Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט שדרוג מערכת אודיו - סיוויק TYPE R 2019 + המלצה לבניית קורות

פוסטים מומלצים

כבר במשך מעל שנה וחצי  אני חולם על להביא את  הטייפ אר, והצלחתי בגיל 22 בסוף כמו שקיוויתי ישר לפני התואר.

אוטו מדהים מבחינתי (האוטו הראשון שקניתי בעצמי, הקודם שלי קיבלתי בירושה מאחי הגדול -לנסר 2008 1.8).
תגובתיות מצויינת בהאצה (לא יכול לזקוף לטובת הלנסר גם..), מאוד מהנה לנהיגה ולוקח פניות באופן מדהים (סתם ככה ברחוב), תיבה ידנית סלחנית מאוד לנהג ידני לא מנוסה כלל (רכב ידני ראשון מעבר לשיעורי נהיגה לטסט), פרקטי עם לא קצת מקום בתא המטען (אופני ההרים שלי נכנסים בלי בעיה!) ומרווח לנוסעים איתי ברכב, ולקינוח צריכת דלק לא רעה בכלל לרכב שמפיק 320 כוח סוס!

image.thumb.jpeg.3e6d3de417f2bf9d8c763fd85fcfd563.jpegimage.thumb.jpeg.0fb7043bb15f99da7cd4af0777012f8b.jpeg

אז עכשיו לפני שנכנסים לכל הבלאגן של  תואר בהנדסת חשמל  בטכניון חשוב שיהיה סאונד טוב באוטו  :) 

חלק מהמערכת עברה מהלנסר (שכן גם שם שדרגתי) וחלק התווסף כרגע. את ההתקנה עשה עופר פולק (ממליץ בחום ובאהבה רבה!) 

מבחינת המערכת:
‏ hertz Millie legend 3 way. 
Audison prima 10 inch apbx ds
Audsion Sr4500
Helix m four DSP 
Helix conductor 

image.thumb.jpeg.a7ab0f9c34eb7e8e94a5c5c53cfbea62.jpeg

היה לי את הסט קומפוננט 2 חלקים פסיבי 1650.3 בלנסר שפשוט עבר הלאה, ואליו  הוספתי את המידים למסיבה והפכתי הכל לאקטיבי. 

לצערי בינתיים לא התקנתי את המידים, ואם יש כאן המלצה על ידי חברי הפורום למישהו שבונה קורות אני ממש אשמח שכן זה החלק האחרון בפאזל שחסר. 

דלתות אחוריות השארתי את הרמקולים מהחברה על מנת להוזיל מעט את העלויות, שכן הבמה הקדמית משמעותית יותר דומיננטית גם ככה.
הפעם הוספתי גם בידוד בדלתות על מנת לשפר את האיכות באופן כללי מה שלא עשיתי בלנסר הישנה. עופר גם עשה לי בנייה של תיבה חביבה  על מנת להגן את המגברים (שכן אני מקפל את הכסאות ומכניס את האופניים שלי שאני יוצא לרכב על האופניים).

לצערי, מעבד הסאונד מקבל אות דרך  high level מקורי של הHU של הונדה כי לא ניתן להוציא אצלי כבל אופטי כמו שאחד מחברי הפורום עשה פה
שקלתי להחליף את מערכת המולטימדיה לאחת איכותית יותר שתביא אות נקי יותר ע״י שימוש במתאם מיוחד אך המערכת שולטת על הרבה פונקציות חשובות ברכב ולכן זה בעייתי לבצע את ההחלפה בלי יותר מידי בעיות.

אני מאוד מרוצה מהאיכות ומקווה שהמערכת הזאת תלווה אותי ללא בעיות למשך מספר שנים לפחות. 

לא אשקר שמעט מגרד לי בגוף להביא סאב של Millie pro/legend שמניח שיעיף את האודיסון בלי למצמץ, אך בינתיים אחכה עם זה.

כמה תמונות מהה

תקנה :

WhatsAppImage2024-04-07at19_35_50.thumb.jpeg.a8a9a2f16e8fee2835f64284f874849c.jpegWhatsAppImage2024-04-07at19_35.49(2).thumb.jpeg.2e8fc637466aa5069d1a5e97ce67b18e.jpeg

WhatsAppImage2024-04-07at19_35.49(1).thumb.jpeg.976e4c91c32b8ef1f2661ed65309ef64.jpegWhatsAppImage2024-04-07at19_35_48.thumb.jpeg.c065f931e6405d72b0e1cfda8e0654d6.jpegWhatsAppImage2024-04-07at19_35_47.thumb.jpeg.f7e0a477c383b07262fdce5b531cc1c4.jpegWhatsAppImage2024-04-07at19_35_46.thumb.jpeg.75e0a9624e3e3ab5420eff00aa11e58c.jpeg

WhatsApp Image 2024-04-07 at 19.35.49.jpeg

WhatsApp Image 2024-04-07 at 19.35.50 (1).jpeg

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש 👍

לפני שעה, Yu1208 כתב:

את ההתקנה עשה עופר פולק (ממליץ בחום ובאהבה רבה!)

