Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון סחר, איך ואיפה?

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 5697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחבר של יוסי :wink:

תו סוחר מורשה שלט במבחן

שלט במבחן ניתן לבעלי מוסכים מורשים לפי אישור המפקח על המוסכים, לסוחרי רכב מורשים בעלי מגרשים או לכל גוף אחר לפי אישור אגף הרישוי. מדי שנה מוגשת בקשה לחידוש ההיתר לשלט במבחן למפקח על המוסכים או לאגף הרישוי.לחידוש ההיתר לשנה נוספת יש להמציא למשרד הרישוי אישור מהמפקח על המוסכים או מאגף הרישוי, ביטוח בתוקף עם מס' השלט במבחן, ההיתר והשלטים מהשנה החולפת, לשלם את האגרה השנתית עבור ההיתר לשלט במבחן ויפוי כח ומקבלים היתר ויומן נסיעות לשנה השוטפת. מס' השלט במבחן קבוע, מדי שנה יש לרכוש שלטים חדשים ובהם מצוינים מס' השלט והשנה.למי שאושר שלט במבחן לראשונה מקציבים מס' חדש רשיון לסחר.

לקבלת תו סוחר - שלט במבחן יש להמציא את המסמכים המפורטים להלן:

• תצהיר pdf.gif
  • אישור משלטונות מס הכנסה על עסוק כסוחר בכלי רכב
  • חוזה שכירות, או הודעת בעלות על משרד בשטח של 10 מ"ר, וחניון בשטח של 300 מ"ר לפחות
  • תעודת יושר מהמשטרה
  • תצלום רשיון לסחר בכלי רכב מנועי, שהוצא ע"י רשות מקומית לפי חוק רישוי עסקים
  • תעודה המעידה על רישום החברה אצל רשם החברות *
  • מכתב מרואה חשבון המאשר את בעלי זכות החתימה בחברה *
  • תזכיר החברה *
  • תקנות החברה *

* לבעלי חברות בלבד

אם הינך בעל מוסך מורשה, עליך לפנות לאגף הרכב/מחלקת מוסכים במחוזך, לקבלת אישור שלט במבחן (תו סוחר).

אישור זה יש להגיש למשרד הרישוי המחוזי.

בקשות יש להעביר לכתובת הבאה:

הגב' יפה סרי, רח' בנק ישראל 5 (בנין ג'נרי), ת.ד. 867, משרד התחבורה - אגף הרישוי, ירושלים. טלפון 02-6663065

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_40O/.cmd/ad/.ar/sa.search/.c/6_0_2EA/.ce/7_0_414/.p/5_0_3GQ/.d/0?searchPhrase=%D7%A9%D7%9C%D7%98+%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F

מתוך סעיף 4.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

בעקיפין אכן עולה שרק לאזרחי ישראל מותר.

אומנם יש הגיון מסויים בקביעה שיהיה כך, אבל זה לא נראה שכתוב בהחלטיות (או שלא הבחנתי בכך) ולכן יש אולי מקום לנסות לבחון זאת מקרוב.

אם אזרח זר קיבל אשרת שהיה ואפשרות לעבוד כאן, לא אמורה להיות בעיה עקרונית לא לשלטונות המס ולא לרשות הרישוי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקיפין אכן עולה שאתה קשקשן רציני אדון שליט

מדי פעם יוצא לי לראות איזו תגובה "משפטית" שלך ואתה מטעה פעם אחרי פעם

תו סוחר מקבלים אחרי שאתה סוחר וזה לא מה שאתה חושב תו סוחר לא מקנה לך אפשרות לסחור בכלי רכב אלא ליסוע עם לוחית "במבחן", האישור הזה הוא רק נלווה להרבה מאוד פעולות

אם תקרא את הטופס שאתה עצמך צרפת תגלה שדי בעיה לקבל את אותו התו שכן צריך תיק למתן רישיון לסחר במוצרי תעבורה, קודם לכן, וככה אתה יכול לסחור ברכבים

בנוהל,

גש למשרד הרישוי, בין היתר צריך לפתוח תיק אצל רשם החברות וכו' וכו'

בעקיפין

293. לא יינתן רשיון סחר אלא לאחת המטרות המנויות להלן:

