Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מודעה שאהבתי

עוזי ל
שימו לב! השרשור הזה בן 386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 35 דקות, איציק נ. כתב:

[* אזהרת ציניות*]

אתה לא מבין.

מועסקים שם כלל משתמשי קארספורום לדורותיהם.

כן כן, אלו שידועים (בכל העולם) כשכירים שלעולם לא טועים.

כאלה שלמדו, התמקצעו, עשו תואר של שנים ויצאו לעבודה בשטח ומעולם לא עשו טעות אחת למעסיק שלהם - אפילו לא בלימודים או בסטאז'. שלמות !

לצערנו הרב, לא כל מעסיק יכול להרשות לעצמו יוצא קארספורום (הביקוש אדיר וההיצע מצטמצם מרגע לדודלי), אז לפעמים מתפשרים ב"סתם" אנשים שלמדו והתמקצעו ואולי אפילו עשו איזה טעות פה ושם. אתה יודע שמאוד קשה למצוא רובוטים שלא טועים. אה, סליחה, לא רובוטים... אנשים בשר ודם.
האגדה מספרת שלפני כמה מאות שנים היה משתמש קארספורום אחד שטעה - והוא הלך למעסיק שלו ודרש שיוריד לו את הטעות מהמשכורת שלו ויחזיר לקליינט ששילם !
המעסיק, שלא ידע מה לעשות, חיפש עזרה ושאל כל חכם בקרבתו מה לעשות. לאחר כמה ימים שמע על זה סבא של סבא של סבא של סבא של סבא של סבא של סבא של ארנון בר דוד - ודרש מהמעסיק שיפטר את אותו עובד ! סיפור אמיתי !

בסופו של יום, עד כמה שזה נשמע "לא משהו", מאחורי כל פינה מסתתר איזה מישהו ששילם על איזה טעות של מישהו אחר. זה לא צודק, אבל אלו החיים. לפעמים, חלילה, קורה שגם רופא טועה ומישהו אחר משלם חלילה וחס בחייו - ולעיתים קורה שמישהו טועה ואז מישהו אחר משלם על זה בכסף.

איציק

אהבתי את הסיפור.

התגובה שלי  הייתה מכוונת נטו לשלט המזלזל הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעשה בשכל אם יוריד את השלט הזה,יש לי חוש הומור בכייף,והשלט לא התחיל בכלל להצחיק אותי,סתם שלט שמשדר בכיינות וחוסר סימפטיה ללקוחות,

רק חסר שם עוד משפט "הומריסטי" בסיגנון של סיימת את הטיפול?תתחפף זה לא בית קפה פה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה איש מאיזה ארץ, אבא שלו נפטר.

לקח את הבן הקטן שלו לבחור ארון לסבא.

ראה אחד מהודר ויקר, ולידו אחד פשוט וזול.

אמר לבן שלו - תראה איך מתמקחים.

אכל לקברן את הראש. רצה את המהודר במחיר של הזול.

הקברן ניסה להיות סבלני...

אמר לו - תראה, הנחה כזו אני לא יכול לעשות לך,

אבל אני יכול לבוא לקראתך ולהוסיף לך... ארון קטן לילד.

רוצה לומר...

שיש הרבה לקוחות שאוכלים את הראש של כל נותן שירות קטן

- תעשה משהו - קשהלי - אין לי - אמא חולה - אחים אנחנו - עלי אל תרויח - ממול יותר זול -

עד שאתה תולה שלט כזה... ואידך זיל גמור.

מכיר את זה כל כך טוב...😤

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם רופא היה מפרסם את זה בכניסה לקליניקה שלו, אף אחד לא היה מרים גבה או מתלונן. כמה ממכם הגעתם לקלינקה פרטית של רופא , בזבזתם חצי יום בשביל "הבחנה" של רבע שעה, כאשר בסיום הוא אומר... "תעברו דרך הפקידה" ואז היא עם החיוך שלה אומרת 1600 ש"ח לצורך "היוועצות".... על מה ה1600 ? על רבע שעה? ביחס של דקה ב100 שקל?.. אבל היי.. מי ממכם למד 7 שנים רופאה, בלי השנים של הלהתקבל לרפואה, איפה השנים הוא עשה "סטאז" בבית חולים בארץ בתת תנאים ותת משכורת עם 4 משמרות של 26 בחודש כדי שיהיה קצת כסף לתינוק שנולד לו... והדבר היחד שאתם מרצים בראש הוא ...רגע אם הוא מקבל 10 לקוחות אז הוא עושה 16000 ביום? כמה הוא כבר יעשה בחודש..?...

