Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם רציתי כזה וגם רוטור.

בנתיים אין לי צורך ממשי בזה. אולי בהכנת טבעות

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב אז יש התקדמות,

תחנת העבודה של הדרמל הגיעה וזה איפשר לי סוף סוף לעשות את החורים שהייתי צריך.

מה שמדהים זה איך שכל פעם אני נדפק בדברים הקטנים - היה חסר לי פוטר (ראש מקדחה) לדרמל - עוד עיקוב.

חסר לי מקדח מתאים לאינסרטים - עוד עיקוב קטן אבל לבינתיים הכנסתי ברגים חליפיים לפוד הראשון שהכנתי.

תהנו - הפוד הראשון מתוך שניים מוכן, עד סוף השבוע אכין את הפוד השני.

ScreenHunter_127 Apr. 13 09.12.jpg

ScreenHunter_126 Apr. 13 09.12.jpg

ScreenHunter_125 Apr. 13 09.12.jpg

ScreenHunter_124 Apr. 13 09.11.jpg

ScreenHunter_123 Apr. 13 09.11.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינסרטים זה יופי של דבר, גם למידים ובטח לוופרים. מברג יכול לקפוץ ולהזיק.

אני קיבלתי גם כן ברגים M3 ואינסרטים שלי. הולך לעשות שינוי ביום שבת. אבל בצורה קצת יותר פשוטה.

פודים נראים יפה!

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אינסרטים זה בהחלט דבר מתבקש אם רוצים לגרום לבניה שכזו להיות לא חד פעמית.

הפוד השני סויים בהצלחה רבה אתמול בלילה.

מה נשאר?

כמו שאמרתי יש משהו "גדול" נוסף בדרך אבל כרגע כבר אפשר להתחיל להתארגן להתקנת "ביניים" של הדברים הבאים:

1. ספק כוח של מיניבוקס במקום הספק הנוכחי.

2. מיקום שקע USB לDOK במקום נגיש יותר.

3. התקנת הפודים החדשים במקומם והוצאת הCDT מפינות הדש-בורד.

4. החלפת הסלילים בקרוסאוברים בכדי לאפשר נקודת חיתוך נכונה לCDMים.

5. מיקום מחדש של הDAC והHUB כך שאוכל להתחבר עם מחשב וכרטיס קול חיצוני במקום הסמארטפון או הטאבלט.

ניתן לתמונות של המראה הסופי של הפודים לדבר.

קצת דיבורים על סאונד לאחר מחשבות ארוכות

בזמן האחרון חשבתי אם אני רוצה בכל זאת לנסות לשדרג למידבאסים עם התנגדות סופית 2 אוהם בכדי להרוויח +100 וואט לכל אחד מהם.

שקלתי מידבאסים של CDT או מידבאסים של SI

חשבתי אולי אני רוצה להוסיף VOCE QUATRO בגישורים ולתת לכל מידבאס 400 וואט RMA :twisted:

אבל בסופו של דבר בחרתי להמנע מכל זה מהסיבות הבאות:

1. ה"מידבאסים" של מוראל הייבריד מוכיחים את עצמם כסאב וופרים די טובים - הם חתוכים כרגע ב60 הרץ להזכירכם ב6 דיבי.

שמעו - אם אני מכבה את הסאב עדיין יש לי מספיק תחום תדר נמוך בכדי להנות ממוזיקה - לנסיעות ארוכות עם תא מטען מלא בהן אני בוחר מראש להשאיר את הסאב וופר בבית לטובת מקום בתא המטען - זה ממש עובד יפה.

2. אני חושב לעשות שלושה פריסטים כאשר האחד מהם הוא כפי שהמצב כרגע.

השני יהיה למצב בו אני רוצה לתת למידבאסים אקסטרא כוח מהמגבר ולכן אעלה את נקודת החיתוך ל100 עד 120 הרץ, הרי עיקר המאמץ של המגבר הוא בתדרים הנמוכים שם כל חסכון בנקודת החיתוך משחררת עתודות של כוח לאותו ערוץ הגברה.

ומצד שני גם נקודת החיתוך תרד בקרוב ל800 הרץ כאשר הCDMים יכנסו לפעולה אז יתפנה המון כוח לערוץ ההגברה של המידבאסים והם לדעתי כבר לגמרי "יתנו בראש".

