Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

אם אתה מגבה ומוחק, לא יכול אח"כ לשלוף את זה מתוך ה- Whatsapp עצמו.

גם קשה מאוד לבצע מחיקות סלקטיביות, למשל כל מה שישן יותר משנה או שנתיים לדוגמא.

אני מניח שלמי שיש ילדים בגילאי גנים / צהרונים - היכן ששולחים המון תמונות זו בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Nemesis כתב:

היכן ששולחים המון תמונות זו בעיה.

טיפ - לבטל הורדות אוטומטיות של מדיה. ואז מורידים בד"כ מה שחשוב. זה מקטין דרמטית את הנפח שוואטספ תופס.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני צריך תמונות שהגננת צילמה?!

אני אפילו לא פותח את מה שהגננת שולחת... זה גם ככה נראה כמו תחת. 

אם יש משהו טוב, שהזוגה שולחת לי מתוך הבליל של כל ילדי הגן, אז שומר ל-photos, ואז גם יש סיכוי שזה יעלה מתישהו, כזיכרון של אותו היום.

אין שום סיבה הגיונית לשמר מדיה בתוך וואזאפ לדורות אחורה.

נ.ב. אני אפילו לא שומר את כל מה שהזוגה מצלמת ושולחת (אוטומטית) לפוטוס שלי. רק את מה שאהבתי.

נ.ב.נ. תמונה ששמרת ולא חזרת אליה מעולם, זה בדיוק כמו לזרוק אותה לפח.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוגתי עושה לעצמה את הסינון. אני לא טורח לחפש אם יש צילום מוצלח של הילדה מתוך עשרות תמונות שהגננת שולחת, שהן רובן ככולן מחורבנות למשעי.

בהתחשב בזה שאני אוהב לצלם וזוגתי מצלמת בלי סוף, כמות התמונות של הילד נוגעת בעשרת אלפים. היא בת 4...

זו בכלל הנקודה.

הנקודה היא שמה שראוי וצריך לשמור, שומרים במקום בו המידע/מדיה מקוטלגים ונגישים. אחרת זה בדיוק כמו לזרוק את זה לפח, לא תראה את זה שוב בחיים. זה לא משנה אם זו תמונה של הילד או בדיחה ממש מצחיקה או קובץ חשוב לעבודה.

וואזאפ זה לא מקום לשמור כלום לטווח בינוני/ארוך.

נ.ב. החכמה היא לא לסנן אחורה. אחורה אף אחד כמעט לא חוזר לראות מה צילם. החכמה היא לסנן בזמן אמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מצלמים פחות, ובטח אנחנו לא נמצאים בכל האירועים של הגן כדי לצלם. חלק מעבירים לאחרים, חלק שומרים בגוגל. אחרי שכבר מיינתי, בטח לא הולך להתחיל למחוק אותן. אז פעם הבאה אשלם עוד 350 ש"ח על טלפון לשלוש שנים. לא נורא.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לגמרי לא מובן.

כל מה שאתה צריך זה לנקות את הספריה המקומית של הוואזאפ. 

תמונות תעלה לפוטוס ותחלק משם. ככה יש לך קיטלוג של הכל, לפני תאריך, מיקום ומי מופיע בתמונה. 

הבעיה היא לא הכסף, הבעיה היא:

1. טלפונים הולכים לאיבוד.

2. אתה בחיים לא תסתכל על התמונות האלו יותר, כי הן קבורות בוואזאפ

3. אתה משלם בשביל לשמור תמונות של כל הילדים בגן...

תראה, כל אחד יכול להמציא תירוצים למה הוא ״צריך״. האמת היא שאתה כנראה שומר המון ג׳אנק על הטלפון, שנים אחורה. כל הבדיחות הממים והסרטונים שקיבלת ואתה לא חוזר אליהם בחיים.

סתם.

מה תעשה עוד שנתיים, תקנה טלפון עם 512 ג׳יגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש הרבה בהיסטוריית התמונות בווטסאפ, גם לדברים שלא צריך לגבות ל- Photos ודווקא נוח שהם בהיסטוריית השיחה של ווטסאפ. לנקות כל הזמן את הספריה המקומית של וואטסאפ לא טוב.

כמובן הווטסאפ עצמו מגובה, ואין בעיה של אובדן טלפון.

תמונות של גנים וכו' נמחקות אחרי שנתיים בערך כשהקבוצות כבר לא רלוונטיות ואז יוצאים ומוחקים אותן.

בכל אופן, הדרישה לנפח לא מתנפחת כל כך הרבה עם הזמן, כי את כל הקבוצות עם ההפצצות של המדיה בהחלט מנקים פעם ב. אבל זה מגיע קרוב לגבולות של 128 ג'יגה.

256 ג'יגה הוא יותר מכפולה של ה- 128 ג'יגה, כיוון שה- System תופס נפח משמעותי מתוכו. אז אם ב- 100 ש"ח לשנה הוא לא מציק לי עד שאחליף טלפון, פעם הבאה כנראה אשלם אותם. גרסת ה- 256 ג'יגה גם מהירה יותר, לפחות ב- 23 של סמסונג.

לפני 2 דקות, falou כתב:

דרך אגב, אתה יודע כמה תמונות אפשר להכניס ב-128GB?

בהערכה גסה... 80 אלף.

יש גם סרטונים.

Screenshot_20230529_150542_My Files.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש.

כמה?

מתערב איתך שמעל 90 אחוז זה ג׳אנק.

העניין הוא לא העלות. העניין הוא שהזכרונות שלך נעלמים בערימת הג׳אנק ואתה לא חוזר אליהם בחיים. וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור ש- 90% ג'אנק. מה שחשוב מעלה לפוטוס ומשתף עם קבוצות בהן יש הרבה פחות מדיה. גם נוח שזה שם.

אבל אני לא רוצה להתחיל להתעסק עם הג'אנק באופן קבוע, רק כאשר משמיד קבוצות ומוחק את המידע בהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר זה שאתה קונה סלולרי עם יותר מקום אחסון כדי לשמור דברים שתזרוק אח״כ. 

אז תעלה את הכל לענן ותזרוק אח״כ מהענן...

128 ג׳יגה יישמור לך שנה אחורה של שטויות, אם לא למעלה מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ברגע שזה מגובה לענן זה לא נגיש בווטסאפ...

אין לי מה לעשות עם תיקיית ענן שבה כל תמונה/מסמך/סרטון מכל הקבוצות והצ'אטים נמצאים שם בחוסר סדר. זה לא נוח בעליל כאשר צריך לשלוף משם משהו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באייפון X שלי היה 256GB בזמנו. ותמיד היו תפוסים אצלי משהו כמו 80-90 ג'יגה. אחריו, כל האייפונים החדשים יותר היו 128GB אבל לאחרונה כבר אין לי מקום. אני לא מצלם הרבה ואין לי כמעט אפליקציות אבל הכל שוקל יותר מפעם וגם הסרטונים הרבה יותר כבדים. תמיד מצלם על איכות מקסימלית, בגלל זה קניתי טלפון יקר. בשידור לטלויזיה 80+ אינץ או אפילו על מסך מחשב גדול (30+ אינץ) ואיכותי ההבדלים ניכרים.

כמו שרשמו פה, אני רוצה הכל על הטלפון מסודר בתיקיות, מוכן לשליפה בכל רגע, לא בענן או בכל מקום אחר. מוכן להוסיף על זה 300-400 ש"ח (שכנראה גם יחזרו אלי במכירה שלו). המכשיר הבא יהיה 256GB בוודאות.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...