Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לנורבורגרינג באמצע ספטמבר, יש מצטרפים ?

DanyG
שימו לב! השרשור הזה בן 5379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק, באמת אז מה. לא כתבתי את זה בתוכחה אלא רק כקונטרה - אתה כתבת שמכונית כזו יכולה לעשות גם 9 דקות, אני אמרתי שלמתחיל ברינג זה זמן לחלוטין לא ריאלי לרכב שכזה. אבל זה לא משנה - הזמנים באמת פחות חשובים למי שמגיע בפעם הראשונה לרינג.

ועכשיו עשית לי חשק. זהו, שנה הבאה אני טס בטוח :-D

רוני שלום, לא התכוונתי לרשום בנוגע לזמן כתוחכה - אלא שזאת בדיוק הנקודה שלי, הרצון להגיע ולעשות את הזמן המהיר ביותר האפשרי דוחף כל נהג לנהוג יותר ויותר מהר.

אם ראינו שהזמן שהסוזוקי יכולה לעשות בידי נהג מיומן הוא 9:00 דקות ושנינו מסכימים כי כנראה וזמניי יהיו רחוקים מכך (בהנחה ונתחיל בהקפות של 10 דקות ונשפר קצת כל הקפה על פני בערך 25- 30 הקפות מתוכננות - ריאלי שאגיע לזמן של 9:20 אולי קצת פחות), רק מדגיש את הנקודה שניסיתי להבהיר קודם בעזרת הקארט 4 פעימות - אם אתה לא מסוגל להפיק ממכונית של 130 כוחות סוס את המייטב אולי אין צורך לעבור למכונית של 200 כוח סוס.

רגע לפני שאתה עונה - אני מבין מכל מי שנסע ברינג כי אכן האפשרות לנהוג בחלקים במסלול במהירויות של 200 קמ"ש מבלי להיות בקצה היכולת שלך היא חלק מהנה לא פחות בחוויה עצמה כמו ביצוע זמן טוב - וגם לכך יש פתרונות - בסופו של היום הכל מתחיל ונגמר בשני דברים כסף ובטיחות.

האמת אני הולך להנות וכל יום שעובר אני מתרגש יותר ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חגי,

שיהיה ברור - לאף אחד אין פה כוונה לקלקל לך במאום את ההנאה שמצפה לך. אתה תהנה בכל מכונית שתבחר, עצם החוויה שלהיות במקום, האווירה, שפע המכוניות המדהים, והנהיגה כמובן, יגרמו לך להגיד בטיסה חזרה לארץ את המשפט הבא :

"מתי נוסעים שוב...?"

אתה מניח שתוכל להגיע לזמנים של 9:20, אני מאד מקווה בשבילך שתצליח, אני שותף לדעתו של רוני שתבנה על זמנים שיותר קרובים ל-10 דקות, ולו רק בגלל שזו הפעם הראשונה שלך.

אתה מכיר אותי מספיק טוב (כמו כל מי שמכיר אותי) בשביל לדעת, שאני האדם האחרון שיזלזל בבטיחות. אם כבר, אז אומרים עלי שאני קצת מגזים עם הצורך בבטיחות לפעמים. אבל, תזכור שכל הדברים שאני אומר מתבססים על נסיון.

אגב, אני ממליץ לך לקרוא את האותיות הקטנות גם בחוזה השכירות של הסוויפט. צריכים לזכור שהם לא טיפשים ולא פראיירים, והם בטח שלא יסכימו לשמש עלה התאנה של אלו שמרסקים מכוניות ברינג. כלומר, אני בספק אם הם פשוט נותנים את המכונית שתיקח ותנהג בה איך שבא לך ובאיזה קצב שאתה רוצה, ואם תשבית אותה מקסימום תשלם כמה מאות יורו ... הרי מדובר בסיכום עצום לחברה שלא נשמע כלכלי במיוחד. תבדוק אם אתה לא מחויב לעבור הדרכה כלשהי בתשלום נוסף ואם אין הגבלות נוספות...

אה, ועוד משהו - תיקח רק מכונית עם ESP !

