Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם זה חוקי לחסום את הכניסה לחנייה של עצמי?

שימו לב! השרשור הזה בן 252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שאת אומרת בעצם זה שלמרות שחנייה בצורה הזו אינה חוקית,

וכן עלולה לקפח את זכות התנועה של אדם נכה או קשיש,

בגלל שההנמכה לא נועדה במקור למוגבלים אלא לכניסה לחנייה,

אין לו לאדם המוגבל זכות להלין על כך, אלא לפנות לרשות המקומית שתמצא לו פתרון אחר,

ועד אז לעשות איגוף של כמה מאות מטרים...

כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן.
ההנמכה היא לצורך כניסה לחניה בחצר הפרטית. ולכן מיקומה הוא מול שער החצר ולא בקירבת הצומת או מעבר חציה. לכן יש לפנות לעיריה על מנת לבקש פתרון הולם.

אילו לא הייתה כניסה לחניה פרטית או של בניין משותף, מה היה עושה אותו אדם אז?  אגב הטיעון שהחניה הפרטית אינה משמשת לחניה בפועל, לא מקנה לאחר זכות לחסום. 

אגב, דוגמא קיצונית למשהו דומה. אני ובני ביתי נוהגים לחסום את רכב שלנו שחונה בחניה המקורה. מדובר ברחוב צדדי ללא מדרכה (מה שקרוי רחוב הולנדי) . למרות שאין כל סימון, אין לאף אחד זכות/רשות לחנות כפי שאני חונה שכן מדובר בחסימת הגישה לבית. אחסוך התאורים של השיחות המתנהלות כאשר אורחי השכנים מגיעים. ובאופן קיצוני, בקשת אחד מאורחי השכנים לחנות כך כי הוא מסיע נכה .

התשובה הייתה, בקש מהמארח שיזיז את רכבו כך שתוכל לחנות אצלו. ולא אצלי. 🙄

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, kompy כתב:

תקנה 72

מקומות אסורים בעצירה, בהעמדה ובחניה

(א) לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד המקומות המנויים להלן, אלא לשם מניעת תאונה או לשם מילוי אחרי הוראה מהוראות תקנות אלה או אם סומן בתמרור אחרת; ואלה המקומות:

(4) במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב, פרט להעלאת נוסעים והורדתם;

כלומר - אסורה החניה על כולם(כולל בעל החניה).

האם פקח שיראה את הרכב של בעל החניה הפרטית חונה כך יתן דו"ח או לא ?

באיזור בו אני נמצא מישהי היה לה חניה פרטית שאף פעם לא חנתה בו וגם לא היה סימון על הכביש, ובכל פעם שהיו חונים מול החניה הפרטית היתה מתעצבנת שזה שלה החניה, אחרי תקופה סימנו על הכביש איסור חניה בגודל של 2 רכבים, והגברת חונה במקום המסומן כרגיל וגם לקחו מהתושבים עוד חניה בגלל הסימון על הכביש באיזור די חסר חניה.

עריכה אחרונה על ידי בן מיכאל
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפתרון לכך נעוץ באכיפה חכמה:

אם ברור שאין אפשרות לחנות בחניה הפרטית (הוסבה לגינה\בריכה וכו') - לא תתבצע אכיפה כנגד אף אחד (כל אדם, כולל בעלי הנכס), או בפועל, הפקעה לטובת הציבור.

אם יש אפשרות סבירה לחנות בחניה הפרטית (לא נסגר, פנוי) - תתבצע אכיפה כנגד כל אדם, כולל בעלי הנכס - זה בפועל יתמרן את בעלי הנכס לחנות בחניה הפרטית שלהם, וכיוון שהחניה הפרטית שלהם לא הוסבה לשום דבר, לא תהיה להם סיבה שלא לעשות זאת ולתפוס חניות ברחוב.

ואם השאלה היא מה התועלת בכך [מלבד הצדק*], ומדוע לא לאפשר לבעל הנכס לחנות על המעטפה? פשוט מאוד - זה מרחב תמרון.

