Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת מערכת ב 50 אלף ש"ח

שימו לב! השרשור הזה בן 3635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה אותך משחרר את זה מהמכס

:-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 785
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז ככה חברים יקרים אחרי חפירות מרובות שאני מתנצל אליהם מראש וכמובן בזכות העזרה שלכם רכשתי סוף סוף את המגבר לסאב כך שלבינתיים יש לי כבר את הדברים הבאים:

מולטימדיה של אלפיין ישירות מהיבואן עצמו אפריל טקליין INA-W910R

http://www.alpine.uk.com/p/Products/navigation-systems6/ina-w910r

(13 אלף שקל מהתקציב)

סאב ישירות מהיבואן רדיו מילאנו של JL AUDIO 13W7

http://www.jlaudio.com/13w7ae-d1-5-car-audio-w7ae-subwoofer-drivers-92116

(7 אלף שקל מהתקציב)

מגבר מונובלוק לסאב ישירות מהיבואן רדיו מילאנו של 1000/1v2 JL AUDIO

http://www.jlaudio.com/1000-1v2-car-audio-slash-v2-amplifiers-98086

( 6800 אלף שקל מהתקציב)

כלומר עד עכשיו יצא לי 26,800 שקל ניראה לי שאני יחרוג בהרבה ממה שחשבתי,נשאר לי להיות סגור על 2 סטים של קומפוננטים מקדימה ולמגש מאחורה בבגא'ז, מגבר נורמלי בשבילם, קבל איחותי, וכמובן התקנה נורמלית, וזהו אני חושב, ושוב הרבה כאן בזכות הידע שאתם נותנים לי, אז שוב תודה ענקית, וכמובון שאני אשמח לעוד קצת עזרה ושיתוף פעולה לגבי כל מיני שאלות על קומפוננטים ומגבר בהתאם בשבילם

נראה לי שבכל השנים שאני פה בפורום לא ראיתי קנייה כזאת לא כדאית.

בחירה נוראית של רכיבים , נוראית.

אני גם מתחיל להטיל ספק בשרשור הזה ...

דאבל דין של אלפיין ב 13 אלף שקל ? באמת ? .... אין לי מה להגיב , ב 1000 שקל יכלת להביא פאנל שישמע בדיוק אותו דבר , אחד לאחד , או ב 3000 חדש , גם אלפיין ... זה SQ ? יכלת לכתוב בכותרת תנו לי רעיונות איך לזרוק לפח 25 אלף שקל על רכיבים בני 10 שנה שלא שווים חצי שלהם בחו"ל ! ובארץ הם עולים פי 5.

סאב עתיק של JL שלא שווה אפילו שליש ממחירו. סאבים זאת בחירה קלה כי סאב לרכב הוא סאב לבית , זה אותו דבר. עם רמקולים וטוויטרים זה סיפור קצת מסובך יותר אבל סאב ? הכל אותו דבר. מה מנע ממך להביא סאבים ברמה עולמית של המותגים הטובים בעולם דוגמת SCANSPEAK SEAS וכל הגדולים ? אין מילים.

המגבר גם לא שווה את מחירו כמו כל מוצר של JL בארץ , ועוד מהיבואנים ! הם בטח יושבים להם וצוחקים בצד על הקופה שהם עשו עם ה B STOCK הזה של מוצרי JL שאף אדם הגיוני לא קונה כבר שנים.

בקיצור אני יודע שאתה לא נעלב כי אני בטוח שכל השרשור הזה הוא בלוף אחד גדול , מצחיק האמת. :)

ואחרי זה אתה עוד מתלבט בין סטים עלובים כאלה ואחרים כשאני יכול לגרום למורל טמפולס מסריח להישמע טוב יותר עם מספיק איטום וכוח .

בקיצור את מה שעשית עם 25 אלף אני עושה עם 8-10 והרבה יותר טוב.

באמת שהשרשור הזה יהיה לקח לאנשים אחרים לגבי מה לא לעשות.

