Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות חמות - על בעלי מקצוע בענף הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב פעם המלצה חמה על מוסך רון.

איכות העבודה, רון והצוות המקצועי, המחיר ההוגן והמנצח והכי חשוב יחס מדהים ללקוח.

נתראה בטיפול הבא.

תודה

ערן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום. זו הודעה ראשונה שלי בפורום.

הסיפור שלי יכל להגמר הרבה יותר גרוע אם לא הייתי נעזר בפורום, אליו נחשפתי רק לאחרונה משום מה:?

השבוע הכנסתי את רכבי (מונדאו) למוסך אדנים בעקבות החלקת גיר. מוסך שעד כה פקדתי בנאמנות לכל טיפול ותקלה, למרות שידעתי שהמחירים יקרים, אבל העדפתי מוסך מורשה.

ביקשתי הצעת מחיר לתיקון הבעיה בגיר - 200 פלוס מע"מ נאמר לי (קרי עבור הבדיקה, לא התיקון).

השארתי את הרכב במוסך תוך שהובטח לי שיחזרו אלי עם הצעת מחיר.

בקצרה, השיחה עם הבעלים (או הבן שלו שאגב שמו... בעצם לא, הוא לא שווה את הפיקסלים, לא משנה) נסגרה כשאני דוחה את הצעת המחיר המופרזת לטעמי (7000 ש"ח) תוך שהוא מטיח בי, ספק מופתע ספק נעלב, שאבוא לפנות את הרכב והוא "כבר בכלל לא רוצה לבצע את התיקון". כן, כל עוד הצ'ק פתוח הכל היה בסדר, אבל ברגע שלקוח דוחה את ההצעה הוא לא רצוי וגם "לא מבין".

כשהגעתי לקחת את הרכב, חיכתה לי הפתעה: הצעת המחיר ירדה פלאים ל-2500, ללא הסבר משכנע. במוסכים מורשים נהוג לקזז את את מחיר הבדיקה ממחיר התיקון כך שההצעה תראה אטרקטיבית יותר. יש לציין שבשלב זה הייתי נחוש לברוח מהמקום כמה שיותר מהר אחרי הפגנת החוסר הגינות שהוצגה בפני. אבל מה, למרות זאת דחיתי את ההצעה וביקשתי לשלם את מחיר הבדיקה (זוכרים? 200 ש"ח לפני מע"מ) ולשחרר את הרכב.

וכאן הכינו לי עוד הפתעה: לא רוצה לתקן? בעל הבית יתקן את החשבון. כן, מחיר הבדיקה צמח פלאים ל-450 ש"ח שהם 524 עם מע"מ.

איך? למה? שאלתי. - 200 עבור הבדיקה, עוד 250 עבור בדיקת שקר כלשהו נוספת (שמעולם לא אישרתי לבצע) וכתיבת הצעת המחיר עצמה (אני לא צוחק, מסתבר שיש עסקים שלוקחים כסף עבור עצם הטרחה להרים טלפון לספק חלפים ולעשות כמה פעולות במחשבון). מחאותיי נענו בהכפשות, שקרים ועשיית שרירים.

בחורה נחמדה מאיגוד המוסכים אמרה לי שאם אני רוצה לשחרר את הרכב אני יאלץ לשלם, וכך עשיתי בלית ברירה.

עד כאן הפיאסקו עם מוסך אדנים ומנהלו שמבחינתי איבדו לקוח נאמן שלא יחזור לשם אפילו בחינם.

אז... עם עזרה מחבר לעבודה (תודה עפר!) גיליתי את הפורום:-D

נתקלתי בהודעה הזו ומצאתי אלטרנטיבה מושלמת. רמי ממרכז הגירים הסביר לי את התקלה, ענה בסבלנות לכל שאלותי, וגם התחייב מראש בכתב שמחיר התיקון לא יעלה על סכום שסיכמנו מראש (שמלכתחילה פחות ממחצית הסכום של המורשה). כעבור כמה שעות באתי לקחת את הרכב, בדקתי ושילמתי.

