Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים לסובארו פורסטר חדשה

mcshmupi

פוסטים מומלצים

שלום
אני צפוי לקבל מחר סובארו פורסטר חדש 

ליד הסוכנות (באשדוד) יש פנצ'ריה שמציעה טרייד על הצמיגים המקוריים: החזר של 800 שקלים ברכישת צמיגי AT 

הצמיגים המקוריים מוגדרים 70/30. 

האם יש טעם בהחלפה, בהנחה שאני מתכוון לצאת לטיולים (אני עוד לא יודע לאן ובאיזו תדירות).

שאלה נוספת:

הם מציעים ספייר בגודל מלא, משומש (ב600 שקלים). האם העובדה זה בסדר שהוא משומש?
בהנחה ויעברו כמה שנים האם לגיל הצמיג חשיבות גם בנסיעה בודדת?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם זה דיל טוב בכלל?

אם הצמיג המקורי (מידה 225/60R17?) הוא יוקוהמה G95 או דומה לו, אז 800 ש"ח זה בערך המחיר לצמיג בודד בשוק.

אילו צמיגי AT מציעים להתקין שם? ובאיזו עלות פר צמיג?

ובהמשך לנ"ל, אולי אפשר למכור לבד את המקוריים ולרכוש לבד חדשים בצורה משתלמת יותר.

שים לב גם שהצמיגים המקוריים עשויים להיות בעלי קוד מהירות V (לפי מה שיצויין ברשיון הרכב), מה שמגביל אם לא מבטל בכלל אפשרויות של צמיגי AT.

נדמה לי שהיו כאן שרשורים בעבר על הקושי לאשר שינוי חוקי לקוד מהירות נמוך יותר, בדגם הרכב המדובר.

לגבי גלגל ספייר, ע"פ חוק מותר למכור צמיגים משומשים עד 24 חודשים מתאריך ייצורם.

ככה שלצמיג שיושב בתא מטען ולא חשוף לשמש ונזקי הדרך, אין בעיה להשתמש בו בשעת הצורך, אבל הייתי עדין מגביל את השימוש בו עד להגעה לתיקון.

שים לב גם שברכבי 4X4 יש הנחיה לעיתים שעל כל הצמיגים להיות זהים לחלוטין כדי למנוע פגיעה בתמסורת ושאר חלקי העברת הכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים המקוריים הם bridegstone ecopia

ההצעה היא להתקין hankook dynapro ב2800 או cooper discoverer ATT ב2500

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ענית לענין המידה וקוד המהירות והעומס הנדרשים.

ונניח שהצמיגים המוצעים עומדים בדרישות, האם אתה מודע ושקלת את הפגיעה שתהיה בנוחות במעבר לצמיגי AT בנסיעה לכביש לעומת היתרון שלהם בשטח?

המחירים שציינת זה אחרי ההנחה של 800 ש"ח?

הנקוק Dynapro AT2? ברשת הצלחתי למצוא אותם בין 2600-2900 ש"ח בלי שום טובות (כשהכי זול לכאורה זמין ישירות מהיבואן ואולי יש מצב למצוא בזול יותר בשוק).

את הקופר ראיתי סביב 2600, גם בלי טובות (אגב עם קוד עומס גבוה מהנדרש לכאורה)

את המקורי לא ממש מצאתי במידה, אבל ברידג'סטון נוטים להיות יחסית בצד היקר גם.

וצמיגים אחרים ממותגים שאינם סינים, מתחילים סביב 400-500 לצמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בשביל 800 שקל לזרוק כל כך מהר צמיגים שהם בסך הכל טובים מאוד לכשעצמם? כן, ecopia הם לא צמיגי AT קלאסיים אבל אל תשכח שאתה מתפשר על ביצועי בלימה, אחיזה בכביש רטוב וזוכה לתוספת רעש שיכולה להיות משמעותית. בשביל הסכום הזה פשוט סע עם הרכב ותבין בעצמך מה הצרכים שלך, זה לא שאתה זוכה עכשיו לאיזו הצעה שאי אפשר לסרב לה, תמיד תוכל להחליף לבד בהמשך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאתה מתכוון לצאת לטיולי שבילי קק"ל נטו, ה-HT בסדר. אבל צמיגי AT ישפרו את העבירות אם אתה מעונין אפילו קצת יותר משבילי קק"ל. עדיין אין לך רכב שטח אבל AT טובים מאוד, מפתיעים בביצועים שלהם. 

רביעיה עולה 2400 (לפני התקנה) למקסיס סביר. ה DYNAPRO עולים 660 לפני התקנה. אז אני לא ממש רואה איפה המבצע, מה גם שבעיני דווקא המקסיס עדיפים. אני פחות אוהב את הקופר  אבל יש כאלה שכן.

אגב האם אתה בטוח שהברידג'סטון שמגיע עם הרכב לא AT? כי יש גם וגם, אני לא יודע מה מספקים איתו בארץ. מהניסיון שלי, ורק שלי, ברידג'סטון AT הוא צמיג ממוצע לכל היותר (היה לי אותו על פורסטר). 

לגבי ספייר משומש ב-600 זה ממש גזל, DYNAPRO חדש עולה 611 (בלי התקנה). 

אכן כדאי שבהנעה כפולה כל ה-4 יהיו אותו מודל. לגבי הספייר לא עקרוני, נוסעים איתו מעט. 

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Tom_22
התקנתי את צמיגי הקופר discoverer
את המקוריים מכרתי באופן פרטי
נרשמתי להדרכת נהיגה בשטח של סמלת
מקווה להתקין מיגון בימים הקרובים (מקורי של סובארו קדמי\אחורי + מיגון גיר של אספיר)
ואז לנסות לטייל

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...