Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך גיר בגלל מערכת START_STOP? (ספויילר: בסוף לא הלך כלום [בינתיים] )

laplug
מעבר לפיתרון נפתר ע"י laplug,
שימו לב! השרשור הזה בן 832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• פיתרון

אני ממש לא מסיר אחריות מכל מה שאני עושה- רחוק מזה. אבל תחום המכונאות רכב זה לא סתם משהו בקטנה ובשיכלול של ההפסד והרווח שלי, אני מעדיף להתפשר על נוחות וביצועים בשביל לא להפוך למכונאי רכב. ואחת הסיבות העיקריות שזה תחום שפשוט ממש ממש לא מעניין אותי.  

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תחום הרכב מתקדם בדיוק כמו כל דבר מסביב.
כמו שפעם היו מסכי טלויזיה CRT והיו מתקנים אותם והיה סבבה, היום יש LED וכל מיני טכנולוגיה שבחלק גדול מהמקרים - אין תיקון, רק החלפה. כן, זה יקר - אבל וואלה, הטלויזיות היום דקיקות וברמת איכות פי כמה יותר טובה מפעם.

גם תחום הרכב מתקדם, וזה יותר יקר ממה שהיה פעם. יחד עם הקידמה יש הרבה בונוסים (רכבים חזקים, חסכוניים, נוחים ושקטים יותר). יש מחיר לקידמה *בכל* ענף. כמו שמקרר פעם היה מחזיק 40 שנה וגם מזגנים 25-30 שנה, היום במקרה הטוב זה יהיה חצי מזה ולעיתים הרבה פחות. 

המינימום שאתה יכול לעשות בתור צרכן שלא מבין כלום בענף הרכב וגם לא רוצה להבין - כי זה לא מעניין אותו, זה לעשות סקר שוק (סקר מחירים) בדיוק כמו שאתה עושה שאתה קונה *כל* דבר אחר.
במקרה הזה כל מה שאתה צריך לשאול זה כמה עולה הטיפול ומה מחליפים בו, בשביל שתהיה לך נקודה להשוואה חוץ מהמספר כולל מעמ שרשום למטה.
ככה אתה מכניס את הרכב למוסך, ועל כל בורג שצריך להחליף מעבר לזה - שיתקשרו אליך לאישור.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית יכול לעשות את הטיפול במחיר זול יותר אם היית משתמש בחלקים חליפיים לחלקים מקוריים המחיר סביר פחות או יותר
פעם הבא אם הברקסים יקרים אתה יכול לבקש מהמוסך המורשה הצעה גם לחליפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, davemustaine87 כתב:

על צלחות בלם וסט רפידות לשלם 1550 שקל לפני מע"מ, נשמע לי שחיטה ברמות אחרות. 

לצורך העניין לפני שנה ביונדאי שהייתה לי שילמתי על צלחות בלם אחוריות+רפידות - 370 שקל לפני מע"מ

דוגמא לא מוצלחת..

צלחות בלם אחוריות בסיטרואן מגיעות עם מיסב מובנה וטבעת ABS מגנטית.

זה עסק הרבה יותר יקר מאשר לרכבים שבהם מחליפים את הדיסק בנפרד.

בחנות חלפים זוג דיסקים כאלה עומד על 700-800 ש"ח

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, לא ידעתי שהצלחות כול כך יקרות, אבל אולי מכיוון שהם כאלה יקרות, האם באמת היה צורך להחליף אותם אחרי 40 אלף קילומטר? האם אי אפשר לבצע חריטה? 

הסיטרואן שלי עברה כבר 85 אלף ולא נדרשה להחלפת רפידות אחוריות, כול שכן, צלחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, laplug כתב:

אני ממש לא מסיר אחריות מכל מה שאני עושה- רחוק מזה. אבל תחום המכונאות רכב זה לא סתם משהו בקטנה ובשיכלול של ההפסד והרווח שלי, אני מעדיף להתפשר על נוחות וביצועים בשביל לא להפוך למכונאי רכב. ואחת הסיבות העיקריות שזה תחום שפשוט ממש ממש לא מעניין אותי.  

