Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה רכבים צפוים להגיע ב-2021 ? (מעניין במיוחד דגמי חשמליים)

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 1219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי אפילו נראה רכבים המונעים במימן? אופטימי מדי?

לא הייתי כזה שמח לקנות טסלה, במיוחד לאור הסקרים על אמינות הרכבים שלהם, עד כה, הם תמיד אחרונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מימן בייצור סדרתי יש רק את טויוטה Mirai, ואני בספק מאוד גדול אם היא תגיע לארץ.

דגם שמייצרים אותו בכמות של כלום וחצי, וטויוטה מפסידים על כל מכונית איזה 100K$

וגם אם מישהו יביא, הוא ייסע בו בדיוק עד שייגמר הדלק, כי אין איפה לתדלק את זה בארץ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, wildlands2019 כתב:

אולי אפילו נראה רכבים המונעים במימן? אופטימי מדי?

לא הייתי כזה שמח לקנות טסלה, במיוחד לאור הסקרים על אמינות הרכבים שלהם, עד כה, הם תמיד אחרונים.

האמת שאני לא מאמין במימן.

הנצילות של האנרגיה היא נמוכה, צריך לייצר מימן ממים שזה בזבזני, להוביל אותו במשאיות (כנראה דיזל בשלב הזה) לתחנות תדלוק, ואז ברכב להמיר את המימן חזרה לחשמל - שוב, איבוד אנרגיה מסוים.

בניגוד לחשמל שאפשר לייצר בצורה נקייה במגוון של מקומות כדי לאבד כמה שפחות בהולכה שלו.

לגבי הסוללות, כן הן צריכות מתכות נדירות וכן הרבה פעמים המתכות האלו מגיעות בדרכים מפוקפקות, אבל אפשרי לטפל בזה ולעשות רגולציות של קניית מתכות conflict-free ולמחזר מתכות קיימות בסוללות.

ואני בטוח שקפיצת מדרגה בסוללות תגיע בקרוב, לאט לאט כל העולם שלנו מתבסס עליהן יותר ויותר, התמריץ הכלכלי למצוא טכנולוגיה חדשה גדל, ומישהו ימצא. בסוף תמיד מוצאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין בחשמל כמו שאתה לא מאמין במימן,

בינתיים מבחנים ובדיקות אפילו של EuroNcap מתחילים להוכיח שרכבים הברידיים ונטענים כן מזהמים, הרבה יותר מהמוצהר,

ונכון לרגע זה, ייצור ומחזור הסוללות האלה, מזהם מאוד.

רכבים חשמליים נטו, זה טכנולוגיה טריה יחסית, בינתיים ללא טווח ראוי וללא זמן טעינה מקובל, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו טעינה ביתית, אולי עם הזמן זה ישפתר, אך עד שאנשים ממש ירוצו על זה יקח עוד הרבה זמן, גם בגלל האמינות,

וגם זה לא כמו מנוע בערה פנימית שאם נתקע בכביש אחרי שמתישן אפשר להחליף חלק ולהמשיך, כאן צריך לגרור די בוודאות למעבדה, להשבית ולחקור, וכשזה יקרה כבר יהיה מאוחר מדי,

בקיצור, נכון לכרגע אני עדיין לא הייתי רץ על זה אלא נשאר עם מנועי טורבו קטנים וחסכוניים שיחסית די מוכחים מבחינת אמינות, עמידות, יעילות ועלויות עתידיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, wildlands2019 כתב:

אני לא מאמין בחשמל כמו שאתה לא מאמין במימן,

בינתיים מבחנים ובדיקות אפילו של EuroNcap מתחילים להוכיח שרכבים הברידיים ונטענים כן מזהמים, הרבה יותר מהמוצהר,

ונכון לרגע זה, ייצור ומחזור הסוללות האלה, מזהם מאוד.

רכבים חשמליים נטו, זה טכנולוגיה טריה יחסית, בינתיים ללא טווח ראוי וללא זמן טעינה מקובל, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו טעינה ביתית, אולי עם הזמן זה ישפתר, אך עד שאנשים ממש ירוצו על זה יקח עוד הרבה זמן, גם בגלל האמינות,

וגם זה לא כמו מנוע בערה פנימית שאם נתקע בכביש אחרי שמתישן אפשר להחליף חלק ולהמשיך, כאן צריך לגרור די בוודאות למעבדה, להשבית ולחקור, וכשזה יקרה כבר יהיה מאוחר מדי,

בקיצור, נכון לכרגע אני עדיין לא הייתי רץ על זה אלא נשאר עם מנועי טורבו קטנים וחסכוניים שיחסית די מוכחים מבחינת אמינות, עמידות, יעילות ועלויות עתידיות.

כל מה שאתה אומר נכון גם לגבי רכב מימן, שהוא בסופו של דבר רכב חשמלי שמקבל את האנרגיה שלו מתא דלק (מימן) במקום סוללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חשמלי יהיה דבר יעיל ונוח ביום שיהיו בארץ בכל מקום עמדות טעינה מהירות, מה שלא עומד לקרות כנראה בטווח הזמן הקרוב.

ועד אז זה רלוונטי רק למי שלא יוצא מהעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הכוונה רלוונטי רק למי שלא יוצא מהעיר? נניח ואני מחזיק רכב חשמלי עם טווח של 300 ק״מ לפחות וגר ברעננה. הטווח הזה יספיק לי לנסיעה יומית לתל אביב וחזור למשך שבוע ללא טעינה. גם נסיעה יומית לחיפה או ירושלים תשאיר אותי עם הרבה טווח בסוף היום כשאגיע הביתה ואחבר אותו לטעינה בלילה.

בואו נכניס דברים לפרופורציה. נכון שאנחנו רחוקים מאוד מפריסת עמדות טעינה כמו שצריך, אבל אנחנו חיים בישראל, שהיא מדינה בגודל בוטן וחצי.
אם אני נוסע לאילת אני צריך לדעת שיהיה לי איפשהו לעצור בדרך, וזו באמת לא בעיה בטח כשאני עושה את זה פעם ב...
לשימוש הממוצע אין שום בעיה עם הטווח החשמלי של רכב חשמלי סטנדרטי היום.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם טווח החשמליות, גם הפריסה של עמדות הטעינה בתכנון נכון, מספקת, הבעתיות היא עמדת טעינה ביתית, או בעצם איך להטעין את הרכב בבית למי שאין חנייה פרטית קרובה לבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט, נראה לי הבעיה תתחיל כאשר יהיה פקוק ועמוס, או שתצטרך לצאת לנסיעה נוספת דחופה שקורה לי לא מעט,

ברכב בנזין אני הרבה פעמים ממלא טנק לשבוע או שבועיים, ותוך כ3 ימים שם לב שתפרתי בקלות סביב ה400 ק"מ.

מעבר לזה מעניין אותי מה קורה עם רכב חשמלי שנכנס לשלולית מים שכל רכב בנזין יוצא ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, robertf כתב:

זה משהו אחר. בניגוד לרכב פלאג-אין היבריד, אין באמת פיתרון אחר לרכב חשמלי מלא מלבד עמדת טעינה ביתית.

יש לי טסלה כבר יותר משנתיים ואין לי עמדת טעינה ביתית. עם זאת, יש איפה שאני גר פריסה נרחבת של עמדות טעינה ציבוריות.

623915.jpg

לפני 8 שעות, wildlands2019 כתב:

מעבר לזה מעניין אותי מה קורה עם רכב חשמלי שנכנס לשלולית מים שכל רכב בנזין יוצא ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...