Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בצבע שחור - טוב או רע?

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 1175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין על רכב בצבע שחור!

לא מזמן קניתי עוד אחד בצבע שחור. 

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היה לי רכב שחור . לא שמתי לב לכך שמתחמם באופן קיצוני יותר מצבע אחד .

הדבר המתיש הוא שאם אתה אכפתי למצב הרכב חיצונית, כל פיפס רואים , בניגוד ללבן. 

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה רכב יד שנייה.

לצערינו שוק הרכב בארץ מאוד קטן. ככה שאני בוחר רכב על פי מצבו המכאני והחיצוני. גוון הצבע בכלל לא נכנס לשיקולים.

בתמימומי חשבתי שבחירת צבע היא פריבילגיה של מי שמזמין אוטו חדש. אבל בפעמים שיצא לי ללוות רוכש רכב חדש לאולם התצוגה, תמיד נאלצנו להתפשר על בחירה בין 2 צבעים מגעילים שיש במלאי או להמתין 8 חודשים למשלוח הבא. בקיצור, גם לרוכשי רכב חדש אין בחירה.

פרקטית, אני מעדיף צבע לבן. הוא הכי נוח לתחזוקה, ניקיון ומזדקן הכי טוב.

בחו"ל אני רואה שכל נהג לימוזינה שחורה, בכל עצירה מוציא מהבגאז' מברשת גדולה ומנקה את האבק עד שהבעלים יחזרו מעיסוקם. זאת בנוסף לשטיפה כמעט יומיומית.

צבע אפור וכסוף, מעבר להיותו הכי נפוץ בכביש ולכן מאוס, לא נראה טוב בתנאי תאורה מסויימים ולכן נחות בטיחותית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, amosbmw כתב:

בחו"ל אני רואה שכל נהג לימוזינה שחורה, בכל עצירה מוציא מהבגאז' מברשת גדולה ומנקה את האבק עד שהבעלים יחזרו מעיסוקם.

אחלה מתכון לסווירלים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פחות נראה על לימוזינה, כי יש לה לכה ברמת קושיות ואיכות שאנחנו רק יכולים לחלום. (אני למשל מפנטז חופשי, לא על סוג הרכב, זה לא מעניין אותי - אלא על לכה כזו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחור זה לא צבע

גם לבן זה לא צבע, וגם לא אפור.

אם אתה רוצה גוון של אפור שלא יראו עליו את הלכלוך תחפש משהו בגוון אפור-בז׳-אבק.

מצד אחד גם כשהוא יהיה מטנף לא יראו את זה.

מצד שני גם אחרי שטיפה האוטו יראה מלוכלך...

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, hans כתב:

אין הבדל בחום, מעלה לפה ולשם.

הוכח מזמן באלף ואחת הזדמנויות שונות אבל לך תעקור מנטרה שנטועה כל כך עמוק.

צבע הרכב משפיע בהחלט על הטמפרטורה בתא הנוסעים.

כאשר מפעילים את המזגן ברכב הוא נאלץ לעבוד רב יותר
בכדי לקרר את חלל הרכב הכהה לעומת חל הרכב שבצבע הבהיר יותר 
בכדי לקרר את חלל הרכב וגם לשמור על הטמפרטורה הרצויה במהלך הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגדה אורבנית.

תבדוק.

או שאני אקצר לך: רכבים מתחממים עקב מבנה ה"חממה" של החלונות. זה הכול. הצבע משני ברמות של עשיריות מעלה, והצבע שהכי מתחמם הוא בכלל... אדום.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון גרוע 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, hans כתב:

אגדה אורבנית.

תבדוק.

תוכיח את מה שאתה טוען. 

בוידאו הבא רואים שרכב שחור מגיע לטמפרטורה גבוהה יותר.  

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - תיישם את הניק שלך. אם אתה לא דקדקן גדול זה לא כל כך חשוב. במיוחד ברכב משומש, כאשר הקריטריונים העיקריים הם מצבו המיכאני והקוסמטי ומחירו של הרכב. אז אם תמצא רכב טוב במחיר טוב קנה אותו גם אם צבעו סגול.

ב-3 במכוניות הקודמות בחרתי צבע באן-דן-דינו או לפי מצב הרוח של האשה. בינתיים הכסוף ליסינג סובל מצריבת לכה (אבל הוא בן למעלה מ-10 שנים ובידיים של בן שלא ממש אכפת לו), הירוק (מטלי) מחזיק יפה. הלבן רק בן 5, אז עדיין מוקדם לקבוע.

בסופו של דבר נראה שהפרקטי ביותר הוא לבן - קריר, נראה היטב על הכביש, קל לאחזקה וקל לתיקון, ואצל חלק מהיבואנים גם עולה פחות. צבע אחר זה כבר עניין של טעם, וברכב משומש הצבע הוא שיקול משני שלא צריך לגרום לך לוותר על רכב טוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, גיא123 כתב:

https://www.auto.co.il/article/128210-car-news

הבדלי הטמפרטורות.