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל

יש שני גורמים בין סאבוופרים ביתיים לבין סאבוופרים לרכב שתמיד תמיד צריך לקחת בחשבון:

1. גודל התיבה שנדרש בכדי להפיק מהסאב תוצאה נכונה - להכניס לתוך רכב סאב 10 אינטש שדורש 45 ליטר תיבה בכדי להשמע נכון זה קצת לא מסתדר עם הרכב שלך הוא סופר מיני ומטה או אפילו משפחתי קומפקטי למשל.

2. החומר ממנו עשוייה הממברנה - עמידות ללחות וחום קיצוני - חבל שסאב וופר או כל רמקול אחר ילכו לעולמם בטרם עת בייחוד אם מדובר בציוד יקר.

לגביי הJL W7 - זה סאב שנותן לך בו זמנית הספק אדיר ודיוק (אחד המדוייקים שיצא לי לשמוע), זה סאב נהדר אבל המטרה שלו היא להפיק הנאה מירבית למי שמכור להספקים גבוהים ורוצה לשמור תוצאת SQ גבוהה תוך כדי.

שוב - אם אתה חושב שכל מה שנמצא מאחורי מערכת SQ זה לשחזר הקלטה 1:1 ללא שום מקום לטעם אישי, שבעיניי בשביל זה אנחנו מראש מתקינים מערכות - זה עניינך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כל סאב יכול לתפקד בצורה כזאת או אחרת עם תיבה קטנה יותר , צריך פשוט לשבת ולחשב עד שמגיעים למשהו סביר , זה הכל , הנפח שדרוש לרמקול הוא מאוד לינארי ועם נתוני TS כמו שאתה יודע אפשר לחשוב מ 1 ליטר ( תאורטית ) עד ל 100 ליטר כמעט כל רמקול , אני לא זוכר שקראתי איי פעם על רמקול שפשוט לא עובד בנפח מסויים , מקטינים נפח מקטינים עוצמה מגדילים נפח מגדילים Group delay ( הד , השהייה ) כל מה שצריך לעשות זה לשחק איתם עד שמגיעים לתוצאה סבירה.

2. לא שמעתי עוד על סאב שלא שורד בתנאי רכב , אתה גורם לזה להישמע כאילו יש לו הר געש ונשורת גרעינית בבגז'.

הם לא עשויים מקלקר. סאב מפני עצמו זה רמקול מחוזק בגלל התדרים שהוא אמור לשחזר , הוא לא יהרס מלחות ( שאגב אין , בתא המטען הלחות הרבה יותר נמוכה מבחוץ או מבתוך בית. בגלל שאנחנו מדינה במזרח התיכון בכל הארץ הלחות עומדת על אזור ה 70% , בתוך חללים סגורים כמו תאי מטען של מכוניות הלחות נמוכה הרבה יותר , ולחות נמוכה זה טוב ) והוא לא יהרס משום דבר , למה שהוא יחשף לשמש ? למה שהוא ירטב ? זה לא פייר , שישמור עליו וזהו.

3. ה JL W7 הוא סאב מרשים , אבל לא למחירו. אני יכול לשלוף מהמותן לפחות 5 סאבים אחרים שישמעו אותו דבר בדיוק. בתדרים נמוכים אין "גוון" לצליל , זה הכל התיבה. לבזבז הרבה כסף על סאב זאת טעות כשאני יכול לגרום ל XXLS להישמע טוב יותר ולא נראה לי שאתה יכול להתווכח עם זה , יש לו 25 אלף שקל לזרוק לפח יש לו גם יכולת להלחים בגז' 100 ליטר של קאדילק לרכב , אני ריאלי.

:)

אדי אני אגיד ככה , יש אנשים שבשבילם המערכת היא המוזיקה ויש אנשים שבשבילם המוזיקה היא המערכת , ההתעסקות הזאת ברכיבים היא מאוד ממכרת , אבל אתה טועה כי לשחזר את המקור זה כל מה שאתה צריך לעשות , כי זה לא הגיוני שאתה אדון אדי ( :) ) יכול לגרום לשיר X להישמע טוב יותר מהמהנדסים שעמלו עליו שעות באולפן עם מיטב הציוד.

אתה אשכרא גורם לזה להישמע כאילו שחזור מקורי זה יבש ומסריח ונשמע משעמם אפילו , ואילו לשנות לחלוטין איך שזה צריך להישמע זה קסום יותר וזה בעצם סוד המערכות.