אח"כ שמתי לב שנורית האזהרה עדין דולקת וביקשתי לאפס את המחשב. רמי והצוות (בהם בנו שאת שמו שכחתי) הקדישו לי 45 דקות מזמנם (אחרי שעת הסגירה!) על: להתחבר עם הסורק, לגלות שגרסת התוכנה של הסורק לא תומכת במודל שלי, לסוע 10 דק' למקום המחזיק סורק מעודכן, לעבור על כל הפלט ולבצע איפוס עד שנורית האזהרה כבתה.

יש לציין שכל זה לפנים משורת הדין מאחר ואיפוס המחשב לא באחריות מכון הגירים. מה שיותר הרשים זה שרמי היה נחוש לאפס את הנורית גם אחרי שהצעתי לוותר..

בקיצור, כך נותנים שירות! לא מורחים את הלקוח ולא עושים קומבינות; מסבירים באדיבות, עונים לשאלות בסבלנות.

לסיכום,

תודה רבה לרמי והצוות. אני מקווה שלא אראה אתכם יותר עבור המכונית שלי, אבל בשמחה אפנה אליכם חברים מאותגרים-גירית:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בתקופה האחרונה יצא לי להשתמש בשרותם של בעלי מקצוע טובים ויקרים החברים בפורום:

1. אורן (אורן שירותי רכב- חולון).

2. צביקה (קרבורטורים- נתניה).

3. חיים יוד (ממכון משה זר להזרקות- פ"ת).

כולם בעלי מקצוע מעולים, אנשים נחמדים והגונים אשר מביאים כבוד רב לתחום. את כולם שמחתי להכיר ולהוקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להמליץ על בחור בשם רן, הבחור הינו ר.צ. מתקיני דיבוריות בחברה סלולרית גדולה והגעתי אליו באופן פרטי להתקין דיבורית ספיריט - ההתקנה מעולה, נקייה, אסטטית והמחיר הוגן.

הבחור גם מתקין מערכות קול ברכב.

לפרטים, רן 052-3699149

עמית

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אני רוצה להמליץ שוב על חיים יוד ממכון משר זר הזרקות בפ"ת.[שבעבר השתמשתי בשירותיו,ואף פירסמתי את המלצתי בשרשור זה].

בשבוע שעבר אחי נכשל בטסט על זיהום אוויר.התוצאה של הלמבדה הייתה 1.04,וה-CO היה גבוה.[וזאת לאחר תוסף BG44K].

בראש שלי כבר הרצתי החלפת חיישן חמצן,ואולי גם ניקוי אינג'קטורים.

יום רביעי הגעתי עם הרכב של אחי[פיאט פונטו 98],לחיים יוד ולאחר ברכת בוקר טוב והצגת טופס הבדיקה אמרתי לו שצריכים להחליף את החיישן חמצן.

חיים שאל אותי למה?אמרתי לו שהחיישן חמצן נכשל ועומד על 1.04.חיים הסביר לי שהערך הזה לא מראה בבירור על חיישן חמצן תקול אלא על חישוב מסויים של פליטת הגזים.[לא זוכר בדיוק את ההסבר..].

בקיצר:חיים סתם את האגזוז עם כף ידו,ואז שמעתי בריחת אוויר.חיים אמר לי שיש חור באגזוז שאלך לתקן אותו ואז אחזור אליו.הלכתי לתקן את הבעיה,ולאחר מכן חזרתי לחיים.חיים בדק את זיהום האוויר ואת ערך הלמבדה ואמר לי סע לשלום.שאלתי אותו כמה מגיע,חיים אמר כלום וסירב לקחת כל תמורה.

יום חמישי בבוקר אחי לקח את הרכב לטסט שני.בבדיקת זיהום האוויר תוצאת הלמבדה הייתה תקינה אולם ה-CO היה שוב גבוה.

