Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול ראשון לדייהטסו סיריון 2011 עם 82,000 ק"מ - רצוי יישור קו

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 3212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום ביצעתי את הטיפול במוסך אנרג'י בחיפה.

שמן מנוע קסטרול אדג' 5W30, פילטר שמן מקורי, שמן גיר ZIC, פלאגים NGK.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?571502-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-ENERGY-%D7%90%D7%A0%D7%A8%D7%92-%D7%99-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%A1-%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F-53-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A5-%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נוזל הקירור הישן היה בגוון כחול אז הוא מילא משהו דומה (שכחתי את הסוג והמיכל בבית, אבדוק בערב).

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הסיריון שלי היא שנת 2002 אבל זה שבאותה תקופה איכות השמנים הייתה ירודה מהאיכות של השמנים היום, זה לא אומר שרכב ישן לא יכול להשתמש בשמן חדיש בעל תקן מתקדם כמו זה שאני משתמש היום

( API SN) של קסטרול.

הוראות היבואן בארץ ובספר רכב אומרות להחליף החלפה חלקית+ פילטר שמן גיר מקורי כל 90,000 בכל הסיריונים הישנות ועד לחדשות ביותר שנתון 2011.

אני כמעט בטוח שגם ברכב שלך צריך שמן גיר דקסרון 3 מינרלי ולא סינטטי, לפני שנה עשיתי החלפה של השמן גיר לשמן גיר סינטטי מלא של וולוולין ( max life) והגיר התחיל להחליק ולא עבד חלק בכלל.

לפני פחות מחודש החלפתי את הנוזל בנוזל של קסטרול דקסרון 3 מינרלי והבעיה של הגיר נעלמה.

תבדוק בספר רכב החדש ברכב בהמלצות שמנים מה כתוב לגבי סוג השמן גיר המומלץ,

במידה וזה שמן סינטטי מלא ישנם הרבה אלטרנטיבות מעולות בשוק כמו קסטרול, וולוולין, רויאל פרפל וכו׳.

דרך אגב זה השמן גיר המקורי של דייהטסו שמיוצר ביפן ולצערי לא ניתן להשיג במוסכי החברה.

( בחברה דייהטסו משתמשים בפז דקסרון 3)

שמן גיר מקורי:

http://khabarovsk.baza.drom.ru/transmiscionnoe-maslo-dlja-daihatsu-copen-ammix-atf-diii-filtr-22889332.html

הכי חשוב שתזכור להשתמש בחלפים מקוריים ושמנים שעומדים בתקן שהיצרן דורש. הרכב שלי כמעט 250,000 ק״מ ונוסע כמו שד.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל הקירור הישן היה בגוון כחול אז הוא מילא משהו דומה (שכחתי את הסוג והמיכל בבית, אבדוק בערב).

558d2304b36f2.jpg

558d2315e4aeb.jpg

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מציע להחליף את נוזל הקירור לנוזל שעומד בתקן במפרט שדורש יצרן הרכב.

2. אם כבר תחליפי, אני הייתי מעדיף להשתמש בנוזל קירור של חברה מוכרת, לא נוזל שמגיע בבקבוק שנראה כמו זיוף מאליאקספרס עם שגיאות כתיב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום,

אני בנוזלי קירור ושמני גירהולך על מקורי.

אמנם יקר, אבל אני בראש שקט.

היום החלפתי נוזל קירור לסיוויק 2005, 220 שקל עולה הנוזל הקירור המקורי, אבל מחליפים שם כל 10 שנים

או 100K.

אז פעם ב- 10 שנים 220 לא מרגישין את זה.

גם אם שמים מקורי ומחליפים פעם בכמה שנים עוד 100 ש''ח פעם ב- 3-5 שנים לא קורה כלום.

אם לא נתין למצוא, במידה ופרסטון עומד בתקן היצרן שלך ממליץ עליו בחום.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום,

אני בנוזלי קירור ושמני גירהולך על מקורי.

אמנם יקר, אבל אני בראש שקט.

