Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקשה: ייעוץ רכב יד 2 - 80,000 ש"ח.

mutedan
שימו לב! השרשור הזה בן 4998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני בעל שברולט אוואו 03, לאחרונה החלטתי לשדרג את הרכב, מעבר לרצון להתקדם, מאוד לא אהבתי את האיכות הזולה של הרכב, פלסטיקה פשוטה, ובאופן כללי תחשוה של רכב "קל", לא יציב ולא מתקדם. כמובן שבעבור המחיר שלו הוא היה שווה כל רגע.

כרגע התקציב שלי עומד על 80,000 אף לא הייתי מתנגד לחסוך עלויות ולמצא רכב במחיר טיפה נמוך יותר...

אני מחפש רכב 1600 "כבד" יותר, שנת 07-08, ואני נהג בעיקר של פקקי גוש דן ולא אתנגד לאבזור מפנק ויופי על פני אופי.. (כמובן שאם יש יחד אז עדיף )

לאחר ששברולט אופטרה היתה חלופה (מחיר מאוד זול ביחס לדרישות שלי) אך נפסלה בעקבות שתיית דלק מוגזמת,

ההתלבטות הגדולה שלי היא בין סובארו B3 5 דלתות, לבין סוזוקי SX4, שתיהן שנת 2008.

למה סובארו? כי זו סובארו, קפיצה אדירה, רכב שנראה טוב, מתנהג טוב לטעמי, נתונים טובים, אז למה לא? לצערי בעל מנוע 1500 שמספק ביצועים מעט נמוכים, ואבזור סטנדרטי ביחד למחיר אך נמוך יותר מהסוזוקי.

למה סוזוקי? בעיקר כי היא הפתיעה אותי, שוב קפיצה גדולה, מאובזרת טוב יותר, ועם מנוע 1600 בסביבות אותו המחיר, שבכל זאת מספק ביצועים טובים יותר מהסובארו. אז למה לא? מעבר לכך שקשה למצא, זו לא סובארו

כל מה שאני מדבר עליו הוא בעיקר "על הנייר" ויתכן ואני טועה, לכן אני צריך את עזרתכם, אני נוטה לכיוון הסובארו, מי לדעתכם עדיפה? למה? וכמובן שאשמח לשמוע כיוונים חדשים והמלצות על רכבים אחרים בטווח המחיר ואף נמוך מכך...

אגב יש לי הזדמנות מציאה לקורולה 2008 ב 80 אלף עם קילומטרז מצחיק של 20 אלף, אבל אני שונא את התיבה הרובוטית שלה! האם עדיפה?

תודה תודה תודה לעוזרים והממליצים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו זה ממש לא קפיצה גדולה. הרכב מרגיש כבד ועייף מאוד, ממש צפוף ולא נח.

ממליץ לך לחשוב על הונדה גאז, מאזדה2, סוזוקי סוויפט וכו'.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה...

אגב אני רק לא מסכים במשהו קטן, שברולט אוואו לסובארו B3 זו כן קפיצה בעיני.... עליה במנוע, עליה בשנתון, עליה באבזור, עליה בבטיחות וכו'... זו הייתה הכוונה...

יש הצעות נוספות? משהו טיפה טוב יותר ממכוניות ה-1400 שהוצעו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת לעומת דגמים אחרים הסובארו B3 היא רכב בינוני מכל הבחינות ואני הייתי מעדיף סופר מיני מודרנית ומאובזרת על פניה.

אני ממליץ לך לבדוק את סקודה פביה בגירסאות ה-1.6 המאובזרת (ספורט, אלגנס) רכב נעים מאוד לנסיעה, תא הנוסעים אמנם לא מעוצב במיוחד אבל לבטח איכותי בהרבה מהתא של האוויאו וגם משל ה-B3 והסוזוקי.

אגב מאזדה 2 וסוזוקי סוויפט הן בעלות מנוע 1.5 ליטר ולא 1.4 ולמעשה הביצועים שלהן יהיו עדיפים על של רוב המשפחתיות, בטח על של הסובארו. אני ממליץ לך בכל זאת לגשת ולבדוק את שני הדגמים האלה, בטוח שאחרי ישיבה ברכב ואולי אך נהיגה קצרה תבין שאלה רכבים טובים, מאובזרים ואפילו מהנים לנהיגה.

האם מבחינת מרווח יש לך צורך במשפחתית או שאתה סתם מעוניין ברכב גדול יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם זו המילה הנכונה..

כי יצא לי להבחין בכך שהמשפחתיות מציעות מעט יותר בדר"כ... אז ככה היה נוח לי לחלפש.

בנוסף, האוואו פשוט הרגישה לי פלסטית וקלה מדי... כך שמשקל המפחתיות גם מצא חן בעיני,

אבל שוב, אין הכרח...