3. סטאפ בו המידבאסים יחזרו לנקודת החיתוך הנמוכה שלהם בכדי לפצות על היעדר של סאב וופר.

השונה בין כל אחד מהסטאפים הללו יהיה עבודת האיקולציה אשר תתבצע בכדי לשמור על היענות כוח דומה בין פריסט לפריסט.

במידה ואחליט בסופו של דבר כן להגביר את המידבאסים על מגבר נפד מסדרת ווצ'ה - אני כבר אשדרג אלטרנטור באותה נשימה ולכן מכל הסיבות הללו אני פשוט לא רואה בזה צורך כרגע ואני הולך ליישם לאחר התקנת הרכיבים החדשים את הפריסטים הללו.

ScreenHunter_130 Apr. 14 09.01.jpg

ScreenHunter_129 Apr. 14 09.01.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי הגיעו בלי גריל לוטוס, הגריל הזה ישמש עד ההתקנה ואז אתקין את הגריל אלייט סטייל שלהם שהוא פשוט מגניב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדגדג, בייחוד כשהבעלים של החברה הוא לא אחר מאשר אנדי ווהיימר בכבודו ובעצמו אבל כשהרכיב הזול בסדרת הרפרנס שלהם מתחיל בכמה

מאות דולרים, זה כבר מעבר ליכולת שלי להשתעשע.

חוץ מזה אני כבר בוגר וסגור לגבי הרמקולים שאני רוצה לעבוד איתם.

אוהב את מוראל למידבאס ומידריינג'

הטוויטרים שלי הם הייבריד אודיו ואולי בעתיד אחזור למוראל והסאב וופר כרגע בלאק אבל נראה בעתיד

אם אלך על דאבל או על משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלאק אצלך בתיבה 30L אטומה אם אני זוכר נכון, שווה לנסות 43L בערך עם פורט מכוון ל30Hz, זה מומלץ על ידי כמה וכמה, שווה לנסות לפני שאתה מחליף סאב.

הוופר SW6 פצצה, עם הCDM880 קצת קשה לי, מעדיף את הL4SE או את ה10F, טוויטרים זה כבר דיון שלא נגמר במיוחד שאני מבין שאתה בעייתי בגבוהים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הסאב אצלי בתיבה הרבה יותר קטנה, פיוריסט.

הוופרים שלי הם של הייבריד אוביישן 602

היום שמעתי אותם בלי הסאב ובחיי שהם פשוט עושים עבודה יפה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אממממממ מה זה יכול להיות? :twisted:

מקווה שעד סוף השבוע תדעו.

אה - ועד אז נפנק אתכם במשהו מגניב - זה אמיתי!

P60503-202506.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לא כולם ביחד! :-P

מה שראיתם זה ארבעה משטחי ספוג ניאופרן תבנית ביצים בגודל 30*30 - אבל למה זה נועד?

אז בסופו של דבר החלטתי למכור כלייה אחת - אני לא צריך שתיים :?

לעיניכם הרואות - תמונות קשות ביותר של ג'וניור (כן, יש מאחוריו פורשה שחורה מהסוג הנכון) ושל הידיים של דרור :-P

הבאסו החדש האחרון שהיה זמין לרכישה בארץ - שלי.

למה? כמה? האם היה כדאי? איך גו'ניור מצא את עצמו בתא המטען שלי? - אני מקווה שבמהלך הערב או מחר אצליח לרשום כאן את הסיפור ואיך הגעתי לזה וגם לתת חוות דעת של רושם ראשוני.

כשאני רושם "ראשוני" אני מתכוון לרושם שנוצר מ2 דקות של שמיעה ברכב שלי לאחר ההרכבה המיידית שלו וההחלפה של הBLACK - ממש ככה, זה היה חשוב לי לראות מה האימפקט שהסאב הזה עשה לעומת היוצא משמיעה של 2 דקות.

ואני יכול לאמר לכם שהופתעתי לכאן ולכאן - מאוחר יותר :wink:

לבינתיים קצת "פורנו" סאב וופרים ומתקינים.