*גם צדק סתם זה חשוב, זכות כל אדם להכיר בחוסר לגיטימיות של הדבר גם אם אין סיבה ממשית (לכאורה), ואם זאת, ציינתי סיבה טכנית טובה מספיק.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התועלת בכך היא שרוחב הכניסה לחניון הוא כ-2.5 מ' ואילו לצורך חניית רכב משפחתי דרושים למעלה מ-5 מ'. בתלות במבנה הרחוב והכניסות לחניות הפרטיות שני רכבים שחונים בחניה הפרטית יפנו מקום לרכב אחד בחניה הציבורית.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, בן מיכאל כתב:

האם פקח שיראה את הרכב של בעל החניה הפרטית חונה כך יתן דו"ח או לא ?

אוכפים חניה כזו רק אחרי תלונה ספציפית של בעל החניה.

התקשרתי פעם להתלונן על רכב שבחניה אחת גם חנה על מדרכה, גם באדום לבן וגם חסם חלקית גישה לחניה של בנין (לא שלי). היה מצחיק כשמוקדן הסביר לי שאין לי אפשרות להתלונן על החסימה כי זו לא חניה שלי :-) אבל השאיר את התלונה של חניה על מדרכה.

לפני 39 דקות, בן מיכאל כתב:

ימנו על הכביש איסור חניה בגודל של 2 רכבים,

אפשר להתלונן לעיריה, ההנחיה היא לסמן את רוחב החניה פלוס מטר מכל צד, זה לא אמור להגיע לרוחב של שתי חניות.

לפני 8 דקות, LaCoco כתב:

זה מרחב תמרון.

זה מרחב תמרון שנועד לדבר אחד, לחנות בחניה הפרטית. העובדה שמישהו אחר היה יכול לנצל את החלל הזה למשהו אחר אינה רלוונטית, כמו שלא רלוונטי שהנמכת המדרכה יכלה לשמש גם נכה. לא לשם כך הם הוצבו במקום וללא החניה הפרטית לא היתה הנמכה, ולא היה מרחב תמרון.

כל עוד הרשות היא זו שדורשת חניה פרטית בהתרי הבניה, לחסום לעצמך חניה פרטית זה בחזקת "זה נהנה וזה לא חסר", ובמקרים מסויימים אפילו חוסך מקום חניה נוסף, כי ניתן לחנות גם בשטח הפרטי וגם על המעטפה והנה נחסך מקום חניה ציבורי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לעניין שלא באותו עניין, מקום שעד כמה שזכור לי לא הייתה שם כניסה לחניה, והוסיפו חניה פרטית וכמובן גם סימון מעטפה על הכביש, יכול להיות?, או שעשו דין לעצמם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק ברשות המקומית, הן בועדת התכנון והן בועדת התמרור.

אבל, כדח להוציא ת.ע.צ(תעודת עובד ציבור) יש צורך בתשלום אגרה לרשות.

לפני 9 שנים היה דיון די ארוך בנושא זה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש בבית חניה אחת בתוך המגרש אך 2 רכבים.

רחוב צפוף בהמשך אבל לא מול הבית שלי אז אני מעדיף לחסום את עצמי עם הרכב השני

לא רואה בזה בעיה כל עוד אני לא מתלונן על עצמי שחסמו לי חניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Ooga כתב:

אני מכיר מישהו שקיבל דוח על חניה במעטפה בכניסה לבית שלו, והוא גם לא הצליח לבטל אותו.

זה די תלוי בפקח ובנהלים של הערייה

נקווה שרוב העיריות קצת יותר סבירות בענין, או לפחות לא מתעסקות בזוטות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Ooga כתב:

אני מכיר מישהו שקיבל דוח על חניה במעטפה בכניסה לבית שלו, והוא גם לא הצליח לבטל אותו.

זה די תלוי בפקח ובנהלים של הערייה.

מעטפה על הכביש היא תמרור לצורך העניין, ואם הפקח רואה רכב שחונה עליה, הגיוני שייתן לו דו"ח. 
בדיוק כמו שיש שלט נכה לרכב ספציפי וכל רכב אחר עלול לקבל דו"ח אם יחנה שם- גם אם זה הרכב השני של משפחת הנכה.

מצד שני- לא ברור למה אי אפשר לבטל דו"ח כזה 

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Be roo כתב:

זה מרחב תמרון שנועד לדבר אחד, לחנות בחניה הפרטית. העובדה שמישהו אחר היה יכול לנצל את החלל הזה למשהו אחר אינה רלוונטית, כמו שלא רלוונטי שהנמכת המדרכה יכלה לשמש גם נכה. לא לשם כך הם הוצבו במקום וללא החניה הפרטית לא היתה הנמכה, ולא היה מרחב תמרון.

