Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה טוען שזה הפתרון לאנטישמיות - בעצם אתה מציע לתת לאנטישמיים לנצח בזה שאתה מציע למחוק את היהדות.

זה אולי פתרון טוב לכאלה שהדת לא מעניינת אותם

״יהדות״ זו לא דת, זה מוצא אתני. למעשה, מהבחינה הזו לא נכון לקרוא לזה ״יהדות.״ זה המונח שבו הנצרות קראה לדת היהודית, תוך שהיא מחילה את עולם המושגים הנוצרי על הדת היהודית.

המונח הנכון הוא ״יהודיות״. אם הכל יסתייע, אחרי הפוסט-דוק אני אציע לאוניברסיטה לשנות את שם הפקולטה הרלבנטית בהתאם. :lol:

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאור, תעשה לי וורד בחינם! וברצינות למדת שוודית?

אגב, שוודיה זה לא "המקום הזה בדרך לנורבגיה"? זה מה שזכור לי (בעצם, אצלי זה היה הפוך: "המקום הזה שצריך לעבור דרכו דוך ב-70 קמ"ש בגלל כל המצלמות המזורגגות בדרך מנורבגיה בחזרה לאסטוניה. וספיקינג אוף אסטוניה:

על החיים הטובים באסטוניה תספר להמוני האסטונים שנמצאים בהלסינקי ועובדים בבניה, אינסטלציה, מונית עבור משכורת של 8-10€ בשעה, ומרוצים מאד, כי בטאלין (על שאר אסטוניה אין בכלל מה לדבר). משיחותי עם קולגות מאסטוניה, המחירים שם עדיין לא השתוו למחירים בפינלנד, אבל הם בעלייה מתמדת (יתקן אותי רוני אם לא כך הדבר). הכבישים שם במצב לא משהו, ואם לא האיחוד האירופאי ששפך לשם סכומים עצומים של כסף, אז אני מאמין שהמדינה כבר מזמן היתה בפשיטת רגל. לסיכום, תתדיק בעובדות, ואל תביא דוגמאות קצה שלא משקפות שום דבר.

צודק מאה אחוז. רק 80 ק"מ צפונה ומרוויחים פי 3. המחירים בעלייה אבל גם המשכורות זוחלות למעלה. עדיין, אסטונים מתלוננים שאין להם כסף ואין להם בשביל מה לחסוך, כי נניח הם חסכו 5 שנים ועכשיו יש להם כמה.. 10000 יורו? מה אפשר לעשות עם זה... פלא שהאלכוהול זורם כאן כמו מים.

מעניין יהיה גם לראות מה יקרה כשהאיחוד יפסיק להזרים כספים.

והכבישים במצב מחורבן. אממה - באוקראינה יותר גרוע, אז יש לאן לשאוף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי באינטרנט מ2014 בערך.

אני מבין שוודית כמעט במלואה (כתלות בניב, שוודית של סטוקהולם נשמעת קצת שונה משוודית של מאלמו, שנשמעת קצת שונה משוודית של גטבורג)

בקריאה אני מסוגל לקרוא ספרים ומסמכים מקצועיים בצורה דיי שוטפת.

האמת זה דיי משעשע כי מרבית השוודים מדברים אנגלית ממש טובה והם דיי נהנים מההזדמנות, לפעמים שקולגות/לקוחות/הבריסטה שלא מכירים אותי פונים אליי בשוודית> עונה אנגלית> הם עונים בשוודית> עונה באנגלית> סוויץ' אוטומטי לאנגלית ואז "wait, what? Didn't you just speak Swedish? "

והנה הצד שלא תשמעו עליו- השעון המעורר להספיק טיסה לסטוקהולם.

מצד שני, אשכרה משלמים פה שעות נוספות ונסיעות גם לעובדים גלובאלים. (150% ערך שעה בין 17:00 ל 20:00 ומשם עד 07:00 משלמים 200%)

Screenshot_20161026-230122.jpg

עריכה 1:

אמנם אני לא נוהג יותר מדי, אבל נתקלתי במצלמת מהירות אחת עד כה.

מצד שני יש מצב כזה שפשוט פספסתי את כולן חוץ ממנה ומבול דו"חות עושה את דרכו אליי.