זה פשוט לא נכון , לא יודע איך אחרי כל השנים והניסיון שלך לא הגעת למסקנה הזאת.

תחשוב על זה , ישבו להם הגיטריסטים של להקה X וניגנו קטע עם מיתר B MINOR ( לא משנה שזה לא קיים , דוגמא ) , עם כל ההתעסקות שלך היחידת ראש ( המקור ) שלך פולט B MINOR אבל הרמקול שלך ממיר את זה ל B MAJOR , זה נראה לך הגיוני ? ככה זה צריך להיות ?

איך אתה יכול לשפוט מוזיקה ? כשכל מה שאתה שומע אין לו שום קשר למציאות , אתה גורם לשירים להישמע רע רק בגלל שאתה לא הגאון שיצר אותם , לפעמים המלחין רוצה שהצליל הזה יהיה חלש , לפעמים הוא רוצה שהבאס בקטע כזה או אחר יהיה חלש .. או חזק , כשאתה משנה את זה כי זה נשמע לך ספציפית בשיר הזה טוב יותר אתה בעצם הורס את כל הקטע , אתה הופך את המערכת עצמה למוזיקה , וזה לא נכון מהיסוד , מערכת היא רק הכלי למטרה , המטרה היחידה שלך צריכה להיות שחזור 1:1 למקור , כמה שיותר קרוב ובכמה שפחות כסף . זה מה שאולפנים בכל העולם עושים , זה מה שאנשים הבינו , שכל קטע האודיופיליות קיים רק בתור מסחטת כסף , אני לא מבין איך אתה לא רואה את המציאות אתה אדם חכם :)

פותח השרשור : קח דוגמא , פוקאל אוטופיה , 5 אלף דולר. ב 1500 דולר אני מביא זוג scanspeak revelator וזוג טוויטרים מאותה הסדרה , בונה קרוס פסיבי לבד ממיטב הרכיבים ( אני מדבר על קבלים של BLACKGATE ודברים הזויים של אודיופילים ) , אתה מתחיל להבין את הקטע ? הדבר הזה ישפיל כל סט יעודי לרכב שנוצר מאז ומעולם.

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

diforce צודק באמת ביזבוז רציני של כסף ובחירת רכיבים לא חכמה בלשון המעטה

בחצי מהמחיר של האלפיין הייתי קונה מיליון דברים אחרים פי אלף יורת איכותים

שלא לדבר על המחיר של הסאב ומה שאפשר ליקנות במחיר הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל

בולשיט אחד גדול כל הנושא הזה של המקור.

אתה בחיים לא תצליח לשחזר אותו נכון ברכב ולמען האמת גם לא באף חדר.

אתה רק יכול לקלוע לטעם שלך או לא לקלוע לטעם שלך ועל זה משלמים הרבה כסף.

אם אתה תיקח שני סאבוופרים שיש לי כרגע ברכבים, תביט בחתימה, אתה לעולם לא תצליח לגרום להם להשמע אותו הדבר, לעולם!

הם לא מנגנים רק טונים, זה גם איך הם מנגנים אותם, קשה לך להבין את זה שבמציאות אתה מתעסק עם אלפי משתנים ולא כל פעם תיאוריה בודדת.

אתה יכול לקחת מערכת פשוטה ומערכת כמו של לאון. שתיהן ישמעו נהדר אבל אתה לעולם לא תגיע לתוצאה שתקבל ממערכת ברמה הגבוהה יותר ואני אתן לך רמז, זה לא קשור בשום צורה לבדיה של איך נשמע המקור.

עם רכיבים מסויימים אתה תגיע מספיק קרוב בכדי לבטל לחלוטין את ההצדקה לאחת שכזאת אבל אתה לא תגיע לאותה תוצאה.

תמשיך לרדוף לעצמך אחרי הזנב עם הטעות הבסיסית הזאת שאתה אי פעם תשחזר הקלטה למקור שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם קצת תמונות של הציוד ?