איפה הוא יושב, מה דרכי התקשורת איתו? אפשר בפומבי.

אני תוהה אם המגברים לא יתחממו קצת שם, למרות שחשופים בחלקם העליון.

מה מגביר את מה?

לפני שעה, Yu1208 כתב:

אם יש כאן המלצה על ידי חברי הפורום למישהו שבונה קורות אני ממש אשמח שכן זה החלק האחרון בפאזל שחסר. 

אופציה אחת - האפשרות לפודים (3 הודעות ראשונות רלוונטיות לגבי הרעיון).

אפשרות שניה - לגשת באמת למתקין שיודע לבנות קורות בהתאמה אישית. אישית ההמלצה שלי היא לגבי יוסי אלפיין. אבל אולי גם האחרים שמניתי בהודעה כאן (ודניאל שהגיב בסוף שם) יודעים לבצע זאת או להמליץ על מי שכן. כמובן תלוי קצת גם במיקומך, מאחר וההמלצות שם הן בעיקר במרכז, ודניאל נדמה לי בצפון. יתכן שישנם עוד בעלי מקצוע רלוונטים.

לפני שעתיים, Yu1208 כתב:

לצערי, מעבד הסאונד מקבל אות דרך  high level מקורי של הHU של הונדה כי לא ניתן להוציא אצלי כבל אופטי כמו שאחד מחברי הפורום עשה פה

אם יש מיתוג אוטומטי בין האופטי להיילבל (למרות שעם הקונדקטור גם בטח אפשר להחליף מקור בקלות), חפש מוצרים שמזרימים BT באיכות גבוהה באופטי. לדוגמה MOSCONI GLADEN AMAS 96K. ואז תוכל להזרים ישירות מהטלפון שלך בין אם דרך שירות סטרימינג איכותי או קבצים.

לפני שעתיים, Yu1208 כתב:

סאב

כן, לתחושתי הבלתי מבוססת נראה לי גם קצת חוליה חלשה פה. מצד שני, צריך לראות מה דרישות נפח התיבה לסאב עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Tom_22 כתב:

איפה הוא יושב, מה דרכי התקשורת איתו? אפשר בפומבי.

אני תוהה אם המגברים לא יתחממו קצת שם, למרות שחשופים בחלקם העליון.

מה מגביר את מה?

כמובן אערוך גם את ההודעה המקורית ששכחתי להוסיף את הקישור

, עופר יושב בכפר סבא הנה קישור לעמוד הפייסבוק שלו

https://www.facebook.com/opcarelectronics

אופציה אחת - האפשרות לפודים (3 הודעות ראשונות רלוונטיות לגבי הרעיון).

האמת שאני פחות מעדיף פודים להתקנה נקייה ויפה ככל הניתן. אני כנראה באמת אנסה ליצור קשר עם האנשים שציינת שם בהודעה

חפש מוצרים שמזרימים BT באיכות גבוהה באופטי. לדוגמה MOSCONI GLADEN AMAS 96K. ואז תוכל להזרים ישירות מהטלפון שלך בין אם דרך שירות סטרימינג איכותי או קבצים.

האמת שלא ידעתי שזו אופציה כל כך רלוונטית, רוב הזמן אני משתמש בקארפליי לכן זה יקשה על הדבר ללא ספק אבל אחקור קצת, תודה רבה!

מה מגביר את מה?

אודיסון מגביר את הוופרים ואת הסאב בגישור, ההליקס כרגע מריץ רק את הטווטרים ובתקווה בקרוב גם מידים. אם ארצה להביא סאב של מילי צריך מונובלוק בוודאות 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא!

כמה דברים קטנים - הליקס M FOUR DSP ממה שזכור לי תומך עד 48K ולא 96 

לגבי הסאב של האודיסון - הם ממה שידוע לי מאוד מאוד דומים לJL סדרת TW3 - להרץ האמת יש משהו על גבול הזהה למעט פטנט אחד קטן פנימי שיש בJL בלבד.

