Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה שהוא מוריד את כול חצאי המשרה, אבל מצד שני לא משמיט את כול עובדי מצאת החמה עד צאת הנשמה.

יש לי חבר שהמשרה שלו מוגדרת 6 אלף בחודש, אבל בגלל שהוא עובד שבתות, לילות, ו-12 שעות חצי מהשבוע, הוא יכול להגיע גם ל-10.

מבחינת סטטיסטיקה הוא נחשב שהוא מקבל 10, אבל תסכים איתי שזה יהיה מטופש להכניס את המשכורת שלו לחישוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

או בקיצור, כמאמר המשפט האמריקאי השנון, כשכל מה שיש לך בארגז הכלים הוא פטיש, כל בעיה נראית כמו מסמר. לא הייתי מצפה לניתוח מצב אחר ממי שהוא "נער אוצר".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנות הארבעים הבריטים כמעט וסגרו לגמרי את העליה וזו הסיבה למחתרות היהודיות שפנו נגדם ולזכרון של מלחמה נגד כובש שלילי..

הזכרון השלילי ברובו הוא נרטיב שמפמפם הימין הרויזיוניסטי שמנסה לפאר את מחתרותיו.

לא שהוא לא היה שלילי בחלקו (כמו שאמרת, בעיקר בנושא העליה והסרטיפיקאטים) אבל תסביר לי איך השלטון נתפס כ"כ שלילי בזמן שרוב משטרת פלסטינה (הבריטית) הייתה מורכבת משוטרים יהודים והנוער היהודי התנדב באלפיו לצבא הבריטי.

רק פסיכים נלחמו במי שנלחם בנאצים על אדמת אירופה.

אתה יודע, אותם פסיכים ששלחו שליחים לשגרירות גרמניה הנאצית בבירות בנסיון לשכנע אותם לבוא לכבוש את ישראל בעזרת המחתרות ולשחרר את הישוב מעול הכובש האנגלי.

אוי ואבוי לכולנו אם היו מצליחים לשכנע אותם (השליחים נדחו בבוז), לא היה מי שיבקר יותר במחנה הריכוז ירושליים כי כולנו היינו מושמדים שם.

הרוב השפוי התגייס לבריגדה היהודית, לחם לצד הבריטי, תמך בסזון ותמך בתקרית אלטלנה.

לימין הרויזיוניסטי לא נותר אלא להסתכל היטב במראה ולעשות חשבון נפש טוב עם עצמו למה זה קרה ואיך קרה שהארץ לא געשה ורעשה בארועים האלה.

מצרף כרזה מ 1945 שקוראת לישוב היהודי לנקום בצורר הנאצי ולהתגייס לצבא הבריטי.

אגב, כרזה מקורית כזו במצב חדש לחלוטין נמכרה לא מזמן ב...30 אלף ש"ח!

62.jpg

עריכה אחרונה על ידי yehuda-k
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של כרזה נושאת את התאריך ראשון במאי ( החג הלאומי ) 8 ימים לפני סיום המלחמה באירופה.

למה נעצרת בספירה שם?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יפצו ולא נעליים.

השכר לא לא יגדל לרמה כזו שהוא יחזיר הכל תוך שנים ספורות.

בארץ מלמים לך לעשות phd.

בהונג קונג אתה מקבל 30 אלף דולר מלגה.

בארהב תהיה חזק.

ואם זה תואר לא מפרינסטון, גם יקר בצורה שערורייתית ואצל רוב האנשים המשכורת אחר כך לא מפצה על כלום.

כל נושא ההלוואות בארה"ב הוא בעיה גדוןה ואצל סטודנטים בפרט.

Bazinga

כן מפצים וכן גרבים.

המשכורות בארה״ב גבוהות משמעותית מאשר בארץ ועלויות המחייה נמוכות יותר.

ברור שהלוואות הסטודנטים בעייתיות. גם עלויות המחיה בארץ והמשכנתאות. לכל מקום יש את הבעיות שלו.

מכיוון שיש לי משפחה ענפה שם - אני מכיר את הנושא היטב מהיכרות אישית ותאמין לי שמסתדרים יופי. מלגות יש גם שמה.