אתן בתור דוגמה את המקרה שלי:

הכניסה לחניה שלי צמודה לכניסה של השכנים, כך שיש מעטפה רחבה על שתי הכניסות. השכנים לעיתים מחנים רכב על החלק שלהם.

הרחוב הוא רחוב צר וכשהם עושים את זה קשה לי מאוד לצאת מהחניה כי הרכב שלהם לא מאפשר לי לפנות מיד עם הירידה לכביש, ורכבים חונים בצד השני לא מאפשרים לי לקחת פניה רחבה.

בתאוריה, אם היה מטר מכל צד של החניה לא היתה בעיה, אבלל בגלל ש"חצי מהמעטפה שלהם" הם מחנים ממש עד קצה החניה שלי, ולפעמים גם מעבר, מה שמחמיר עוד יותר את הבעיה. במקרה הזה הייתי שמח מאוד אם היו אוכפים את איסור החניה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שאם יש חנייה בודדת לבית הפרטי, הרכב שחונה מולה תופס יותר מקום מאשר הכניסה לחנייה. אם יש שתי חניות, זה סביר רק אם חונה רק רכב אחד.

אבל במקרה הזה לרוב שמים שלטים על כל הקיר ובדרך כלל מישהו טורח להגדיל את המעטפה מול הכניסה לחנייה. אז קיבלו גינה עם שטח של עוד שתי חניות ועוד שתי חניות בחינם מול הבית. זה שווה מאות אלפי שקלים. חניה של בית פרטי היא לא שטח נדלן לשימוש כללי.

לדעתי האישית, כל חניה, לא משנה אם היא בתוך בית פרטי או בניין, שנעשה בה שימוש לרכב שאינו נוסע, או נחסמת, או לא ניתנת לשימוש (חניה במכפיל חנייה) צריך לקבל אתרעה ל10 ימים ואז קנס חודשי גבוה מאוד של 2000 שח לפחות עד לפתרון הבעיה. נקודת המוצא של התכנון העירוני זה 1.8 חניות לדירה בדכ. וכן, שכל מי שיש לו נגרר או כל מיני צכוניות מפורקות, יטרח וימצא לו חניה נוספת, לחלופין יגיש טופס לאישור חניה חריג. אחרת הוא תופס חניה במרחב הציבורי.

לפני 20 דקות, RedLabel כתב:

אתן בתור דוגמה את המקרה שלי:

הכניסה לחניה שלי צמודה לכניסה של השכנים, כך שיש מעטפה רחבה על שתי הכניסות. השכנים לעיתים מחנים רכב על החלק שלהם.

הרחוב הוא רחוב צר וכשהם עושים את זה קשה לי מאוד לצאת מהחניה כי הרכב שלהם לא מאפשר לי לפנות מיד עם הירידה לכביש, ורכבים חונים בצד השני לא מאפשרים לי לקחת פניה רחבה.

בתאוריה, אם היה מטר מכל צד של החניה לא היתה בעיה, אבלל בגלל ש"חצי מהמעטפה שלהם" הם מחנים ממש עד קצה החניה שלי, ולפעמים גם מעבר, מה שמחמיר עוד יותר את הבעיה. במקרה הזה הייתי שמח מאוד אם היו אוכפים את איסור החניה.

הם משתמשים בחניה שלהם? קח אותם לשיחה חברית על כוס קפה עם הדגמה איזה סיוט זה לצאת מחניה כזאת אם המצב היה הפוך. לפחות תסביר להם שהם צריכים לחנות לפחות רבע מחוץ למעטפה, במיוחד אם אין שם רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שאלת תם: זכור לי איזה שרשור מלפני כמה חודשים, שדובר בו על הסבה של חנייה פרטית בבניין למחסן. המסקנה הזכורה לי היא שזה היה אסור, כי הייעוד של השטח הוא חנייה ואסור לשנות את הייעוד ככה סתם - גם אם הוא פרטי ולא מפריע לאיש.

במצב דברים כזה, כל התיאורים של חניות שהפכו למחסנים\מגרשים\בריכות הם בעייתיים שכן הם כלל לא חוקיים. האם אמת בדבר, או שאני מבלבל?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...