מנסיון עצום עם הTW ומידיעה מלא מספר אנשים שכבר העידו גם על האודיסון פרימה סאב וופר - לא הייתי ממהר להחליפם, בכלל! לפחות תנסה לקבל הזדמנות לשמוע את הסאב וופר שיהיה אמור להחליף אותם קודם כי זה באמת מוצר משובח.

לגבי המערכת ראש - אני חושב שיוסי פחות או יותר היחיד שיודע איך להוציא מהמקורית סיגנל דיגיטלי נכון לעכשיו אבל גם לא הייתי רץ להחליף אותה ושוקל במקום אפשרויות של שימוש בנגן חיצוני עם חיבור לממיר USB לאופטי או באמת מקלט BT איכותי.

אני למשל משתמש בSMSL PRO 100 שהגיע במקום FIIO NEW K3 דרך מייקרוסופט סרפייס גו - ואני מזרים מדיה דרך אפליקציית DEEZER עם מנוי הייפיי וזה נשמע מדהים. יש גם את טיידל, ספוטיפי, קובוז ועוד פלטפורמות.

הדרך השניה שאני מזרים היא גם דיזר, מהסמסונג A70 שלי עם LDAC מופעל ובBT לתוך AUDISON BCON 

ויש גם אפשרות להתקין UAPP שזה קיצור לUSB AUDIO PLAYER PRO על אנדרואיד ולהזרים ממנו או קבצים מקומיים או דרך TIDAL לתוך ממיר כמו הSMSL שלי.

אבל השיפור שהייתי עושה לפני החלפת סאב וופר ולפני נגנים חיצוניים (שאפשר לסגור את זה ממש בגרושים) - זה לעבור מהM FOUR להליקס P SIX DSP ULTRA אם כבר אהבת את המותג - תעלה בקצב הדגימה, בכוח המגבר המשולב וביכולות עיבוד וגם תעבור לקצבי דגימה של 96 כי יש כבר היום לא מעט קבצים שמנגנים בקצב הזה בניגוד לכמה שנים טובות אחורה. זו דעתי - בלבד. 

• אהבתי 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lanosforce כתב:

הליקס M FOUR DSP ממה שזכור לי תומך עד 48K ולא 96

דווקא עד 96 באופטי.  

image.thumb.png.5695b668b25fb575c31cb661c079427e.png

אם כי ה-sampling rate של ה-DSP בכלליות הוא 48.

image.thumb.png.c51a619342f59777e630307eca21d19e.png

לפני כשעה, lanosforce כתב:

על אנדרואיד

רק שהבחור משתמש באייפון וקארפליי.

אם כי מהצ'ט "שלנו" עולה כי האודיו באייפון לא משתווה למה שאנדרואיד מסוגל לו.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן - בטווח אלחוטי אפל תקועים בפורמט הAAC שלהם שהוא כבר מיושן מאוד. 

APTXHD שלא לדבר על LDAC עובדים כבר בקצבים הרבה יותר גבוהים - למען האמת LDAC כבר תומך בקצבים שנושקים לקצבי המרה ודגימה של SPDIF COAX. סוני עשו שם עבודה רצינית מאוד. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.4.2024 בשעה 22:49, lanosforce כתב:

אני למשל משתמש בSMSL PRO 100 שהגיע במקום FIIO NEW K3 דרך מייקרוסופט סרפייס גו - ואני מזרים מדיה דרך אפליקציית DEEZER עם מנוי הייפיי וזה נשמע מדהים. יש גם את טיידל, ספוטיפי, קובוז ועוד פלטפורמות.

האמת שחקרתי על זה וזה נראה כמו אופציה מצויינת, אנגן באופן ישיר מהטלפון דרך אחד מהממירים האלו יחד עם שימוש באפליקציית סטרימינג איכותית. אני חוקר עוד קצת וחושב באמת לממש באופן קווי.

לגבי הסאב אני בהחלט חושב שאפשר להפוך את הצליל לנעים יותר אחרי כיוון יותר מדוייק, לצערי אני לא מתפנה לזה מאוד עסוק בעבודה בתקווה הסופש הקרוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את האופציה של מנוי איכות גבוהה בTIDAL ותזרים את זה דרך פלאגין של UAPP 

usb audio player pro 

חיבור USB לממיר לאופטי או קואקס דיגיטל. 

אתה תקבל תמורה אדירה, בלתי נתפסת מתצורה כזו - טיפה פחות נוח משימוש ישיר באפליקציה אבל אם אתה רוצה את המקסימום תוצאה במינימום השקעה - זו דרך נהדרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, lanosforce כתב:

תבדוק את האופציה של מנוי איכות גבוהה בTIDAL ותזרים את זה דרך פלאגין של UAPP 

usb audio player pro 

חיבור USB לממיר לאופטי או קואקס דיגיטל. 

