Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסכול מהמצב הכלכלי - חיילים.

orishavit
שימו לב! השרשור הזה בן 4980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חייל כבר כמעט שנה, משרת בגבעתי ולא יוצא לעתים תכופות לבית.

אני מתוסכל מהעניין הכספי. מקבלים 750 שקל בחודש שלכאורה מספיקים ל2 יציאות הביתה בחודש, בין היתר קיים חשבון הטלפון (200 שקל חודשיים בממוצע) ושאר הוצאות.

רציתי לראות אם יש פה עוד קרביים או קרביים לשעבר שעברו שירות שלא על חשבון ההורים והצליחו להסתדר עם המצב הכלכלי. הרי לעבוד זה לא ריאלי ולהסתדר עם המשכורת הבזיונית זה גם לא.

אז מה עושים? פורשים מלוחמה? אני לא רואה את עצמי שורד ככה עוד שנתיים שלמות כשאני צריך להתחשב בכל הוצאה כספית הכי קטנה שאני עושה ולחיות חיים מוגבלים.

מה דעתכם?:?

HU: Pioneer 1450UB / Comp: Rainbow SAX 265.20 / Sub: Kicker CVR12" / Amp: Kicker ZX150.2 / Mono: JBL 3501

מותקן על רנו קליאו 98' :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמכור את עצמך בצמתים לכל המרבה במחיר.

וברצינות - אני הצלחתי להתנהל ללא עזרה מההורים עם 350 שקל לחודש (!)

מפסיקים לשרוף 150 שקל ביציאה, איך אתה מגיע ל200 שקל בפלאפון אני לא יודע, אבל גם לזה יש פתרונות (טוקמן ?)

ובכלליות, בודקים על מה יוצא הכסף ורואים איפה אפשר לקצץ.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא אחלה שיעור לחיים איך להסתדר עם תקציב מוגבל חודשית. אני מאמין שאפשר להסתדר בצורה מצומצמת אבל עדיין לא לוותר על כל ההנאות הקטנות(כל זאת בהנחה שאתה לא מחזיק רכב ולא עוזר להורים בבית עם כסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה בבסיס סגור לא קל לרדת מ200 שקל פלאפון בחודש. מדובר סה"כ בלא הרבה זמן אוויר של שיחות יוצאות. בעניין היציאה זה לא קל. ללכת עם החברה לסרט ביום שישי מסתיים ב80 שקל דלק, 80 שקל על זוג כרטיסים, וזה עוד לפני חישוב של הפופקורן ושאר הדברים שקשה לוותר עליהם.

אני כבר בקושי יוצא, לא קניתי לעצמי בגדים כבר תקופה מכובדת מדי, נמאס. מרגיש כאילו הצבא שוב ממני אפילו את המעט זמן שיש לי כשאני לא בבסיס. ואני לא מחזיק אוטו אבל כל נסיעה שלי באוטו מלווה בתדלוק לא זול (ג'יפ).

מנגד, המצב הכלכלי שלי לא גרוע מספיק בשביל לקבל מהצבא תוספת תשלומים או חופשה למטרת עבודה, כך שלהסתדר עם 700 שקל בחודש זה לא הגיוני.

אני מבין שמהצד זה נשמע "חוזרים פעמיים בחודש אז בכל יציאה מקציבים 100 שקל ליציאה ועוד 100 שקל לדלק ואז נשאר כסף"

אבל זה ממש לא ככה, תמיד יש הוצאות כספיות על אוכל ושתיה מחוץ לבית מפעם לפעם ועוד הוצאות.

HU: Pioneer 1450UB / Comp: Rainbow SAX 265.20 / Sub: Kicker CVR12" / Amp: Kicker ZX150.2 / Mono: JBL 3501

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא עוזר להורים או מחזיק רכב אני לא מבין מה הבעיה ב-750 שקל?

גם ככה אתה בבית פעם בשבועיים. נגיד כל יציאה הביתה - 350 שקל.

יוצא בשישי למועדון - 150 שקל, יוצא בשבת לפאב - עוד 100 שקל, אוכל במסעדה - עוד 100 שקל.