ולמה אתה חושב שרכב מקונצרן אחר שהוא לא psa יהיה שונה ?

במוסכי יבואן על כל דבר שיחליפו ברכב תשלם בערך כפול ממה שיעלה לך במוסך מורשה משרד תחבורה. 

כשמדובר בשמן ופילטר אז במקום 400 ייצא 800 , גס פלוס מינוס 100 שח, כואב אבל לא נורא, כשמדובר ב 4 צלחות ורפידות אז במקום 1500 - 2000 ייצא לפחות 3500 . 

שם זה הרבה יותר כואב . 

מה שאומרים לך כולם בסהכ , תבדוק גם מורשה יבואן וגם מורשה משרד התחבורה  , תשאל מה מחליפים , איזה מותג אתה מקבל , אם יש שאלות תפתח פה שרשור יעזרו לך באהבה. 

ככה כבר שנים אני חוסך בין מאות לאלפי שקלים כל טיפול. אני לא איש טכני ולא עושה את העבודה לבד. 

זה כן עולה לי בין חצי שעה לשעה לפני כל טיפול , כמה טלפונים כדי להשוות. 

לא הקרבה גדולה מדי , זה קורה פעם בשנה.

עריכה אחרונה על ידי nepet
  • אהבתי 1

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Igalz כתב:

דוגמא לא מוצלחת..

צלחות בלם אחוריות בסיטרואן מגיעות עם מיסב מובנה וטבעת ABS מגנטית.

זה עסק הרבה יותר יקר מאשר לרכבים שבהם מחליפים את הדיסק בנפרד.

בחנות חלפים זוג דיסקים כאלה עומד על 700-800 ש"ח

לא מדוייק בכלל.

היתה לי פיקאסו 2017 קצרה.

הצלחות שם - לפי מספר שילדה - ללא מיסב מובנה.

מקט 1609583080.
מחיר סט צלחות אצל היבואן נכון לרגע זה: 535 ש"ח. אני אפילו לא יכול לומר שזה יקר, כי זה לא.

תיקון טעות: בשגגה רשמתי בפוסט קודם - צלחות ורפידות אחוריות

אז זהו - שזה לא.

מדובר בסט צלחות ורפידות קדמיות.
כן, ייתכן ואחרי 40K קמ כבר אי אפשר לחרוט אותן, אבל כל מקרה לגופו.
במקרה הפרטי שלי - ב 30-35K ק"מ עוד אפשר לחרוט בלי בעיה (אבל לא כולם ששים לעשות את זה).

אגב, המחיר של הצלחות הללו אצל היבואן - יקר יותר ממה שרשום אצל פותח השירשור: 549 שח ליחידה ! זה מחיר מטורף. לא ברור למה לא הוצע לו חליפי שמאושר ע"י היצרן או כל מותג אחר איכותי. היה יכול להיחסך כאן הרבה כסף אבל אולי אינטרס של המוסך להרוויח יותר ולמכור את הסחורה של היבואן. 

איציק

לפני 3 דקות, davemustaine87 כתב:

הסיטרואן שלי עברה כבר 85 אלף ולא נדרשה להחלפת רפידות אחוריות, כול שכן, צלחות. 

שים לב לתיקון טעות שלי: מדובר בצלחות ורפידות קדמיות.

האחוריות הן ללא מיסב. הקדמיות הן 302 מ"מ (זהות בפיקאסו וב-3008 MK2)

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, nepet כתב:

ולמה אתה חושב שרכב מקונצרן אחר שהוא לא psa יהיה שונה ?

במוסכי יבואן על כל דבר שיחליפו ברכב תשלם בערך כפול ממה שיעלה לך במוסך מורשה משרד תחבורה. 

כשמדובר בשמן ופילטר אז במקום 400 ייצא 800 , גס פלוס מינוס 100 שח, כואב אבל לא נורא, כשמדובר ב 4 צלחות ורפידות אז במקום 1500 - 2000 ייצא לפחות 3500 . 

שם זה הרבה יותר כואב . 

