Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Frankfurt IAA 2015 (תערוכת פרנקפורט עדכונים שוטפים)

Murzilka
שימו לב! השרשור הזה בן 3174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בז'נבה 2014 היה מאוד צפוף בביתנים האטרקטיביים

לא מסכים - ג׳נבה מעולם לא הגיעה לממדי הצפיפות האלא כמו פרנקפורט, אפילו לא קרוב, ובטח לא באמצע שבוע.

היו לא מעט מכוניות שוויתרתי על להתקרב אליהם ולשבת בהן אתמול מרוב שהיה שם תור, מה שמעולם לא קרה לי בג׳נבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בג'נבה 2014 הצפיפות בחלק מן הימים הייתה בלתי נסבלת. אף יותר מאשר בפרנקפורט השנה.

אהיה בתערוכה פעם נוספת בחמישי/שישי - אדווח על העומס.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהיה לי מזל עד כה כי בחמש שנים שאני מבקר בתערוכת ג׳נבה בקביעות, לא ראיתי תופעה כמו אתמול, ואני חייב לציין שזו פעם ראשונה שלא כלכך נהנתי מהביקור בתערוכת רכב (בפרנקפורט הייתי 3-4 פעמים) וזה רק בגלל הצפיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהגרמנים לא מגבילים בצורה כלשהי את כמות הנכנסים, ובכך פוגמים מאוד בחוויה של כולם.

גרידיים?

כשאנחנו היינו שם בשבת הצפיפות היתה נוראה.

גם כשנמאס לנו ורצינו לצאת מהביתן נאלצנו לדדות דקות ארוכות בנהר האדם הזוחל עד ליציאה הקרובה.

בכלל לא משווה בין התערוכות, מה גם שבאוטומוטור לא הייתי המון זמן, אבל בארץ צפיפות שכזו לא היתה עוברת בשקט.

מה גם שגיליתי שגרמנים יודעים לדחוף, וחזק.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהירדן הוא נהר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יותר געתון מאשר הירדן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהגרמנים לא מגבילים בצורה כלשהי את כמות הנכנסים, ובכך פוגמים מאוד בחוויה של כולם.

נו בטח בכמות המהגרים שיש שם עכשיו [emoji16]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם נובע מהעובדה שבגרמניה בירה היא משקה לגיטימי כתחליף לקפה של הבוקר.

גם בצהריים.

וגם כקינוח.

בקיצור כל הזמן ובכל מקום.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המון תודה על הסיקור הנרחב והמעולה.

שאלה לגבי הסופרב. היה כתוב כמה היא עושה מ 0-100? אני יודע שזו שאלה מטומטמת אבל לא מזמן יצא לי להתדיין פה או בפורום אחר עם מישהו על זה. אני שמעתי 5.8 שניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור לתערוכה. זכינו לראות גם תצוגות של מספר סדנאות שיפורים.

בראבוס - Brabus:

מרכולתם של בראבוס התפרסה על שטח לא קטן והתחלקה למספר מתחמים.

1. Startech השייכת לקבוצת בראבוס שמתעסקת בדגמי יגואר, בנטלי, לנד רובר וריינג' רובר (גם טסלה אחת מבית בראבוס עצמם התגנבה לשטח שלהם).

IMG_2828_zpssfc2ayeg.jpg

IMG_2835_zpsd1lm7dpm.jpg

IMG_2840_zpst96alry7.jpg

IMG_2824_zpsvqwblxgo.jpg

2. מרצדס+סמארט (ככל הנראה, אנשי ההפקה החליטו להפריד את הדגם הבודד של טסלה מדגמי המרצדס).

IMG_3000_zps8bcm1sqf.jpg

IMG_3066_zpsnqjncrwh.jpg

IMG_3063_zpsxr2qug54.jpg

3. בראבוס קלאסיק.

IMG_3002_zps36zcp6ds.jpg

IMG_3003_zpsm9dtwgt2.jpg

IMG_3017_zpscweudc3r.jpg

IMG_3013_zpsg253ky2f.jpg

אלפינה - Alpina:

דבר חדש שגיליתי בתערוכה הוא שבגרמניה אלפינה מוכרים כיצרן רכב עצמאי (שעובד בשיתוף פעולה עם BMW) ולא כסדנת אפטרמרקט.