עריכה 2:

אם היה לי שקל על כל אחד שחשב שאופיס365 זה וורד כנראה שלא הייתי שוקל לרדת מהארץ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Maor Bracha

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

כמו שאומרים ברוסית צחה, יהיה שם פיזדץ אחד גדול. באסטוניה ובשאר המדינות הבלטיות קיימת עוד בעיה מאד גדולה, שרבים לא חושבים עליה, והפוליטיקאים כמובן שותקים. בגלל שהם קיבלו אפשרות להגר לכל מדינת איחוד אירופאי, אז כל הצעירים נוסעים משם למדינות שונות, האסטונים לפינלנד וגרמניה בעיקר, והלטבים והליטאים לאנגליה וגרמניה, והתוצאה שבעתיד הלא כל כך רחוק לא ישארו שם אנשים עובדים:? התוצאה וההשלכות אני מקווה שברורות לכולם...

אה, ובקשר לכבישים באוקראינה, זה באמת מקום מיוחד מכל הבחינות, אז, ובמיוחד היום.

ספריאל,

כמובן שאני מבין שבניית מדינת רווחה כמו פה דורשת משאבים, והרבה. הם הצליחו במטלה, למשל אין פה חסרי בית בכלל, וזה מעולה. הסטודנטים כולם, בלי קשר לציונים מקבלים בין 500-600€ בחודש על כלום, מלגה. הצד השני שלהמטבע שזה הופך אנשים לעצלנים, כי הם התרגלו לקבל הכל על הצלחת, וההוכחה לכך היא שאנשים כשמסיימים לימודים מתחילים את חייהם עם חובות, כי המדינה נותנת להם הלוואה שמנה בלי ריבית שמתחילים להחזיר כשמתחילים לעבוד. בקשר לדעותי, נתחיל מזה שאני לא עשיר ובינתיים לפחות אפילו לא קרוב. את כל מה שהשגתי, השגתי בל עזרה של אף מדינה ( לי לא שילמו מלגה, כי החליטו שלא אזרח לא מקבל, למרות שגרתי כאן כבר 7 שנים באותה תקופה והיתה לי אשרת שהייה קבועה), הכל בעבודה קשה מאד במהלך הלימודים בסופי שבוע ובקיץ, כששאר בני גילי היו יוצאים למועדון, בילויים וכד'. צריך לעזור לאנשים חולים ונכים שבאמת יש להם מום שמונע לתפקד כהלכה, אבל למה להעניש אנשים שעמלו ועובדים ומרווחים כסף בזמן שהבטלנים יושבים ושותים בירה? למה שהם יחיו ברמת חיים גבוה (והיא גבוה) כשהם לא נקפו אצבע בחייהם? על זה הדיון, שהרעיון של הסוציאליזם טוב, אבל כמו כל דבר שמעורב בו אדם, הוא מתנוון והופך לברוך.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנגד, בארה"ב, בטח באוניברסיטאות הנחשבות, השכלה גבוהה עולה הון וסטודנט ממוצע ושני שליש מהסטודנטים מסיימים את התואר עם חוב ממוצע של 26,000$.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר בדק לגבי דוקטורנט בארה"ב וגילה ששכ"ל נטו עומד על 48K$ בשנה. תכפילו את זה פי 4-5 ותקבלו דוקטורנט שעולה כמעט מיליון שקלים.

אמנם מדובר בפרינסטון, אבל גם באוניברסיטאות אחרות המצב לא רחוק מכך [39K היה באונ' אחרת שברח לי שמה].

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לי ולך שנשלם שכר לימוד לדוקטורט בפרינסטון.

תאמין לי שהמשכורות שיהיו אחר כך בהחלט יפצו על כך.

אומנם שכר הלימוד בארה״ב גבוה, אבל המשכורות בהתאם והמערכת בנויה לתת מימון וגב לא רק למי שרוצה לקנות רכב חדש אלא גם למי שרוצה ללמוד לתואר, במידה וההורים לא חסכו לו מספיק בצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח את ההחזר למי שמסיים דוקטורט בזמן.

אפילו בישראל (ואני משוכנע שמדובר בעניין עולמי) ההחזר עומד על סך כל שכר הלימוד.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החובות של הסטודנטים בארהב הפכו לבעיה לאומית.