כמובן שכמו שאמרתי - אם תבזבז את הזמן על איזה תואר חסר משמעות, לימודים לצורך הלימוד - זה לא ייתן לך כלום, לא בארץ ולא בחו״ל, אבל בכל שאר המקצועות מרוויחים שם יותר ובמידה שיותר ממפצה על עלויות הלימוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרוב האמריקאים לומדים תואר לשם הלימוד, אם כך, כי סטטיסטית, כמעט ל-60% מהם יקח יותר מעשור לשלם על לימודיהם.

בארץ, לדוגמא, לי אישית בערך הספיק הסכום שמקבלים מצהל על שירות של 3 שנים, כדי לממן תואר ראשון.

אבל זו בכלל לא הנקודה. הנושא הזה עלה כי גירי גירי כתב על הבטלנים או אלו שמתחילים את החיים בחובות, בגלל שהמדינה מאפשרת להם. אז גם בארה"ב זה קורה, עד לרמה שאפילו הנשיא אובמה מצא לנכון להתייחס לחוב של הסטודנטים. וזה בלי להתייחס יותר מדי לעובדה שהבעיה של החוב הזה כנראה פחות תעסיק שליש מהגברים השחורים בארה"ב, שיבלו את חייהם בכלא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני,

אני אחזור על מה שכבר אמרתי בשרשור הזה. המדינה לא צריכה להיות גננת, אם מישהו החליט ללמוד מקצוע לא רלוונטי (כאן הכוונה היא לארצות הברית) או להתעשר במהירות בצורה לא חוקית, ובעקבות ההחלטה להיכנס לכלא או לחובות זה עניין שלו. הרי כל אחד בהגיעו לגיל בגרות מודיע, זהו, אני עוזב את הבית, קונה אלכוהול מוציא רישיון נהיגה, מתחתן וכד', אז זה בסדר? אבל לשאת בתוצאות? מה פתאום...

ובקשר להלוואות לסטודנטים בפינלנד, לא ביטאתי את עצמי כראוי כנראה, הלימודים כאן הם בחינם אין כסף, וההלוואות נועדו להקל על חיי הסטודנטים, כדי שיוכלו לבלות בלי לעבוד.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אמריקה

סליחה

פינלנד

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרוב האמריקאים לומדים תואר לשם הלימוד, אם כך, כי סטטיסטית, כמעט ל-60% מהם יקח יותר מעשור לשלם על לימודיהם.

בארץ, לדוגמא, לי אישית בערך הספיק הסכום שמקבלים מצהל על שירות של 3 שנים, כדי לממן תואר ראשון.

אבל זו בכלל לא הנקודה. הנושא הזה עלה כי גירי גירי כתב על הבטלנים או אלו שמתחילים את החיים בחובות, בגלל שהמדינה מאפשרת להם. אז גם בארה"ב זה קורה, עד לרמה שאפילו הנשיא אובמה מצא לנכון להתייחס לחוב של הסטודנטים. וזה בלי להתייחס יותר מדי לעובדה שהבעיה של החוב הזה כנראה פחות תעסיק שליש מהגברים השחורים בארה"ב, שיבלו את חייהם בכלא.

עבודה של שנה בשכר מינימום בארה״ב שווה לבערך 16 אלף דולר אמרקאי.

די קל שם להרוויח יותר משכר מינימום.

אם ניקח את ה-3 שנים של הצבא שלך זה שווה ערך לכמעט 50 אלף דולר אמריקאי במשכורת.

שכר לימוד באוניברסיטה שהיא טובה אך לא ivy יהיה נגיד 20 אלף דולר לשנה?

אז המערכת אצלהם אומרת, במקום שתבזבז את השנים הטובות בלעבוד אולי כדאי שתלמד ואז תחזיר את החובות.

אתה יכול גם לעבוד שלוש שנים לפני ולחסוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן מפצים וכן גרבים.

המשכורות בארה״ב גבוהות משמעותית מאשר בארץ ועלויות המחייה נמוכות יותר.

ברור שהלוואות הסטודנטים בעייתיות. גם עלויות המחיה בארץ והמשכנתאות. לכל מקום יש את הבעיות שלו.

מכיוון שיש לי משפחה ענפה שם - אני מכיר את הנושא היטב מהיכרות אישית ותאמין לי שמסתדרים יופי. מלגות יש גם שמה.