ScreenHunter_057.jpg

ScreenHunter_056.jpg

ScreenHunter_055.jpg

ScreenHunter_054.jpg

ScreenHunter_053.jpg

ScreenHunter_052.jpg

ScreenHunter_051.jpg

ScreenHunter_050.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מוצר - סאב וופר מבית AUDISON סדרת תסיס - TH10 - חוות דעת על פי שמיעה ראשונית (חלק א')

אז למה החלקתי על השכל והלכתי על סאב וופר שתג המחיר שלו הוא 1500 דולר?!? - (לפני מיסים ומשלוחה ומיסוי רווח חנויות)

האמת היא שאני מאוד אוהב את הBLACK - זה BY FAR הסאב וופר הכי טוב שהיה לי ותיכף תבינו למה אני רושם את זה.

אבל כמו שרשמתי הרבה מאוד פעמים כאן - היה חסר לי ממנו "מחץ" והמחשבות שלי היו בין להביא לו אח תאום ולעבור לדואל סאב או להעביר אותו לתיבה פורטד וגם אז לאבד הרבה נפח מתא המטען.

והמחשבות שלי לפני שרכשתי את הBLACK היו אם כדאי לי לחכות להרץ מילה לג'נד 10 אניטש שיגיעו לארץ ואז לחשוב אם לרכוש סאב יחיד או כפול.

בסוף ירדתי מרעיון של דאבל סאב וההעדפה היתה או להעביר את הבלאק לפורטד או להמתין למילה שיגיעו לארץ במידה 10 אינטש.

בסופו של דבר - שיחה עם דרור והוא אומר לי שנשאר לו הבאסו האחרון במלאי - אמרתי לו - קצת מעבר למה שתכננתי.

ואז חשבתי קצת ונזכרתי שהרבה מהטכנולוגיה של התסיס הועברה לסדרת המילה החדשה.

סאב של 700 וואט יכולת ספיגה היה נשמע לי קצת כבד מידי.

סאב של 400 וואט יכולת ספיגה הרגיש לי קצת מעט מידי - הבאסו כבר נראה כמו משהו בדיוק באמצע.

אבל אז... (סליחה על שלושת הנקודות) אז, ראיתי מה גודל תיבת הפורטד שלו "פרפורמנס" ושם זה נגמר :-D

תוך כדי נולד בני, הילד השני בבית, נמלאתי רגשות - משהו נדפק - התקשרתי לדרור ואמרתי לו - שמע, מכרתי כלייה אחת - שמור לי את הבאסו ותזמין לי תיבה :-P

וובכן - הזמן עבר והגיעה שעת הכושר שלי לרכוש אותו, התיבה הוזמנה ואני מגיע אל דרור.

מרכיבים את הסאב לתיבה - לא נכנס! הנגר מדד 3 מילימטר מעט מידי.

דרור ואני הרכבנו את הספוגים, הכנת החיווט לטרמינל אבל מכאן להרחבת החור של התיבה - צריך מישהו שיודע להרחיב חורים בלי לעשות נזק!

אוי זה נשמע רע...

וכאן בדיוק ג'וניור נכנס לתמונה :-P (טוב זו כבר ממש סטיה)

התברר לי שהמוקטעה הועתקה למיקום אחר בפתח תקווה ושודרגה - בעיקר שודרגה בפורשה ובימרית מאוד יפות שעמדו שם אבל ג'וניור - מברוק!

האיש לקח שופין - ופשוט בעניין של כמה דקות הסאב וופר החליק למקומו ומשם נסעתי הביתה - שמתי ארבעה ברגים לטרמינל וחיברתי את הסאב לרכב.

היות והזמן שלי קצר כרגע - את סיקור המוצר עצמו וחוות הדעת שלי לגביו אכתוב בתגובה הבאה כבר.

נ.ב - גם סהר היה במוקטעה ולא הבין למה אני מכניס "טוויטר" לתא מטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמשיך לסיקור הסאב וופר עצמו -

מדובר בסאב וופר שמסוגל לספוג 500 וואט יציב דהיינו RMS ועד 1K וואט פיק.

4 אוהם סליל יחיד.

סליל בקוטר 65 מילימטרים

ונתון נצילות מרשים של 92 דיבי לסאב 10 אינטש עם יכולת ספיגה שכזו.

הQTS הוא 0.27

כל הנתונים מצביעים שהסאב וופר הזה יצטיין בעיקר במכת פטיש ובטונאליות בתחום היותר גבוה שלו ועוד מעט אגיע לזה ודרך אגב - זה מאוד קרוב למציאות.

הוא מגיע באריזה מוקפדת ומוגן לדעתי גם מנפילה ממטוס - כל הפנים של האריזה הוא קצף אוויר יצוק לפי צורת הסאב וופר.

