Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עירעור חישוב מיסים דואר חבילות - אזהרה לציבור

amosbmw

פוסטים מומלצים

בעוד שאצל חברות השילוח ניתן לראות את פירוט החשבון שמבקשים ממך, בדואר מקבלים חשבון לתשלום בלי פירוט ולא ניתן לבדוק אותו.

התנסיתי למשל שאם מזמינים בcars245 סחורה ב$73 ודמי משלוח $20, הם רושמים על החבילה $93.
מקבלים הודעה לתשלום מיסים.

מספר פעמים הגשתי עירעור (אחרי התשלום או לפני), כתבתי שערך הטובין פחות מ$75, וקיבלתי פטור.

היום היה לי ניסיון רע.

הזמנתי חלקי רכב בערך 400 אירו + 60 אירו דמי משלוח. שילמתי 645 ש"ח מיסים.

הגשתי עירעור שלדעתי תשלום המיסים גבוה מידי - וקיבלתי תשובה שהמיסים חושבו לפי ערך הסחורה בלבד, ועלי להוסיף תשלום של 101 ש"ח על דמי המשלוח.

החלקים כבר יותר משבוע מותקנים באוטו..

לא ידעתי שניתן לחייב מיסים בדיעבד.

• מבאס 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הבעיה שהחישוב לא מונח לפניך כשאתה נדרש לשלם לכן קשה לבדוק אותו.

הסברתי, שהחיוב הנוסף נערך לאחר שהכניסו את דמי המשלוח לסכום שעליו מחושבים המיסים.

לא היו לי נתונים להסתמך עליהם, הגשתי את העירעור משום שחויבתי פחות על חבילות יקרות יותר. להבא לא אתווכח.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל 75$ לוקחים מס, גם על המשלוח.

לצערי קרה לי גם עם משלוחים של מתחת 75$ שבמכס חישבו את הסכום עם המשלוח והשחילו מס.

הכי מעצבן היה איזה מוכר צרפתי באיביי:

היה רשום בפונטים ענקיים באדום שהוא לא מאחד משלוחים בכל מודעות המכירה שלו וגם באמנת המשלוח שלו, אז ברוגע רכשתי ממנו 4 פריטים ושילמתי משלוח בנפרד על כל פריט,

החמור איחד את המשלוח, הסכום קפץ בגדול, במיוחד עם 4 תשלומים על משלוח בנוסף, אכלתי מס כבד על זה.

המוכר מילמל בצרפתית וסירב לתת שקל חזרה.

פניתי לאיביי שאמרו לי שזה ממש לא מקובל, אבל לא יכולים לעשות יותר מדי בנושא

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק קובע שמבחינת מס אם ביצעת יותר ממשלוח אחד מאותו מקור בתוך תקופת זמן מוגדרת - אאל״ט 3 ימים - מבחינת מיסוי כל המשלוחים נחשבים לאחד. אני לא יודע עד כמה המדינה מסוגלת לאכוף את זה, אבל להבא פצל הזמנות כך שלא יגיעו יחד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שרציתי לשתף כאן, זה לא שיש מיסים או הגובה שלהם. אני משלם כל הזמן מיסים על חבילות והנושא מוכר לי היטב.

מה שהפתיע אותי שניתן לתקן את החישוב בדיעבד ולדרוש תשלום נוסף אחרי שהחבילה כבר נמצאת אצלך.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לתקן חישוב בדיעבד במקרה בו מתגלים נתונים חדשים.  היו כבר מקרים שהגיעו למשפט לאחר שקיבלו דרישה בדיעבד לאחר שנה+.  מיותר לציין כי הפסידו במשפט.

לפני 16 שעות, amosbmw כתב:

התנסיתי למשל שאם מזמינים בcars245 סחורה ב$73 ודמי משלוח $20, הם רושמים על החבילה $93.

השאלה היא, האם הם מפרטים עלות מוצר ועלות משלוח (כפי שהם אמורים לעשות) או שהם רושמים סכום סופי וזהו.

למיטב זכרוני (הזמנה לפני כשנתיים), הם מפרטים עלויות ולא סכום סופי בלבד, כך שלא אמור להיות תשלום מיסים עבור סחורה בערך קטן מ-75$

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי לעניין, גביית המסים נעשית על פי שער חליפין ביום החישוב. קרי לאחר הגעת חבילה לארץ ושחרור מהמכס. קפיצות שערי הדולר והיורו בחודש אחרון היו משמעתיים יחסית. לעיתים של 2-3 אחוזים ביום. אולי גם זה השפיע.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, amosbmw כתב:

מה שהפתיע אותי שניתן לתקן את החישוב בדיעבד ולדרוש תשלום נוסף אחרי שהחבילה כבר נמצאת אצלך.

ומה שיהיה מפתיע יותר,

מישהו קיבל החזר כספים בדיעבד ?

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 1 דקה, רוןS כתב:

ומה שיהיה מפתיע יותר,

אני, פעם אחת.

קיבלתי חבילה שחושבה בדולרים אבל המשקל חושב בפאונדים, כנראה למישהו שם קפץ הפאונד לעין וחוייבתי לפי שער הפאונד (שבזמנו היה פי 1.5)

האמת, אני לא זוכר איך קיבלתי את ההחזר - אם אני לא טועה זה היה החזר ישירות לאשראי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי 3-4 פעמים החזר, בעיקר על טובין בסכום מתחת ל$75.

• אהבתי 1

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, רוןS כתב:

ומה שיהיה מפתיע יותר,

עם cars245 זה ריטואל חוזר, כי הם מאחדים שווי עם עלות משלוח והתוצאה היא מיסוי גם על מוצרים של מתחת ל 75$, ונשאר רק לערער.

רק פעם אחת הצלחתי לגרום להם להצהיר על שווי מופחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.12.2023 בשעה 13:37, רוןS כתב:

ומה שיהיה מפתיע יותר,

אני, עם משלוח מאמאזון. לא זוכר כבר את הנתונים, זה היה די מזמן. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...