Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנהלים התאחדו ✊ איך מזהים יכולות ניהוליות?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכנס קצת לסנריו, אתה עובד כמנהל בחברה של 20 איש בסה"כ. הוחלט על ידי המנכ"ל, לבצע סקירה של העובדים הקיימים על מנת למצוא מנהל שיכנס לתפקיד קיים שנדרשת בו החלפה של מי שנמצא בו מסיבות כאלה ואחרות.

איך תזהו מי יכול לנהל את הצוות הקטן שמונה 10 איש?

איך אתם מזהים יכולות ניהוליות בבני אדם?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את המנהלים בקארספורום,

אז 180° לכיוון השני. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 17
  • רעיון טוב! 4

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שואלים אם הם בכלל רוצים לנהל.

רק זה יצמצם את הרשימה לפחות בבין חצי ל80%.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

קודם כל שואלים אם הם בכלל רוצים לנהל.

רק זה יצמצם את הרשימה לפחות בבין חצי ל80%.

זה מצב היפוטתי, זה לא המצב במציאות. 

שורה תחתונה

איך אתם בתור מנהלים מזהים יכולות ניהוליות?

לפני 17 דקות, discoTD5 כתב:

תראה את המנהלים בקארספורום,

אז 180° לכיוון השני. 

השאלה אם אפשר להגיב בציניות או לוותר?

או להשליך את התגובה שלך למצב בשטח ולא רק במרחב הפורום

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף ללקיחת אחריות ויוזמה אני חושב שמנהל צריך להיות אדם מסודר - כדי שידע מה מתנהל אצלו...

• אהבתי 2

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yairw כתב:

לא אמליץ ללא היכרות אישית ארוכה, אך אם הייתי חייב למקד את זה לערכים, כנראה לקיחת אחריות ויוזמה נתפסים אצלי כערך עליון

אילו ערכים היו גורמים לך לא להמליץ על הבנאדם?

לפני 58 דקות, motior כתב:

בנוסף ללקיחת אחריות ויוזמה אני חושב שמנהל צריך להיות אדם מסודר - כדי שידע מה מתנהל אצלו...

אילו ערכים היו גורמים לך לא להמליץ על הבנאדם?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל קבוצת אנשים אתה תמצא את אלו שבולטים יותר מהשאר. 

זה אלו שיודעים את העבודה היטב, מבקשים עזרה (בפועל סוג של מחלקים הוראות) וכדומה. 

בלי להכיר את העבודה עצמה או את האנשים או עוד קצת פרטים יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי לייעץ לך.

אם יש לך גישה ל"שיחה צפופה" עם מנהל כ"א במקום, דבר איתו ותבקש לדעת מי העובדים שקיבלו את הדוחות הכי טובים מבין הכנופייה. זה ייתן לך כיוון של התחלה.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, ברווז כתב:

בכל קבוצת אנשים אתה תמצא את אלו שבולטים יותר מהשאר. 

בלי להכיר את העבודה עצמה או את האנשים או עוד קצת פרטים יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי לייעץ לך.

אם יש לך גישה ל"שיחה צפופה" עם מנהל כ"א במקום, דבר איתו ותבקש לדעת מי העובדים שקיבלו את הדוחות הכי טובים מבין הכנופייה. זה ייתן לך כיוון של התחלה.

אני לא מדבר ספציפית על העבודה שאני עובד בה, אני גם עובד פשוט ולא מנהל אז בכלל אין לי סיי בדבר.

פשוט מנסה להבין את המחשבות שיש לאנשים שהם יותר גבוהים בסולם התעסוקתי בנוגע למציאת מנהל.

ציטוט

אתה מתכוון לכאלה שיודעים להניע אנשים?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון הצנוע שלי בתפקיד ניהולי (סוג של, לא ממש בא לי יותר כרגע) - צריך מישהו מצד אחד רציני, אחראי ומסודר, מצד שני בעל גישה לאנשים, גם אלה שכפופים לו, וגם אלה מחוץ לצוות שלו.