הגריל מורכב ותפוס בשני ברגי מאחז אל הבאסקט.

אין ספק מדובר גם במותג אופנה - העיצוב שלו פשוט מרהיב! אני בהחלט חושב שהתקנה של הסאב הזה בתיבה ללא חלון היא פספוס אדיר של המחזה העיצובי שלו.

דאסטקאפ שקוף וכיסוי מגנט אחורי מאלומיניום יצוק מבריק - לתת לדבר הזה תאורה זה פשוט מתבקש!

אבל לא עשיתי את זה :-P

מעבר לכך כאשר מפרקים לראשונה את הגריל מגלים שיש אטם הגנה שאמור להתלבש בין הגריל של הרמקול למסגרת הסאב - לא לזרוק אותו לפח! זה נדרש בכדי לבצע אטימה נכונה של הגריל ובידוד רעשים ורעידות ממנו.

אז למה? האם זה היה שווה את זה? - תג מחיר של 1500 דולר - באמת?!?

אם אתם שואלים אותי אם הסאב וופר הזה שווה 1500 דולר - התשובה המהירה היא - חד משמעית, לא!!!

אז בכל זאת למה? מה הוביל אותי לשם?

הייתי אומר לכם שאני לא יודע מאיפה נגזר המחיר הזה אבל אני כן יודע והסיבות העיקריות לכך היא שאודיסון עד לפני סדרת התסיס לא היו יצרן רמקולים.

הם היו צריכים להקים מפעל ייצור לרמקולים והמטרה של המפעל הזה בתחילתו היתה בכדי לתת להם את היכולת לפתח רמקולים שיעבירו את חווית הסאונד שלהם כפי שהם רוצים - ובשביל זה, צריך להוציא סכומי עתק, הון בלתי נתפס על מתקני ומרכזי מחקר ופיתוח, חוקרים, מפתחים, פס ייצור, אוטומציה, לוגיסטיקה וכל המשתמע מכך.

בנוסף לכך מדובר על מותג ואם זה עוד לא מספיק אז על מותג שהוא בוטיק ואפנה לכל דבר ודבר ולכן זה גם צורך מעצב, סטייליסט, תדמיתן וכל דבר שתוכלו לחשוב עליו שקשור לעולם האופנה.

עכשיו תוסיפו לזה את העובדה שטכנולוגית יש לכם כאן רמקול שנכנס לתיבה פורטד-פרפורמנס שהיא יותר קטנה מרוב התיבות האטומות פרפורמנס או אפילו פיוריסט של כמעט כל מתחרה שתבחרו לשים מולו.

עכשיו תוסיפו לזה שהדבר הזה אכן נשמע נהדר.

ואתם מקבלים מחיר הזוי.

גם אל תשכחו שהיום זה בפועל רכיב אספנות כי הם לא מיוצרים יותר.

אבל אם תביטו בהם היום אתם תראו שיש להם כבר ליין של רמקולים - פרימה שהמחיר שלהם הוא סהכ שפוי, ווצ'ה שהמחיר שלו נושק למחירים מקבילים של סדרות ביניים של הרץ וכמובן שכרגע סדרות העל של הקונצרן מרוכזים בהרץ מילה - אבל טווח המחירים שם לסאב וופרים היי אנד באותו הקוטר הוא בעצם על חצי המחיר של התסיס וזה בדיוק לאחר שהם כבר סיימו את ההשקעה העיקרית שלהם במחקר ופיתוח ועיצוב, יש להם כבר את כל הטכנולוגיות זמינות ואת כל ליין הייצור, שיווק והפצה מוכנים והנה העובדות מדברות בעד עצמן גם בתגי המחיר.

ובכל זאת - למה עוד?

אז נתחיל בסיבות הלא מדעיות -

כי אני פשוט רציתי! בא לי, התחשק לי - אין דרך אחרת לאמר את זה.

רציתי לעשות משהו מ-ט-ו-מ-ט-םםםם!

כי אני יכול עדיין, כרגע - אולי בעתיד אני לא אוכל ואז לפחות יש לי סאב שהוא אכן FOR LIFE - לא צריך להחליף יותר, לא צריך לשדרג יותר - זה זה, זה מה שרציתי - האמנם? - נגיע לזה.

