Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט שיפוץ שברולט בלייזר 1983

ערן rob
שימו לב! השרשור הזה בן 1290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכוויות ממש לא נעימות, את הלילה של יום שישי ביליתי במיטה עם צידנית קרח לצידי. הרבה לא הצלחתי לישון.

בלילה של שבת, הכוויות כבר הוציאו שלפוחיות מרשימות אבל לפחות לא כואב, רק מציק.

לישון, שוב לא ממש הצלחתי הפעם מרוב התרגשות, אחרי הכל באור ראשון אני יוצא מהבית וממש נוסע באופן חוקי על הכביש על רכב שאני בניתי.

7:00 הג'ימי כבר מונע ועושה דרכו לכביש אמיתי, כזה שיש בו עוד מכוניות.

כל הנסיעה עד המוסך לקחה רק חצי שעה, אבל את החיוך הדבילי מהפנים שלי קשה לי למחוק אפילו עכשיו.

בדרך למוסך עוצר בתחנת דלק (תמונה בערך 2 הודעות למעלה) וממש מתענג עם כל לחיצה על הגז, מי ידע שהכביש ביום ראשון בבוקר יכול להיות כל כך כיפי.

אם כבר מוסך, אז בדיקה מקיפה של כל המערכות המכאניות, אחרי הכל לא פתחתי ברקסים כל השיפוץ האמת היא שאפילו שמן בסרנים לא בדקתי.

המוסכניק שאותו אני מכיר כבר 15 שנה מתחיל לעשות רשימה של הרג'קטים:

* החלפת שמנים קומפלט

* פלאגים, פילטרים

* גל הינע קדמי רועד בצלבים וביוק - צריך לשפץ

* גלגל אחורי רועד - צריך להחליף ציריה

* משאבות בלם בדראמים

* תפוח הגה בפיטמן - להחליף

* כיוון שסתומים

בקיצור חגיגה לא קצרה, ולי יש אישור תנועה רק עד מחר בסוף היום.

שני בערב, הרכב עדיין במוסך, יש להזמין חלקים.

שלישי בבוקר, אישור התנועה הזמני כבר נגמר והרכב עדיין במוסך.

המוסכניק מבטיח לי עד סוף היום ברביעי אני מסיים - חמישי אתה בטסט.

נוסע שוב למשרד הרישוי והפעם מוציא 2 אישורי תנועה זמניים.

סך הכל הרכב מאושר לתנועה מיום שלישי ב 12:00 ועד שבת ב 12:00

שלישי בערב, המוסך סיים כמעט הכל, נשאר רק גל ההינע הקידמי שעדיין לא חזר משיפוץ.

מחליטים שאפשר להוציא את הרכב מהמוסך כל עוד שלא משלבים 4X4.

חושך, אומנם רק 19:00 אבל בחוץ כבר חושך ואני נוסע הביתה עם הג'ימי בפעם הראשונה אחרי שנה.

רביעי בבוקר, זה הזמן להשלים את כל יתר הדברים שצריך עבור הטסט.

כיוון פרונט + תיקון הפאנצר המעצבן שיש לי בגלגל כבר שנה.

מילוי גז במזגן, בזמן הפירוק של הרכב פרקתי גם את כל צנרת המזגן והגז ברח לו...

אחרי המילוי המזגן מקרר נהדר, השיפוץ שעשיתי לו כבר לפני חצי שנה סוף סוף משתלם.

בדיקת אורות - אין אור רוורס!

(המשך מגיע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל ההגה יושבת לה יחידה חשמלית קטנה, כל תפקידה לסגור מעגל אחד כאשר הרכב בפארק או ניוטראל - על מנת שיהיה אפשר להניע.

ומעגל שני נסגר כאשר הרכב משולב לרוורס - על מנת להדליק אורות רוורס.

פירקתי את היחידה ומצאתי שהמגעים בפנים כבר ממש אכולים מרוב שפשוף, לא פלא שאין אור רוורס.