כן, תכירו, ניסיון וידע = יש לו מחיר, לא חייבים להסכים לו אבל כל אחד רשאי לדרוש כמה שהוא חושב לנכון, פעם אחרונה שזכרתי רכב הוא הרבה פעמים הרגלים של האנשים פה בפורום ורכב הוא כלי עבודה שלהם, ואם הרכב שלהם נכנס למוסך אז הם מושבתים ולא מצליחים להתפרנס. מי שלא מתחבר לדרך של המודעה ההומוריסטית הזאת לא חייב לטפל שם, אבל להשקיע ולנסות לשכנע אותנו למה הוא טועה ולמה על עבודה של חצי שעה גובים שעה עגולה, זאת כבר חוצפה.

מאותה סיבה שפורץ מנעולים מבצע עבודה של 3 דקות בחצי שעה, גובה 350 על הטיפול , למה? כי זאת הצגה שצריך "למכור" ללקוח, כי אחרת למה שהלקוח יגיד בשביל 3 דקות אני משלם 350.. איפה הציוד, איפה הנסיעה, איפה המדינה שמשתתפת בחוויה?

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 4

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי כנראה לא הצלחתי להעביר את מה שרציתי להעביר. אין שום בעיה שבעל מקצוע יגבה על השרות שלו כל סכום שהוא רואה לנכון ויש מי שמוכן לשלם לו את זה. ובהחלט חייב להיות תשלום על ידע ומקצעויות. 

גם אין שום בעיה שבעל מקצוע שמגיע אליך עד הבית ישקלל לתוך מחיר השרות את זמן הנסיעה, הרי ברור שלקח לו לפחות שעה בממוצע להגיע עד אליך ולחזור ועל הזמן הזה צריך לשלם בדיוק כמו על זמן העבודה.

כל זה בסדר גמור ולא יכול לעבוד אחרת.

רק השלט עצמו לדעתי לא לעניין, בדיחה גרועה שמשדרת התנשאות וזלזול בלקוחות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, Buki כתב:

רק השלט עצמו לדעתי לא לעניין, בדיחה גרועה שמשדרת התנשאות וזלזול בלקוחות.

וכשלקוחות מזלזלים בנותן שירות של 400 ש"ח לשעה בטענה ש"על הגב שלהם הוא בנה עוד קומה בוילה" זה יותר טוב ?

כל האמיצים שחושבים שכל ה 400 שקל לשעה האלו (או חצי מזה, או רבע מזה) נכנסים לכיס של בעל הבית, מוזמנים לפתוח עסק ולגבות 400 שקל לשעה ונראה תוך כמה זמן הם יתחילו לנגן אחרת ולבכות בכל קבוצת פייסבוק או פורום אפשריים.

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, איציק נ. כתב:

וכשלקוחות מזלזלים בנותן שירות של 400 ש"ח לשעה בטענה ש"על הגב שלהם הוא בנה עוד קומה בוילה" זה יותר טוב ?

אני לא "לקוחות"...אני רושם את הדעה שלי ולא מתיימר לייצג מישהו אחר.

גם על שעת עבודה שלי מקום עבודה שלי גובה מלקוחות סכומים דומים וזה לא משהו חריג לאור ההתייקרויות האחרונות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Buki כתב:

גם על שעת עבודה שלי מקום עבודה שלי גובה מלקוחות סכומים דומים וזה לא משהו חריג לאור ההתייקרויות האחרונות. 

בתור אחד שהוא מספיק חכם ומכיר את הנושא מ-2 צידי המתרס, אתה בהחלט צריך להבין ש"בתוך עמי אני חי" ושלטים מהסוג הזה שיש בהם הומור עם קריצה מסויימת, לא באים להעליב אף אחד אלא לדבר לכל אותם הבכיינים בגובה העיניים.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהפריע לי יותר בשלט זה לא הקטע של ה"שותפים העסקיים" אלא החלק השני.

אם אני כבר נכנס למוסך אני אוהב להסתכל על מה שעושים, בלי להפריע ובלי לשגעת את המכונאי כמובן. וגם קרו מקרים שהתחלתי לעשות משהו, הסתבכתי או הבנתי שזה גדול אלי והלכתי למוסך, השלט הזה משדר שבמקום הזה לא רוצים אותי כלקוח. אפילו שברור שזה נאמר בהומור. 

אם זה היה רק החלק של ההוצאות הקשורות בתפעול העסק, לא הייתה לי בעיה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Buki כתב:

מה שהפריע לי יותר בשלט זה לא הקטע של ה"שותפים העסקיים" אלא החלק השני.