IMG_3092_zpsbv5moznw.jpg

IMG_3080_zpsc7ykabxy.jpg

IMG_3077_zps2tcj6ast.jpg

IMG_3090_zpsomrcomh1.jpg

מנסורי - Mansory:

מדובר בסדנא הכי טרייה מבין השלוש (גם כן טרייה, מ1989) אשר כל השנים התמקדה בשיפורים קומסטיים (חיצוניים ופנימיים) ולאחרונה התחילה להתעסק מעט גם בשיפורי ביצועים.

IMG_2946_zpsrbu5uiza.jpg

IMG_2944_zps1k7oldyx.jpg

IMG_2945_zpsafsc7e4p.jpg

IMG_2909_zps4elwypea.jpg

IMG_2920_zpspqw71nwp.jpg

IMG_2912_zpsrcmau8qr.jpg

IMG_2910_zpsjl3bkoa3.jpg

קשה מאוד להעלות את כל מה שצולם (הזדמנות טובה להגיד תודה רבה ל-GhostBuster שלקח את המצלמה לידיים ולא עזב אותה לרגע).

קישורים לאלבומים שלמים:

1. בראבוס+סטרטק

2. בראבוס קלאסיק

3. אלפינה

4. מנוסרי

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רולס רויס

IMG_1957.jpg

רולס רויס הציגו בתערוכה את הרכב החדש שלהם - Dawn (שחר).

IMG_1955.jpg

מדובר ברכב בעל מרכב קבריולט עם גג רך ו-4 מקומות ישיבה. הגג מתקפל תוך 21 שניות ועד מהירות של 30 מייל לשעה (כ-48 קמ"ש). ה-Dawn מבוססת על ה-Wraith, קופה בעלת 2 דלתות ו-4 מושבים.

IMG_1961.jpg

הרכב הזה לא קטן - אורכו כמעט 5.3 מטר. מדובר ב2 דלתות בסך הכל, שנפתחות לאחור כמובן, כמיטב המסורת ברולס רויס.

IMG_1962.jpg

המשקל בהתאם - קצת מעל 2.5 טון (או 2560 ק"ג ליתר דיוק), כ-200 ק"ג יותר מה-Wraith עליה הרכב מבוסס.

IMG_1964.jpg

כדי להזיז את כל זה, צריך מנוע גדול לפחות כמו הרכב עצמו, אז הסירו דאגה מליבכם. ה-Dawn מצוידת במנוע V12 בעל נפח של 6.6 ליטר עם 2 מגדשי טורבו.

ההספקים? 563 סוסים ו-79.5 קג"מ ב1,500 סל"ד. הביצועים? המיאוץ הקלאסי ייקח לכם 4.9 שניות, בדרך למהירות מוגבלת מראש של 250 קמ"ש. להזכירכם אלה הם נתונים זהים ל-BMW M235i אשר שוקלת כטון פחות מהרולס. מרשים.

הגיר, אגב, הוא ZF8 אשר משרת את BMW (בעלת הבית) בכל קשת הדגמים.

חוץ מה-Dawn היו כמובן הגוסט והריית', כמובן שהייתה גם פאנטום. אבל לא סתם פאנטום, אלא פאנטום ליימלייט.

מדובר במהדורה מוגבלת (מאוד מוגבלת) של 25 רכבים.

IMG_1937.jpg

בקצרה - לקחו כורסא ממש ממש נוחה, והוסיפו לה (המון) אבזור, מנוע (עצום) וגלגלים (ענקיים). עטפו הכל במתכת והדביקו לה תג מחיר של 650 אלף דולר. ברכב פזורים יהלומים במקומות אסטרטגיים, הכל מבוצע בעבודת יד, וכמובן שאין ולו פרט אחד ברכב שלא מורכב בצורה מושלמת.

הכיסא של היאכטה הזאת נוח ברמות שבלתי ניתנות לתיאור. באמת. הייתי אומר שנוח שם כמו ברחם של אמא, אבל אני לא זוכר כלום מהתקופה ההיא אז אני יכול רק להניח שממש נוח שם. אפשר להירדם על הכסא הזה בשניות. כמובן שהכסא (סליחה, כורסא) זז לכל כיוון אפשרי, עושה מסאז' בכל מיני מקומות בגוף, ומרופד בחומרים על גבול האקזוטיים.