כמובן שכמו שאמרתי - אם תבזבז את הזמן על איזה תואר חסר משמעות, לימודים לצורך הלימוד - זה לא ייתן לך כלום, לא בארץ ולא בחו״ל, אבל בכל שאר המקצועות מרוויחים שם יותר ובמידה שיותר ממפצה על עלויות הלימוד.

נחלק לשני הדיונים כי עשית קצת סלט.

אמרת: דוקטורנט מפרינסטון מפצה על עלותו בשכר. אני אומר לך שלא.

אמרת לימוד לשם הלימוד, אני אומר שזו סיסמא ריקה מתוכן. הולכים לעשות דוקטורנט כדי לחקור, לא כדי לעבוד כמהנדס. זה אפשר גם עם תואר שני [או ראשון]. אין סיבה לעשות דוקטורנט ברוב המקרים בשביל לשדרג עבודה.

חלק שני, הלוואות סטודנטים:

לרוב האנשים, השכר לא מפצה. גם לא גרביים.

עובדה, שליותר מחצי מהסטודנטים קשה עד בלתי אפשרי להחזיר הלוואות. חלקם גוררים חובות לכל החיים.

כדי להכיר את התמונה המלאה צריך להכיר את אמריקה הפחות יפה. אחר כך אפשר לגבש דעה. לא על מקרה אחד, אלא על ציבור ואוכלוסייה.

קטע מרתק ומצחיק:

ובנושא אחר אבל גם קשור קצת:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת: דוקטורנט מפרינסטון מפצה על עלותו בשכר. אני אומר לך שלא.

לפחות בארץ, אם סיימת דוקטורט ב-ז-מ-ן (והרבה תלמידים באמת לא מצליחים) תקבל את כל כספך חזרה.

אמרת לימוד לשם הלימוד שזו סיסמא ריקה מתוכן. הולכים לעשות דוקטורנט כדי לחקור, לא כדי לעבוד כמנהדס.

אני מאמין שזו הייתה כוונת המשורר מלכתחילה.

ובכל אופן, גם לשוק העבודה תואר דוקטור עשוי להביא תוספות שכר, סיכויי קבלה משופרים (זה נראה יפה לפני השם) שלא לדבר על פשוט להפוך אדם לטוב יותר בעבודתו, בהנחה שיש לה זיקה הדוקה לתחום לימודיו, שהוא השקיע ושהוא התמיד באותו מסלול לימודים לאורך שנותיו באקדמיה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בארץ, אם סיימת דוקטורט ב-ז-מ-ן (והרבה תלמידים באמת לא מצליחים) תקבל את כל כספך חזרה.

בארץ משלמים לך לעשות phd.

בפרינסטון לא מחזירים כלום.

אני מאמין שזו הייתה כוונת המשורר מלכתחילה.

ובכל אופן, גם לשוק העבודה תואר דוקטור עשוי להביא תוספות שכר, סיכויי קבלה משופרים (זה נראה יפה לפני השם) שלא לדבר על פשוט להפוך אדם לטוב יותר בעבודתו, בהנחה שיש לה זיקה הדוקה לתחום לימודיו, שהוא השקיע ושהוא התמיד באותו מסלול לימודים לאורך שנותיו באקדמיה.

אין סיבה לעשות דוקטורנט ברוב המקרים בשביל לשדרג עבודה.

ההדגשה במקור.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י, זה לא כל כך משנה מה אפשר. מה שחשוב זה מה שקורה לרוב. והרוב מסיימים את הלימודים בחובות של עשרות אלפי דולארים. כולל אפילו נשיא ארה"ב, ואישתו, שאתה יכול לקרוא נאום שלו בנושא כאן. החישובים שלך גם לא מאוד מדוייקים, כי מתוך שכר המינימום שתרוויח יש לך עוד הוצאות מחייה, רפואה ועוד. אבל, כאמור, זה לא משנה, כי אתה מתאר מצב תיאורטי של איך אפשר להתנהל שם, ובעולם האמתי, בעיית החובות שם כנראה אקוטית מספיק, אם אובמה מצא לנכון להתייחס אליה ולנסות ולצמצם אותה.