היום החלפתי נוזל קירור לסיוויק 2005, 220 שקל עולה הנוזל הקירור המקורי, אבל מחליפים שם כל 10 שנים

או 100K.

אז פעם ב- 10 שנים 220 לא מרגישין את זה.

גם אם שמים מקורי ומחליפים פעם בכמה שנים עוד 100 ש''ח פעם ב- 3-5 שנים לא קורה כלום.

אם לא נתין למצוא, במידה ופרסטון עומד בתקן היצרן שלך ממליץ עליו בחום.

רועי שתבין נוזלים ושמנים ״ מקוריים״

יש בשפע ( בעולם) לא בישראל,

וגם אם יש אז לא בכל הסוכנויות.

רוב המוסכים ( מרשה יבואן) בארץ משתמשים בצוברים ענקיים של שמנים מתוצרת

( פז, סונול, דלקור), כמובן שעומדים במפרט יצרן אבל עדיין אין להשוות שמן טוב לשמן מקורי.

ואם כבר מדברים על נוזלי קירור יש נוזלים

הרבה יותר טובים מפרסטון שמתאימים לסיריון והם long life בצבע אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל הקירור הקודם גם הוא לא היה אדום/ורוד - אפשרי בכלל לרוקן את כל הנוזל הישן קומפלט?

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת בורג הניקוז או ניתוק הצינור התחתון שבתחתית הרדיאטור מרוקן את רוב הנוזל הישן מהמערכת. רוצה להיות ותר צדיק מהאפיפיור? מלא מים רגילים במערכת, תן למנוע לרוץ כמה דקות ורוקן שוב.

נוזל קירור לא קונים לפי הצבע, קונים לפי תקן נדרש או מפרט טכני שדורש יצרן הרכב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי שתבין נוזלים ושמנים ״ מקוריים״

יש בשפע ( בעולם) לא בישראל,

וגם אם יש אז לא בכל הסוכנויות.

רוב המוסכים ( מרשה יבואן) בארץ משתמשים בצוברים ענקיים של שמנים מתוצרת

( פז, סונול, דלקור), כמובן שעומדים במפרט יצרן אבל עדיין אין להשוות שמן טוב לשמן מקורי.

ואם כבר מדברים על נוזלי קירור יש נוזלים

הרבה יותר טובים מפרסטון שמתאימים לסיריון והם long life בצבע אדום.

לא הבנתי מה כוונתך בתגובה הזאת?

תאמין לי אני יודע טוב מאוד מה יש במוסכים המורשים.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבועיים אתה עובד במוסך מורשה ואתה כבר יודע מה יש בכול המוסכים המורשים ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? אתה כזה חכם ואני כנראה צריך משקפיים כדי לבדוק איפה מוחבאים אצלי הצוברים במוסך, הם כל כך קטנים שלא שמתי לב לקיומם עד היום. ץץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבועיים אתה עובד במוסך מורשה ואתה כבר יודע מה יש בכול המוסכים המורשים ?

ממש לא, אני לא יודע מה יש בכולם אלא אצל חלקם.

באמת? אתה כזה חכם ואני כנראה צריך משקפיים כדי לבדוק איפה מוחבאים אצלי הצוברים במוסך, הם כל כך קטנים שלא שמתי לב לקיומם עד היום. ץץ

איך אני אוהב את העקיצות שלך של קשורות לדיון, רק רואים כמה אתה מנסה לעצבן ולדרדר שרשורים, המשך כך.:-D

ואני יודע שיש במורשים צוברים אך מנגד גם מוכרים גלונים רגילים למי שלא מטפל, לפחות ככה ביונדאי וראיתי גם בלובינזסקי

גלונים רגילים.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור כדאי להחליף לפי מה שצריך ולא מה שהיה קודם. יש לי הרגשה שבמילוי הקודם שמו נוזל G11 כחול שלא הכי מתאים ועכשיו חזרו על זה. לדעתי הנוזל שהכי מתאים לך הוא נוזל כמו Zerex Asian שהוצע לך קודם ומה לעשות שהוא אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...