אתה תקבל תמורה אדירה, בלתי נתפסת מתצורה כזו - טיפה פחות נוח משימוש ישיר באפליקציה אבל אם אתה רוצה את המקסימום תוצאה במינימום השקעה - זו דרך נהדרת. 

נראה שה SMSL PO100 PRO הוא אופציה מצויינת, פחות מ250 שקל  ונראה שעובד עם אייפונים עפ האינטרנט. לצערי האפליקציה שציינת לא עובדת על IOS אז צריך להסטרים ישירות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני חודשיים בערך הזמנתי את הFIIO NEW K3 אבל שלחו לי BTR7 איכשהו - בגלל שהBTR לא התאים לי למטרה הזו הזמנתי את הSMSL ממקום אחר במקום להתחיל להתעסק עם החלפת הBTR.

כי הBTR הוא מוצר מדהים בפני עצמו פשוט החלטתי שאם כבר זה קרה, כנראה שיש סיבה ואולי עכשיו גם נענשתי בעוד תחביב וזה אזניות ביתיות עמלק. זה הופך אותן בעצם לאלחוטיות אז יאללה נהנה גם מזה. 

הטסילו

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.4.2024 בשעה 18:42, Yu1208 כתב:

רק לוודא, זה השרשור

כלומר אצלך מערכת מקורית שונה, שלא מתאפשר בה מה שמתואר שם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.4.2024 בשעה 13:07, lanosforce כתב:

אני לפני חודשיים בערך הזמנתי את הFIIO NEW K3 אבל שלחו לי BTR7 איכשהו - בגלל שהBTR לא התאים לי למטרה הזו הזמנתי את הSMSL ממקום אחר במקום להתחיל להתעסק עם החלפת הBTR.

כי הBTR הוא מוצר מדהים בפני עצמו פשוט החלטתי שאם כבר זה קרה, כנראה שיש סיבה ואולי עכשיו גם נענשתי בעוד תחביב וזה אזניות ביתיות עמלק. זה הופך אותן בעצם לאלחוטיות אז יאללה נהנה גם מזה. 

הטסילו

שאלה יהיו הצרות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 9.4.2024 בשעה 10:51, lanosforce כתב:

כן - בטווח אלחוטי אפל תקועים בפורמט הAAC שלהם שהוא כבר מיושן מאוד. 

APTXHD שלא לדבר על LDAC עובדים כבר בקצבים הרבה יותר גבוהים - למען האמת LDAC כבר תומך בקצבים שנושקים לקצבי המרה ודגימה של SPDIF COAX. סוני עשו שם עבודה רצינית מאוד. 

זה  לא רק קצב דגימה זה עיוות בפועל הפרדת ערוצים רצפת רעש ועוד ועוד הצ׳יפים שקולטים בלוטוס גם אם הם עם LDAC או לא זה לא משנה איזה טכנולוגיה שקר כלשהוא כולם גרועים בכל המדידות בעשרות מונים מאופטי/קןואקס עם צ׳יפס נורמלי.

(בעיקר בתדרים הנמוכים והגבוהים) 

https://addictedtoaudio.com.au/blogs/how-things-work/let-s-measure-the-bluetooth-codecs-which-performs-the-best

ד״א Airplay2 שזה שידור דרך וייפי באיפון אם אני לא טועה יותר טוב מLDAC, קראתי על זה מעט מזמן

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבדיל בין ldac לusb שמוציא dsd אפילו, בחיבור ישיר לאזניות דרך dac

הגבול של המגבר והאוזניה מגיע בצורה זהה.

אולי בעוצמות שמע שאתה שואף אליהן יש מגבלות שאני לא מודע אליהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, lanosforce כתב:

אני לא מבדיל בין ldac לusb שמוציא dsd אפילו, בחיבור ישיר לאזניות דרך dac

הגבול של המגבר והאוזניה מגיע בצורה זהה.

אולי בעוצמות שמע שאתה שואף אליהן יש מגבלות שאני לא מודע אליהן

בעוצמות שאתה שומע לא הייתי טורח להעביר מהרדיו

אבל שוב יש הבדל לרוב ככל שאתה מגביר יותר - אתה מכניס מכפלות יותר גדולות של עיוות מהסיגנל וזה מורגש בנוסף מקודדים מסוימים בבלוטוס לא עוברים את ה-16khz אז זה כבר כן משמעותי לכל אחד בכל עוצמה

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...