Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן נייד לממד

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין לקנות מזגן נייד לממ"ד

האם זה מספק את הסחורה?

זה מסתדר טוב עם החלון כנף של הממד? ראיתי כיסוי pvc שמוכרים בaliexpress, שווה משהו?

מה אני צריך לדעת לפני שאני קונה אחד?

והאם יש מזגנים מומלצים כלשהם?

רעש פחות מעניין אותי כי הוא יופעל רק במהלך היום

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן נייד זה רק אם אין לך ברירה אחרת.

זה יותר גרוע בכל פרמטר אפשרי ממזגן מפוצל נורמלי.

הבעיה שהמדחס והמאייד נמצאים באותה יחידה, שנמצאת בתוך הבית, אז יעילות תרמית מאוד נפגעת.

גם המזגן עצמו פולט חום, גם הצינור שממנו החום אמור להיפלט החוצה.

הנגזרת מזה יש למזגנים האלה גם רמת רעש גבוהה וגם צריכת חשמל מאוד גבוהה.

מזגן נייד עדיף לשים רק כפתרון זמני, או במקומות שבהם זה או זה או כלום, למשל דירה שכורה עם בעל בית חמדן. בתור מזגן הדברים האלה לא משהו.

יש לי דבר כזה בבית, טורנדו שקר כלשהו, והוא ממש לא להיט.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת לדבר על מגירת המים שצריך לרוקן אחת ליום.

אה, וגם על העובדה שהוא מקרר בערך במרחק של 20 ס"מ מהפתח שלו ולא יותר מזה.

ושכחתי, את הצינור שפולט את החום צריך להוציא מהחלון. שצריך להיות פתוח. כשהמזגן עובד. כך שהחדר לא מתקרר. 

או להשאיר את הצינור שפולט חום, ליד היחידה שפולטת קור, לתת להם לבטל אחד את השני, ולחשוב שהנה עשית משהו!

פות"ש- לא מומלץ. רחוק מלהיות פתרון, יותר כמו יצירת בעיות חדשות. 

נסה להבין איך ניתן להתקין מזגן אמיתי בממ"ד, יהיה עדיף לך בהרבה. אין לי ממ"ד כך שאין לי מושג אם זה אפשרי בכלל האמת...מעולם לא בדקתי.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

שכחת לדבר על מגירת המים שצריך לרוקן אחת ליום.

זה דווקא לא צריך לעשות. לפחות לא רשום בספר הוראות בזה שלי, וגם אין מגירת מים שאפשר לגשת אליה בלי להפוך את המזגן על הצד.

קיים ברז ניקוז, אבל זה יותר למקרי חירום.

לפני שעה, ברווז כתב:

נסה להבין איך ניתן להתקין מזגן אמיתי בממ"ד, יהיה עדיף לך בהרבה. אין לי ממ"ד כך שאין לי מושג אם זה אפשרי בכלל האמת...מעולם לא בדקתי.

אפשרי.

יקר ודורש מקדח יהלום מצד המתקין, אבל אפשרי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

זה דווקא לא צריך לעשות. לפחות לא רשום בספר הוראות בזה שלי, וגם אין מגירת מים שאפשר לגשת אליה בלי להפוך את המזגן על הצד.

טוב, כנראה שהטכנולוגייה השתפרה פלאים מאז שהיה לי כזה דרעק קטן לפני אי-אילו שנים. 

או שהחימום שנפלט מהמזגן משמש לאידוי המים... 

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

יקר ודורש מקדח יהלום מצד המתקין, אבל אפשרי.

יקר, כאילו דהההה.

מקדח יהלום- אתה חושב שלא צריך מקדח שכזה גם בהתקנות רגילות? 

אני גר בבניין גבוה. התקינו אצלי מזגן על קיר חיצוני (בטון. עבההה.).

מקדח יהלום וכלי ייעודי.

גם אם הקיר פנימי מחומר רך מקדח שכזה יאכל אותו בלי מלח ובשניות, כך שתמיד רצוי שלמתקין יהיה כזה מקדח. 