כל הכבוד לזה שיש הלוואות. זה נורא נחמד לדעת שיש מי שיתן לך 25 אלף דולר שלא בהכרח יהיה לך ממה להחזיר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם שכר הלימוד בארה״ב גבוה, אבל המשכורות בהתאם והמערכת בנויה לתת מימון וגב לא רק למי שרוצה לקנות רכב חדש אלא גם למי שרוצה ללמוד לתואר, במידה וההורים לא חסכו לו מספיק בצד.

בארצות הברית יש אינפלצית תארים אפילו יותר גרועה מישראל. צעירים נוטלים הלוואות עתק בריבית גבוהה כי הם מאמינים שאחרי הלימודים ירוויחו משכורת גבוהה ויחזירו את ההלוואות במהירות. במציאות הם לא מוצאים עבודה במקצוע או מוצאים עבודה בשכר נמוך וגוררים עימם חובות במשך שנים ואפילו עשרות שנים. מדובר בבעיה לאומית ואפילו יש חוקרים שטוענים שמשם יגיע המשבר הגדול הבא כי אותם צעירים לא מסוגלים לכלכל את עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם אתה דוקטורנט למדעי הקשקשת ברשת אולי זה נכון.

אבל אני מדבר על מקצועות ישימים.

בוא נגיד, שהייתי מעדיף לשלם את שכר הלימוד שלי באונ׳ בארה״ב ולהרוויח משכורת ממוצעת של המקצוע שלי שם.

מאשר לשלם שכר לימוד בארץ ולקבל משכורת מעל הממוצע למקצוע בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה 1:

אמנם אני לא נוהג יותר מדי, אבל נתקלתי במצלמת מהירות אחת עד כה.

מצד שני יש מצב כזה שפשוט פספסתי את כולן חוץ ממנה ומבול דו"חות עושה את דרכו אליי.

עריכה 2:

אם היה לי שקל על כל אחד שחשב שאופיס365 זה וורד כנראה שלא הייתי שוקל לרדת מהארץ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

אתה בדרום. הכביש שבו נסעתי היה צפונה יותר (וכידוע לך מדובר במדינה גדולה מאוד). זה היה כביש בינעירוני חד נתיבי שבו מותר לנסוע 90 אם אני זוכר נכון. מדי כמה ק"מ מצלמה ובחלק מהמקרים שלט 70 או אפילו 50 ומיד אחריו מצלמה. מרושע, מרושע מאוד...

וכמובן שצחקתי לגבי הוורד :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יפצו ולא נעליים.

השכר לא לא יגדל לרמה כזו שהוא יחזיר הכל תוך שנים ספורות.

בארץ מלמים לך לעשות phd.

בהונג קונג אתה מקבל 30 אלף דולר מלגה.

בארהב תהיה חזק.

ואם זה תואר לא מפרינסטון, גם יקר בצורה שערורייתית ואצל רוב האנשים המשכורת אחר כך לא מפצה על כלום.

כל נושא ההלוואות בארה"ב הוא בעיה גדוןה ואצל סטודנטים בפרט.

Bazinga

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם אתה דוקטורנט למדעי הקשקשת ברשת אולי זה נכון.

אבל אני מדבר על מקצועות ישימים.

בוא נגיד, שהייתי מעדיף לשלם את שכר הלימוד שלי באונ׳ בארה״ב ולהרוויח משכורת ממוצעת של המקצוע שלי שם.

מאשר לשלם שכר לימוד בארץ ולקבל משכורת מעל הממוצע למקצוע בארץ.

ייקח לך שנים על גבי שנים לסגור את הדלתא.

נכון שכל המרואיינים לכתבה למדו תארים במדעי הקשקשת ברשת (אהבתי) , אבל הם משקפים את המצב הכלכלי של סטודנט ממוצע בארצות הברית. אדם עם תואר פרקטי אולי יצא מהבוץ יותר מהר.

בגדול הכתבה מראה כמה נזק יכול להיגרם בגלל מרדף אחרי תואר סתמי. בישראל עשרות אלפי סטודנטים לומדים תארים סתמיים. למזלם הם לא נכנסים לחובות בגלל שלימודים גבוהים בישראל פשוט מאוד זולים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...