(1) בדיקת רכב או ניסויו כשהוא הולך ונבנה או לאחר שנעשו בו תיקונים;

(2) ניסוי רכב בשביל אדם העומד לקנותו או הסעת הרכב על פי דרישתו של אדם כזה לאיזה מקום שהוא לצורך בדיקה או נסיון;

(3) הבאת רכב שנמכר ממקום מכירה למקום שיעד לו הקונה;

(4) הבאת רכב לבית מלאכה או לבית חרושת שם עומדים לבצע בו תיקונים, או החזרתו מבית מלאכה או מבית חרושת כאמור;

(5) הבאת רכב לאחר שנבנה לנמל ולתחנת רכבת או למרכז המכירה של בית-החרושת;

(6) כל מטרה אחרת שרשות הרישוי תראה אותה כמטרה מסחרית.

294. (בוטלה).

295. לא ישתמש אדם ולא ירשה לאחר להשתמש ברשיון סחר אלא למטרות המפורטות בתקנה 293 שצויינו ברשיון ואלא אם הרכב שבו הוא נוהג, נושא עליו את לוחיות זיהוי כאמור בתוספת השלישית.

93. לא יינתן רשיון סחר אלא לאחת המטרות המנויות להלן:

(1) בדיקת רכב או ניסויו כשהוא הולך ונבנה או לאחר שנעשו בו תיקונים;

(2) ניסוי רכב בשביל אדם העומד לקנותו או הסעת הרכב על פי דרישתו של אדם כזה לאיזה מקום שהוא לצורך בדיקה או נסיון;

(3) הבאת רכב שנמכר ממקום מכירה למקום שיעד לו הקונה;

(4) הבאת רכב לבית מלאכה או לבית חרושת שם עומדים לבצע בו תיקונים, או החזרתו מבית מלאכה או מבית חרושת כאמור;

(5) הבאת רכב לאחר שנבנה לנמל ולתחנת רכבת או למרכז המכירה של בית-החרושת;

(6) כל מטרה אחרת שרשות הרישוי תראה אותה כמטרה מסחרית.

294. (בוטלה). 295. לא ישתמש אדם ולא ירשה לאחר להשתמש ברשיון סחר אלא למטרות המפורטות בתקנה 293 שצויינו ברשיון ואלא אם הרכב שבו הוא נוהג, נושא עליו את לוחיות זיהוי כאמור בתוספת השלישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרגא,

אני עוד לא יודע מי מקשקש.

אולי מה שאתה כותב בתגובה כלל לא רלוונטי לשאלה.

כל מה שכתוב שם לא קשור בכלל לעצם היותו של האדם תושב חוץ או תושב ישראל.

יוסי כותב בשאלתו: "יש לי חבר שרוצה להיות סוחר רכב".

בתגובתו הנוספת הוא רומז שהחבר בעל אזרחות זרה.

אני לא הצלחתי למצוא בכל הכתובים האלה סעיף אחד שמונע מתושב זר להיות סוחר רכב בישראל, למעט העובדה שבטופס רשום למלא מס' ת.ז. ואין אופציה לדרכון. אם בזה הענין, אזי לדעתי יש מקום לבחון זאת מול השילטונות.

בכל מה שכתבתי מוזכרים התנאים לקבלת תו סוחר וממילא כתוב שם שרק לאחר מכן יונפק התו/שלט במבחן.

התנאים לסוחר יהיו ברובם דומים בין רשות מקומית אחת לשניה.

בכל מה שאתה כתבת, כתוב רק לאיזו מטרה ינתן רישיון סחר ולא מה התנאים.

לפחות לפי מה שאני הבנתי, אין קשר בין רישיון לסחר במוצרי תעבורה לבין רישיון לסחר בכלי רכב. ממהות התקנות עולה שלא בהכרח מי שיש לו את האחד רשאי לסחור גם בשני. (אני אעבור על התקנות האלה שוב בערב להיות בטוח שאין הקשר).

טוב שכתבת בפונט מנופח, יהיה לך קל לחפש בין שורותיך שלך איפה מוזכרים התנאים להיות סוחר, וזה מה שיוסי שאל.

אומנם תשובתי לגבי התנאים אינה עונה במלואה על שאלתו, אבל היא נותנת קצה כיוון. (ותגובתך לא).

