Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדירת מי גשם מקיר חיצוני של הבניין

`Infinity

פוסטים מומלצים

שלום שלום

מדובר בדירה שרכשתי לפני מספר חודשים. עברה שיפוץ מאסיבי בעלות גבוהה על ידי.

בניין בן כ 15-20 שנה.

בחדר השינה, כשיורד גשם, יש חדירה מאסיבית של מים, מדובר בקיר חיצוני ללא חלונות, ככל הנראה ליקוי באיטום אריחים/חיפוי חיצונים של הבניין (התמונה עם הסימון הכתום).

בשיחה מול ועד הבניין התברר לי כי הבעיה מוכרת והם כבר שנים מנסים לטפל בעניין, אחד מחברי הועד אף סובל מאותה בעיה בדירתו וביקש שאמתין לחודש הבא שיעלו שוב עניין תיקון הליקוי להצבעה בפני הדיירים.

מוכרי הדירה גרים באותו הבניין, כמובן לא הודיעי/התריעו על הליקוי לפני כן.

האם יש חבות כלשהי של הועד/המוכרים כלפי?

לא נשמע לי הגיוני שבנתיים אני אמור לשבת על הגדר ולחכות להחלטת הועד ולהתסכן בנזקים גדולים לדירה, בפרט שיש פרק + נקודת חשמל באיזור הנזילה שממנו נוטפים מים בכמויות גדולות.

WhatsApp Image 2024-01-13 at 16.42.26.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-24 at 10.31.47.jpeg

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדיירים הקודמים בהחלט יש חבות כלפיך, אם תוכל להוכיח שאכן מדובר ב"בעיה ידועה".

יש הרבה פסיקות בנושא, חפש בגוגל חובת גילוי נאות במכירת דירה.

(ומי שיאמר לך שהסעיף בו כתוב ש"בדקת את הדירה ומצאת אותה מתאימה .." מכסה אותם - הוא טועה).

פנה לעו"ד מתמחה בתחום והתייעץ

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית את הדירה? נעזרת בשירותיו של עו"ד?

שאל אותו את דעתו לנושא.

ברוב הסכמי המכירה שאני מכיר כתוב שהמוכרים מצהירים שאין בעיות של נזילות מים. יכול להיות שגם אצלך. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הרבה שנים, בדירה הקודמת, היתה לי בעיה שעל פניה היתה דומה. התזתי על המוזאיקה איזה סוג של נוזל sicca והבעיה נפתרה.

אבל אצלכם מדובר בבעיה נרחבת ולא חדשה, אז יתכן שצריך להזמין מומחה איטום, אולי יהיה צורך בעבודת איטום נרחבת ויקרה.

אם יש תיעוד שהבעיה נגררת עוד מתקופת הבדק יהיה מקום לבדוק, משפטית, האם יש לקבלן אחריות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה קומה זה?

איך הגיעו למסקנה שחדירת המים זה דווקא הקטע הזה?

בקומות גבוהות יצטרכו במת הרמה/סנפלינג, מה שמייקר את העבודה מאוד.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיר חיצוני זה רכוש משותף והועד אמור לטפל. כמובן שיש הבדל בין אמור לבין לבצע כי כפי שאתה מבין הם לא מטפלים. 

המוכר היה אמור לגלות לך שיש בעיה. העובדה שלא גילה מאפשרת לך לתבוע אותו ולדרוש את כל הנזקים שייגרמו לך. 

במקומך הייתי מנתק מיידית את החשמל בשקע שצילמת ומניח מגבת על הרצפה שאולי תעזור להציל את הפרקט. 

ביצוע איטום דורש חירוץ ומילוי ולעיתים גם החלפת אריחים. 

לא הייתי מחכה לועד שגורר רגליים, הייתי מודיע בכתב למוכר על הבעיה ומזמין איש מקצוע פרטי שיטפל בה. אם יש מקור בעיה אחד, כנראה שביום / יומיים עבודה ניתן לבצע תיקון תיקח בחשבון שלא תמיד הבעיה נפתרת במכה הראשונה כי לא תמיד ניתן לדעת מהיכן הנזילה. 

לאחר שתראה שהבעיה נפתרה, תבצע תיקוני טיח וצבע ותשלח את החשבון למוכר. האלטרנטיבה היחידה היא לחכות לועד הבית, הליך שיכול לקחת שנים ובינתיים אתה אמור לגור במצב הזה, ייגרמו נזקים נוספים ויווצר עובש שמהווה סיכון בריאותי. אישית לא הייתי מחכה. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, om2 כתב:

קנית את הדירה? נעזרת בשירותיו של עו"ד?

שאל אותו את דעתו לנושא.

ברוב הסכמי המכירה שאני מכיר כתוב שהמוכרים מצהירים שאין בעיות של נזילות מים. יכול להיות שגם אצלך. 

העו"ד שלי רוצה לשלוח מכתב לעו"ד של המוכרים.

אני רציתי להתייעץ פה א. בשביל הידע האישי שלי, וב. המוכרים דיירים בבניין (בדירה אחרת) ושכנים, אז מעדיף למצות קודם כל אפשריות התנהלות לפני שנכנסים להתדיינות משפטית.

