להדביק שתי חתיכות.

תודה לעוזרים!

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר הכי טוב להדבקת פוליקרבונט הינו כלורופורם.החומר מאוד רעיל ואינו מתאים לתיקון סדקים.

אם תרצה אני יכול לתת לך כמות קטנה של כלורופורם.

untitled.JPG

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשיפה ממושכת לחומר אכן רעילה. לכן פותחים את הבקבוק במקום מאוורר ושואבים בעזרת מזרק כמות מסויימת של כלורופורם ומדביקים. לאחר שהחומר הדביק את החלקים הוא כבר לא רעיל מכיוון שהוא התנדף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שזה לא ממש דבק...קשה ליישם אותו על סדקים מכיוון שהחומר ממש כמו מים ומתנדף במהירות הבזק.

בכדי להדביק בעזרת כלורופורם קיימת טכניקה מסויימת ואם לא מבצעים אותה בצורה נכונה אתה תתאכזב.

החומר ממיס את שתי חלקי הפוליקרבונט ויוצר חיבור חזק מאוד כמו חלק אחד.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק תודה על הרצון לעזור.

היתה טעות בסוג החומר, מדובר על pp 140.

בחלק האחורי של הפנס יש שבר (פלסטיק שחור) שאני רוצה להדביק למנוע כניסה של אדים ומים.

IMG-20151115-WA0007.jpg

עריכה אחרונה על ידי בן ה

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי בזמנו שרשור על הדבקה של פוליאתילן/פוליפרופילן (לסתימת חור בצינור ניקוז). המסקנה שלי הייתה שהפתרון המיטבי הוא הלחמת פלסטיק, ובמקרה של השבר אצלך לדעתי זה ייתן פתרון מעולה. הבעיה עם פוליפרופילן היא שכמעט שום דבק לא מתחבר אליו, ובמקרה שלך כנראה שהדבקה תשבר מהר מאוד (השבר המקורי הוא ממאמץ לאורך זמן או ממשהו פתאומי כמו נפילה?).

עם מלחם פשוט ב-3 דולר אפשר לעשות עבודה מצויינת על הסדק שאצלך.

עריכה אחרונה על ידי foo_bar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנסים נקנו ככה, כנראה משיכה אגרסיבית מידי בזמן הפירוק מהרכב שהם היו מותקנים בו.

לגבי תהליך ההלחמה, האם צריך להביא חומר מקשר מאותו הסוג (כמו אלקטרודה) או שרק לחמם את האיזור ואז ללחוץ צד לצד?

מרק, האם הדבק שהצעת מתאים גם לפוליפרופילן?

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תהליך ההלחמה, האם צריך להביא חומר מקשר מאותו הסוג (כמו אלקטרודה) או שרק לחמם את האיזור ואז ללחוץ צד לצד?

הניסיון שלי היה בעיקר עם מילוי (לתיקון החור המקורי בצנרת, ולאחר מכן לכל מיני "בניות" מצנרת פוליפרופילן שהיו עם מרווחים יחסית גדולים בין החלקים). השתמשתי בשבבים של קידוח ומקלות דקים (כמ"מ עובי) של פוליפרופילן כ"אלקטרודה". לדעתי במקרה של הסדק שבתמונה אפשר יהיה רק עם מלחם, אבל אני בכל זאת הייתי מכין קצת מילוי (במקרים דומים היה לי מאוד קשה להגיע לחיבור טוב בשיטת ה"חמם ולחץ", בעיקר בגלל "בריחה" של החומר בצידי הסדק בגלל "דחיפה" פיזית מהמלחם וחוסר בחימום אחיד לכל אורך התפר). לדעתי תוכל להשתמש בצינור ניקוז שעשוי מפוליפרופילן בשביל להשיג חומר מילוי (האפורים לרוב עשויים מפוליפרופילן - תוודא כיתוב PP). לי היה ניסיון בהלחמה של צינור אפור למכסה דלי צבע שחור (כחלק ממכסה של מפריד צקלוני לשואב אבק), ונוצר חיבור מצויין, כך שאני מקווה שבמקרה שלך לא תהיה בעיה בשימוש בשני פוליפרופילנים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שזה רק סדק ושבר ובעצם לא חסרה חתיכה אני מעדיף להשתמש בדבק יעודי ולבצע הצמדה בין הצדדים.

ככה אני לא צריך להתיך את הפלסטיק.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק לא נראה כמו תושבת של הפנס או משהו (תקן אותי...), לכן הייתי פשוט אוטם אותו בסופר-7 (שגם מדביק וגם אוטם) ושלום על ישראל.

אגב, לפני שנים לא מועטות סגרתי כאלה סדקים שהיו לי בפנסים האחוריים (בקסארה) עם סיליקון פשוט (RTV) ובעוד מכוניות שנתקלתי בהן בסדק (לעיתים קרוב לתושבת) הדבקתי עם סופר-7, וזה תופס מצויין.

לתושבת של פנס אכן כדאי להלחים ולעיתים גם להוסיף חיזוק, אבל במקרה שלך אני לא רואה צורך.

אימיק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לשאול איך סדקת פוליקרבונט אבל ראיתי שתיקנת את עצמך. בכל אופן העצה של מרק מחזיקה מים

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...