כזה שלא סתם יחלק הוראות, אלא גם יידע להתאים אנשים למשימות, להוביל אנשים, לפתח אנשים, לדעת לדרוש מצד אחד, ולתת להם גב מצד שני.

בשביל אנשים בצוות - המנהל יהיה ממשק בינם לבין הדרגות השונות בחברה (כולל HR ושכר), בשביל אנשים מחוץ לצוות - המנהל יהיה הממשק בינם לבין העובדים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

מנסה להבין את המחשבות שיש לאנשים שהם יותר גבוהים בסולם התעסוקתי בנוגע למציאת מנהל.

יש אמרה ישנה, "תשאל 2 יהודים תקבל 3 דיעות".

כל משרה היא סוג של ייחודית, עם צרכים ספציפיים ותכונות מסויימות מאד שרק מי שיש להם אותם מתאימים לניהול איכותי. 

Meme Creator - Funny What I have is a very particular set of skills Meme  Generator at MemeCreator.org!

ניהול מחסן מצריך סט מסויים של יכולות. ניהול משאבי אנוש מצריך סט אחר לחלוטין. ניהול צוות טכנאים מצריך סט משולב לשניים הקודמים שהזכרתי.

כל מקום ומה שמותאם אליו.

כך שלענות לך על השאלה, יהיה קרוב לבלתי אפשרי בלי יותר פרטים.

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

אתה מתכוון לכאלה שיודעים להניע אנשים?

לא רק. אפשר להניע אנשים בכמה צורות- תמריצים, הפחדה, לא יודע מה עוד אבל יש עוד.

בארגון טוב, הנעה של אנשים היא רק חלק מהניהול (והפחדה ושאר מריעין בישין לא עומדות בכלל על הפרק).

מעבר לכל זה, לכל אדם יש תפיסה שונה לגבי מהו אותו "ניהול" מיסתורי. 

אני יודע מה אני הייתי מחפש במנהל. מישהו אחר מחפש דברים אחרים קצת. 

צ'מע קטע. 

הסיפור שלהלן 100% אמיתי, ללא הגזמות וניפוחים מיותרים.

אחרי שהחלטתי "לסגור את הבסטה" של להיות עצמאי, הלכתי לעבודה הראשונה שמצאתי- מחסנאי פשוט, שכר מינימום.

אני מכיר היטב את העבודה. עבדתי בזה מאז הצבא, כולל. פלוס ניסיון של כמה שנים גם ברכש בינ"ל משולב עם מחסן, אבל לא חיפשתי אז "קניין" אלא "רק מקום להכניס כסף לחשבון הבנק".

התחלתי לעבוד. מחסן! להזיז משהו מפה לפה. לפרק קונטיינר. למדף סחורה. בסיסי.

נעזרתי בשאר הצוות שהיה איתי למלא את ההוראות שקיבלתי.

התחלתי בדיוק לתוך קבלה של כמה וכמה קונטיינרים לאחר תקופה ארוכה של חוסרים כך שהימים היו עבים מאד... ידעתי מה צריך להיעשות, ועבדתי בהתאם.

עוברים כמה ימים. 

ביום הרביעי שלי שם ניגשים אליי מנהל הסניף מהמרכז ומנהל הרכש של הסניף ושואלים אותי- "אתה רוצה להיות מנהל המחסן?"

:shock:

מצא חן בעיניהם איך שהפעלתי את הצוות, הקצת ידיעה שלי בשפה הרוסית עזרה מאד והרשימה אותם (היה איתי עולה חדש שלא מבין כמעט עברית בכלל והתקשורת הייתה בעייה), התכנון שלי לגבי מה ואיך לעשות לפני שאני עושה ועוד.

אז נהייתי מנהל מחסן עם צוות פועלים.

השכר שודרג בהתאם. יותר ממה שהרווחתי עד אז אי פעם.