מצד שני, אני לא ממליץ לנסות לקדוח במשהו שמצריך יהלום עם מקדח שלא מכיל יהלום. מאד לא ממליץ. מבטיח שלא אתקמצן שוב ואקנה את המקדח יהלום לפעם הבאה שצריך לקדוח במשהו עם יהלום במקום להתברווז שעתיים על עבודה של 5 דקות.

השאלה שלי היא אחרת- האם קידוח למזגן בממד לא יגרום למחסור באטימות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, ברווז כתב:

מקדח יהלום- אתה חושב שלא צריך מקדח שכזה גם בהתקנות רגילות? 

הבנתי מחבר מזגניסט שצריך מקדח מיוחד לממ"דים.

ונכון, גם להתקנות רגילות צריך יהלום.

בהתקנות רגילות גם יש מצבים שקודחים דרך קיר תומך, אז יכול להיות שזה אותו מקדח.

לפני כשעה, ברווז כתב:

השאלה שלי היא אחרת- האם קידוח למזגן בממד לא יגרום למחסור באטימות?

לדעתי זה חשוב באותה מידה גם בהתקנה רגילה, חייב לאטום את החורים לצינור ולמוטות האלה ששמים עליהם את הכלוב כמו שצריך בכל מקרה.

לא נראה לי שבממ"ד שונה במשהו מהבחינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה אופציות אם רוצים לשמור על אטימות הממ"ד.

אחת האופציות היא שימוש באחד מצינורות האוורור הקיימים.

יש אביזר שמחליף את הפלאנג' ונסגר עם אטם וברגים.

הפתרון הנ"ל פחות מומלץ אם מותקנת בממ"ד מערכת סינון.

האופציה השניה היא קידוח והתקנת אביזר יעודי (שרוול mct, או בשמו המסחרי התקן עומר/עידו/עוד כל מיני שמות של ילדי גן צפונבונים, שלא לכולם יש אישור פקע"ר).

התקנה של הנ"ל עולה בערך כמו עוד מזגן קומפלט.

לא יודע כמה האיום הכימי הנוכחי מצדיק את ההשקעה, אבל כמובן שחוקית יש לשמור על שלמות הממ"ד ואביזריו וגו'...

• מעניין 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל טתה יוצא מנקודת הנחה שהממד שלך באמת אטום.

אחר כך אתב מנשיך להניח שחל"כ יחדור בכמות שעלולה להשפיע דרך קדח סתום ללא פתחים נוספים 

אם מאוד חשוב לך נושא הגזים תחזיק בלון אויר דחוס ותפתח קצת כשיש התקפה כימית. זה יגרום ללחץ פנימי וזרימת אויר החוצה בלבד 

חוץ מזה עכשיו הרבה יותר אין זה התקפה גרעינית אירנית.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.8.2022 בשעה 16:02, vadim6385 כתב:

לדעתי זה חשוב באותה מידה גם בהתקנה רגילה, חייב לאטום את החורים לצינור ולמוטות האלה ששמים עליהם את הכלוב כמו שצריך בכל מקרה.

לא נראה לי שבממ"ד שונה במשהו מהבחינה הזאת.

ממ"ד נועד לתת מענה גם נגד כימי, ולא רק פיצוצים קונבנציונליים. לכן שם האטימות היא משהו שהיחס אליו חמור יותר. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו לפני צריך לשים שרוולים מיוחדים מסביב לכל הצינורות שיוצאים מהיחידה הפנימית החוצה.

בנוסף, אחת מהנקודות הבעייתיות באטימות שלרוב שוכחים היא הצינור שמנקז את העיבוי מהיחידה הפנימית, צריך לשים עליו ברז שניתן לסגור כאשר אוטמים את הממ"ד.

that being said, למיטב ידיעתי רוב האנשים שמתקינים מזגן בממ"ד עושים התקנה רגילה וסוגרים עניין. אם יש לך מערכת סינון גזים כנראה שהיא תוכל לשמור על לחץ גבוה בתוך הממ"ד גם עם בעיות האטימה שהתקנה סטנדרטית יוצרת.

• אהבתי 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...