נמשיך לסיבות של חוויה - שמיעה ונסיון

שמעו לא קניתי את הדבר הזה על עיוור - שמעתי אותו אצל לאון בשני רכבים שונים, בשני סטאפים שונים וזה ללא צל של ספק היה הסאב וופר שנתן לי את חווית הבאס הכי טובה עד היום - אגיע לזה בהמשך וגם תבינו אז למה אני אומר שהBLACK הוא BY FAR הסאב SQ הכי טוב שהיה לי.

ועכשיו נעבור לסיבה המדעית

סאב וופרים הם יצורים בלתי כווניים בעליל - הסיבה לכך היא שקוטר הסאב הכי גדול שתמצאו שתוכלו לדחוף לתוך רכב או חדר קטן ולהתאים אותו לתיבה - עדיין יהיה קטן יותר מרבע אורך הגל הכי קצר שהוא ינגן.

מהסיבה הזו סאב וופר הוא אי כיווני.

עכשיו - אם זה לא מספיק גרוע - כפי שציינתי החדר הוא חדר קטן (קבינה של רכב)

מה זה חדר קטן? - חדר קטן זה חדר שהממדים שלו לאורך ולרוחב יותר קטנים מחלק ניכר מגלי הקול אשר מנוגנים בתוכו.

סאב וופר מנגן גלי קול שהאורך שלהם מגיע ל13 מטרים, 20 מטרים ואף יותר - רבע אורך הגל עצמו גדול יותר מהקבינה בה הסאב מנגן ולכן החדר הוא חדר קטן.

עכשיו - מה קורה כשרמקול אי כיווני וחדר קטן נפגשים?

את תחום התדר הנמוך - לא ניתן לשנות לאורכו ולרוחבו של כל החדר! איקולציה לא תעזור לכם למשל.

מה זה אומר?

זה אומר שבחירת הסאב וופר והוופרים במערכת שלושה חלקים או בחירת הסאב וופר והמידבאסים במערכת שני חלקים היא קריטית!

כאשר הרכב גדול יחסית - קל יותר להתפשר על הוופרים או המידבאסים אבל בחירת הסאב וופר תמיד תהיה קריטית!

וכאן חברים - כסף וידע - מדברים חזק!

לא חייבים את שניהם - אפשר למצוא רמקול זול להפליא שישמע טוב להפליא, אבל צריך בשביל זה ים של ידע או לפחות הרבה מזל והמון נסיונות.

ונגיע לעיקר - איך הוא נשמע? (תיקחו בחשבון שזה על בסיס רושם ראשוני ברכב שלי משמיעה של שתי דקות על החלפה עיוורת של סאב אחד בשני)

נתון הנצילות כאן מאוד מורגש - לא ציפיתי שסאב שדורש יותר הספק מקודמו ונמצא בתיבה גדולה יותר - יזוז כל כך יותר בקלות על אותו המגבר, מרגישים את זה מיד - אין מאמץ בכלל, המגבר לא מזיע.

מה הם ההבדלים? - תיקחו בחשבון שאני עובר מאטומה 0.6CF לפורטד 0.8CF עם מילוי ספוג על בסיס פוליאוריטן (פונופואם)

קודם כל הOUTPUT - הרבה יותר חזק! אבל זה צפוי, לא פייר בכלל להשוות בין אטומה לפורטד.

אבל בדיוק מה שהיה חסר לי בBLACK - מגיע לידי ביטוי עם התסיס וזו מכת פטיש - מחץ!

אז יש לו, יש לו הרבה מחץ, אבל - לא יותר מידי - קשה להסביר אבל זה כל כך מכומת נכון שם - אודיסון השקיעו המון כאן במחקר של בחירת רמקול והתאמתו לתיבה - המון!

הוא טונאלי מאוד - אבל לא ממש בנמוכים - הוא יורד פחות נמוך מהBLACK, הוא פחות עמוק ממנו

אבל זה בסדר כי הBLACK הוא סוג של תהום במובן הזה - זה הסאב וופר 10 אינטש הכי עמוק ששמעתי עד היום והוא יורד נמוך בתיבה אטומה עם המון גוון ועומק.