מה שאומרים לך כולם בסהכ , תבדוק גם מורשה יבואן וגם מורשה משרד התחבורה  , תשאל מה מחליפים , איזה מותג אתה מקבל , אם יש שאלות תפתח פה שרשור יעזרו לך באהבה. 

ככה כבר שנים אני חוסך בין מאות לאלפי שקלים כל טיפול. אני לא איש טכני ולא עושה את העבודה לבד. 

זה כן עולה לי בין חצי שעה לשעה לפני כל טיפול , כמה טלפונים כדי להשוות. 

לא הקרבה גדולה מדי , זה קורה פעם בשנה.

כי אני מחזיק כמה רכבים במקביל. ובמהלך השנים התחלפו אצלי כמה רכבי ליסינג, הסתכלתי כמה עולה אצלהם טיפול במוסך מורשה של החברה, זה תמיד פחות מאלף ש"ח. אני גם שואל אנשים מהעבודה, כולם צוחקים לי בפרצוף- אף אחד לא שמע על דבר כזה של 2500~ ש"ח על רכב שיש עליו 5K ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, laplug כתב:

אף אחד לא שמע על דבר כזה של 2500~ ש"ח על רכב שיש עליו 5K ק"מ

איפה גבו ממך 2500 שקל על טיפול ראשון עם 5000 קמ על השעון ?

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, איציק נ. כתב:

איפה גבו ממך 2500 שקל על טיפול ראשון עם 5000 קמ על השעון ?

במוסך הנ"ל (אני לא זוכר בדיוק את המחיר. יכל להיות שזה היה 2300). אני אנסה לחפש קבלה, למרות שזה היה כבר לפני 4 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמח לראות אסמכתא איך טיפול של שמן+פילטר+מסנן מזגן הגיע ל 2500 שח.
גם אם היה שם מילוי אוריאה (נגיד עוד 100 שקל, למרות שאני לא רואה איך זה מסתדר על רכב עם 5000 קמ) זה לא אמור בכלל להגיע למספרים כאלה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, laplug כתב:

ספר לי על זה

אני יכול לספר לך.

שרציתי לעשות טיפול בפיקאסו 2017 שלי, ביקשתי הצעת מחיר.

שמן, פילטר שמן, פילטר אויר למזגן - וכמובן, עבודה.
המחירים לא השתנו שנות אור מאז, אגב. אבל צריך לעשות סקר מחירים כמו שאתה עושה בכל מקום אחר.
שים לב שסנן האויר למזגן הוא אותו המקט בדיוק, השמן (דאז) אותו השמן והעבודה אותה עבודה.
עכשיו אני באמת אשמח לדעת איך על רכב עם 5000 קמ שילמת על טיפול 2300-2500 שח...

*** שים לב שהמחיר הנ"ל כולל 20% הנחה, אז תוסיף 167+מעמ למחיר הסופי (195 כולל מע"מ... או בקיצור: עלות הטיפול ללא הנחה היא 974 שח כולל מע"מ) 
איציק

WhatsApp Image 2022-03-06 at 23.07.48.jpeg

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, איציק נ. כתב:

אני יכול לספר לך.

שרציתי לעשות טיפול בפיקאסו 2017 שלי, ביקשתי הצעת מחיר.

שמן, פילטר שמן, פילטר אויר למזגן - וכמובן, עבודה.
המחירים לא השתנו שנות אור מאז, אגב. אבל צריך לעשות סקר מחירים כמו שאתה עושה בכל מקום אחר.
שים לב שסנן האויר למזגן הוא אותו המקט בדיוק, השמן (דאז) אותו השמן והעבודה אותה עבודה.
עכשיו אני באמת אשמח לדעת איך על רכב עם 5000 קמ שילמת על טיפול 2300-2500 שח...

איציק

WhatsApp Image 2022-03-06 at 23.07.48.jpeg

זה לא מוסך מורשה סיטרואן כמדומני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, laplug כתב:

זה לא מוסך מורשה סיטרואן כמדומני?

מורשה יבואן - "חוצה ישראל" בראש העין.
אגב, הם גם החליפו לי (באחריות כמובן) מצבר AGM 70A של וורטה - שבועיים לפני תום אחריות יצרן של 3 שנים.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...