גירי גירי,

כתבת ש:

הצד השני שלהמטבע שזה הופך אנשים לעצלנים, כי הם התרגלו לקבל הכל על הצלחת, וההוכחה לכך היא שאנשים כשמסיימים לימודים מתחילים את חייהם עם חובות, כי המדינה נותנת להם הלוואה שמנה בלי ריבית שמתחילים להחזיר כשמתחילים לעבוד.

אבל גם בארה"ב רוב האנשים מתחילים את חייהם הבוגרים לאחר הלימודים עם חובות. אז אולי, אני לא יודע, מי שלוקח הלוואת במקום לעבוד מאוד קשה הוא עצלן, אבל זה לא קשור לסוציאליזם ומדינת רווחה מול שוק חופשי. אולי לנגישות של הלוואות?

גם להמשך דבריך, אני לא הייתי בפינלנד מעולם, אבל את הטענה על אלו ששותים בירה במקום לעבוד שמעתי מקרוביי בארה"ב, שהציגו את הטענה הזו נגד השחורים שחיים, לטענתם, מפוד סטאמפס, במקום לעבוד ולפרנס את עצמם. האם זה באמת המצב? לא יודע, אבל בהחלט יותר מבטוח שהגישה שלך - "המדינה לא צריכה להיות גננת, קחו אחריות על מעשיכם" - היא טובה רק עבור אחוז מאוד מסוים מהאוכלוסיה. למה? כי המדינה, גם אם היא לא אמורה לשמש כגננת, יכולה להקנות לכל אזרח את הכלים הבסיסיים בילדות, כדי שבהגיעו לגיל הבגרות הוא יוכל לבצע את ההחלטות הנכונות. במקרה של ארצות הברית, בכל מה שקשור לבני מיעוטים שם, היא מעדיפה לשמר אותם במצב של חצי עבדות והפרדה גזעית, כשתעשיות ענק של מילארדי דולארים נהנות מזה - בין ממכרזים סביב בתי כלא, לבין אם בהעסקה של אסירים בתנאיי עבדות.

עריכה: רק עוד משהו קטן: מישהו מכיר מדינות בהן מערכת החינוך המודרנית מלמדת ילדים מה זה משכנתא, או איך מנהלים חשבון בנק?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני,

אין אף מדינה כזאת, כי למדינה מאד משתלם שהאזרח הממוצע יהיה בור, לפחות מבחינה כלכלית. תגובה יותר מפורטת להודעתך תגיע טיפה יותר מאוחר, עוד רגע נכנס מטופל.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: רק עוד משהו קטן: מישהו מכיר מדינות בהן מערכת החינוך המודרנית מלמדת ילדים מה זה משכנתא, או איך מנהלים חשבון בנק?

אני מכיר מדינות בהם המדינה לא מנסה לדפוק את האזרח והאזרח לא צריך להילחם בשיניים ולקבל התקפי לב/חרדה ולישון עם עין אחת פתוחה כי הוא חרד מכל הבירוקרטיה. לכן אין צורך ללמד את האזרח הקטן איך "לא להיות פרייאר", כי אף אחד לא מנסה לדפוק אותו בכל הזדמנות ניתנת (ואני מדבר על מוסדות ציבוריים, לא אנשים פרטיים)

במדינות כאלו, ואפילו פחות - כי אני חייתי במקום "סוג ב" באירופה, קורה הדבר הבא: מגיע פעם בשנה אדם מחברת הגז, בודק כמה צרכת לעומת החשבונות שהגיעו - ואם יש הבדל, מחזיר לך את הכסף. (זיכוי או מזומן, יש כל מיני אופציות)

אדם שחי במקום כזה ("סוג ב" באירופה), לא צריך שילמדו אותו איך לנהל מעקב חולני אחרי כל התשלומים שלו - הוצאות/הכנסות - חשבונות, לבדוק כל פעם ופעם שאין שיטת מצליח מהבנק(עמלת שקר כלשהו). לשמור תלושי שכר כי ביטוח לאומי ישלח לך שוברי תשלום ויטרטר אותך. זה רק דוגמאות קטנות, ולא נכנסתי לעניין משכנתאות כי יש לזה דיון של מאות עמודים.

האם בתוך עמך אתה יושב ?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...