אני אבדוק את המלצותיך..

מה דעתך אגב על טויוטה קורולה רובטית 2008? ההורים שלי מציעים לי לקנות את שלהם, עם 20 אלף קילומטר, ב 70 אלף ש"ח... אין להתונים האלו מתחרים :)

האם כדאי להתפשר על התיבה הרובוטית או שזה ממש אסון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפחתיות מציעות יותר מרווח או גודל פיזי (הסובארו לדוגמה צפופה יותר מכמה רכבי סופר מיני אך גדולה יותר במימדים החיצוניים).

במחלקת האיבזור זה תלוי ברמת הגימור שבה אתה מעוניין. מאזדה 2 דינמיק או סוזוקי סוויפט GLX מאובזרות יותר מסובארו B3 RX ואני סתם לוקח את הסובארו כדוגמה.

דעתי על הגיר הרובוטי שהוא אכן אסון, יש כאלה שמסתדרים איתה, אני לא הצלחתי. אי אפשר להעריך מתי הרכב הולך להעביר הילוך וזה ממש לא צפוי. שנית, כבר הגענו למסקנה שאתה לא זקוק לאקסטרה מרווח הזה אז למה לך משפחתית?

אני חושב שסופר מיני מודרני, במיוחד בגירסאות המאובזרות תתן יופי של תמורה לתקציבך ותהיה שדרוג היסטרי מהאוויאו ה-(סלח לי) דיי זוועתית שברשותך. לאלטרנטיבות שהוצעו ניתן להוסיף גם את הפיג'ו 207 שהיא גדולה ומרווחת יותר, רנו קליאו שהיא מעט פשוטה אך מרגישה יותר משפחתית מסופר מיני עקב מימדים גדולים והפולקסוואגן פולו הותיקה שמציעה תא נוסעים איכותי ונעים אבל מעט מיושנת כבר לעומת הפביה וצמד היפניות הסוויפט והמאזדה 2.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב במצב טוב מההורים זו אלטרנטיבה מצויינת אם אתה זקוק לרכב בגודל זה.

לגבי ההילוכים הרובוטיים - זה עניין מאד אישי, יש מי שמתרגל מייד ונהנה, יש מי שלא מסוגל לנהוג עם תיבה כזו. כיון שמדובר ברכב של הוריך - נסה לקחת אותו לנהיגה, אפילו של כמה שעות, בדרכים עם מאפיינים שונים וראה איך אתה מתחבר אליה.

ועניין נוסף - מעבר מתיבה אוטומטית לתיבה רובוטית אינה עניין לגמרי טריויאלי, אפשר לפנות לסוכנות טויוטה הקרובה ולהראות עניין ביאריס החדשה. הנציגים ישמחו לקחת אותך לנסיעת מבחן והדריך אותך בנהיגה ברכב זה, כך שכאשר תקח את הרכב של הוריך תכיר את עקרונות השימוש בתיבה הרובוטית (אם כי זו של היאריס קצת יותר חדישה מזו של הקורולה בת ה-3). אני קיבלתי הדרכה מצויינת בסוכנות "אמין" בחיפה ואם אתה גר באיזור - פנה לשם, ההדגמה נעשית בלי צורך בתיאום (כמובן בתנאי שרכב ההדגמה פנוי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי שתבדוק מה קורה במרחב של אוטו דיל. המון רכבים יד 1 מיבואן, עם 0 ק"מ על השעון. מחירים בין 80-100K.

חבל להתפשר על רכב יד 2, כשאפשר להנות מרכב יד 1 במחיר הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מכיוון שמציעים לי את הקורולה ב 16K מתחת למחירון

ומכיוון שאני בכל זאת מעדיף משפחתית

ומכיוון שאני נוהג על ידני מספר שנים, ואני בעצם עובר לרובוטי מידני ולא מאוטומט (כך שיש טיפה יתרון אפילו כי אשמח לנצל את המצב ה"ידני" שלה)

אז אני הולך על הקורולה.

יש לי רק בעיה אחת, יותר נכון לרכב יש בעיה, והיא תקלה במערכת ה ABS לדעתי.

בנסיעה בכביש רטוב כאשר המערכת הייתה אמורה להיכנס לפעולה, שמעתי רעש מטאלי מחריד כמו של קפיץ של שעון שהסתלסל לו מהמקום, והאוטו לא בלם. נאלצתי לבלום עם בלם היד כי הבלמים פשוט "שוחררו".

במוסך מורשה לא מוצאים את התקלה וטוענים שהכל תקין,

מישהו מכיר את הבעיה? מישהו מכיר מקום טוב באיזור המרכז לטיפול בנושא?

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...