בעיה נוספת שהרגשתי היא שיש קצת רעש פורט - אבל אני חושב שזה גם בגלל שאני צריך להנמיך קצת את ה"גיין" שעובד בFULL DA ולהרגיע אותו קצת ולהוריד ממנו קצת ווליום ואז זה ירגע - עדיין בשלב מאוחר יותר אם עדיין ארגיש רעש פורט - ארכוש FLAIRED PORT ממדיסאונד בקוטר המתאים ואנסר אותו לאורך המתאים ואחליף.

אז -

יש לנו מכת פטיש שמאוזנת היטב.

יש לנו טונאליות מעולה סה"כ אבל קצת פחות בקצה הנמוך.

בסופו של דבר משתי דקות של האזנה - הוא הרבה יותר פתוח, מקיף, חזק ופאנטשי מקודמו.

הBLACK למשל הוא סאב וופר סופר קליני! סופר טכני!

הוא נשמע לגמרי כמו השלמה של התחום הנמוך של הוופרים וזה בדיוק מה שסאב SQ נועד לעשות, הBALCK מנגן לחלוטין מהשמשה הקדמית - הוא קבור שם!

וזה בדיוק מה שסאב SQ נועד לעשות!

הBLACK נעים בטירוף ומלטף - וזה בדיוק מה שסאב SQ נועד לעשות!

אבל התסיס פשוט נותן חווית באס טובה יותר למרות הכל, הוא מרגש יותר, אתם מקבלים ממנו את הבעיטה הזו בבטן, הוא נותן לכם חווית סאונד של באס שהיא מאוזנת בצורה כל כך טובה - זה פשוט זה.

הוא לא סאב וופר טוב לSQ כמו הBLACK, למען האמת יש הטוענים שהתסיס הוא בכלל וופר.

אבל הוא פשוט מעביר חוויה טובה יותר, הוא מתנהג טוב יותר והוא לא נשאר בתחום השמש הקדמית אלא נותן חוויה מלאה יותר למרות שבפועל - לדעתי הכנה - הוא נחות יותר במובן הטכני של הדברים - אבל הוא טוב יותר בפועל, הוא נותן חוויה מאוזנת יותר, נכונה יותר - אין לי דרך אחרת לאמר את זה.

עכשיו בואו נמתין חודש ונראה איך תשתנה הדיעה שלי כלפיו - הBLACK כרגע בהמתנה של לפחות שבוע אם לא שבועיים עד שאסגר על עצמי סופית.

וכן אני יודע - אפשר להעביר את הBLACK לתיבה פורטד - זו לא היתה הכוונה שלי מלחתכילה.

לסיכום

מה ששמעתי אצל לאון בתחום הבאס - זה מה שאני מקבל עכשיו ברכב שלי.

האם הוא שווה סכום כזה? שוב - אני חושב שהוא שווה מחצית הסכום, בשיא הרצינות.

אני לא חושב שהוא שווה יותר בתחום הסאונד יותר מכל סאב וופר היי אנד אחר - כמו אולטימו, כמו סדרות גבוהות של JL - 6 וגם 7 או כמו כל סאב וופר אחר בטווח מחיר של 2K עד 3.5K שקלים.

אבל יש לו ייחוד וזה ייחוד שהיה קיים גם בW7 - הוא ALL ARROUNDER רק שהW7 פוזל יותר לSQL או SPL נטו לפעמים בעוד התסיס הוא סאב SQ עם מכת פטיש מחודדת.

אני חושב שאם הייתם מחפשים רכב שהוא גם רכב משפחתי שקט ונעים להתניידות יומיומית מצד אחד ופרקטי - אבל מצד שני הייתם רוצים לקבל רכב ספורט עם יכולות גבוהות.

הדבר הראשון שהיה קופץ לכם לראש זה כנראה גולף GTI.

וזה בדיוק התסיס - זה הגולף GTI של הסאב וופרים בעיני.

האם GTI שווה את מכירה? - וואו איזו תיבת פנדורה - ובכל זאת, רואים הרבה כאלו על כבישינו כיום.

אולי זה בגלל שאני מתקרב למשבר גיל העמידה (39 אוטוטו)? אולי!

אולי זה בגלל רציתי לעשות משהו ממש מפגר? - אולי!

האם אני שמח? האם קיבלתי את מה שרציתי? האם הייתי עושה זאת שוב?

כן!

סוף. (כמובן נמשיך בעוד חודש ובין היתר יש לי עוד התקנה של פודים חדשים לעשות ואז נתחיל בלוג כוונים מטמטם - מאפס!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...