זה לא שכר "משמעותי" בשום קנה מידה, אבל הוא היה גבוה ממה שקיבלתי בעבודות השכירות שהיו לי לפני כן...

שורה תחתונה: זמן התגובה של המחסן תחתיי התקצר בכ-20%. בארגון הספציפי הזה, מדובר על הישג משמעותי (המחסן משרת חנות וצריך לשנע סחורות מהמחסן לחנות לפי דרישה).

"פאנטומים" נעלמו כמעט לגמרי ("אין!" נהיה נדיר מאד. או, כמו שמחסנאים בצבא אומרים- "אם תרצו, אין. זו אגדה.")

ועוד כמה דברים טובים קרו שם :lol:

מה עובר לאנשים בראש כשהם מחפשים מנהל תלוי מאד באיך הראש שלהם ספציפית עובד ובמה שהעבודה צריכה.

• אהבתי 4

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה שני נושאים נפרדים:
1. זיהוי יכולות ניהול: יש מכונים שמתפרנסים מזה, וגם הם לא מתגאים באחוזי דיוק מפוארים. 

צריך להבין האם זה מנהל שהוא גם מקצועי ואמור להיות גם מקור הידע, או רק תפעולית מבחינת חלוקת משימות, מעקב ודיווח להנהלה.

מנהל בראש ובראשונה עובד עם אנשים, גם בתחום המקצועי וגם האישי. צריך לדעת ללעזור לעובדים להיות יעילים, לזהות חולשות וחוזקות כדי לשפר, לקדם את מי שצריך, לפתור בעיות בין עובדים (וגם להיות גננת של ריבים על מזגן).

החלק המקצועי יכול להיות בעייתי אם הוא לא הכי ותיק או מנוסה ויש עובדים שמקצועית טובים ממנו אבל לא מתאימים להוביל. מנהל טוב יצליח להתמודד עם זה, אבל זה לא קל.

2. קידום עובד מתוך צוות קיים לניהול:

מצד אחד יש לך יתרון של להכיר את האדם מראש, לא בתור מנהל אבל כעובד, קולגה. אתה יודע האם אנשים מקשיבים לדעותיו, האם הוא מסודר, לוקח אחריות, מוביל, יוזם, משרה אוירה נעימה, עוזר לאחרים...

מצד שני, גם אם מצאת את האדם הכי מתאים, יתכן שעצם העובדה שהוא היה קודם חפ״ש ועכשיו קודם, יצור בעיות. או בגלל שעובדים אחרים רצו את התפקיד, או סתם מוזר להם לקבל ממנו הוראות, והוא מצידו מרגיש לא נעים לנזוף בהם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, DareDevil כתב:

אילו ערכים היו גורמים לך לא להמליץ על הבנאדם?

לא הייתי ממליץ לניהול על:

- אנשים שלא מוכנים להשקיע בעבודה - "בחמש העט נופלת מהיד" 
- אנשים שלא מסוגלים לראות את התמונה הכוללת ומתעקשים להכנס לכל הפרטים הכי קטנים
- אנשים שלא מסוגלים להסתדר עם אנשים אחרים - תמיד נכנסים למריבות וחיכוכים
- אנשים שלא מוכנים לקחת אחריות כולל כאלה שלא מסוגלים להחליט ו"לחתוך"
- אנשים שלא מקשיבים לאנשים אחרים (כולל כאלה מעליהם ומתחתיהם בהיררכיה)
- אנשים שמחפשים תמיד את מי להאשים בכל בעיה במקום לחפש פתרון

ב-32 שנות עבודה הכרתי לא מעט מנהלים עם אחת או יותר מהתכונות הנ"ל, חלקם נחשבו למוצלחים מאוד. אני לא אהבתי אותם...

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, ברווז כתב:

. אפשר להניע אנשים בכמה צורות- תמריצים, הפחדה, לא יודע מה עוד אבל יש עוד

זה הכל תמריצים, חיוביים או שליליים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...