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה בין חברי הפורום שכבר שילמו את המחיר בדיוק בגין העובדה הזאת.

האם אתה מכיר אישית מישהו שהסתבך בחובות כי עלה עם רכב מושכר? (ובחוזה לא נכתב שאסור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני שלום, לא התכוונתי לרשום בנוגע לזמן כתוחכה - אלא שזאת בדיוק הנקודה שלי, הרצון להגיע ולעשות את הזמן המהיר ביותר האפשרי דוחף כל נהג לנהוג יותר ויותר מהר.

אם ראינו שהזמן שהסוזוקי יכולה לעשות בידי נהג מיומן הוא 9:00 דקות ושנינו מסכימים כי כנראה וזמניי יהיו רחוקים מכך (בהנחה ונתחיל בהקפות של 10 דקות ונשפר קצת כל הקפה על פני בערך 25- 30 הקפות מתוכננות - ריאלי שאגיע לזמן של 9:20 אולי קצת פחות), רק מדגיש את הנקודה שניסיתי להבהיר קודם בעזרת הקארט 4 פעימות - אם אתה לא מסוגל להפיק ממכונית של 130 כוחות סוס את המייטב אולי אין צורך לעבור למכונית של 200 כוח סוס.

.

זה מאוד תלוי אם ירד שם גשם (וזה בהחלט אפשרי, גם בעונה הזו). כשירד גשם אני עשיתי הקפה של 11 דקות ויותר עם ה-911. הרבה יותר קשה משנדמה לך להגיע לזמנים של סביב ה-9 דקות. לקח לי 10 הקפות רק לרדת מזה עם ה-911, ורק בהקפה ה-13 שלי עשיתי מתחת ל-8:50. אגב, 25-30 הקפות זה המון, גם אם אתה עושה את זה בשלושה ימים. להכרת הרינג תפקיד מאוד חשוב בזמנים שלך אבל אני לא חושב שאפשר באמת להכיר אותו אפילו עם מספר הקפות כזה. אם תצליח להגיע ל-9:20 זה באמת יהיה מרשים, אבל לדעתי הבעיה שלך תהיה אחרת - מהר מאוד אתה תשתעמם מחוסר הכוח של האוטו ותתחיל לקלל אותו :wink:

בכל מקרה, אני מבין את העניין של כסף ובטיחות ומסכים איתך לחלוטין, לא צריך לקפוץ מעל הפופיק בשניהם. אני למשל העדפתי לעשות פחות הקפות אבל ב-911, כי מה לעשות - היא גם מחסלת דלק וגם עולה המון להשכרה (200 יורו ליום, לפני תוספות על ק"מ גבוה).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המסלול נוהגים עוד אנשים?או שזה בנאדם אחד??

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שעשיתי מספר הקפות לא מבוטל ברינג, עם כמה סוגי רכבים אני מוכרח לומר לכם...

הזמנים ממש לא חשובים !

לאחר שאיבדנו שליטה על ה- RS4 בעקבות שמן שנשפך מ- 911 שהייתה לפנינו אני יכול בוודאות לומר ש:

1) אם הייתי מנסה "לשבור" זמן הקפה הייתי מתלבש על הגדר בדיוק כמו 3 רכבים לפניי ועוד 4-6 שהיו אחריי.

2) אם לא מערכת הבקרה שהתערבה והובילה אותנו בבטחה עד לקבלת האחיזה מחדש אף נהג (ולא חשוב יכולותיו) לא היה יוצא מזה!

ולכן, עדיף להיות איטי יותר ולצאת עם חיוך ולא מהיר יותר ולצאת בבכי מר.

דני - אתה באמת חושב שאם הזמן שלך היה 8:50 ולא 8:03 (כטענתך) מישהו היה חושב

שאתה מדריך טוב יותר?

אדם טוב יותר ?

נהג טוב יותר וכדומה ?

אישית - אני חושב שלא.

נ.ב. יש לנו סרטון מצולם של איבוד האחיזה, ו"התלבשות" של 911 שהייתה לפנינו בגדר הבטחון במהירות של כ- 140-160 קמ"ש.