יום שישי בבוקר חזרנו שוב לחיים.חיים עשה את הבדיקת זיהום האוויר ולאחר כמה לחיצות על דוושת הגז,ה-CO נמדד והיה תקין.ביקשתי מחיים שידפיס לי את תוצאת הבדיקה על מנת שאחי ייקח זאת לטסט,וחיים עשה זאת.חיים הסביר לאחי שהממיר הקטליטי שלו פשוט עייף,ולכן בהגיעו לבדיקה שיחמם את הרכב היטב כמו שהוא עשה ורק אז שייגש לבדיקת הזיהום אוויר.

שוב שאלתי את חיים כמה מגיע,וחיים סירב לקבל כל תמורה.

משם נסע אחי ישירות לקומפיוטסט ברמלה,עשה בדיוק מה שחיים אמר לו ועבר את בדיקת זיהום האוויר בהצלחה.[הטסטר אמר לו שה-CO שלו ממש נמוך בהשוואה ל-2 הפעמים הקודמות שהוא נכשל].

אז שוב המון תודות לחיים יוד על המקצועיות והאמינות,ששווים המון.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היתי היום אצל אורן בן סימון חבר הפורום (אורן שירותי רכב), טוב לדעת שיש עדיין בעלי מקצוע עם ידע מעשי ויחס טוב ללקוח.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה על מוסך!, אופס סליחה מחלקה כירוגית לרכבי-אאודי סיאט סקודה וולצפאגן

לצערי הרכב התחיל להשמיע רעשים מהגיר,

הדבר הראשון שעולה בראש זה לנסוע למוסך רון,לצערי זה עד תל אביב אבל שווה נסיעה עד קריית שמונה אם צריך,

למחרת בבוקר נסעתי לרון שאיבחן את התקלה תוך כמה דקות,הבעיה:גלגלי שיניים שבורים במערכת ההילוכים(גיר של הרכב)טוב אז קדימה לעבודה,יומים לאחר שההשארתי א תהרכב הכל כבר היה מוכן וגמור,הרכב עבר שטיפה קיבל עץ ריח הכי שמחתי זה לראות איזה סדר ונקיון יש במוסך,ניילון על המושב ומגניי מגנט לכנפיים,הכל כמו שכתוב בספר,

על הדרך הוחלפו תותבי המשולשים לתותבים מלאים של אודי טי טי +משולשים

הרכב נוסע ומתנהג טוב מתמיד העברת ההילוכים ממש רכה ומספיק הוזזה מזערית של ידית ההילוכים וההילוך כבר נכנס,

באמת שלא הכרתי את הרכב לאחר השינוי

אז את התודות אני אתן לרון מנהל המוסך שהכללי הוא בחור נפלא ,לאיאן התותח שבונה קארמן גאיה בעצימת עיינים

ולשאר הצוות המקצועי שנמצא במוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על מכון "חרמון קרבורטורים" באזור התעשיה בבני ברק שמטפל גם בקרבורטורים וגם במערכות הזרקה.

עופר (מנהל המקום) הוא חובב רכב מושבע שמעבר לאיתור וטיפול בתקלות גם עוסק בבניית התאמות מיוחדות ושיפורים.

הגעתי לחרמון עם חופש בציר הקרבורטור של הסובארו ועוד מספר ליקויים שהתגלו בדיעבד. הקרבורטור שופץ באופן מושלם, ההצתה כוונה לפי הספר כאילו הכל רק יצא מהמפעל.

לבעיות קרבורטור והצתה כאחד, שווה להגיע גם מרחוק. מובטח שתקבלו טיפול מקצועי, אמין והוגן ללא פשרות.

בנוסף, אני שמח להמליץ גם על מוסך אסולין ברח' העמל בנתניה. מוסך קטן שיודע לתת שרות אישי וטיפול מקצועי לרכבי בנזין ודיזל במחירים סבירים. דדי (דויד) מנהל המקום הוא מכונאי ותיק ומנוסה עם המון סבלנות ל"משוגעים" כמוני שחשוב להם הטיפול ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הגיע הזמן, ועברו כמעט 90K על האאודי שלי אז צריך לעשות טיימינג.

התלבטתי מאוד היכן לטפל, בצ'מפיון או לא.

טיפול טיימניג הוא טיפול מורכב וכרוך בפירוק והרכבה של הרבה חלקים, ידע ומקצוענות.