מדהים.

זכור לי מבחן זהה שנערך במגזין אוטו לפני כ-20 שנה בסובארו B4 שחורה ולבנה חדשות. ההבדל בשיא היה מעלה אחת, מה שמעלה את המסקנה שהסובארו היתה מבודדת בהרבה מהרכבים במבחן זה.

כאמור, ההבדל (בפנים הרכב) זניח עד לא קיים

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מבחן של ירחון אוטו כן יש הבדלים לרכב שחור מאשר ברכב בהיר/לבן. (קראתי את זה מזמן)

אבל זה לא השיקול שיעמוד למי שאוהב רכבים שחורים. כמו שאני לא אקנה לעולם רכבים בצבע תפוז/אדום/טורקיז/כתום ושאר צבעי מלחמה. יש גבול למה שאני יכול לסבול. שחור עוד יפה מעבר לתחזוקה, יחד עם זה, לא מתפשרים על צבע רכב, גם לא ביד שנייה. (ככה נהגתי מאז שאני רוכש רכבים יד שנייה, ורכשתי רבים -כן יכול להתפשר על אפור או לבן שנהב )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה רכב יד שנייה.
לצערינו שוק הרכב בארץ מאוד קטן. ככה שאני בוחר רכב על פי מצבו המכאני והחיצוני. גוון הצבע בכלל לא נכנס לשיקולים.
בתמימומי חשבתי שבחירת צבע היא פריבילגיה של מי שמזמין אוטו חדש. אבל בפעמים שיצא לי ללוות רוכש רכב חדש לאולם התצוגה, תמיד נאלצנו להתפשר על בחירה בין 2 צבעים מגעילים שיש במלאי או להמתין 8 חודשים למשלוח הבא. בקיצור, גם לרוכשי רכב חדש אין בחירה.

פרקטית, אני מעדיף צבע לבן. הוא הכי נוח לתחזוקה, ניקיון ומזדקן הכי טוב.
בחו"ל אני רואה שכל נהג לימוזינה שחורה, בכל עצירה מוציא מהבגאז' מברשת גדולה ומנקה את האבק עד שהבעלים יחזרו מעיסוקם. זאת בנוסף לשטיפה כמעט יומיומית.
צבע אפור וכסוף, מעבר להיותו הכי נפוץ בכביש ולכן מאוס, לא נראה טוב בתנאי תאורה מסויימים ולכן נחות בטיחותית.

נו באמת. אפור וכסוף שה מאוס אבל לבן לא? לבן זה הצבע הי נפוץ בכביש By far.

גם להגיד שלרוכש רכב חדש אין בחירה של צבע זה מאוד כוללני ולא נכון. כן, יש מקרים שמלאי הצבעים שנותר מוגבל ואם אתה ממהר לרכוש עכשיו יתכן ותצטרך להתפשר על הצבע, אבל המקרים בהם תצטרך לחכות 8 חודשים למשלוח הבא נדירים. מלבד יבואן או שניים משעממים לא חסר צבעים מעניינים היום בארץ (רק תראה מגוון הצבעים של פיז׳ו ורנו חדשים למשל).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת CarsForum יצאה לשטח כדי לבדוק את האמת שמאחורי המיתוס המפורסם.

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/823/מבחנים/האם-רכב-כהה-מתחמם-יותר-מרכב-בהיר?

ידוע כי צבע הרכב משפיע על הטמפרטורה שלו –

רכב כהה קולט חום במידה רבה יותר מרכב בהיר.

בניסוי שנערך הושוו מדידות טמפרטורה בתוך שתי מכוניות מדגם זהה,

כאשר אחת היתה כסופה והשניה שחורה.

שתי המכוניות שהו בשמש מספר שעות כאשר המנוע דמם, ומזגן, כמובן, לא הופעל.

המדידות התבצעו במספר מקומות בתוך המכוניות.

בכל המדידות נמצאה טמפרטורה גבוהה יותר במכונית הכהה.

ההפרש המקסימלי שנמצא היה של 25 מעלות(!), בצמוד לתקרה.

הסיבה שגורמת להתחממות המוגברת של הצבע הכהה,

היא הפיסיקה של הצבע, שקולטת את רוב קרני האור.

ובעצם את רוב קרני השמש, שנושאות אנרגיית אור, אבל גם חום.

וככל שהצבע יותר בהיר הוא מחזיר יותר קרניים.

מאותה סיבה בדיוק צבע כהה דוהה מהר יותר מצבע בהיר.

הוא מועד לחום גבוה בהרבה.

https://www.articles.co.il/article/166663/צבעים לרכב - מספר נתונים וסטטיסטיקות

מחקר שנערך בקליפורניה מצא כי מכוניות כהות צורכות יותר דלק מאשר מכוניות בהירות בשל היותן "סופגות חום". 

https://cars.walla.co.il/item/1873971

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...