אם אני כבר נכנס למוסך אני אוהב להסתכל על מה שעושים, בלי להפריע ובלי לשגעת את המכונאי כמובן. וגם קרו מקרים שהתחלתי לעשות משהו, הסתבכתי או הבנתי שזה גדול אלי והלכתי למוסך, השלט הזה משדר שבמקום הזה לא רוצים אותי כלקוח. אפילו שברור שזה נאמר בהומור. 

אם זה היה רק החלק של ההוצאות הקשורות בתפעול העסק, לא הייתה לי בעיה עם זה.

אף בעל עסק לא אוהב שמסתובבים לו בין הרגלים ובוחנים אותו, כי רק לחמור מראים חצי עבודה, מסרת את הרכב שלך למוסכניק, אתה סומך עליו? אז למה אתה צריך לעמוד לו על הראש, שב בפינת המתנה תקבל עדכונים. מה אתה צריך להתסובב לו בתוך המוסך? יש עליך ביטוח? ועוד יותר גרוע זה אחד שמגיע שחושב שהוא  "מבין" או יודע אז הוא גם מתחיל לשאול שאלות. מסרת את הרכב כאן החלק שלך נגמר, באותה אנלוגיה לרופא, אתה לא תעמוד באמצע הניתוח ותסתכל, תשאל, תייעץ או תתן יד , נכון? אלא תעמוד מעבר לחלון ותתפלל שהניתוח יצליח, אותו הדבר גם במוסך.

אם אתה איש מקצוע הייתה רוצה שמישהו שאינו תורם למשימה יעמוד על הראש ויבחון אותך? אתה תרצה לצאת לשתות, לעשות שיחת טלפון ו"בעל המאה" יעקום פרצוף?

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, חלאס עם האנלוגיה הזאת של רופא. למוסכניק ישראלי מצוי יש רמת כישורים והשכלה של פועל בניין במקרה הטוב, עם מוסר עבודה ותודעת שירות ורמת ביצוע בהתאם. מעטים מאד המוסכניקים שבכלל יודעים לתפעל מחשב, קל וחומר לעשות דיאגנוסטיקה אלקטרונית או אפילו חקירת תקלה מכנית. אנשים פה נוסעים מכל קצוות הארץ לקומץ מוסכים בשביל טיפול שוטף, כי ברור להם שבתור ברירת מחדל אי אפשר לסמוך על אף 'בעל מקצוע' אקראי שלא בדקת בשבע עיניים ובא עם המלצות - ואפילו שם יש נפילות מדי פעם. באיזה סרט אתה חי ועל איזה מוסכים אתה מדבר לעזאזל שעובדים בהם כל המקצוענים האלה? איפה הם?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלעצמה המודעה נחמדה ומשעשעת.

אין שום בעיה עם הומור וציניות אבל במקרה הזה הרושם שהיא מעבירה (עליי אישית כמובן) קצת פחות משעשע.

המסר שאני מקבל מהמודעה הוא הומור יחד עם יהירות, זלזול וחוסר סבלנות כלפי הלקוחות שלך למרות שהתוכן באמת נכון (אגב, אותם גורמי מדינה שותפים של כולנו, עצמאיים ושכירים כאחד) וגם נכון שהלקוח הישראלי המכוער ידוע בחביבותו והבנתו שכל בעל מקצוע או נותן שירות הוא בעצם העובד שלך אבל בואו, זה לא שבכל מוסך שני עומדים צדיקים ובעלי מקצוע מהזן המשובח ביותר.

בקיצור, אם לא הייתי מכיר וסומך על בעל המקצוע החתום על השלט הזה,

לא חושב שהייתי נכנס למוסך עם שלט כזה בכניסה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלט הוא תרגום כמעט מילה במילה של שלטים שהיו נפוצים במוסכים אמריקאים לפני כ-30 שנה (חוץ מהאיזכור של ביטוח לאומי), ולא אהבו שאנשים מסתכלים עליהם כשהם עובדים. אני לא אהבתי את הגישה -- אני לא אנדנד למכונאי ואשב עליו, אבל בהחלט רוצה את האפשרות לדגום מדי פעם מה שהוא עושה בזמן עבודה, ולודא ולהשתתף בהחלטות בזמן אמת . לכן אני עובד רק עם מוסך קטנים ומקצועיים עם מעט עובדים, אלא כשמדובר בכלי רכב תחת אחריות כשאז אני הולך למוסך מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלט הוא הומוריסטי.

לא נראה לי שאם מישהו יסתכל בשקט ולא מידי קרוב, זה יפריע להם.

זה נועד לדעתי להרחיק כל מיני שמסתכלים רק בשביל להעיר בלי להבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...