ועוד הצלחת לחסוך 50 שקל כל חודש...

זה לא פשוט אבל זה לא כזה נורא כמו שאתה עושה את זה.

יש ג'ובניקים שחיים על חצי מזה ולא עובדים במהלך השירות שלהם.

איך הסתדרת עד תקופת הצבא כשהיית בתיכון או משהו? עבדת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה מה לעשות מעבר ללהיות מתוסכל.

המצב שלך לא שונה בהרבה מ:

חייל משוחרר שצריך להסתדר עם משכורת קטנה של עבודה של אחרי צבא, לחסוך לטיול, להחזיק אוטו וכיו"ב.

סטודנט שצריך לממן לעצמו שכר לימוד, לבלות, לחיות וכיו"ב.

זוג צעיר שרוצה לרכוש דירה ועדיין לחיות נורמלי...

וכך הלאה והלאה, החיים פה לא קלים וצריך לשלם דיי הרבה על כל דבר, אבל זה לא רק חיילים, זה כולם.

אתה מסוגל להגיד כמה כסף חסר לך בשביל לחיות נורמלי כל חודש ?

הנה קח רעיון, נניח שתגיע למסקנה שעוד 500 שקל בחודש יהפכו את חייך להרבה יותר מהנים.

נשאר לך שנתיים ? זה 12K סה"כ + ריבית, נניח 13K.

בקש מההורים או מהבנק או ממי שיכול הלוואה על סך 12K שתחזיר להם בסוף השירות שלך עם מענק השיחרור ושאר דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה בבסיס סגור לא קל לרדת מ200 שקל פלאפון בחודש. מדובר סה"כ בלא הרבה זמן אוויר של שיחות יוצאות. בעניין היציאה זה לא קל. ללכת עם החברה לסרט ביום שישי מסתיים ב80 שקל דלק, 80 שקל על זוג כרטיסים, וזה עוד לפני חישוב של הפופקורן ושאר הדברים שקשה לוותר עליהם.

החברה שלך באותו מצב כלכלי כמוך?

אם כן - מדוע אתם לא מתחלקים חצי חצי בהוצאות?

כרטיס לסרט עולה 26 שקל (חייל, לא?). חצי מהדלק עולה 40.

על הפופקורן במחיר אסטרונומי אני אישית מוותר למרות שמצבי הכספי טוב יותר.

לגבי הסלולרי - תעבור על החשבון ותבדוק שאתה מחוייב רק עבור שירותים שאתה משתמש בהם. יש נטייה לחברות הסלולר לדחוף לך שירותים שלא ביקשת (פאן טון, חבילת גלישה, חבילת תוכן, וכו' וכו') לחודש חינם ואז אחר כך לחייב אותך.

200 שקל זה הרבה אבל עם בסיס סגור אני יכול להבין מאיפה זה מגיע. אם יש טלפון ציבורי בבסיס אפשר לבקש מהאדם השני שיחזור אליך (מטלפון קווי) אליו וכך לחסוך זמן אוויר. עלות שיחה מקווי לקווי בלילה ובסופ"ש פחות מ5 אגורות לדקה.

אם אתה רואה שאתה לא מצליח לסגור את החודש דבר עם המפקדים שלך, תסביר להם שאתה לא תשרוד בקרבי אם לא תקבל מעט עזרה כספית. אולי יוכלו ללחוץ על מי שצריך כדי שתקבל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם כרגע בשירות לוחם,ואני די מחזיק מעמד עם עניין הכסף רק בגלל שעבדתי לפני הצבא ונשאר לי כסף.

בנתיים נשאר לי עוד כמה חודשים עד השיחרור ואם אני אמשיך בדרך הזאת אני אצליח להחזיק מעמד,זה גם מגביל אותי לקנות דברים אחרים כמו בגדים\מוצרים לרכב:twisted: לא כמו לפני הצבא,אבל אין מה לעשות הרבה עם זה ותנסה כמה שפחות לבזבז,זה לא לכל החיים.