הסרטון עלה ליוטיוב והורדנו אותו בעקבות בקשה של בעל ה- 911 שהחליק לתוך הגדר ואז פגע ברכב שעמד שם כבר חצי מפורק עקב החלקה שלו על השמן.

האמינו לי - זה לא נראה טוב!

והמזל שלי היה שהבנתי כבר בפעם הראשונה על המסלול, שאין גביע בסוף ההקפה, לא מחלקים $100,000 על ז"מן מהיר", ולכן אין לי שום צורך להוכיח למישהו מה זמני ההקפה שלי.

TIG Motorsport - כשחלומות ומציאות נפגשים

רחוב החורטים 6, חולון. 03-5566608

http://www.tig-motorsport.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

aa123 - האם אתה מכיר אישית מישהו שהסתבך בחובות כי עלה עם רכב מושכר? (ובחוזה לא נכתב שאסור).

התשובה היא כן - ואין צורך לפרסם פרטים, מה גם שבדקתי את הנושא דרך חבר טוב שגר בקלן ומבקר במסלול אחת לחודש, ומבדיקה שהוא ערך עבורי - כל החברות הודיעו לו חד משמעית שהם אינן מוכנות להשכיר מכונית שתיסע ברינג ושבמידה ונהג שישכור את הרכב ויתפס נוסע ברינג (גם אם לא עבר תאונה - יש לחלק מהחברות תצפיתנים ברינג) הוא יאלץ לשלם קנס בגין הפרת חוזה.

בדקתי את הנושא שוב ושוב - בשל הסיבה שהייתי שמח לנהוג ברכב מתאים יותר לרינג בעלות נמוכה.

sronis זה מאוד תלוי אם ירד שם גשם (וזה בהחלט אפשרי, גם בעונה הזו). כשירד גשם אני עשיתי הקפה של 11 דקות ויותר עם ה-911. הרבה יותר קשה משנדמה לך להגיע לזמנים של סביב ה-9 דקות. לקח לי 10 הקפות רק לרדת מזה עם ה-911, ורק בהקפה ה-13 שלי עשיתי מתחת ל-8:50. אגב, 25-30 הקפות זה המון, גם אם אתה עושה את זה בשלושה ימים. להכרת הרינג תפקיד מאוד חשוב בזמנים שלך אבל אני לא חושב שאפשר באמת להכיר אותו אפילו עם מספר הקפות כזה. אם תצליח להגיע ל-9:20 זה באמת יהיה מרשים, אבל לדעתי הבעיה שלך תהיה אחרת - מהר מאוד אתה תשתעמם מחוסר הכוח של האוטו ותתחיל לקלל אותו :wink:

בהחלט קיימת אפשרות שהזמנים האפשריים לפי מזג האויר יהיו איטיים משמעותית - לא הצבתי לעצמי זמן הקפה, כך שאני לא מודאג, לגבי איטיות הסוזוקי - נו טוב נשברתי, האוטו אכן יהיה איטי ואני אקלל אותו - אבל כמו שאומרת אישתי - זה מה יש, או שתיסע או שלא :)

החלטתי ליסוע בכל זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן,

לזמנים שהשגתי עם כל אחת מהמכוניות בהן נהגתי ברינג, אין שום חשיבות לדיון כאן.

ברור שאני לא חושב שמישהו מעריך אותי יותר או פחות בזכות זה. הפידבקים שאני מקבל מאנשים שמכירים אותי ומודרכים שלי מלמדים אותי שאנשים מעריכים אצלי את יכולות ההדרכה, את הידע, וגם את יכולות הנהיגה, ללא קשר לרינג.

מאחר וגם אותך יצא לי להדריך מספר פעמים ובאופן אישי התרשמתי מאד מהכשרון והיכולת הגבוהה שלך, אני מאד מעריך את דעתך ויחד עם זאת משוכנע שההערכה בנינו הדדית.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני,

שלא תהיה טעות ואני מקווה שלא הובן אחרת מדבריי - אני מעריך אותך מאוד!