אני אומר עזוב שטיות עם ישלך $20K אז תחזיר את המונו וכך אחד כזה T15KW:evil: :brickwall: :brickwall:

http://www.woofersetc.com/p-6986-t15kw-rockford-fosgate-4-ch-15000-watt-hybrid-sqspl-amplifier.aspx

בימיוחד שהמשלוח חינם !

חח מענין אותי עם יש את זה למישהו בארץ

HEAD UNIT: ALPINE INA-W987D

AMPLIFIERS: TWO BOSTON ACOUSTICS GT-2200

MONO: ALPINE PDX-M12

COMPONENT SET: TWO BOSTON ACOUSTICS SPZ-60 SUBWOOFER: BOSTON ACOUSTICS SPG-555

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל

יש שני גורמים בין סאבוופרים ביתיים לבין סאבוופרים לרכב שתמיד תמיד צריך לקחת בחשבון:

1. גודל התיבה שנדרש בכדי להפיק מהסאב תוצאה נכונה - להכניס לתוך רכב סאב 10 אינטש שדורש 45 ליטר תיבה בכדי להשמע נכון זה קצת לא מסתדר עם הרכב שלך הוא סופר מיני ומטה או אפילו משפחתי קומפקטי למשל.

2. החומר ממנו עשוייה הממברנה - עמידות ללחות וחום קיצוני - חבל שסאב וופר או כל רמקול אחר ילכו לעולמם בטרם עת בייחוד אם מדובר בציוד יקר.

לגביי הJL W7 - זה סאב שנותן לך בו זמנית הספק אדיר ודיוק (אחד המדוייקים שיצא לי לשמוע), זה סאב נהדר אבל המטרה שלו היא להפיק הנאה מירבית למי שמכור להספקים גבוהים ורוצה לשמור תוצאת SQ גבוהה תוך כדי.

שוב - אם אתה חושב שכל מה שנמצא מאחורי מערכת SQ זה לשחזר הקלטה 1:1 ללא שום מקום לטעם אישי, שבעיניי בשביל זה אנחנו מראש מתקינים מערכות - זה עניינך.

כמו שאמרת הסאב נקנה בגלל הדיוק שלו, ושמעתי עשרות של סאבים וסאב כזה בכלל לא חשבתי פעמים לפני שלקחתי אותו, כל אחד והדעות והעדפות שלו והאוזן שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

diforce צודק באמת ביזבוז רציני של כסף ובחירת רכיבים לא חכמה בלשון המעטה

בחצי מהמחיר של האלפיין הייתי קונה מיליון דברים אחרים פי אלף יורת איכותים

שלא לדבר על המחיר של הסאב ומה שאפשר ליקנות במחיר הזה

אנשים יקרים אני מבין את מה שאתם אומרים שבסכום הזה יכולתם לקנות דברים אחרים אבל שוב כל אחד וחשבון הכיס שלו, בשבילי לשם סכום כזה זה לא בעיה אז זה לא כל כך מפריע לי ולפני כל דבר שקניתי עשיתי יעוץ רציני עם מלא אנשים ומתקיני מערכות כולל פורומים בחו"ל וגם לגבי כל מיני תחרויות למינהם, וואלה אני גם בטוח שהתוצאה שתיהיה בסוף תספק אותי בלי שום ספק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודד היקר שלום,

סליחה שאני מתערב....

אני רואה שאתה חובב סאונד רציני.

מהמלצות בפורום ראיתי שתוכל להשיג את מה שאתה רוצה בהרבה פחות מהסכום הזה.

אם יש לך סכום כזה אני מניח שאתה גם תורם הרבה לארגוני רווחה ונזקקים וכד'- למה לא להוסיף להם? הסאונד יהיה איכותי לא פחות ואתה גם תהנה מהידיעה שבזכותך יותר טוב גם לאחרים (אולי למצוא נזקקים שאוהבים סאונד כמוך ולפנק אותם באיזו מערכת נחמדה? =) )

בכל מקרה שיהיה בהצלחה אחי ותהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכניסה הזאת לכיס של בן אדם מעוררת בחילה.

יש לו תקציב 50K למערכת - נתון.

אל תנסו לברר לאילו אגודות הוא תורם לא תורם.

אל תנסו לברר כמה הוא מכניס לכיס כל חודש.