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להיות סוחר רכב זה דבר אחד

וכדי לקבל תו סוחר או לוחית במבחן, זה משהו אחר

אבל שניהם שלובים, ככה שאם הוא ילך לפי הדרך שלך הוא יעשה חצי עבודה

מה הקשר של רשות מקומית? צריך אישור משרד הרישוי

בקיצור, אתה טועה ומטעה

פרנקוס, יעוץ כזה מבקשים מעו"ד ולא ממישהו שבסוף יגרום להפסדים כספיים על סמך מידע מטעה

וכל זה שהוא כולל לעצמו בחתימה שורת פטור מאחריות. אם חבר שלך רציני שיגש ויברר אצל עו"ד את הפרוצדורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר של רשות מקומית? צריך אישור משרד הרישוי

מי שעוסק בסחר רכב, יש מיקום לעסק שלו, ומן הסתם העסק הזה דורש רישוי מטעם הרשות המקומית.

לכל רשות מקומית יש "סיליבוס" תנאים בהתאם לאיפיון העסק.

הסיליבוס הזה מפנה את המבקש לשורת גורמים רלוונטיים, וכל אחד מהם בתורו צריך להנפיק אישור שהמבקש עמד בתנאיו. בהתקיים כל התנאים, לרבות התנאים של הרשות המקומית, ינתן רישיון עסק למבקש.

לצורך סחר ברכב נדרש אישור מגורמי משרד התחבורה/רישוי באשר הם,

אבל לא רק ממשרד התחבורה/רישוי: חלק מהגורמים הנוספים שהם תחנות למתן אישורים הם משטרת ישראל, כיבוי אש וכד'.

בדיוק כמו שבתי-אוכל צריכים גם אישור משרד הבריאות,

חניונים צריכים גם אישור המשרד לאיכות הסביבה.

ובנוסף, לכל רשות מקומית יש את תנאיה שלה.

יש מקרים בהם הרשות המקומית עצמה, יכולה לסכל פתיחת עסק למרות אישורים מכל הגורמים הרלוונטיים - והיו דברים מעולם.

הוא לא יכול לעשות חצי עבודה מהטעם הפשוט שברשימת התנאים לקבלת התו רשום בפירוש שהוא כבר צריך להיות סוחר.

שים לב לאחד התנאים המפורט בתגובתי הראשונה - ציטוט: "תצלום רשיון לסחר בכלי רכב מנועי, שהוצא ע"י רשות מקומית לפי חוק רישוי עסקים".

אני עדיין לא יודע מי טועה ומטעה, ועדיין לא ברור לי מדוע רשמת מה הקשר לרשות מקומית (או שאולי תטען עכשיו שמשרד התחבורה/רישוי פשוט טועה ומטעה), או שאולי בגלל הפונט הרגיל לא שמת לב לכתוב.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי אתה לא מבין על מה שואלים ועל מה אתה עונה

הבחור מבקש לדעת על רישיון סחר

רשיון סחר כרגע לא קשור לרשות מקומית, אתה קורא תנאים ממקום שכרגע גם לא קשור לפתיחת תיק לרישיון בסחר אלא מרישיון לתו סוחר

אולי אתה רוצה ללכת אחורה עד לכך שהוא צריך הכרה כבן אדם מכוח חוק האפוטרופסות או לדון בהיותו כשיר לכל פעולה משפטית

ובקיצור, חבל שאתה מנסה ומנסה וזה לא הולך, זה סתם מיותר בדיוק כמו התגובה האחרונה שלך ובעצם כולן

במיוחד אחרי שיוסי כבר אמר שהעניין לא רציני, תקדיש את המרץ שלך בללמוד את החומר שאתה מדבר עליו במקום בלנסות לתפוס אותי בקטנות, יועיל לך הרבה יותר

אם יש לך חוכמות כאלו ואחרות נוספות אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרגא,

במובן מסויים הדברים שלובים זה בזה שהרי לפי תקנה 292א. כתוב:

לא ינתן רישיון סחר לסוחר של רכב מנועי אלא אם הוכיח, להנחת דעתה של רשות הרישוי כי -

(1) לרשותו מקום מתאים לניהול עסקו ולהחניית כלי הרכב שהוא סוחר בהם.

