Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות במגרש

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיברתי היום עם מגרשים (פרטי וגם טרייד אין מןכר)

אולי אבצע רכישה בקרוב.

שאלתי לגבי הטכניקה. נניח שיש לי מימון משל עצמי ומגיע אליו עם כסף בבנק.

אמר לי שמספיק לו שעושה העברה והוא מקדם העסקה עוד טרם שרואה את הכסף בחשבון. הוא עושה מן הסתם באתר.

ככה זה קורה?

ונניח שכן. אני מעביר את הכסף ואז העברת הבעלות?

רכב באחריות יצרן. מספיק בדיקת שלדה? (סוזוקי איגניס).

ומה הבדיקה שאני יכול לעשות במסלקה? מה זה בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, razi_pazi כתב:

הוא עושה מן הסתם באתר.

ככה זה קורה?

בד"כ סוחרים לא עושים העברת בעלות באתר יש להם מישהו בדואר שבמקום שולחים לו צילום של ת"ז ורישיון רכב אחרי כמה דק' הוא שולח לו בחזרה רישיון רכב עם השם של הקונה ראיתי ככה אצל כמה סוחרים שאמרו שזה הרבה יותר קל מהאתר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט ובלתי אפשרי כבר לבצע בעלות ככה,זה לא חוקי,והרבה סניפים חטפו בראש על זה שהם ביצעו העברות בעלות בצורה הזו,יש אפילו כאלו שלקחו להם את האישורים לבצע העברות בעלות.
היום לרוב עושים דרך האיזור אישי ממשלתי זה הרבה יותר פשוט.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי שזה לא חוקי אבל הם מעדיפים לעשות בדרך הקלה יותר והישנה מאשר שהקונה יפתח אזור אישי ויסתבך ויקח זמן ובכ''ז ראיתי שלמרות שאני אמרתי לו שיש לי אזור אישי הוא העדיף בדואר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי אותו אחרי פרסום הפוסט.

עושה את זה באזור האישי באינטרנט.

החלטתי גם על בדיקה מלאה.

הרכב בן שנתיים. יש מצב שאיגניס באה עם אחריות של שנתיים ולא שלוש?

נניח עושה באתר. לעשות העברה לפני אני לא רוצה. והוא מן הסתם בדיוק הפוך. מה עושים?

אני שואל כעת כי השאיפה היא לעשות טרייד אין ולסיים הכל במכה. בהנחה שהרכב טוב ונסכים על מחיר.

מה הסיפור של המסלקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי רכב מסוחר, סיכמתי שהוא משלם את העברת הבעלות, תוך 5 דקות העברנו בעלות באתר וקיבלתי אישור שהרכב הועבר על שמי. פשוט וקל, בלי קומבינות ובלי לרוץ לדואר (ברוב הסניפים חובה להזמין תור מראש, לפעמים יש תור פנוי רק אחרי יומיים שלושה..)

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, razi_pazi כתב:

מה הסיפור של המסלקה?

.

הסיפור עם המסלקה הוא כזה:

באתר https://slika-ins.co.il/ אתה יכול לבדוק היסטוריה ביטוחית של הרכב, כלומר - האם הוא עבר תאונות שבגינן הופעל הביטוח.

המידע אינו מאוד מפורט, אבל הוא מציין באילו תאריכים הופעל הביטוח, כלומר מתי הרכב היה מעורב בתאונה (ייתכן כמובן שהיה מעורב בתאונה קלה, שבעל הפוליסה העדיף לתקן את הרכב - שלו או של הנפגע - בעצמו בלי לערב ביטוח), איזה ביטוח הופעל (עצמי או צד ג') וכן אחוזי ירידת ערך, אם היו. לא נתקלתי בעצמי, אבל נראה לי שאם הרכב הוכרז כטוטאל-לוסט, זה יהיה מצויין שם.

זה בעלות מצחיקה של 10 ש"ח, שבבאמצעותם אתה יכול לפעמים לגלות שלא כדאי בכלל להמשיך לבדוק את הרכב. החיסרון היחיד הוא, שאתה לא יכול לבדוק בעצמך רכב של מישהו אחר - אתה צריך ממנו את צילום רשיון הרכב, או שייתן לך בע"פ את מס' הרישוי, ת.ז בעל הרכב ותאריך התחלת הבעלות

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, spidrman כתב:

רכשתי רכב מסוחר, סיכמתי שהוא משלם את העברת הבעלות, תוך 5 דקות העברנו בעלות באתר וקיבלתי אישור שהרכב הועבר על שמי. פשוט וקל, בלי קומבינות ובלי לרוץ לדואר (ברוב הסניפים חובה להזמין תור מראש, לפעמים יש תור פנוי רק אחרי יומיים שלושה..)

שילמת לפני ההעברה?

יש דרך לעשות זאת בו זמנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסטוריית בעלויות אפשר לראות כאן:

https://www.gov.il/he/Departments/DynamicCollectors/private_vehicle_history_2?skip=0

לרכבים משנת 2017 והלאה, או באזור האישי הממשלתי (של בעל הרכב) גם לרכבים ישנים יותר.

בעלות מקורית ועכשווית כתובה גם ברישיון הרכב, למעט בעלות חברה שלא תמיד כתובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2023 בשעה 00:21, razi_pazi כתב:

שילמת לפני ההעברה?

יש דרך לעשות זאת בו זמנית?

למען האמת שילמתי במזומן (21,000 ש"ח) כך שעשינו זאת במקביל... צריך מידה של אמון...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יש אחריות יצרן אבל הרכב טופל במוסך מדרכה שגרם נזק יותר מתועלת ,  אתה תראה איך היצרן מיד זורק את האחריות לפח. במיוחד אם נגעו במנוע. למשל בעקבות שיפוץ מתאונת חזית. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...