אל תאמרו לו מה לעשות עם הכסף שלו.

תנו לו מערכת שתכנס בגבולות התקציב הזה גם אם מדובר בעשירית מהתקציב ושהבן אדם יעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

מבחינתי שיתגורר במאהל בדואי אבל יחליט שבא לו לשים 50K לטובת הנושא - תענו לבן אדם על השאלות שלו, אל תתערבו לו בחיים.

כן - בתקציב מאוד נמוך אני יכול לבנות לו כאן מערכת שתשתמש סה"כ בשלושה ערוצי הגברה, יהיו לו מקדימה סט שני חלקים עד שלושה חלקים, סאב אחד מאחורה ויחידת ראש עם יכולת TC שתספק את הסחורה ותשאיר אותו בהלם.

אבל אם תקציב גדול יותר אני יכול לעשות את אותו הדבר ובוודאות לקלוע לטעם האישי של ההמלצה שלי ולדעת גם מה אני עושה על הדרך כי אני מכיר את הרכיבים ויודע שהם יתאימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכניסה הזאת לכיס של בן אדם מעוררת בחילה.

יש לו תקציב 50K למערכת - נתון.

אל תנסו לברר לאילו אגודות הוא תורם לא תורם.

אל תנסו לברר כמה הוא מכניס לכיס כל חודש.

אל תאמרו לו מה לעשות עם הכסף שלו.

תנו לו מערכת שתכנס בגבולות התקציב הזה גם אם מדובר בעשירית מהתקציב ושהבן אדם יעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

מבחינתי שיתגורר במאהל בדואי אבל יחליט שבא לו לשים 50K לטובת הנושא - תענו לבן אדם על השאלות שלו, אל תתערבו לו בחיים.

כן - בתקציב מאוד נמוך אני יכול לבנות לו כאן מערכת שתשתמש סה"כ בשלושה ערוצי הגברה, יהיו לו מקדימה סט שני חלקים עד שלושה חלקים, סאב אחד מאחורה ויחידת ראש עם יכולת TC שתספק את הסחורה ותשאיר אותו בהלם.

אבל אם תקציב גדול יותר אני יכול לעשות את אותו הדבר ובוודאות לקלוע לטעם האישי של ההמלצה שלי ולדעת גם מה אני עושה על הדרך כי אני מכיר את הרכיבים ויודע שהם יתאימו.

אם אתה מתכוון אלי- אז כן, כניסה לכיס של הבן אדם זה בהחלט מעורר בחילה. אבל כמו שאמרת אם בן אדם יגיד שהוא מתגורר במאהל בדואי ויש לו תקציב למערכת כזאת לרכב, אז אני דווקא חושב שמי שכותב לו המלצות מה לקנות בלי להמליץ לו להשקיע קצת בבית (ראה תגובה ראשונה בשרשור זה) הוא הבעיה.

כתבתי מה שכתבתי כי אכפת לי מהבן אדם. זכותו להשקיע כמה כסף שהוא רוצה במה שהוא רוצה ואף אחד לא יגיד לו מה לעשות. אבל למה להשקיע 50 אלף במשהו שיביא לך אותו אושר ושמחה של דבר שעולה 15 או 20 אלף.

עזוב סליחה שהתערבתי, רציתי לכתוב לו בפרטי אבל הפורום לא נותן לי לשלוח לפרטי

תהנו חברים

חג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שהוא יהנה באותה מידה? - זה דבר מאוד אישי כשמדובר בסאונד ובמערכות.

זה כמו אוכל מצד אחד ומהצד השני יש כאן גם הרבה גורמים פסיכולוגים שהם הרבה מעבר לסאונד.

נתן תקציב? יופי - זה לא מענייני לייעץ לו מה לעשות איתו למעט מה שהוא ביקש שאייעץ לו.

תזכור תמיד - הדרך לגיהנום רצופת כוונות טובות.

תשים לב שבתגובה הראשונה אני אמרתי לו שבשביל סוג המוזיקה שהוא בדרך כלל שומע ומייעד אליה את המערכת - זה כנראה יהיה מיותר לחלוטין, גם ציינתי למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...