להזמין חדש מחו"ל אין לי זמן, אחרי הכל הרכב צריך להגיע לטסט מחר, אז באופן זמני הלחמתי בדיל במקומות בהם היה חסר.

הפתרון הזה לא יחזיק הרבה זמן מעמד בגלל שהבדיל ישחק מהר מאוד, אבל בינתיים זה הפתרון שיש.

מרכיב את היחידה החשמלית והאורות חוזרים לעבוד, אני יודע שהם על זמן שאול...

יום רביעי, 19:00 אני שוב במוסך, גל ההינע כבר הגיע אבל אין ליפט פנוי.

מחליטים להפגש שוב בחמישי בבוקר לפני הטסט.

היום בבוקר יותר נכון 6:50 בבוקר, אני כבר בכביש בדרך לינקו, לכיוון קרבורטור ובדיקת CO.

המוסכניק כיוון לפי האוזן, אבל אני פדאנט ורציתי לוודא שהכל מכוון על פי מחשב ושבטסט לא יכשילו אותי על זה.

אגזוז ראשון, מעולה, אגזוז שני, סטייה קלה - עדיין בתקן אבל יש מה לשפר.

8:00 בדרך למוסך, השמש כבר עלתה, חם בחוץ, אני סוגר חלונות ומפעיל מזגן - איזה כייף.

9:30 סיימנו הכל, אני שוב בכביש הפעם בדרך לטסט, לא מעיז להדליק מזגן שלא תהיה איזה נזילה של מיים או המנוע יתחמם או משהו פראנואידי אחר שיגרום לי להכשל.

10:00 כבר שילמתי את הטסט, שמש חמה בחוץ, חמה מאוד, אני מזיע, המזגן לא עובד, הרכב מונע ושלושה רכבים לפני אני רואה את הבוחן מבקש מהבחור ביונדאי לשלב לרוורס ואח"כ ללחוץ על הברקס.

מתרגל את פרצוף המסלול הירוק שלי (זה שבנתבג) ומחכה לתורי.

זה הגיע!

אורות, וינקר ימין..... תשלב לרוורס, עכשיו ברקס. לא שמעתי טענות, כנראה האור תקין.

למרבה ההפתעה גם יתר התחנות בטסט עברו בקלות.

עברתי את הטסט - מכה ראשונה, בלי קומבינות, בלי חברים של.... בלי כלום, רק רכב תקין ונהג אחד שכבר שנה משפץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן מברוק, סע בדרכים טובות.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן,

יופי של כתיבה. סע בדרכים טובות.

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאנו לטיול שטח ראשון !

למרות לא מעט רג'קטים שיש עוד לטפל בהם הג'ימי נסע, שהה יומיים במדבר וחזר הביתה, וכל זה בנסיעה ובלי לעכב את הקבוצה (כמעט)

Jimmy32.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש נהנתי לקרוא...המון מזל טוב!

My mantra: Block it, Block it,Block it, Block it, Block it some more then go back and block it, oh and finally block it !!! Then block it one more time just in case !! Block it one more time just for good measure... spray it, screw it up, sand it all down and start over then repeat...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

את סוף השבוע שהיה ניצלנו לטיול של יומיים בצפון.

על הדרך גם בדקתי צריכת דלק בין שתי התחנות שבכביש שש,

סה"כ מצב לא רע כמו שחשבתי 5.9 ק"מ/לליטר במהירות ממוצעת של 95קמ"ש.

בטיול שעבר את ארגז הכלים הנחתי עמוק בתוך הבאגג', מה שאילץ אותי לפתוח את הבאגג' לא מעט פעמים בחיפוש אחרי כלים בשביל לטפל בכל הבעיות שצצו בזמן הטיול.

הפעם, החלטתי להניח את ארגז הכלים בקבינה במקום הכי נגיש ברכב - ולמרבה ההפתעה לא השתמשתי בו אפילו פעם אחת.

IMG_4474.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...