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

באיזה קומה זה?

איך הגיעו למסקנה שחדירת המים זה דווקא הקטע הזה?

בקומות גבוהות יצטרכו במת הרמה/סנפלינג, מה שמייקר את העבודה מאוד.

קומה גבוה, אין גישה כמו שאמרת חוץ מסנפלינג/פיגומים.

הרטיבות בקיר הפנימי היא בחלק התחתון של הקיר בלבד, כלומר לא נזילה מלמעלה. החלק המסומן הכתום זה החלק החיצוני של הקיר הרטוב אצלי.

לפני 3 שעות, natco כתב:

לדיירים הקודמים בהחלט יש חבות כלפיך, אם תוכל להוכיח שאכן מדובר ב"בעיה ידועה".

יש הרבה פסיקות בנושא, חפש בגוגל חובת גילוי נאות במכירת דירה.

(ומי שיאמר לך שהסעיף בו כתוב ש"בדקת את הדירה ומצאת אותה מתאימה .." מכסה אותם - הוא טועה).

פנה לעו"ד מתמחה בתחום והתייעץ

להוכיח ש"הבעיה ידועה" ביחס לבניין לא אמור להיות נושא מורכב משהלבנתי העניין עלה בישיבות ועד רבות ואף פנו לגורמי מקצוע לקבלת הצעות מחיר.

השאלה באיזה דרכים אני יכול להוכיח שהבעיה תקפה גם לדירה הספציפית הזו?

הרי המוכר יכול לטעון שידע שיש ליקוי בבניין אך הדירה הזו עד היום לא נפגעה.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, `Infinity כתב:

קומה גבוה, אין גישה כמו שאמרת חוץ מסנפלינג/פיגומים.

הרטיבות בקיר הפנימי היא בחלק התחתון של הקיר בלבד, כלומר לא נזילה מלמעלה. החלק המסומן הכתום זה החלק החיצוני של הקיר הרטוב אצלי

בדרך כלל מביאים במת הרמה, יש כאלו שמגיעות גם ל גובה של 8 קומות ומעלה..

פיגומים, זה הקמה, פירוק, יותר מסורבל.

סנפלינג, אפשרי בהנחה שיש אפשרות מהגג, לא תמיד זה אפשרי.

ועד שלא עולים לשם, קשה לדעת בדיוק, מאיפה מגיעים המים.

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שחלק (לא מהותי) מהבעיה שהדייר בקומה העליונה של הבניין לא כ"כ מעוניין לאפשר כניסה דרך דירתו לסנפלינג.

האמת לא חשבתי על במת הרמה. מניח שהועד הציע סנפלינג או פיגורים בגלל גודל וגובה הבניין. אם זה רק עבור הדירה הספציפית שלי יכול להיות שבמת הרמה באמת יכולה להסיפיק.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגג זה רכוש משותף, הכניסה לגג זה דרך הבית של הדייר העליון?

מה גובה הקומה שלך? ומה גובה הבניין

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן יש גישה לגג.

אני קומה 5.

לבניין 9 קומות מצד הכביש או 12 קומות מהצד השני (שנחשבות לקומות מינוס למרות שלא מדובר בתת קרקעי ויש שם דירות מגורים).

ביקשתי מהועד העתק פרוטוקולי ישיבות ועד קודמות אך כרגע הם מתחמקים ונותנים תשובות לקוניות.

הבנתי שנפתחה קבוצת וואטסאפ שעניינה היה טיפול בעניין הנ"ל - ביקשתי שיצרפו אותי אליה, גם כדי לראות מי המשתתפים, אך ענו ש "הקבוצה לא פעילה".

גיליתי על דרך גם שחברי הועד הקודמים ניהלו תביעה משפטית נגד הקבלן, והגיעו להסכם פשרה כלשהו אך לא הצליחו להוציא מהקבלן כסף בשל הליך פשיטת רגל.

כלומר אין פה ספק שהבעיה ידועה, אך עדיין אין לי זיקה ספציפית לדירה שלי/למוכרים.

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כאילו כולם קצת ממדרים אותך, בדיוק כדי להקשות עליך להשיג את הראיה שהמוכרים ידעו על הבעיה בדירה הספציפית שלהם.

זה המפתח שלך לקבלת פיצוי. 

תמשיך לבלוש ככל האפשר, בלי לדרוך על יותר מידי אצבעות (לפחות בשלב הראשון), כדי שתוכל להמשיך במקביל לרדת במעלית בלי מבטים עויינים...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי בעיה כזאת, דירה מקבלן ועם כל הסחבת וזה שזה קרה רק בימים מאוד גשומים לקח כמה שנים לתקן את זה.

הבעיה היתה צינור ניקוז שיורד מהגג היה סתום עם בקבוק פלסטיק (בכוונה) וכדי להגיע לזה היה צריך לפתוח קיר. הכוון המעשי שאני מציע זה לבדוק שהניקוז בגג תקין אפשר להוריד לשם מצלמה ואפשר פשוט למלא אותו עם צינור מים.

לגבי חבות משפטית - לדעתי לא לבזבז זמן ולהכין מכתב מעו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...