מאידך הרכב שלי כבר בן 7, לא באחריות, ולכן מאוד קורץ לנטוש את המוסך המרכזי בשל סיבה זו.

מאחר וכבר היה לי נסיון מאוד טוב עם מוסך רון בעבר, וגם מחירים נוחים בהרבה מצ'מפיון (+אפשר להסתכל על הרכב בזמן הטיפול), בחרתי כמובן במוסך רון.

התייצבתי במוסך בשעה 07:30, בשעה 08:00 לערך התחילו לעבוד על הרכב, יש לציין שהפירוק נעשה בצורה מקצועית לחלוטין, בזמן הפירוק התגלה שהאוטם שלי נוזל ולכן הוחלט להחליפו גם בנוסף לטיימניג ולמותחן.

לאחר הפירוק וההחלפה של החלקים השעה הייתה כבר 10:00, נשאר רק להרכיב את כל החלקים, גם זה נעשה בצורה מאוד מקצועית וזריזה, והחלפת הטיימינג הסתיימה ב10:30 (לאחר כ2.5 שעות בלבד!), הנענו והכל עובד!

על הדרך כבר החלפתי צלחות ורפידות קדמיות.

כמו כן בוצעה שטיפה למנוע ולרכב (חיצונית ופנימית).

ואני יצאתי מרוצה מאוד!

רון אפילו נתן לי נורות להחלפה באור ברקס העליון האחורי (נורות LED אורז) כמה שהייתי צריך.

לאורך כל הטיפול הייתי ליד הרכב, ראיתי כל מה שעושים, כל מה שמפרקים, ואפילו קיבלתי תשובות לכל שאלותי בנימוס וחביבות.

לאחר כשעה קלה את עזיבתי את המוסך, שמתי לב שהרכב מתנהג בצורה מוזרה ומוריד הילוך כאשר מגיעים ל70-80 וגם בעת בלימה, התנהגות שמעולם לא הייתה ברכב.

שיחה קלה עם רון, וקבענו למחרת בבוקר.

רון והצוות ישר ידעו מה הבעיה, החיישן של הגיר ככל הנראה התבלה עם הזמן ונרטב במהלך שטיפת המנוע, זה גרם לחילופי ההילוכים המוזרים, ישר התחילו לעבוד על הרכב (השעה 08:00).

כדי להגיע לחיישן צריך לפרק את המצבר, את חיישן הMAF והבית שלו, ועוד חלקים, החלק הוחלף (ועל הדרך גם החלפתי את נורות הברקס העליון) השעה 09:30, אני ורון בנסיעת מבחן על הרכב, שוב בעיית הילוכים, רון לא מתרגש, מאפס את חיישן הגיר בעזרת הSCANNER והרכב נוסע כמו שצריך!

בהחלט חוויות שירות טובה מאוד, מוסך נקי מאוד והרכב ללא שום תקלה, כל חששותי מטיפול כזה גדול במוסך שאיננו צ'מפיון פגו כלא היו, מהיום יש לי מוסך בית חדש.

תודה רבה לרון, איאן ומוטי וכל הצוות,

כן יירבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שומע רק דברים טובים עם המוסך של רון ,

כהרגלי אני מטפל לבד ברכב שלי אבל אני בטוח שאם אי פעם אני יתקל בבעיה זה המוסך היחידי שאני אפנה אליו .

כיף לשמוע על מקום כזה מקצועי ואמין .

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת רק דברים טובים, ללא ספק בטיפול הבא (טיפול גדול + טיימינג) אני אצלו גם

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הפעם רק רציתי לשתף ולא לשאול ,

ביום שישי ביצעתי טיפול שכלל רצועת תיזמון , החלפת רפידות קדמיות ,וטיפול קטן אצל מוסך רון.

היחס והשרות ללא תחרות , רון ענה על כל שאלה ששאלתי והסביר במקצועיות.

העבודה נעשתה על הצד הטוב ביותר וביסודיות .

לסיכום

ממליץ בחום על מוסך רון.

שבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...