IMG_1947.jpg

IMG_1942.jpg

IMG_1944.jpg

התקינו לכם גם מקום לכוסות, בשמים, שמפניה וכו'. כדי שחס וחלילה לא יהיה מצב שאין לכם עם מה לעשות "לחיים", לא משנה לאן תלכו.

IMG_1949.jpg

בגג, הותקנו כמה לדים בשביל תאורת אוירה. סתם כדי שחס וחלילה לא ישעמם לכם. הכל נשלט על ידי הבוס היושב מאחור כמובן.

IMG_1554.jpg

בזמן שעמדנו שם והתפעלנו מהעושר והיופי (והגודל), בין תמונה לתמונה, יצא לי לדבר עם אחד מנציגי היצרן.

הרכב היקר ביותר שזכור לו הוא פאנטום ששובצה בהמון יהלומים, כמובן לבקשת הלקוח. מחירה עמד על כ-4 מליון ליש"ט.

הבקשה המוזרה ביותר שהוא ידע לספר לי עליה, הגיעה מבעל אחוזה אשר באחוריה ישנו יער. ביער הזה היה עץ אחד נורא ספציפי שבעל האחוזה מאוד אהב, אך העץ קרס. הלקוח ביקש שיקחו את העץ וישתמשו בו לדיפוני העץ ברכב. אני די בטוח שגם לכם זה לא נשמע בקשה כל כך מוזרה, אבל כנראה שבשביל האנגלים זה נורא מוזר.

כששאלתי אותו מי לדעתו המתחרה של ר"ר, הוא ענה לי - אין. כמובן שהקשיתי עליו ושאלתי על בנטלי, אך הוא נשאר בשלו. "ר"ר היא סופר-יוקרה, בנטלי היא "רק" יוקרה" אמר. הוא ציין כי בעוד שבנטלי מוכרת כ12 אלף כלי רכב בשנה, ר"ר מוכרת כ-4000, מה שמעיד, לטענתו, על ייחודיות הרכב. כנראה שברמות האלה של יוקרה, פחות מכירות אומר יותר מיוחד. יש בזה משהו, במיוחד כשהמחירים מתחילים מ230 אלף ליש"ט, לפני תוספות ובקשות מיוחדות.

הגיל הממוצע ירד מעט מ50+ לתחילת ה40, והם מצפים שזה יירד עוד טיפה בעקבות הצגת ה-Dawn.

מה זה בעצם להיות בעלים של רולס רויס? גם את זה שאלתי.

כשקונים רולס רויס נכנסים למשפחה. אתה הופך לחבר במועדון סופר אקסקלוסיבי ויוקרתי, ששולח את חבריו לכל מיני אירועים (פסטיבל המהירות של גודווד למשל) ומרים לכבודם כל מיני הפקות. כמובן שיש תוכנית טרייד-אין וגם לבעלים השני של הרכב יש לא מעט פריווילגיות, אם כי מעט פחות מהבעלים הראשון (באופן טבעי).

דבר נוסף וחשוב לא פחות - The Flying Doctors.

חלקכם בטח זוכרים שרק בזכות הרופאים המעופפים אושר לעודד שריקי לייבא לארץ את הגוסט שלו. מדובר בעצם בתוכנית אשר הגה היצרן לטובת לקוחותיו. הרופאים המעופפים מגיעים לכל לקוח בעולם, לא משנה היכן הוא נמצא ומה הוא צריך. צריך טיפול? הם בדרך. גילית כפתור חדש ברכב ואין לך מושג מה הוא עושה? הם כבר על המטוס. קרתה תקלה ברכב? הם כבר יצאו אליך. הם עושים הכל, והם באים עד אליך.

סתם נקודה מצחיקה בשביל הסוף.

בטח חלקכם יודעים, אבל הקאפה בחישוקים של רולס רויס לא זזה ממקומה כאשר הרכב בנסיעה. הגלגל מסתובב, הסמל נשאר ישר. כן, הם משוגעים.

IMG_1971.jpg

מוזמנים לצפות בכל התמונות - קישור.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני הייתי בפרנקפורט (לפני 2-3 שנים) דווקא היה נחמד ולא צפוף (שלישי-רביעי).

99.9% מהעבודות של מנסורי מזעזעות. אני לא מבין איך נותנים להם להיכנס לשם בכלל.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...