Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

33% נשמע לי מעט מדי, אם מותר לשאול כמאמר הרב "מחגיגה בסנוקר", במה כבודו מתעסק?:-D

מצד שני בשוודיה בניגוד לשאר המדינות הסקנדינביות אין מס נפרד על כלי רכב, ככה שאולי המיסים באמת יותר נמוכים. כרגע (הדגש הוא על כרגע), באמת שהחיים באופן כללי יותר נוחים, אבל ההשוואה לישראל היא לא תמיד קורקטית, אבל כדאי לזכור שמדובר במדינות אשר לא נלחמו במהלך מאות שנים בגלל נייטרליות מיקומן הגיאוגרפי והאוכלוסיה ההומוגנית שאיפשרה בניית מדינת רווחה עם שיוויון, שבאופן יחסי לא מוטיב עם אנשים שעבדו קשה.

Sperial,

חבל, היה בא לפה, היה מקבל רעיון. מס על ירושה ומתנות.

אתה צודק לחלוטין, פירמידת הגילאים עובדת לרעתם של האירופאים בכלל, והסקנדינבים בפרט. בגלל זה בעתיד לא ברור איך הם מתכוונים לשמר את מדיניות הרווחה, כשלא יהיה מי שישלם על זה. גם כדאי לדעת שמדיניות הרווחה ברמה שאנחנו מכירים אותה קיימת בלחץ 50 שנה, מבחינה היסטורית זה כלום, סה"כ 2 דורות. מבחינת מיסים דנמרק זה משהו יוצא דופן, מדינה סוציאליסטית בצורה בלתי רגילה. עכשיו הם בדיוק דנים על להוריד קצת את המיסוי הממוצע, אבל להעלות ל65% מיסוי על כל הכנסה שהיא יותר מ4500€ ברוטו בחודש. בזה בדיוק מתבטא ההבדל בין ישראל למדינות הסקנדינביות, שנטל המיסים הוא פחות או יותר זהה, אבל התמורה לאגרה יותר נמוכה, מה שנובע בדיוק ממה שציינת, שכנים נחמדים ואוכלוסיות שלמות שלא רק שלא תורמות מאום,האלא לוקחות לעצמן חלקים נכבדים מהעוגה, שהייתה מתחלקת בצורה הרבה יותר הוגנת בלי העלוקות הנ"ל. וכאן בדיוק טמונה הבעיה הסקנדינבית, שאם קצב גידול האוכלוסיה ישאר בידי המהגרים (ומה לעשות וההגירה בסקנדינביה ברובה היא לא איכותית, אם נהיה עדינים), והאוכלוסיה המקורית תמשיך להזדקן בקצב הנוכחי, המדינות האלה עם הזמן יהפכו למה שהן היו במהלך ההיסטוריה, מדינות עניות בפריפריה. ואת זה הם לצערנו ולצערם לא מבינים.

עריכה אחרונה על ידי Giri Giri

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני יועץ לנושאי מערכות מידע בארגונים גדולים, לרוב זה שפותר בעיות מורכבות בפרויקטים לא שגרתיים.

בוודאות- משכר של 50K נשארים פה עם כמעט 34 ביד אחרי מיסים, סוציאלי וכו'.

משכר ממוצע של 28K תשאר עם 21.5 ביד.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירי גירי - בימי ספיר היה בארץ מס עזבון (הרבה יותר בעיתי ממס ירושה, שכן מוטל על כלל העזבון, בין אם ניתן ליורש בודד ובין עם מחולק בן עשרה). בוטל ב-1981.

מאור - אתה מדבר בשקלים או כתרים? חוץ מזה - השוה תפוחים לתפוחים - מה רמת המיסוי העקיף בשוודיה? לדוגמא - המע"מ 25%. בישראל 17%. זה מעיק על החשבון לא פחות ממס הכנסה, כאשר אני מתקשה להשוות בין המיסים הישירים בין שתי המדינות, אבל עד כמה שאני מבין -בוזה כנראה לא הרבה - יש דמיון ביניהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור,

מעניין, באמת מיסוי סביר. אבל תסכים איתי, שתחום עיסוקך לא ממש משקף, אני מתכוון מבחינת יכולת כלכלית ואיכויות של האנשים שעימם אתה נפגש ועובד מדי יום.

Sperial,

אבל עשו לו בוטול וזה מה שחשוב. עוד סיבה אגב, למה בארץ באופן כללי כדאי להשקיע יותר, אתה יודע שילדיך יהנו מפירות עבודתך.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור - אתה מדבר בשקלים או כתרים?

שקלים. מי שמרוויח פה 50K בשקלים נמצא במדרגה אחרת וכנראה מוקף בזורמות מהתגובה של בגירה בעמוד הקודם:lol:

גירי, בוודאי שלא משקף ואני לוקח את זה בחשבון כשאני משווה בין המקומות.

אלה שאני במגע יום-יומי איתם, כמו בארץ, הם לאוו דווקא אלה שמרויחים משכורות כאלה, אלא יותר בכיוון של משכורות ממוצעות. כשאני עושה השוואות אני משווה בשני מובנים- האחד מצבי האישי ורמת המחיה שאני מצפה עבורי כבעל קריירה, והשני- עבור הזוג המומצע איתם הייתי במגע בישראל או כאן.

דווקא הבחורה שעלתה לי לראש בדוגמא עם הדירה בגיל צעיר עבדה במקבילה של יילו הישראלי בזמן הרכישה (!)

