Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה על זכאות להחזר מס אחרי שש שנים - האם זו מלכודת?

Derish

פוסטים מומלצים

שלומות,

אני גר ועובד בחו"ל מאז ספטמבר 2017, וקצת לפני הקורונה גם ניתקתי תושבות (אני עדיין אזרח). נראה שבט"ל ושאר הרשויות כבר השלימו עם לכתי, אבל פתאום לפני כמה חודשים קיבלתי מכתב פיזי ממס הכנסה שמציע לי להגיש בקשה להחזר על החודשים שבהם לא עבדתי ב-2017. לא כתוב שם על איזה סכום מדובר אבל מצורפים כל הטפסים ורשום שאפשר להגישם עד סוף השנה.

מצד אחד, עברתי בהצלחה תהליך דומה כשעוד גרתי בארץ ב-2014, כך שאני יודע שהטפסים אמיתיים. מצד שני, אני לא רגיל לרמת שירות כזאת מהממשלה ולכן חושד שמדובר בפרובוקציה שמטרתה להניע אותי לפעולה כלשהי.

האם מישהו פה קיבל מכתב דומה והגיש בעקבותיו בקשה להחזר מס שגם התקבלה? ובכלל, מה דעתכם בנושא - שווה להיכנס לסרט הזה או שעדיף להתעלם מההזמנה?

מודה לכם מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם המכתב בצבע ירוק אז כן:

[פודמס, הפודקסט של רשות המסים] פרק 12: המעטפות הירוקות באות # 
https://podcastaddict.com/episode/154253025 via @PodcastAddict

• רעיון טוב! 1

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Derish כתב:

שווה להיכנס לסרט הזה או שעדיף להתעלם מההזמנה?

אתה יכול להשתמש בסימולטור של מס הכנסה כדי לראות אם באמת מגיע לך משהו. כמובן שזה רק סימולטור ומה שקובע הוא השומה שהפקיד ינפיק. 

אם הסימולטור מראה החזר כלשהו, אני לא רואה בעיה עם לנסות להגיש את הטפסים למעט אולי הגבלות/תנאים שחלים במקרה שלך (מנותק תושבות וכו'). שווה לבדוק אם יש השלכות נוספות מעבר לקבל ההחזר.

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית- כן

אבל אם הוא עבד בתחילת 2017 בארץ ועבר במהלכה- שווה בהחלט לבדוק.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך המסמכים הדרושים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי מכתב זהה, אך על שנת 2018, עד כמה שידוע לי, עבדתי ללא הפסקה בשנה הזאת, כך שלא בטוח איזה החזרים אמורים להיות לי, נכון לכעת לא עשיתי עם זה כלום בדיוק מהחשש שבסוף עוד הם רוצים שאשלם להם עוד

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עבדת במקום אחד ועבדת רק חלק מהשנה אז בהנחה ששילמת מס יש סיכוי טוב שמגיע לך החזר.

חישוב המס הוא שנתי והמעביד מוריד לך בהנחה שהשכר נשאר קבוע כל השנה (ובמידה ויש שינויים אז במשכורת דצמבר מקזזים או משלימים).

• אהבתי 1

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עבדת רק בחלק מהשנה, מגיע לך החזר
אפשר למלא את הטופס אונליין ולצרף את טופס 106 סרוק
מנסיוני, מאוד מורכב וקשה להבין את הטופס אלא אם אתה רו"ח או עוסק בתחום
בגלל החשש שלי לדיווח כוזב או שלא מילאתי נכון וכד... נתתי לבעל מקצוע למלא עבורי את הטופס ואכן תוך כמה שבועות קיבלתי את הזיכוי לחשבון הבנק, בהנחה שיש לך אחד כזה בארץ, אחרת זה יהיה מאתגר

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, סולל הדרך כתב:

אפשר למלא את הטופס אונליין

תלוי מאיזו שנה. עד 2019 צריך למלא ידנית אבל אפשר להגיש אונליין (מקור: https://www.gov.il/he/service/itc135)

בגדול אם ההכנסות לא מאוד מורכבות (בלי קריפטו, שוק הון, הכנסה משכירות וכו') ומדובר בעיקר בהכנסות כשכיר, הדו"ח לא קשה למילוי.

אם המצב יותר מסובך אפשר להשתמש בשירות חיצוני, יש כאלו שמבצעים רק מילוי ויש כאלו שמאחורי הקלעים יש רו"ח ומגישים עבורך.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

בגלל החשש שלי לדיווח כוזב או שלא מילאתי נכון וכד... נתתי לבעל מקצוע למלא עבורי את הטופס ואכן תוך כמה שבועות קיבלתי את הזיכוי לחשבון הבנק, בהנחה שיש לך אחד כזה בארץ, אחרת זה יהיה מאתגר

גיס שלי עשה אותו דבר. שכ"ט הרו"ח שחט את ההחזר, פחות או יותר איפס אותו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט הם בקשים 20% מההחזר, אז בוא לא ניסחף עם "שחיטה"
לשמחתי גיסתי רו"ח ככה שלקח לה פחות מחמש דקות למלא לי את הדו"ח, אחרי שאני בהיתי בו שעה ולא הבנתי כלום
אם פותח השרשור מעוניין, אני יכול להעביר לו את הפרטים שלה... אומנם זה לא מקור פרנסתה למלא החזרים
אבל אני משוכנע שכמחווה לחבר פורום מכובד היא תעזור בעלות סמלית

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיש מי שלוקח סכום קבוע או סכום מינימום.

מכיר את הסיפור על הרופא והעו"ד שנפגשים במסיבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...