כוונתי הייתה רק לחשיבות (או יותר נכון לאי החשיבות) הזמנים על הרינג - לא מעבר לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שווה גם לנסוע למוזיאון פורשה החדש, מרצדס וב.מ.ו

יש לי מלונות זולים לאותה התקופה (50 יורו ללילה, עד 3 אנשים ללא תוספת מחיר)

אשמח לקבל פרטים נוספים על המלונות הנ"ל (לינקים).

אפשר גם בפרטי.

המון תודה מראש,

יגאל.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על הנורבורגרינג,

אז הנה 2 סירטונים שמציגים את המסלול בזווית קצת שונה.

1. הקפה של הרינג במכונית F1 מודרנית (לטעמי ההקפה "נקיה" מדי, כלומר לא ניצול מירבי של מכונית):

http://www.youtube.com/watch?v=0ceX5Wk-zSY דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

2. סירטון שמראה כיצד נסעו מכוניות ה-F1 על המסלול בשנות ה-60/70 (לא יאומן):

http://www.youtube.com/watch?v=myXBVcQH7HU דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני,

שלא תהיה טעות ואני מקווה שלא הובן אחרת מדבריי - אני מעריך אותך מאוד!

כוונתי הייתה רק לחשיבות (או יותר נכון לאי החשיבות) הזמנים על הרינג - לא מעבר לכך.

בתור אחד שמכיר את דני והיה ברינג אם ערן, אני מחזק שזמנים לא חשובים חיוך יהיה גם בזמן של 10 דקות והסיכון לא שווה הקפה של ....

מספיק שמעתי ACHTONG ACHTONG:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר דובר פה על הבטיחות ברינג, חשבתי שיהיה נכון לצרף את סירטון הנחיות הבטיחות הרישמי של המסלול.

שימו לב שמודגש שוב ושוב, שחוקי הכביש הציבורי חלים על המקום, ובשום שלב וצורה לא מתייחסים אל המקום כאל מסלול (מרוצים / אימונים או כל דבר אחר) אלא כביש רגיל או לכל היותר כביש אגרה.

לכן, אלא אם צוין על ידי חברת ההשכרה באופן מפורש בחוזה השכירות שאסור להיכנס למקום שנקרא "נורבורגרינג", ואפילו אם צוין שאסור להשתתף בארועים תחרותיים או ספורטיביים - אין סתירה ואין מניעה לנהוג על המסלול.

http://www.youtube.com/watch?v=HND1_lov_BI דרך יוטיוב

והנה סירטון נוסף על כללי ההתנהגות ברינג. אמנם נראה שזהו סירטון שהוכן באופן פרטי, אבל גם הוא מדבר על המקום ככביש אגרה עליו חלים חוקי הכביש הציבורי לכל נושא ועניין.

(הסתייגות אחת - נאמר שקיימת חובה לשימוש בקסדה וזה לא נכון).

http://www.youtube.com/watch?v=d6p78B8ZEfg דרך יוטיוב

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום ללא ספק גן עדן אמיתי, אבל לא לחינם הוא נקרא "הגהינום הירוק"....

בוא לא נשכח שלמהירות (ולמדידת זמנים) יש לפעמים גם תוצאות אחרות:

http://www.youtube.com/watch?v=20X7PNml_-Q&feature=related דרך יוטיוב

http://www.youtube.com/watch?v=4XRXuiru_GI&feature=related דרך יוטיוב

http://www.youtube.com/watch?v=t954qji0tF0&feature=related דרך יוטיוב

ומפתיע אבל זה קורה גם ל"נהגים מקצועיים":

http://www.youtube.com/watch?v=q3S7BMJFNUM&feature=related דרך יוטיוב

יש עוד מיליון סרטונים כאלו אבל נראה לי שהפואנטה הועברה...

ובקיצור, המלצה שלי לכל אלו שמתכננים לנהוג שם - TAKE IT EASY, אף אחד לא מחלק בסוף גביע (בדקנו את זה) :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...