בשורה התחתונה גם אני וגם אותו זוג ממוצע נחיה כאן ברווחה ובאיכות חיים גבוהים מאלה שנחיה בישראל. לזוג הממוצע יהיה אפילו יותר קל להגיע לאיכות חיים מקובלת למעמד ביניים, בזמן שלי פשוט יש יותר עודף לשטויות (כמו למשל סקייליין מיפן..)

בכל אופן מדרגות המס הן עדיין מדרגות המס.

עריכה אחרונה על ידי Maor Bracha

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור - מה משכורות המינימום, הממוצע והחציון בשוודיה?

אם אתה מסתובב בחוגים שמרויחים 30-50 אלף קרונות, שבתרגום ישיר לישראלית הן 20-30 אלף ש"ח - האם מדובר בממוצע\חציון, באיזה עשירונים מדובר?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בדיוק נכון, אמנם זה שער המטבע אבל המשכורת הממוצעת היא 28K. כלומר אדם המרוויח 30 הוא לא שווה ערך למי שמרוויח 15K בארץ (מבחינת הקריירה, כישורים, וכו').

מבחינת היכולת להשתכר 50K היא דיי דומה ליכולת להשתכר 15K בארץ.

ככל הידוע לי החציוני הינו 24 ואין משכורת מינימום, אבל המצב הזה לרוב מנוטר ע"י וועד או ארגון מסוימים אשר דואג לסמלץ משכורת מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגברת שרכשה דירה כשעבדה בתחנת דלק, באיזו עיר ושנה היא רכשה? כמה שעות ביממה? דירה חדשה או ישנה? כמה שנים עבדה ואיך היא חיה בתקופה הזאת?

אני לא ציני חס וחלילה, אני שואל כי אלה שאלות מאד עקרוניות, והתשובה עוד יותר. כי בעבודה בתחנת דלק באף מקום בעולם בעיר נורמלית, בלי לדבר על עיר בירה אין אפשרות לקנות תא שירותים, או לחילופין להחזיר את המשכנתא. אני אומר את כל זה, כדי שלא יווצר מצב שקוראינו בישראל יחשבו שמעבודה על הקופה בתחנת דלק אפשר לחיות עם דירה משלך בשטוקהולם.

מאור, 28 אלף אתה מתכוון קרונות, נכון?

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הייתי ברור, אבל מדובר במאלמו- במרכז, בשכונה טובה. דירה של כ60 מ"ר.

נרכשה ב2012 כאשר הייתה בת 22 או 23, בזמנו הייתה שווה 1.2 והצריכה הון ראשוני של 180K קרונה.

עד אז התגוררה עם ההורים.

הנה דירה לדוגמא שמצאתי בשלוף- 57 מטר, מתוחזקת ויפה, בעבור 1,495,00.

http://www.vaningen.se/tillsalu/malmo-erikslust-kopenhamnsvagen-43a/

ניתן למצוא גם במליון עגול אם לא מחפשים בדיוק במרכז העיר. אז אמנם זאת לא דירת פאר, אבל היא מעולה לרווק או זוג צעיר בתחילת דרכו.

בתרגום ישיר לשקלים מדובר ב643K ש"ח. אני בטוח שרוב חברי הפורום, באם הייתה עומדת בפניהם הבחירה, היו מוותרים על האוטו ומדבקות "קארספורום" וחוסכים עבור דירה כזאת, אפילו אם תהיה פתרון זמני מגיל 25 עד 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. חד משמעית.

לא רואה כיום מצב שאני קונה דירה. עד לפני חצי שנה עבדתי בשתי עבודות. חסכתי. ועדיין. לא רואה איך זה קורה בעתיד.

אין עזרה מההורים, בקושי מסתדרים בעצמם.

יש חיסכון קטנטן שלא יניב הרבה בלי סיכונים, כי בבנקים אין ריבית. ושכחתי שבבנקים אין ריבית אז משקיעים בנדל"ן, ולכן דירות יקרות.

כדור שלג מדכא מאוד.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, תודה על ההבהרה.

אגב, כפי הידוע לי בשוודיה הבעלות על הדירות עובדת על פי דיטת קואופרטיב? האם כך הדבר? זה עניין מאד מאד עקרוני.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור - מובן שאני מתרגם לפי שערים. אין לי הכלים לתרגם לפי כוח קניה. משום מה היה זכור לי שהקרונה שוה כחצי שקל או טיפה יותר, ערך מלפני קצת למעלה משנה, לא 43 אג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, תודה על ההבהרה.

אגב, כפי הידוע לי בשוודיה הבעלות על הדירות עובדת על פי דיטת קואופרטיב? האם כך הדבר? זה עניין מאד מאד עקרוני.

זה נכון חלקית. תלוי בדירה עצמה, אבל לרוב באמת יש קואופרטיב מסוים בתמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו פ,

הריבית הנמוכה זאת מכה כלל עולמית, שהטיסה את מחירי הנדל"ן בכל מקום לגבהים חדשים. בכל מקום היכן שיש עבודה, הנדל"ן יקר מאד גם ביחס למשכורת המקומית. אני מאד אודה ( למרות ששוויץ לא ממש מייצגת) לשגרירנו בשוויץ אם יחלוק מידע, כמה עולה דירת 3 חדרים 75 מ"ר באזור בלי מהגרים בציריך לדוגמא, ומה הוא החיציון נטו ( כדאי לזכור שבשוויץ המיסים מאד נמוכחם מהמקובל במדינות המערב).

עריכה אחרונה על ידי Giri Giri

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם גילית כבר את "המוקש" אשר מסתתר בבעלות על דירה בסגנון הזה שאין לו אלטרנטיבה?

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...