כדי שתוכיח שיש לך מקום מתאים, תצטרך לקבל אישור הרשות המקומית לכך.

וכדי שרשות מקומית תקבע שהמקום מתאים, היא תבקש עוד אי אילו אישורים מגורמי רישוי שונים כגון: כיבוי-אש ומשטרה, שהרי תאר לעצמך למשל שדרישת הכיבוי תהיה להתקין ברז 3.5" בהספק של 400 ליטר לדקה. אם אין צנרת תת קרקעית מתאימה - את האישור לא תקבל.

אגב, צנרת שכזאת, צריכה הרשות המקומית לספק, אלא שלא בטוח שבגלל שמישהו רוצה לתקוע מגרש לכלי רכב במקום מסויים, הרשות המקומית תחצוב כביש כדי לספק לו את הצנרת.

הפורום כאן אינו פורום יעוץ משפטי, ועד כמה ששמתי לב, עו"ד שכאן לא מייעצים, (ובצדק).

מי שרוצה יעוץ משפטי יכול לפנות לפורומים העוסקים בכך (וגם שם לא תמיד יקבל תשובה מלאה).

מכל מקום אני לא חושב שיש טעם להסתיר מהקוראים את מהלך הדיון, שהרי בסופו של דבר המידע אמור להיות נחלת הכלל, וככל שתשמור על התנסחות נקיה וענינית, כך גם הערך של השירשור יעלה.

בינתיים הבנתי ממך שאני קשקשן, טועה, מטעה ועוד אי אילו חוכמות, כל זה לא תרם במאומה לדיון ע"מ להבהיר מה התנאים לקבלת רישיון סוחר.

ועוד נקודה - בשביל לדעת מה התנאים לא צריך עו"ד.

אם יש לך את הידע והמידע - תרום אותו לנחלת הכלל, בטרם תפסול דברי האחר.

אולי אני טועה, אבל מכל מובאותיך כאן, עוד לא ראיתי את הטעות.

אדרבה, אם אני טועה ותראה לי היכן הטעות, אני רק אודה לך, כי מטעויות לומדים.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות שלך היא שאתה מנסה להגיד את המילה האחרונה במקום ללמוד, עוד בתחילה אמרתי לך שהדברים שלובים זה בזה.

מי שרוצה יעוץ משפטי עדיף שילך לעו"ד ולא לפורום יעוץ

תסתכל על נוסח של ההודעה הראשונה שלך, זה מה שמפריע, אתה כביכול קובע חזקה על מה שצריך להביא, לאדם לא מתמצא זה עלול להיות האישור והבסיס להסתמכות שהוא חיפש לעשות פעולה, למרות הסרת האחריות כביכול

כן, יכול להיות שהגזמתי עם הניסוח הראשוני ועל זה אני מתנצל. אבל בכל זאת, מינימום של רצינות לדעתי זה לא להגיד תעשה ככה ככה וככה וזהו, כי זה לא נושא שבהבנתך.

לא קבעתי שאני מבין בנושא וחילקתי עצות אלא עמדתי על הטעויות שלך שיכולות להטעות רבים אחרים וזאת בשל העובדה שהפורום הזה הוא פורום ציבורי.

אם תשים לב למה נשאלת ומה ענית אז תבין אותי עוד יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את האות הכתובה ומשתדל להבין גם את הנובע מממנה.

תגובתי הראשונה מתייחסת לתו ובה כתוב שיש ביצה לפני התרנגולת (או להיפך) = "תצלום רשיון לסחר בכלי רכב מנועי, שהוצא ע"י רשות מקומית לפי חוק רישוי עסקים". כך שבכל מקרה התהליך מביא אותך להתחלה לצורך קבלת רישיון סוחר.

יכול להיות שמי שקורא בריפרוף יטה לחשוב שאלה התנאים, אבל נקודתית זה לא כל כך משנה שהרי התנאים בחלקם חופפים.

הדיון שבינינו בכל זאת הניב תועלת, שכן הוא חידד את הפרטים לתועלת המתענינים.

אני מניח שזה לא הדיון האחרון שבו נגיב זה לזה ולאחרים ויהיה יותר הולם אם הדיון שלנו יהיה פורה מאשר מתנצח.

לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...