Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב גודל מוטות ברזל.

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 5026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניראה לי שאני יודע על מה אתם מדברים.

האם זה מתאים לחנות? זה ניראה לי מעט מסיבי לא?

כמה משקל זה יוכל לסחוב?

האם עבודה עם פרופיל ברזל לא עדיפה?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ידידותית-

תגיד כמה משקל הולך להיות שם.

תבדוק באיזה קיר מדובר.

אמרת בהתחלה שאתה רוצה רק לשים ציוד משקי ולוגיסטי ולא סחורה ואח"כ אמרת שאולי גם סחורה.

זה משמעותי מאוד.

בפרקטיקה-

אני ממליץ לך אם אתה רוצה משהו מסיבי ופשוט אני ממליץ לך לבקש ממסגר להכין לך מסגרת מרובעת מפרופיל מגלוון עגול, רצוי 2 צול. שהמסגרת תהייה קטנה ב4/5 ס"מ באורך.

את המסגרת תחבר לקיר עם עוגנים מיוחדים. אם תרצה אני אפרט.

באמצע המפתח תשים 3 תמיכות. הראשונה במרחק של מטר מימין, השניה במרחק של מטר משמאל, והשלישית באמצע , 90 ס"מ מכל כיוון. התמיכות יחזיקו את את הצינור שתלוי באויר.

בנוסף כדאי לסדר מעקה קטן, וסוג של כננת קטנה להרמת משא קל.

וזהו אתה מסודר ותוכל גם לעשות טיולים למעלה וגם לארח לקפה.

VW GOLF V5 2001

HU: Alpine 9873E COMP: Morel Hybrid Ovation 6.5

AMP: Crunch PZI 175.4 SUB: IDQ 10In

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון זה מיועד למשקל של 100 קילו +-.

אבל, במידה וההפרש בין משקל של 100 קילו ל300 קילו לא יהיה גדול מידי אז אני אשקיע עוד קצת.

חשבתי גם על כננת הרמה אבל אז זה מייקר את העלויות בצורה רצינית.

אני לא רוצה להשקיע יותר מידי כי בעל החנות עושה לנו המון בעיות על מנת שנפנה את החנות.

אין לי שמץ של מושג באיזה קיר מדובר, איך אני יכול לבדוק?

זה קיר ישן, משהו כמו 30 שנה+.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גמרתי לשפץ דירה 3 חדרים מאז ששאלת.

עוד לא בנית את המדף?

לך תקנה 3 זויות מסיביות ותעשה לך מדף מעץ סנדוויץ.

אתה גם ככה לא מתכוון להשקיע ממון וזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי חישוב זריז, אני צריך שהמדף הזה יחזיק בערך 200 קילו.

yoelbe- זה לא נמצא במקום שבו זה יפול על לקוחות.

בכל אופן, הבעיה שלי היא כיצד אני מחבר את הצינור לקיר, כי זה מבנה ישן 30+.

המוכר אמר לי שגם צינור של 1.5 צול זה מספיק, אבל אני חושב לקחת את ה2 צול ליתר ביטחון.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, הבעיה שלי היא כיצד אני מחבר את הצינור לקיר, כי זה מבנה ישן 30+.

לפני שאתה מניח את הצינורות אתה זקוק לתמיכה חזקה בכל צד, לכן כדאי שתמצא בעצמך את החומר איתו אתה מתכוון לייצר את התמיכה (אם זה פרופיל מרובע או זווית מאסיבית) ותאבטח אותם לקיר ע"י ברגים חודרים דרך הקיר (בורג ארוך כמו זה שתולים איתו גישטלים של מזגנים, בצד אחד הוא עם כיפה ובצד השני יש לך אום לסגירה). קנה בורג של 10-13 מ"מ ובא לציון גואל (להערכתי, 2 ברגים בכל צד ויש לך יופי של תמיכה).

אולי כדאי שתעזר ברתכת או שתמצא פתרון טוב לחבר את התמיכה בקיר למוטות הרוחביים (3.8 מ') שאתה מתכוון לשים עליהם מדף.

באותו עניין, אני בניתי קונסטרוקציה למסתור כביסה של 4 מטר רוחב עם עומק של 50-60 ס"מ.

כתוצאה ממגבלות של גובה (קומה שלישית) וחוסר אפשרות לעמוד בחוץ (בשביל לקדוח זוויות) , בניתי 4 "עמודים" מפרופיל 40X40 ממ כשבחלק התחתון של כל עמוד בניתי זווית (בוצעו ריתוכים כמובן, הכל מאותו הפרופיל). הרעיון בלעשות "עמודים" היה בשביל שאוכל לקדוח את הברגים של ה-2 עמודים הראשונים מתוך הבית כי בחוץ אי אפשר לעמוד ולקדוח נמוך זוויות או תומך.

את העמודים הללו איבטחתי לקיר (טרומי) באמצעות ברגים חודרים וג'מבואים (את הברגים החודרים שמתי על 2 עמודים וה-2 הנותרים רק ע"י ג'מבואים מבחוץ, עניין של מגבלה של מיקום בתוך הבית, זה יוצא בדיוק מאחורי הארונות מטבח...).

קפצתי למחסן עצים ורכשתי עץ ל"דק" וחתכתי אותו לחתיכות של 1 מטר כל אחד (שוב, עניין של מגבלה של להוציא חתיכה של 3-4 מטר החוצה דרך החלונות, מה שלא התאפשר בגלל סורג אלומיניום לאורך הבניין) וחיברתי על הקונסטרוקציה.

התוצאה בתמונות...

אגב, כל זה היה בשביל מטרה אחת עיקרית ויחידה: שתהיה האפשרות לעמוד בחוץ ע"מ להוציא את הדוד-שמש (מערכת סולארית) מתוך הביתה למסתור כביסה. יש לציין כי הקונסטרוקציה עמדה במשימה בכבוד רב (2 אנשים עמדו בחוץ, אני ואחי) כולל הדוד שמש ששוקל עוד 80 קילו (ריק כמובן). על הקונסטרוקציה גם הנחתי את המזגנים הקטנים של החדרי שינה (שהיו תלויים קודם לכן על גישטלים) ובא לציון גואל. כמובן שבנוסף למטרה העיקרית שהושגה יש כיום אפשרות בטיחותית לצאת למסתור כביסה ולתת שירות לדוד שמש או למזגנים ללא חשש של, חלילה, נפילה.

איציק

cons.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תודה על הרעיון, אני הוא מעט בעייתי.

בצד אחד אין בעיה זה הצד של הקיר החיצוני בביניין, ואילו בצד השני יש גם חנות, הסיכוי שהם יסכימו לנו לקדוח עד אליהם ולחבר את הבורג הארוך הזה הוא אפסי.

חשבתי אולי להכין מפרופיל ברזל U ולחבר אותה בעזרת 2 ברגי ג'אמבו, האם זה אפשרי?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...