בהצלחה.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי בתור שליח. אף פעם לא הייתי במצב של חוסר כסף. בחודשים האחרונים שלפני הגיוס הפסקתי לעבוד והתעסקתי בלבזבז את הכסף ולהנות מסוף האזרחות (טיסה לחו"ל וכו'). התגייסתי עם כ-3 אלף שקל מיותרים בחשבון שעד עתה נגמרו להם לחלוטין.

הבעיה היא גם שהוצאה אחת גדולה מדי יוצרת בור ללא תחתית. לדוגמא כרגע בעובר ושב יש לי 80 שקלים, כשהמשכורת(שמסיבה לא ידועה ירדה ל650 ש"ח) נכנסת בראשון לחודש.

בשני לחודש, יום למחרת המשכורת, יורד לי הגיהוצים החודשיים בסח 400 שקל שהם:

130 שקל על אוכל במהלך החודש, 70 שקל על תדלוק, ועוד 200 על הפלאפון. משמע את חודש הבא אני מתחיל עם 330 שקל. וחוזר חלילה. ברור לכולנו שאין סיכוי לשרוד חודש עם 300 שקל ולכן גם את החודש שאחריו אני אתחיל אפילו עם פחות כסף ממה שיש לי כרגע.

מפה נובעת הבעיה, שהוצאות קודמות ממשיכות לפגוע לתקופה ארוכה.

לגבי ההצעה עם החברה, הזכרתי פה רק את הדברים שאני משלם כמובן שהיא משתתפת ותורמת, ואכן היא בשירות לאומי ומצבה די דומה לשלי. בעיקר כי היא מעשנת וחסרת שליטה על הסלולרי שלה. הצגתי פה רק דברים שאני אישית מזמין וכמובן שלעתים היא גם עוזרת לי בהוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה שלך באותו מצב כלכלי כמוך?

אם כן - מדוע אתם לא מתחלקים חצי חצי בהוצאות?

חצי מהדלק עולה 40.

אתה רציני?

פשוט לעצור בתחנת דלק עם האוטו שלך ואז להגיד לחברה:

"יאללה ממי, תוציאי את הארנק, אני מתדלק ב-100, אז את חייבת לי 50"... :shock:

אני אישית ממלא לחייל טנק דלק שלם בג'יפ אם הוא לא חוזר באותו לילה לבד הביתה... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:-Dבאמת נשמע מצחיק. אבל אם אתה לוקח אותה לסרט ומתדלק 100 שקל אז אפשרי שהיא תזמין פופקורן במקום שאתה תעשה את זה או משהו בסגנון, יוצא כחצי עלות הדלק בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק באותו מצב כרגע...

רק שאני ג'ובניק ואני מקבל 350 שקל שזה לא מספיק לכלום וגם אני לא יכול לצאת לעבוד.

תקעו אותי בבסיס שנמצא שעתיים מהבית שלי, אני צריך לעשות יומיות, שזה אומר לקום ב6 בבוקר ולחזור ב8 בערב לבית (יוצאים ב5 וחצי מהבסיס).

לכו תחיו עם 350 שקל חודש שלם נראה אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החזקתי רכב אספנות ברמה של רכב יום יומי ממשכורת של 360 ש"ח, והייתי יוצא כל יום (ואני משלם גם את האינטרנט של עצמי).

הכל אפשרי.

הסוד הוא ביציאות. לאו דווקא בחשבונות ה"קבועים".

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיית עושה את כל זה ללא עבודה? לא אפשרי. בלי סודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני?

פשוט לעצור בתחנת דלק עם האוטו שלך ואז להגיד לחברה:

"יאללה ממי, תוציאי את הארנק, אני מתדלק ב-100, אז את חייבת לי 50"... :shock:

אני אישית ממלא לחייל טנק דלק שלם בג'יפ אם הוא לא חוזר באותו לילה לבד הביתה... :wink:

אם מדובר בחברה קבועה אז אני לא רואה למה שתהיה לה בעיה.

לחלופין שבחלק מהיציאות שהיא תביא רכב.

אם מדובר בדייטים מזדמנים אז אכן יש ציפיה שהבחור יסיע/ישלם וכו', ואז באמת החיים לא הוגנים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...